Milijuni korisnika WhatsAppa prešli na Signal i Te

poruka: 32
|
čitano: 9.456
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Milijuni korisnika WhatsAppa prešli na Signal i Te".
3 godine
protjeran
offline
Re: Milijuni korisnika WhatsAppa prešli na Signal
Glupost!
Znači za whatsapp kažu da je end to end enkripcija, kao i za messenger.
Znači nema šanse da mogu pročitati poruke (jedino ako ne pošalju poruke prije enkripcije, u što ne vjerujem) i onda ispod napišu da ipak dijelimo podatke s Facebookom kao što su meta data i ostale neenkriptirane stvari (dakle, ne poruke).
Taj tko je pisao post žešće se pogubio.
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2021 9:28 (Caustic).
15 godina
offline
Re: Milijuni korisnika WhatsAppa prešli na Signal
genije_čudo_prirode kaže...
Envy kaže...

Što se teško uspostavlja komunikacija sa drugim Signal uređajima.

Inače kvaliteta glasa preko Signala je planeta za sebe u odnosu na Viber i WhatsApp.

 pa što je glasovna komunikacija loša preko whatsapp-a? Koristim ga i za glas i za video i video zna biti grozan no od vibera je bolji puno, a ne čujem razliku između signala, whatsappa ili webexa...mislim, nijedno od toga nije ni približno na razini klasično telefonskog poziva no dovoljno dobro

 

Meni je loša zato što druga strana tj. moja djevojka ima katastrofalan net, ima krčanaj i šuma a o videu da i ne govorim. Viber je tu manje više bolji većinom nekada lošiji, neki dan na Viberu nisam čuo čitave riječi (a bilo je oko neke konferencije) pa me lik nazvao preko klasično GSM poziva.

Eh sada drugi di gje kažeš da ništa od toga nije niti približno na klasini telefonski poziv. I tačno i netočn:
Točno ako zoveš preko onog VoLTE (Glas preko LTE) i onda je to kao mikrofon na mikrofon..
Netočno ako zoveš preko 3G ili prastare GSM komunikacije, onda je tu šum izražen kao da pričam sa fiksnim telefonom iz 80-te.

Dakle u prvom pasusu su moja iskustva sa juzerima koji su na BHTelecomu koji šljaka do zla-boga. A ja na Telemachu sa opcionalnom 11GbpE vezom i klasičnom STB Koaxom 200/20 Mbps sve leti.

U signalu sam isključio End to End enkripciju. U svijetu sam nitko i ništa pa me zaboli hoče li netko presresti razgovor a i ne znam na koji će ga način provaliti kada prometa tonu ima dok pričam sa drugom iz Češke dok igramo Age of Empires II.

Nisam siguran kako funkcioniše Signal, da li ima centralni server (kao FB, i Rakuten) ili ide samo od telefona do telefona. Teško uspostavim poziv i kada uspostavim zna se desiti da pukne veza nakon "svega" 2 sata.

A također imam od Cisco WebEx, Zoom-a (bivši Ex Zaposlenici WebExa) preko HP Hallo, do evo.. sve što izađe ja hoću da probam.
 

Caustic kaže...
Glupost!
Znači za whatsapp kažu da je end to end enkripcija, kao i za messenger.
Znači nema šanse da mogu pročitati poruke (jedino ako ne pošalju poruke prije enkripcija, u što ne vjerujem) i onda ispod napišu da ipak dijelimo podatke s Facebookom kao što su meta data i ostale ne enkriptirane stvari (dakle, poruke ne).
Taj tko je posao post se žešće pogubio.

Ja ne kontam tu End-to.End enkripciju (nije da ne kontam nego se nisam trudio). Je li se to Enkriptira na mom vremenu i dekriptira na tvom telefonu. Ili ide do FB-ove "centrale" tamo skupljaju pozive i sl.. nisam sigran.

A isto tako mi ta Enkripcija nema smisla dokle god ima ovih Voice Recorder aplikacija.. Točno znam tko me zove i šta me pita dok u pozadini i snima razgovor i radi PrtScr.

BTW: Najgluplja svar od doba jure ili krede, ne sjećam se točno, su glasovni pozivi unutar roaminga.. Zakačiš se na bilo koji Wi-Fi AP i zoveš satima, sjećam se 99 u mađarsk kada sam otišao doašo račun za 15-tak kuna negdje oko 400 kuna.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice