Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

poruka: 38
|
čitano: 8.369
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu ".
4 godine
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Horatio_Hornblower kaže...

Realno gledajuci Hrvatska je u banani u svim segmentima a segment privatnog poduzetnika je takav da ako si privatni poduzetnik i ako si dobar u tome sto radis 90% tvog prihoda dolazi od drzave. Meni je smjesno kad vidim neke velike price i onda silom prilika odem na trening u nizozemsku gdje ako je netko poduzetnik je bas tocno to neovisan o drzavi sam kroji svoju sudbinu i nece ti drzava uskakat pomagat ako nije nesto od veceg interesa. ..  U Hrvatskoj je sve veliki interes a onda nesto tipa imunoloski zavod i slicno propadne... A u svijetu svaka ozbiljnija konpanija ima ovako nesto u planu gdje se to pokriva osiguranjem jedino eto ovo je nesto jos neviđeno na ovoj razini ali moja firma cisto sumnjam da ce ic i plakat Trumpu za pomoć a sigurno ce izvuc neke lipe novce od osiguranja....

 U medijima je bilo riječi da otprilike 2/3 poduzetnika kod nas posluje s državom. A zazivaju tržišnu ekonomiju.

4 godine
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
kerum kaže...
 jer oni nece poducavati radnike tijekom njiovog radnog staza vec ucenike i studente. Drugim rijecima broj obrazovnog osoblja se definira prema potrebi, a ta potreba direktno ovisi o tome koliko ima ucenika i studenata.

 Mi nemamo nikakav  pošteni sustav cjeloživotnog obrazovanja, pa se te ljude ne može angažirati na takvim poslovima. Što je šteta.

 

Koliko učenika i studenata - odmah se sjetim privatnih škola i fakulteta koji cvile i traže novac od države i još naplaćuju skupe školarine. Nisam bio dovoljno pametan da sačuvam jedan intervju iz novina s vlasnikom jednog privatnog veleučilišta koji je baš izravno tražio pomoć države. Pa da se to da javnosti na uvid.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
zelenapaprika kaže...

 U medijima je bilo riječi da otprilike 2/3 poduzetnika kod nas posluje s državom. A zazivaju tržišnu ekonomiju.

Tržišna ekonomija i poslovanje s državom nisu međusobno isključivi.

 

Čak me iznenađuje da ih toliko posluje s državom jer to znači:

- da država dobar dio infrastrukturnih poslova prepušta privatnom sektoru

- da se možda nešto i popravilo po pitanju poštenih natječaja (što više različitih poslovnih subjekata sudjeluje, to je manja vjerojatnost da su natječaji namješteni)

 

 

Daleko bolji pokazatelj bi bio udio takvih poslova u ukupnim prihodima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
neaktivan
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Da mi smo iluzija Kapitalizama odnosno to je u prijevodu kad zaradim miljune i dobro mi je ko sljivi radnike drzavu ili bilo sto jer sam čoban i krkan ali imam  prave pajde na pravoj poziciji....  Ali zato kad zagusti pomagaj državo satrala me konkurencija.... 

Crony klijentelisticki postsocijalisticki kapitalizam bi bio pravi izbor rijeci jer sve je uhljebljeno i dogovoreno i stvara se iluzija slobode trzista s time da uvjek imas joker plači ispred kamera po državi ako ne ide jer zašto bi trebalo ulagat u nešto kad je upravo amg izbacio e liniju za novu godinu... 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
MrBlc kaže...
zelenapaprika kaže...

 U medijima je bilo riječi da otprilike 2/3 poduzetnika kod nas posluje s državom. A zazivaju tržišnu ekonomiju.

Tržišna ekonomija i poslovanje s državom nisu međusobno isključivi.

 

Čak me iznenađuje da ih toliko posluje s državom jer to znači:

- da država dobar dio infrastrukturnih poslova prepušta privatnom sektoru

- da se možda nešto i popravilo po pitanju poštenih natječaja (što više različitih poslovnih subjekata sudjeluje, to je manja vjerojatnost da su natječaji namješteni)

 

 

Daleko bolji pokazatelj bi bio udio takvih poslova u ukupnim prihodima.

 Nisu isključivi, ali bi se očekivalo da pojedinci koji su najglasniji ipak više ovise o prihodima na tržištu neovisno o poslovanju s državom. Jer samo njih slušamo kako ništa ne valja, a onda se otkrije da posluju s državom po kojoj pljuju.

 

"- da država dobar dio infrastrukturnih poslova prepušta privatnom sektoru" -  kome? Ako Kinezi naprave pelješki most, možda njima.

 

"što više različitih poslovnih subjekata sudjeluje, to je manja vjerojatnost da su natječaji namješteni)" - nitko ti više neće sudjelovati jer zna da ne može proći. Tako da nećeš postići neki velik broj. A ovi koji prođu natječaj, ionako moraju čekati da prođe žalbeni rok, jer se konkurencija uvijek žali, samo da sve zakoči i zezne ovoga koji je prošao natječaj (pod pretpostavkom da je natječaj pošteno proveden).

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.3.2020 15:05 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl
Ovi "genijalci" ne kuze osnovnu misao. Parafisklani i ostali nameti sluze za place 100 000 doslovno uhljeba. Glasali ste, kusajte.

Pobijedio je covjek koji je rekao da ne misli dati 100 000 otkaza u drzavnim firmama. I sta cemo sad.. cekaj nove ili na ulicu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.3.2020 14:05 (bnaci).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predlažu

Istina, nazalost uhljeba se rjesit necemo nikada.

HDZ ih nece otpustati, a SDP ne da nece nego ce dodati jos i svoje. Uostalom predsjednik Milanovic je na spomen otpustanja ili makar smanjivanja place odmah izvadio "ljude u kutama" koji se na prvoj crti bore protiv virusa.

Kao da se zdravstvene djelatnike ne moze izuzeti od otpustanja ili smanjivanja place.

Naravno desetke tisuca uredskih uhljeba po ministarstvima, agencijama i uredima drzavne uprave nitko ne spominje. Uvijek su tu medicinske kute, ucitelji i policajci (koji zbilja rade tezak posao i kojima place ne bi trebalo dirati) ali se zato iza njih i njihova rada krije hrpa uredskih stakora, onih kojima bi se mogao dati otkaz, a da sustav niti ne osjeti njihov manjak.

 

No, uzalud je o tome pricati u Hrvatskoj.

 

 

Milanovic: Rekao je kako nije za smanjivanje plaća u javnom i državnom sektoru. - Kako ćemo razlučiti tko su ljudi koji rade društveno-korisno. Možete smanjiti plaće meni i premijeru, ali već npr. ministru zdavstva ne možete jer čovjek radi više nego ja, zarađuje svoju plaću - kazao je predsjednik postavljajući pitanje jesu li uhljebi i ljudi u kutama koji rade po bolnicama, a koji spadaju u taj isti sektor u kojemu se žele smanjivati plaće.
https://www.vecernji.hr/vijesti/predsjednik-stigao-ispred-kb-dubrava-s-ministrom-krsticevicem-obisao-satorsku-bolnicu-1387616
Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Ovo su mjere koje lideri hrvatskog IT-ja predl

Milanović je poznat kao najgori premijer u povjesti Hrvatske, dokazani ekonomski neznalica i glavni krivac što je kod nas kriza trajala duplo više i bila duplo gora nego igdje drugdje.

Have no fear, Vlad is here
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice