Microsoft upozorava da strani akteri ponovno pokuš

poruka: 92
|
čitano: 16.592
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft upozorava da strani akteri ponovno pokuš".
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p

Jasno, netko ima nuklerane bombe, netko ima bojne otrove, netko ima propagandne masine a netko ima mocnu birokraciju. A netko moze doma igrati se Reagonovih "legalno-ilegalnih" blek opsa iz novog KOL OF DJUTIJA.

 

No, idemo spustiti "igru" ICBM-a na zemlju, jer nas gornja igra, kao i tvog vlasnika tiskare ionako ne dotice.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/americki-policajac-ubio-crnca-koji-se-na-njega-zaletio-s-nozem-opet-izbili-neredi/2212947.aspx

 

Sto kad Petar Stosic sa Indexa mjesecima za izvor svojih vijesti prenosi tvitove Andy Ngoa - samoprozvanog nacista - i to mu nitko ne osporava? Cak ni iz vlastite redakcije - koja obozava Bujaneca zvati neonacistom koji kokainom placa prostitiutke, ali niti jedan novinar iz nasih tiskovina i portala nije spomenuo da se neki novinar informira iz tvitova najradikalnije desnice - ona desnica zbog koje se Merkelici mrsti celo, zbog koje nam njemacki tisak lijepi etikete koje Index lijepi Bujanace i zbog koje nam redovito tiskaju pamflete iz EU kako ne osudjujemo svoju nacisticku proslost i sadasnjost.

 

Pa tko tu ima koristi? Ja? Trump? Ti? Visak? Bug? Tiskar-pamfletar? Ili koristi imaju ovi tipovi:

 

1. Petar Stosic - jer je dokazano preko studija YouTubea da radikalizacija desnim stavovima bude uspjesna jer stvara sljedbu

2. Neonacisti iz Lijepe Nase

3. Neonacisti iz Europe - jer sigurno i AfDu nekakav Peter Stosenhajmer isto pise o "izvjestaju neovisnog gonzo-žurnaliste Andya Ngo" svojem neo-jungendu.

 

Jer ovo o cemu ti pricas ionako ne dotice malog Hansa, malog Petra, malog Tyronea i malog Asama, jer CIA i Nikaragva su eto tu spremni za novi trejd banana i koke i metaka. No kako povrh igre koja traje desetljecima imamo i veoma snazan utjecaj pomahnitale desnice - jer USA Kongresman Matt Gaetz koji ima bar malo ovlasti i nad CIA (pa da se kao ucenici-pocetnici bar postave na neko mjesto zamjenika direktora - jer onaj koji je naredio klanje po Juznoj Americi je ziv tek u KOL OF DJUTIJU, osim Kissingera - on ce nadzivit Boga, jer ako je Kissinger ziv - nema Boga.) Ponosno i javno u tvitu kaze da bi ANTIFu trebalo poklati kao sto sada kolju ove po Bliskom Istoku.

 

 

E sad, da se vratimo na tvoje tisak-pamflete - Matt Gaetz je tako tiskom pamfleta u Kongres i pogurao Lauru Loomer, ludjakinju koja je bila poznata po dvije stvari - to sto se vezala lisicama za vrata Tvitera jer su joj zbog rasizma ukinuli racun, i zbog toga jer je rekla da je 2000 poginulih migranata u dijelu godine puno - premalo i da pljesce za 2000 vise.

 

(Zanimljivo je kako su se nasli Loomer i Stephan - covjek koji mjere lubanje crncima pa zna da su gluplji. Nije li moc tvitera lijepa kad se takvi nadju? Ko Tom Hanks i Meg Ryan u You got Mail. Samo sa klanjem crnaca i migranata. Ali kako to da su se nasli Rasist Tom i Fasista Meg, a ne spasavatelji dupina i promicatelji ljubavi - nije li opasno da se radikalna desnica tako lako okupi. Jesu li 1933-e imali Tviter, ili je Hans iz Tiskare imo posla?)

Sto mislis sto ce doci do tinejdzera iz tvog sokaka? Igra velesila, pamfleta, tiskara, CIA, Navaljnog i bojnih otrova? Ili 10% na izborima AfDa i Hasanbegovica?

 

Jer tako je mislio i mali Umberto Eco, on nije znao sto je CIA, nije znao da je Putin otrovao Navaljnog, ali je znao da je Englez los jer jedu dva dorucka, pa je eto takvim vijestima (nekog Andya Ngo iz 36'e) Musoliini projahao kroz Rim.

Tako misle i crnci po USA, jer je u biznisu privatnih zatvora i drzave koja je ugovorm obvezana na kontinuitet popunjenosti jasno tko je gubitnik - i malom crncu se jebe i za Navaljnog i za Reagaonvu misiju iz KOL of Djutija.

Ali mu se ne jebe sto Andy Ngoa prenose svi mediji. Pa tako i Index.

 

Jer Petar Stosic nije napisao kako je geto postao geto, niti je educirao ljude da je prva suburbia u USA - Levittown bila rasisticka utopija u kojoj crnci nisu smjeli prici.

Ne, Petar Stosic izvjestava o Andy Ngu.

 

Jer da povucemo paralelu u tvoj sokak - da, i Hrvati su cinili zlocine, ali nije isto da li o zlocinima izvjestava Tomislav Jelincic ili Nezavisna Televizija Ratka Mladica?

A eto, doslo je i do naseg sokaka jer nebuloze o Judeo-Krscanskim anti-vaksi idealima su preko tvitera dosli i do nas, pa imamo drugu generaciju sabornika na placi. Trejdali smo 5G-eovaca Pernara za judeo-krscanske vrednote Vidovic Kristo i Bartulicu. Prosli bolje neg Barcelona.

 

Ali eto karavane dolaze, malo fasista vamo, malo fasista tamo, malo rasista ovjde, malo revizije tamo, malo 5G, malo anti-vaksi, malo imigranti i eto toga i na nasoj TV. Ali CIAe nema?

Ali se smijemo i odmahujemo rukom ma tko to vjeruje Alexu Jonesu, pa to je budala i cirkusant. Eto Index vjeruje Andy Ngou dovoljno da ga linka u clanku.

 

(Ovo pisem jer smo imali povijesne primjere u kojima mozemo nauciti da radikalni cinovi imaju uzrok i povod - pa ako novinar izvuce jedan detalj, poput toga da je eto policajac nakon desetina ubojstava eto imao opravdanje ubiti crnca - ali bez da prenese kontekst i ako opremi clanak neonacistima, rekao bih da mozda postoji agenda? Ili je agenda rezervirana samo za marksiste? )

 

https://www.rollingstone.com/culture/culture-features/andy-ngo-right-wing-troll-antifa-877914/

 

Ili cemo reci da su clanci iz 2019. dok je Geroge Floyd jos bio ziv, zanimljivi - pa je eto tako CIA vrhovnik Trump mozda i primjetio da postoji vojska Andya koji mu mogu pomoci da osnazi svoju poziciju? Cudno da je ANTIFA eto i u kolovozu prosle godine bila aktivna,  a eto bas sad je Neprijatelj Broj 1?

 

Kao da je Andy imao nosa, mozda je vlasnik tiskare...

 

Ali opet - sto kaze radikalni klinac iz tvog sokaka, jel bruji o Navaljnome ili navija za utapljanje migranata? Ja sam na fakultetu cuo jako puno glasova koji nisu zabrinuti plivackim sposobnostima migranata.

Ali opet, opet, obrnuti misaoni eksperiment od zrna pjeska i brda:

1. Koliko fasista i rasista treba uci u sabor da isti postane fasisticki?

 

U Americi imamo Gaetza, Loomer, Pencea, Cruza, Cottona (koji mozda postane ili CIA ili Vrhovni Sudac) imali smo i Kinga pa je jedan manje, ajde.

Ili mislis da ce Kristo i Hasanbegovic prestati vijoriti crne zastave? Ili ce ih mozda za nekoliko godina biti 4, pogotovo ako Barcelona proda Messija.

 

(mogao sam samo i napisati - Trump na vlast nije dosao posredstvom CIAe, nego jer je Banon radikalizirao rasiste, kao sto sad Trump - kad nema doajena zurnarlizma - poziva majke iz suburbije* da glasaju za njega jer ce oni drugi** unistiti suburbiju)

 

E sad, globalno, dekadno, stoljetno, postoji igra velesila, ali dok se mi brinemo i igrama, karavane proalze. A karavana je tu svaki dan za neke.

 

*Jesmo naucili da je suburbia bjelacka utopija?

** Jesmo li naucili na koga Trump misli kada kaze oni drugi?

 

A ja? Pa na CIA ne mogu utjecat jer eto i u KOL of DJUTIJU patim od linerane price pa moram ubit koga mi igra kaze. Ali eto, citam o Andy Ngo, pa ako netko Stosicu kaze da je Andy clan Bujancevog benda u kojem neonacisti kokainom placaju kurve, mozda bar to ne budem morao citati.

 

A i CIA ce nastaviti klati bio Biden bio Trump - pa ajmo bar smanjit ovaj nacisticko-rasisticki dio. Ili mislis da ako dodje jos 7 Laura/Kristo u Senat da ce nacizam otici?

Ili mislis da ce CIA biti manje CIA ako Matt Gaetz i Laura Loomer dobiju nadzor nad agencijom - eto mogu legalni su zastupnici u Kongresu, mozda su ambiciozni puno puno, odlikasi.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p

.. možda griješim :)) no recimo da razumijem natipkano :))

 

no ne vidim baš da sam ja recimo wasp-rasist, dok post iznad, visak ima recimo hvrate-stoku i efikasno rješenje.. u nekom postu, pa možda je samo pogrešan link.

a možda naučim nešto novo, npr kako se naziva poneki novopečeni fašist-rasist ili koliko bujanac ima kratke brkove, .. nego nema više bijelog, nema se za platit kurve, brodica ostala na suhom-pučini s tonom praha. Što će sad naša demokratska scena, u koju uključujem i onog neimenovanog lika čiji potpis je na novčanicama dok mu mokraća podiže prosjek ZG kemiskog otiska u kanalizaciji, ali naravno to se ne zna, samo je malo nervozan jer brodice nema na pučini.. a moguć i novi lockdown, što će tad snježna kraljica, hoće li s nebesa padati snijeg ili željeni prah-mana?

 

-rasizam? .. više me brine fašizam, aktivizam .. izam. recimo konformizam-hedonizam mi paše :) dok policajci ne pucaju po meni toleriram im nehotične greške, tj nalaze se s druge strane bare i moja osuda nema nekog utjecaja. Kaže neki od njih, da je baš slučajno upucao crnju, s leđa, višestruko, par rafala i šanžera.. vjerojatno je rasist, no što kad je iste boje kože kao meta? Ja ih i dalje vidim kao ljude, policajce, kriminalce, nevine i krive ovisno što naprave, ne po boji ili maštovitim političko korektnim nazivima kao afroamerikanac.. ubojice recimo klase aclapone su ubojice-kriminalci, neovisno o rasi-koži, neovisno o tome jesu li ubili bijelca-crnca, no ako su ga ubili iz tog razloga tad su rasisti i ubojice, zar ne? Mada su i dalje ljudi, pripadnih obilježja kao boja kože ili očiju. A sad, ako se bijelac mora osječati kao fašista ili rasista samo zato jer je iste boje koža.. ja sam crnac, njemački ovčar, tak da me to ne dira puno no nije baš politički korektno, kao i svako generaliziranje ili trpanje naroda u neke rečenice kao spomenutog viska.. tj koji god prefix-narod-rasu-spol-rod.. stavimo umjesto hrvata, vidimo problem, tj ja to vidim jednako da piše crnci-stoka i to je problem s tim da je tad recimo rasist, dok ako kaže hrvat-srbin tad je nacionalist itd.. tj ista stvar samo druga specijalnost-skupina, izam.

 

anitfašizam? kao tekovina zapada, slobodnog svijeta, demokracije itd.? .. fašizam je tvorevina zapada, kao kontra komunizmu istoka-cccp prije stoljeća. Pa je tako npr spomenik fašistu u španjolskoj tek prošle godine uklonjen, dok nam recimo unazad godine (do lockdowna) svakih par mjeseci dođe delegacija susjeda iz italije u čudnim košuljama s facijalisom i rukom u gipsu (valjda, ukočeno..) .. povijesno su to neki kažu fašisti, gledam i nije mi baš jasno, oni su zapad? Artuković ih možda pozna, frenodvi iz kampova na sjeveru italije, tu di sad vlada covid, možda povezano? .. dok Pavelića zapadne sile puštaju u austriji.. (računajući da će im možda zatrebati protiv tita..). Tak da me licemjerlje zapada i korištenja fašizma kao riječi po potrebi baš ne facinira, kao ni antifa. No ok, ne bi se štel mešat, ne znam, ja sam običan sitnozubi, ovčar .. :)

-trumpek je nasljeđem dakle firerovac, tj porijeklom, no to je danas usa the šef, stup demokracije i slobode, branik prava, jednakosti.. bla-bla-bla.. i nominiran za nobela, mir, kao i onaj prethodni, obamac koji je btw tamnoput i recimo obečao ukidanje guantanama prije sjedanja u fotelju a povijesno gledano trumpek je prvi usa citizen koji je zakoračio na sjev.korejsko tlo.. ili je to snimano u studiju nase za potrebe snimanja npr mejseca-marsa-koreje.. :)

time je napravo veći korak nego ostali ameri.. pa eto, dobit će nobela, za mir.. što je tad par upucanih (igrom slučaja, crnaca) od organa reda koji brane slobodu-mir itd. tj izgleda da upravo zbog tog dobija nobela za mir, kao što je poznat naziv popularnog colta, mirotvorac.. da, mora biti zato nobel, što drugo, zar ne? :))

-da, to je to, policija uvodi red i mir! ponekad čak i opravdano upuca poneku osobu, kao dat primjer crnca s nožem.. a hipotetski ostaje otvorena mogućnost da bijelac s istim ili rambo nožem ne bi bio jednako upucan ili da medijski ne bi bilo jednako prenešeno.. to mi je malo nejasno, za razumjeti ljude iz ove moje ovčarske pozicije, no prihvaćam ih kao što prihavaćam da kiša pada i tad pokisneš ili imaš kišobran. Jesam li zato ja loš ili rasist? Nije li to ona osoba koja nešto počini ili potiče? Dok ja recimo uzaludno upozoravam na neprimjeren sadržaj posta no bez efekta, jer često je važnije tko nego što.. a drugi forumaši lete za zatipak, no to je božanskop pravo i (kao milokizno umiljavanje) uvjek su u pravu oni gore koji imaju moć ili miša za klikanje .. pragmatizam, ne toliko drag ali od nabrojenih izama među prihvatljivim .. :))

 

-ili, malo diverzifikacije, .. npr istočnije od zapada, bjelorusija.. eto tamo policija ne tuče-ubija crnce, nego bijelce.. a rade isto, osim što ipak ne pucaju toliko nego više šaka-pendrek. Nisu rasisti nego policija, plaćenici, nasilnici, možda fašisti, možda rasisti, možda komunisti, možda marsovci.. no oni su službene snage, policija, jači a ljudi su recimo žene koje vrište i traže budućnost za svoju djecu.. zapad se buni, no umjereno, ali ako mogu primijeiti u slučaju usa ne protiv vlasti-trumpa-guvernera.. dok u slučaju bjelorusije protiv vlasti.. a rade isto. Razlika je u boji ljudi koje tuku? Neobični kriteriji zapada, tj kao da su kriteriji rasistički postavljeni.. zar ne? ili je važnije tko a ne što radi...

i sličnom igrokazu, rusi truju opoziciju, ne nalaze otrov, dok zapad nađe otrov i time odgovornost rusa.. no što s tim? istina-činjenice? -nevažno. Važnije je jesu li kradašijanke plastificirale sise ili neki twit dondalducka o nečemu bezveznom do inpičmenta za laganje što im je nešto kao strašan grijeh osim ako je u pitanju clinton-pljuging-sex ali im nije neki grijeh isprazniti šanžer u neku osobu, čak i kad je crnac, bezbojan, bijelac, šareni.. pa sad il će dobit nobela ili će u pržun-otkaz što već za prezidentea koji laže .. neš ti političara i stigme.. pazi, lagao je!! .. ono, dajte nama one koji lažu ako im je to jedini grijeh.. :))

-a lagao je ovisno o tumačenju interesa naroda, tj reči istinu ili ne reči, reči laž ili izmisliti istinu.. ili varijacije na temu covid19 na što trumpek za predviđen broj 200.000 kaže its a good deal.. i ima pravo. Učiniti ameriku jakom, to je moto, bogatom, jačom.. i to radi, za razliku od obame koji je obečao i nije ispunio ali eto nije dobio inpičment za laganje, možda rasna tolerancija tj ako se rasistički tvrdi da su niže rase takve, da lažu.. tad je to ok? -ne to je tad rasizam, dokrina i tumačenje svijeta i to je tad gori rasizam + licemjerizam ako se samo zato ne ponašamo jednako prema svim ljudima pa jedne kaznimo druge ne, jedne nagrdimo druge ne, za ista djela. .. trump je lagao! -ok, što je lagao, da je covid19 opasan? - .. je i nije, tj po tome što je pandemija, pomor, zaraza.. to je kataklizma, opasno, no može se tumačiti i kao panika dok nema odgovora, odnosno, možemo vidjeti brojeve i ispada da je manje umrlih u godini s pandemijom globalno nego u godini bez takve pandemije i općeg pomora sveg živog.. pa sad, jel lagao, možda, možda i nesvjesno, a možda čak istinu, jer ako je manje mrtvih, tad neovisno o teoriji činjenice uzmemo i odbacimo teoriju, tj tad je u pravu i nije lagao, ili-ili no što god bilo optužba ima pobjedu, jer imaju obje izjave, pa ako za jednu tvrdnju nije kriv, tad je za drugu.. mada je tad jednako nevin po obje + neširenje panike kao pravilo pogotovo kad nema pomoći-lijeka.

-trumpek mi nije simpatičan, pljuckao bi ga.. no objektivno svi seru, selektivno, ili-ili.. a pravda protokolarno i dalje drži povez preko očiju daok maše mačem i vagom, a mi (muški) gledmao u sisu i razdragano odobravamo presudu zbog sise, ne pravde tj justicije.. i vičemo bis-bis, još-još.. ne zazivajući pravdu nego ono što gledamo, sisu i predstavu, bar ja, ovčar dok nema nečeg zanimiljivijeg kao zecovi i teletabisi.. :)

 

ima li ove godine u usa manje ili više umrlih, ukupno, neovisno o razlogu? .. ako ima, možda je broj ubijenih crnaca na ulici razlog, karikiram.. no tu se može vidjeti recimo od 1950 nadalje po želji.. i trenutno je neki prosjek, upravo najprosječniji koji može biti, nije ni dolje ni gore od vrhova grafikona.. a za ostatak globusa, eu-hr.. smo u plusu-pozitivno tj manje umrlih od prosjeka godišnje (bez korone tj pandemije koja je kataklizmički poubijala čovječanstvo.. u slučaju da je osoba starija od 90-101-godne i stanar staračkog doma ili intezivne njege kao onkologija.. tj trenutni prosjek godina umrlih je iznad prosječne starosti umlih bez pandemije i zapravo logično, jer je smanjena pokretljivost smanjila broj stradale djece-mladih npr u prometu, na utakmicama i sl. i time direktno poremetilo prosjek-statistiku.. ali objašnivo i kao činjenica tad logično). Mi smo uz umrle trenutno u plusu +1000 osoba. Smrtonosna bolest će nas tim tempom istrijebiti sporjije nego što to radimo sami kad pandemije nema.. zanimljivo.. ili tad bi trumpek rekao good deal i morao bi se složiti ako je svaki ljduski život važan, jer to nisu samo brojevi, tj iza svakog broja je osoba, kako umrla ali i živa, .. ove godine je po statistici 1000 više živih. Što s tim, a to je recimo činjenica. Kako to tumačiti? Dobro-loše? Bi li svi političari trebali dobiti inpiment ili ako su svi krivi, tad nije nitko, ako svi voze pogrešnom stranom ceste, možda vozim po engleskoj, tj modža sam ja na krivoj strani?  a tad postoji mogućnost da trumpek nije kriv za laganje, naprotiv i ako dozvolimo takvu mogućnost (naravno nije tako, ali recimo) .. tad oni koji su protiv imaju svoju agendu, razloge.. lockdowne ili prodaju placebo cjepiva? .. nezamislivo? ne tko, nego što .. zašto pas laje, zašto liže jaja.. uvjek u svemu, postaviti pitanja, tko, zašto, kako itd.. i koje god odgovore smislimo tad neke stvari postanu drugačije, odnosno najgore je ne postavljati ta pitanja, tad znanje, znanost, logika ili razum nestaju.. ne za ono što znamo 100% ili ne znamo, nego za sve, jer i kad smo sigurni možda griješimo itd..

 

no da, rasizam, covid, trumpek.. a tema je usa, politika, ms i strani akteri.. ono, ms nam je trebao za otkriti, jednako kao što to rusi za trovanje nisu mogli ali njemci mogu.. ili, može li ms, smije li ms otkriti da nisu durgi-vanjski, da nisu zli rusi-kinezi-ostali..? Što ako ms može-smije pronaći samo zadan odgovor? Zašto, kako, itd.. i ako unclesam do sad to nije mogao, tad ne može ni ms, odnosno, ako je netko prdnuo, tad je to ujko, mada je naš, drag nam itd. no prdac je prdac i ako ne želimo odgovor tad ne trebamo ni pitati, zar ne?

 

-ne, naravno, sad sam uvjeren, ms mi je otvorio oči, iznešeni su neoborivi dokazi.. istok (da ne nabrajam, svi-ostali) su umješani-zli... ok, i što sad? Što da sam trumpek ili average-joe? Što s tim da sam sad uvjeren u nešto kao istinu il vjerujem pa nije činjenica nego vjera..? Dokaz? dokaz za što? Što s ovim naslovom, što ameri i svi ostali, mi trebamo zaključiti, koje poteze-pouke? Nositi maske? možemo jednako gurnuti prstić u uho (ili tamo..) no razlike nema ako ni činjenica, bar ih ne vidim.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Microsoft upozorava da strani akteri ponovno pokuš

Brisati...

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.9.2020 12:38 (wyks).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
ihush kaže...
Tak da me licemjerlje zapada i korištenja fašizma kao riječi po potrebi baš ne facinira, kao ni antifa. No ok, ne bi se štel mešat, ne znam, ja sam običan sitnozubi, ovčar .. :)

 Isprike na duljem ne javljanju.

 

Ja se slazem sa svime napisanim, ali vrijeme ne tece unazad pa ja ne mogu sprijeciti Obamu. Ovo nije opravdanje, pa cu obrazloziti zasto.

 

Kad guglas "Bush war criminal" dodje nekih 30 milijuna hitova, a kad guglas "Obama War Criminal" dodje nekih 25 milijuna hitova.

 

U cemu je razlika? Nema - jer bi oboje, kao i svi predsjednici USA trebali biti ratni zlocinci - kao sto bi i USA morala biti okarakterizirana kao fasisticka drzava. Ovo govorim kao osoba koja ima vise veze (i osobne i poslovne i spiritualne) sa USA nego 90% stanovnistva EU, Njemacke i ustavno ne-slijednice NDH - Republike Hrvatske.

 

Ali postoji dvije razlike:

1. "Bush" pokazuje hitove i za H.W. i za W. Busha - pa se po cinjenici da su zapoceli 2 rata u Zaljevu cini kako bi trebali po zakonu velikih i malih brojeva imati daleko vise poveznica sa terminom "ratni zlocinac".

2. "Obama" vise pokazuje hitove koji stoje iza novinarske paradigme "?" te iza pitanja "je li ostavstina?".

 

Iz ovoga se pausalno - a za potrebe rasprave cemo uzeti i cinjenicno - dade zakljuciti kako je nomenklaturno i kvantitativno vise dokaza na strani "Bush" - ratni zlocinac.

 

No je li zbilja tako? Nije - Obama je ratni zlocinac. Mozes zapoceti rat i ciniti zlocine, ali ako imas moc zaustaviti rat, a to ne ucinis - jedes ista govna.

 

No - povijesne knjige i ucenjaci kazu da je centrizam saveznik ekstremizma - a povijest pokazuje da je centrizam najbolji saveznik desnog ekstremizma - kako kaze MLK - ne bojim se rasista koji me vrijedja, bojim se "umivenog centrista" koji zeli pasivni mir. Ali mir ne mjenja stanje rasista.

 

 

Ovo je video koji pokazuje mnogo stvari - iako to nije direktno receno u videu pa idemo redom:

 

1. Preambula - Amerika je fasisticka zemlja koja se nikad nije obracunala sa rasizmom - zaceli su naciju na dogmi americke superiornosti i izvrsnosti (American exceptionalism, Munroova doktrina) i za razliku od Bismarkove Njemacke, Jakobinske Francuske i Viva Verdi Italije nikada nisu pojeli govna svoje revolucije - nikada nisu shvatili da nisu uvijek u pravu. Nije ni Njemacka ni Francuska ni Italija - ali su imali svoje Hitlere koji su bar dali malo srama. Amerika tog srama nema - iako imaju jos veci krimen - ubijaju vlasitite gradjane, sto europski nacionlizam bar u nacelu izbjegava.

 

2. Uvod - Amerika je fasisticka i iz unutarnjih i vanjskih razloga (6. flota, ali to si pokrio sve, pa nemam sto dodati) - jer je nastala na kapitalu robovlasnistva, ali i jer je do Depresije (do 50-ih godina tehnicki) imala rasne zakone useljenistva, pa smo i mi, kako Visak kaze - na Elis otoku bili neinteligentna stoka sitnog zuba - Anglo-germansko-nordijski bijelac je bio bijelac, Irac, Talijan i Slaven je bio glupan sa IQom slicnim segregiranom crncu. Zasto nema bogatih Talijana - industrijalaca koji su zeljeznicom i celikom pokorili USA? To pitanje ima posljedice i danas - jer prema zakonu ekonomije, sva vrijednost u USA proizlazi iz vlasnickog prava - a to vlasnicko pravo povijesno nisu imali bas upravo oni koji su i danas siromasni. Talijan i Slaven su potomci radnicke familije - blue collar, dok je Nordijac sin industrijalca i bogatasa.

 

3. I. Poglavlje - unutarnji razlozi. Amerika je oduvijek bila fasisticka - cak i prije nego se taj termin poceo koristiti - jer je 2. amadman upravo i prouzrokovao militaristicko-policijsko ustrojstvo u kojem je pravo na oruzje bitnije od prava na zdravstvenu zastitu. Primjeti razliku - europljanin niti nema paradigmu prava na oruzje i zdravstveno osiguranje - jer se djecu odgaja, pa slavonsko dijete ne prati obicaje, a ni misaona nacela Eskima - i to je non issue. No u USA to je pitanje koje odlucuje da li ce necija baka pozivjeti koju godinu, ili da li ce neko dijete imati obrazovanje. Naslijedje robovlasnickog kapitala je nemoguce izbrisati - jer za razliku od europskog tla - osim pukog bankrota, kapitalist u USA nije imao negativne utjecaje na svoje bogatstvo - nije bilo nacista, nije bilo bombardiranja, komunista i svih EU-specificnih faktora. No sad dolazimo do USA specificnog rasizma i fasizma - Jim Crow zakoni.

 

4. II. Poglavlje - Jim Crow i  zasto je Amerika jednak nacist Hitleru. Amerika je izmislila i rasizam i eugeniku koju je Hitler kopirao - ali i odlican politicki mehanizam - da se probleme emocionalno povezane grupe svali na unutarnje-vanjsko neprijatelje koji su razliciti - to proizlazi iz plemenizma (gdje je to i bilo opravdano jer smo bili barbari) ali i iz religija - koje su u neprijateljima spasavali vlastitu moc, pa kad je neprijatelj bio zajednicki onda je lakse svima koji su u grupi uz blagoslov boga (vidi - gej prava). Amerika nije isla u rat da spasi covjecanstvo od zla, vec da uz spasavanje Zidova spasi sebe od militantnih neprijatelja - bilo to Hitler ili komunisticka koalicija - manje je bitno. No sto je bitno istaknuti - Hitler je natjerao "svijet" na povelju o ljudskim pravima odmah nakon rata - a USA je Jim Crow ukinula tek 1965.. 20 godina nakon povelje i nakon Hitlera. Tu su negdje kao Vatikan - koji je u to zakasnjelo vrijeme sluzbeno rekao da se Zidove ipak ne smije tuci jer su ubili Boga.

 

5. III. poglavlje i zasto je Amerika i rasisticka i fasisticka - i zasto sam ja slobodan koristiti tu rijec bez licemjerstva - Strom Thurmond. Ovo nije lik iz WoWa - vec jedan od najdugovjecnijih senatora u povijesti USA. Strom je genijalan lik - ako si fasist i nacist. Strom se kandidirao 1948. za predsjednika USA, ne kao Republikanac ili Demokrat - vec kao Dixiecart - stranka juznjaka - ali koji su i segregacionisti. No - to je bio "kontekst vremena" pa tako u "kontekstu vremena" je i Churchil bio rasist ali je bio V kao viktorija - pa je to nebitno. No nakon sto nije postao precjednik - rasist - postao je Senator. I kao senator je postao pozanat po 4 stvari:

   1. Sluzio je 48 godina - sto zanci da nekoliko generacija nije smetalo da je covjek rasist

   2. Kanta za pisanje - naime u Senatu postoji praksa filibustera - kada mozes tratiti vrijeme pricajuci i kojecemu, ali ako si fizicki u Senatu, pa je tako Strom da bi sabotirao izglasavanje ukidanje Jim Crow zakona i segregacije - 24 sati pricao u senatu, tako je da je jednom nogom bio u Senatu a pisao u kantu. Kaze da nije rasist - vec da federalna vlast ne moze odlucivati o pravima, jer su "prava" verbalna vratolomija nametnuta od strane komunistickih agitatora. (vidi Frankfurtski boljsevicki marksizam). To je ono nacelo da je jedino pravo izbor - pa ako sam ja izborio da si ti rob - to je moje pravo, jer sam tako izborio.

   3. Njegov kip - a vidim da si zabrinut za kipove, i dalje stoji ispred Kapitola Juzne Karoline

   4. Njegov nasljednik je Lindsey Graham - rasist, sto znaci da od 2. sv. rata do ljeta gospodnjeg 2020. na vlasti Juzne Karoline imamo rasiste.

 

6. IV. Poglavlje - no imali smo 8 godina vladavine crnca i demokrata! Sto je upravo i dokaz zasto je USA sada vise fasisticka, a tek onda rasisticka iako se fasizam hranio rasizmom - jer Fasizam po prirodi stvara komprimise i suradnju sa kapitalom pa rasizam ne mora biti odrednica fasizma, ali jest benefaktor. Obama nije uzrok - ali je dolio ulje na vatru.

 

7. Vrhunac i Rasplet - Problem USA nije zapoceo 2008. ni 2016. vec je zapoceo 1776. - ali i 1945. U periodu od Dana nezavisnosti do 1945. nitko nije propitkivao ustrojstvo USA osim juznjackih robovlasnika, pa pukom srecom Konfederacija nije pobjedila - ali i oni su svoj rasizam opravdali pravom na izbor - samo sto su se oni izborili za robove. Politicka i civilna kultura EU se mjenjala, raspadala su se carstva, ali i republike - pa tako nema radikalne Bohemije ili Prusije, dok je USA bila amerciki izvrsna, nepogrijesiva, zapisana u Ustavu kao vjecno cista i juznjacki se izabrala na izbore - jer Ustav garanitra pravo na izbor  - a izbor su robovi. Osim sto su izumili i civlivni i sistemski i politcki rasizam i eugeniku i svaki oblik segregacije.

 

No kako je 1945. Europa napravila "umiveni reset" taj reset nikada nije napravljen u USA. I dalje su segregatori odlucivali gdje crnac smije kupiti kucu (kao sto nekidan bjeljkinja na kabelskoj ABC tv kuci kaze - nisam bigot - ali ne zelim takve ljude u mojoj suburbiji - taj video zene ima milijune pogleda) i tako je "menadzer kampanje" Nixona fino rekao - ne smijemo crnce zvati nigerima, vec "manje sretnima" pa cemo tako izvan bjelacke suburbije potjerati ne samo crnce vec i siromasne - jer FASIZAM ne podnosi slabe - pa bili oni i iste rase - zato je i religija fasizam jer su svi ne-na-sliku-boga osudjeni na pakao, pederi, krivojernici itd. I kaze taj menadzer - eto ne smijemo vise reci da su crnci losiji - ali postoji nacin da se indirektno sjebe bas crnce - pa ne smiju u bus, pa tako nedavno (ne 1951. vec nedavno) sud kaze da su glasacka prava kirurski precizno diskriminirali bas crnce - slicno kako kod nas natjecaj dobije bas dvo-ozonska klima iz tog i tog auto-centra. Fasizam mrzi siromasne, bolesne i slabe - pa je lako da se na to nalijepi bilo kakav pokret koji bi nekoga proglasio slabim i siromasnim. A zene su slabe i nisu ponosne - mozda se zato oni u Fred Perry majici nazivaju "proud boysi"?

 

8. Sud WYKS-a - tko je rasist i fasist? Biden? Da!, Pelosi? Da, 450 kongesnika i 100 Senatora - negdje oko 85-90% Da. USA - da i to vise od svjetskog prosjeka.

 

No sad na temu i politicku realnost.

https://arstechnica.com/tech-policy/2020/10/house-amazon-facebook-apple-google-have-monopoly-power-should-be-split/

 

Evo kazu neki Demokrati da su i Apple i Google i Facebook i Amazon tesko prekrsili antitrustovske zakone - ali tako je i MS 2001. krsio te zakone - i preporuka je bila ista - treba ih rastaviti na manje kompanije. No to nije ucinjeno ni 2001. a nece ni sada. Zasto? Pa jer je 2000ih u vlasti bio republikanac koji se tako i danas protivi preporuci istrage Demokrata, a kad je Demokrat bio na vlasti - Obama - isto nije ucinjeno nista. A Obama je imao i potpunu vecinu i mogao je ucini sve sto sada zapomaze u videu iz uvoda.

 

I sto sad mali Pedro moze zakljuciti - imas izbor:

1. Demokrati - Korporativni ratni zlocini - ali uz dozvolu gej brakova

2. Republikanci - Korporativni ratni zlocini - ali uz zabranu pobacaja, gej brakova, slobode glasanja i ukidanje ikakvih okvira korporativnih regulacija

 

Ja bih se radije ubio nego glasao, ali eto, mislim da u prvoj opciji postoji bar primjesa nade da mozda, ako duboko vjerujemo ko Ash Ketchum u svoje Pokemone, da ce mozda neko ljudstvo glasati za nekoga tko nece prijetiti 6. flotom, zabranom gej brakova i pobacaja. Mozda u takvoj klimi nece biti djece koja su odgajana da posatanu upravitelji Obaminih dronova smrti.

 

Da ne ispadne da sam naivan - u zadanjih 10 godina postoji sve vise onih koji i Obamu nazivaju ratnim zlocincem - kao i oni koji ne zele Bidena, pa je tako nekoliko progresivnih kandidata ipak pobjedilo na tim svojim izborma - no da prepustimo sve Republikancima, takvi kandidati nikad ne bi ni dosli na listic - jer Strom Thurmond pisa u kantu.

 

Naravno ne moze se nista preko noci - no isto tako ne treba odmahivati rukom na cinjenice da bi nastavak Trumpove vladavine donijelo nekoliko promjena - i dalje bi bilo ratnih zlocna i CIAe i 6. flote - ali bi se ukinula i ljudska prava koja su donekle donesena kroz desetljeca - jer 2 Vrhovna sudca vec imaju negativno misljenje o gej brakovima, sto je dovoljno da se pokrene rasprava. Ja sam stava da je bilo kakva zabrana po tom pitanju fasizam - pa smo tako i mi Hrvati fasisti - jer smo i mi licemjerna gamad - stanovnik drzave bi se uvrijedio da ima poseban naziv osobne iskaznice - ali smo izglasali da nasi sugradjani imaju drugaciji naziv ugovora o braku - jer je legalno bilo pitanje imena, ne samog merituma prava. Kako Drzava nema drugu nomenklatruru drugih obveznih ugovora - npr. poreza - time se stvara gradjanin drugog reda po osnovi koja je u Ustavu trebala biti zasticena.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
ihush kaže...

 anitfašizam? kao tekovina zapada, slobodnog svijeta, demokracije itd.? .. fašizam je tvorevina zapada, kao kontra komunizmu istoka-cccp prije stoljeća.

 

-ili, malo diverzifikacije, .. npr istočnije od zapada, bjelorusija..

 

no da, rasizam, covid, trumpek.. a tema je usa, politika,

 Da nastavim, jer potezes jako puno globalno bitnih pitanja - i slazem se sa istaknutim.

Covid - kao sto vidis po tome da uopce ne komentiram u onoj temi - nisam prozvan komentirati, jer nemam pojma i osim sto imam neko nacelo da je maska najmanje i najjeftinije zlo, primjecujem tek da je uspjesno iskoristena pandemija u politicke svrhe. No to tu nije tema, pa preskacem.

*****************************************

Ovo je tema koju baksa nije shvatio pa sam tako bio blokiran i ismijan, pa se nadam da cu sada bolje objasniti.

Mitomanija "nation buildinga" ili "Mit stvaranja nacije" - tj. paradoks nacionalizma koji prerasta u fasizam.

Svaki fasizam treba nacionalizam - treba cvrstu pocetnu grupu koja ce jasno segregirati one sve van grupe. Zato se u povijesti uci da je narod stvorio naciju na nacin da su se ujedinili oko onoga sto ih povezuje u naciju - iako mozda nisu isti narod. Danas - narod moze biti dio druge suverene nacije. No, vratimo se na pricu i mit - Bismarck je stvorio mit radisnih Njemaca, Verdi je ujedinio Talijane, a Mustafa Kemal je dobio naziv Ataturk, kao sto je Francuska reinkarnirala anticku republiku, stvorila slobodu.  Divne su to price velikih naroda koji su stvorili velike nacije.

USA nije nastala ujedinjenjem raspalog carstva, nije nastala na valu prosjetiteljstva, nije odbacila pet-stoljetne teritorije i religiju da bi uvela civilno drustvo. USA je odmah rekla da je bolja od svojih uzora, od svojih rivala, od svega pod Bogom, kako u Ustavu kaze.

I tu dolazimo do paradoksa nacionalizma - kako narod, pod mitom nacije moze pogrijesiti?

Pa, Francuska je netom nakon otkrica slobode potpala u ponovno otkrivanje monarhije, da bi potom rekla sloboda Francuzima - ali ne i kolonijama. Njemacka je bila radisna dok odjednom nije, pa su rekli da su Njemci ipak radisni - ali nisu radisni komunisticki "Njemci" - koji nisu Njemci vec "konji losijih gena" ili kako je vec Trump nazvao potomke nordijaca u Minesoti koji su bijeli od minesotaske zime. Turska je isto tako rekla da je Turska civilna - pa tako svaki nacionalni civil mora pricati Turski, makar bio Armen - eto sad mala Armenija ne samo da napada Tursku vec i Azerbejdzan - jer se strateski vojno-agresivno nasla bas izmedju dvije miroljubive nacije. Naravno tu je i Erdoganov poucak - Turski civil vrijedi jer ima slobodu izbora vjerovanja jer je Turska sekularna - pa tako je svatko slobodan izabrati vjerovati u Turski Islam.

No da se vratimo na Ameriku. Europa je imala svoje genocidalne momente - i tako danas ucimo i o mitomaniji gradnje nacije ALI i o genocidu, kolonijalizmu i tih par puta kad su mitovi europskih nacija postale nocne more slabijih naroda. Sto imamo u USA?

Nista.

USA - prvenstveno vrhuska republikanaca - navedeni Strom - je okrenula (poput Erdogana) rijecnik - pa se ne uci grijeh genocida (jer je samo Njemacka Hitler) vec se uci kako je nacija stvorena na jednakosti dala tu jednakost svima. Znaci - ne uci se krimen, ne uci se zlocin - i dalje se uci Americka izvrsnost - jer Strom NIJE sprijecavao jednakost - on je osigurao da se Americko pravo izbora ispostuje u Senatu. Jer kad se daje jednakost - mora se po nacelu izbora, preispitati je li to pravi izbor.

No - to je povijest, i to sam ja, dosadni ucenjak. Sto kaze realnost?

U realnosti vecina naroda koja je napredovala uspjela je prihvatiti paradoks svoje mitomanije - pa smo tako i mi u Ustav kao dokaz nase suverenosti (pravna mitomanija) stavili antifasizam NASUPROT teznjama NDH. (Ono sto nas mitoman Hasanbegovic osporava). Njemacka je rekla NE fasizmu (a je li danas Njemacka veci fasist kad tako neslobodarski neda da svatko ima izbor na svoje misljenje o Hitleru? Hmmm...). Francuska ima svoje post-kolonijalne probleme - ali sva silina zuto-prslukasa, kao i sva silina islamistickih napada nisu stvorili "garçons fiers" tj. ponosne decke i KKK.

A Zasto?

Zato jer je u USA, pod paskom kapitala stvoren odgoj i stanje uma koje prednjaci, nadvisuje pravo nad izborom povrh svih ljudskih prava - pa sama paradigma ima mocniji znacaj nego "zenevska konvencija o ljudskim pravima" - jer je nasu "dobru vjeru" u EU stvorila krv Zidova iz 2. sv. rata - dok je americku mitomaniju stvorio "pravo na izbor ne-kralja ne-Georgea." A kako je Kralj George - zlo - jer postoji feud i kmet - Amerikanac pod bogom je jednak i izvrstan i u pravu.
Osim sto su kolektivno presutili da imaju robove.

I tu je taj paradoks - mi imamo odredjenu stigmu i sto je najbitnije - globalni sram kad se prisjetimo recentne povijesti - no Amerikanac je do 1965. ponosno zivio u uvjerenju da je jednak i nepogresiv - samo sto je crnac izabrao svoje pravo.  Mi imamo senilne starce  koji su nacisti i imamo veterane koji su kontoverzni radi PTSPa i strahota rata - ali mi nemamo civilno drustvo koje je stoljecima zivjelo uz robove - bez da se osjeca krivim.

Ima genijalan You Tube kanal - zove se Worth It - u kojem 3 lika probavaju isto jelo u 3 cjenovna ranga - pa se vidi da se osjecaju nelagodno jer jedu pizzu od 2000$ - to je onaj urodjeni - nacionalni (globalni) osjecaj srama jer zbog odgoja/klime imas refleks i instinkt da i nije u redu jesti opsceno nepotreban i skup komad hrane dok ljudi gladuju. No, cinjenica je da civilno drustvo u USA, a dio i do dana danasnjeg  - nikada nije shvatilo da su zivjeli u zlocinu koji je jednak Nacistickoj Njemackoj (ili kolonijalnoj Belgiji, Francuskoj i Britaniji da me ne prozoves). Oni su svoju srecu stvarli sami - jer su trazili zivot, slobodu i potragu za srecom.

Drugi problem je sto su ti ljudi zbilja zivjeli u sreci - dok je progresivno kod nas prevladavalo socijalno ljudsko i radnicko pravo. Mi se stidimo Siemensa i Hugo Bossa (bar nacelno), ali amercki celik i plantaze su ponos industrijalizma i kapitalistickog genija - tako je Art Deco - Empire State Building postao katedralom kapitalizma.

I tu dolazimo do ljepila koje spaja kapitalizam, fasizam, religiju, rasizam i opcenito diskriminaciju svega razlicitog - paradigma zivota, slobode i uspjeha koja je posljedica ISKLJUCIVO vlastitog izbora.

Ti si strucan covjek - po temama vjerojatno diplomant FERa ili nekog slicnog sveucilista. I nas pogled uspjeha je da je uspjeh biti izvrstan u okruzenju u kojem su svi imali mogucnost skolovati se tamo - ali su samo najbolji uspjeli.

Paradigma republikanaca, koju iskoristava korporatizam, je da je sama mogucnost - rezultat samo tvog uspjeha - pa ako nisi imao mogucnost - nisi je vrijedan. No kako je broj onih koji nikada nisu dobili mogucnost strahovito velik, a pouceni iskustvom Francuske Revolucije u kojoj masa svrgne pojedince - mora se naci uzrok neuspjehu. A ovo zvuci na paradoks.

A naucili smo gore da je narod vec prihvatio paradoks - jer su zivjeli uz robove, a time su postali dresirani, pripremljeni (primed) na slijedece paradokse - da je kapitalist, bogati naftas, industrijalac, celicar - rezultat njihovog rada i znoja, a ne kapitala koji je stvoren na robovima.

Narod koji je prihvatio vec toliko paradoksa, spremno je prihvatio i onaj o mogucnosti, kao i taj da je uzrok problema netko "drugi".

I sad mala tangenta, digresija.

Covjek ne moze zivjeti u konzervativnom drustvu - jer vrijeme tece lineralno naprijed - pa je svaki tradicionalizam u sustini fasizam, i zato se ne klanjamo munjama - jer prirodni proces u ljudima uvijek djeluje - i zato nije Hitler pobjedio jer se ljudi - poput onih dvoje koji jedu skupu pizzu - ne osjecaju dobro u tradicionalizmu, zato je i doslo prosvjetiteljstvo i radnicka prava i prava transrodnih osoba. I zato ce konzervatizam uvijek izgubiti i zato se ne treba osjecati licemjernim kada se konzervatizam izjednacuje sa fasizmom. Kao sto ljudi nisu mogli shvatiti "prava", ali su shvatili da zrtvovanje ljudi ipak nije najbolja praksa - tako se sada moze shvatiti da je religijska sloboda iskljucivo sloboda osobnog misaonog vjerovanja, ali ne i drustveno nametnutog prava - jer je to fasizam.

Uzmimo misaoni eksperiment - osoba A i osoba B - dok kod netko ne kaze razliku - osobe su jednake. No ako osoba A kaze da je osoba B manje vrijedna - to je fasizam. I tu treba imati razumijevanja i za BLM i za Palestince, ali i za zene u Arabiji, ali i za gejeve i za ateiste - one su uvijek osobe B - jer da osoba A nije nista rekla - NIKADA ne bi imali probleme razlicitosti! Osoba A je iskon - ona je problem.

I tu se vracamo na Americki fasizam - kako su u startu rekli da su nepogresivi, tako je i jednakost postala dogma - ali nikada je nije ni bilo. Zato danas imas ovaj citat na stranici o Samuelu Alitu - Vrhovnom Sudcu:
Alito is considered "one of the most conservative justices on the Court".[2] He has described himself as a "practical originalist."[3]

Problem ovog suda je sto je Trumpov kandidat takodjer "originalist" - to su oni sto upiru svoju nadahnutost da vibriraju jednako kao i pisci Ustava - pa se, po Vuku, pise kako se i cita, i cita se kako i pise. Jer su pisci Ustava Americki izvrsnici, nepogresivi pod Bogom.

No koji je kontemporarni problem Trumpa - osim sto je glup ili nije glup, ali je genij i nije genij i sto hvata tudje zene za vagine?
Pa, u svrhu da osigura sebi moc - dovodi dva velika presedana u lupu javnosti i suda. I tu dolazimo do mojeg raskrsca sa baksom - zasto je bitno da se i marginalni fasisticki pokreti shvate ozbiljno.

Amy Connet Barret, kao i Alito i Thomas - pobornici su vec navedene filozofije originalizma - koja ima genijalan trik u svom rukavu.

Pravo na vjeru.

Tu dolazimo do Obergefell v. Hodges presedana - (ali i Roe v. Wade. ali o tome kasnije). Americko pravo djeluje preko presedana, pa je tako potreban i novi slucaj kako bi se prijasnji presedan razmotrio - a tu ulazi stanovita Kim Davis.
Kim Davis - po Indexu bi bila neki nebitan uhljeb u Mrdusi donjoj - pokrenula je potrebni presedan - da ona ima pravo odbiti izdati potvrdu braka za gej par jer joj to brane vjerska uvjerenja.
Ali - naucili smo gore preko Stroma da je sve moguce - pa tako i argumentirati rasizam preko prava na izbor (ako drzava zeli biti segregirana, federalna vlast se ne smije uplitati) pa tako i Kim Davis ima pravo na vjerski izbor.

I sad imamo 3 sudca koji po nacelu originalizma mogu tvrditi da pravo na izbor vjerovanja nadvisuje druga prava. Jer tako i pise u Ustavu.

E sad, nacelo ljudskih prava u EU ima misaonu zackoljicu da su ljudska prava nedjeljiva i nepovratna (nemoguce ih je oduzeti) osim ako se ne povrijedi neko drugo zakonsko nacelo. Pa je tako po tom principu gotovo nemoguce opovrgnuti postojece ljudsko pravo - a kako u biti i svi zivimo u izmisljenim nacelima - bitan je i osjecaj (sentiment, klima, atmosfera) naroda da je takve stvari nemoguce mjenjati po hiru - stoga su i radikalni pokreti koji bi mjenjali ljudska prava rjedja pojava na tlu Europe - nema ni interesa osim Markic i Batarela koji su, zanimljivo, upotrijebili isti trik - nije do prava, vec imena i izbora - narod ima pravo izabrati drugo ime za nesto.

Ima li ikakve tezine? Je li to zbilja moguce? Pravno - moguce je svasta - pa da se i klanjamo Hitleru ili Liberaceu, ako je netko dovoljno lud (Antifa zeli da se klanjamo Libereacu i Lenjinu?) no, sto to govori o tijeku civilizacije? Puno.
Je li postojala opozicija koja se bunila prestanku klanja ljudskih zrtava? Jest. Isto je bilo i sa lomacama i sa radom djece i sa silovanjem u ratu - jer je i to nekad bilo pozeljno da se zatre krivovjerna loza, krivo-plemenska krv.
Pa presedan povijesti govori da smo vjerske slobode i osjecaje nasilno i "fasisticki" skreseali barem milijun puta do sada, jer smo svako malo maknuli neko "bozansko pravo" - eto zene glasuju, ne kamenuje se prostitiuke, ne rezu se ruke itd. A i ne postoje bas sve vjere koje su postojale - reklo bi se fasizam, nisu bile slobodne vjerovati, fasisti ih pobili.
I tim kontekstom u ovom trenutku je zabrana gej brakova (ili bilo kakva namjerna segregacija pa makar bila i po imenu) bi bila JEDNAKA zrtvovanju i kamenovanju. Jer tako tece vrijeme. Naprijed.

Ne postoji niti jedan razlog slijedbe zakona koji namecu tradicionalizam - bio to politicki ili vjerski - jer u oba slucaja narod glibi u fasizam. Narod prirodno nikada i nije mogao zivjeti pod izmisljenim i anti-humanim pravilima, zato su se ona inercijski i odbacivala (slucaj u kojem cak i katolik odbacuje kamenovanje iako ga Biblija zahtijeva pod prijetnjom pakla).

Ali svaki fasizam ima uzrok - uvijek postoji osoba A - pa da osoba A nije rekla da je crnac bezvrijedan ne bi bilo BLM, kao ni parade - a znakovito je da je osoba A i kod slucaja rasizma i kod gej prava najcesce u 90% slucajve ista osoba. Fasizam je samo nasao nacina kako da taj postupak pronalaska razlicitosti militarizira - a kapitalizm je tu nasao dva urodjena fičera fasizma:

1. Uvijek postoji slabiji - i slabiji je uvijek samostalno kriv za svoje nedace, nije se izborio za svoja prava.

2. Slabiji je kriv i za nedace jakog - Umberto Eco ovo naziva paradoksom fasizma - neprijatelj je uvijek istovremeno i komicno slab ali i monstruozno jak. Kaze Trump da se Biden skriva u podrumu, ali i da je Biden na celu ogromne Antife koja ce unistiti i spaliti suburbiju. Isto, jelda?

Trump kaze i da je meksicka karavana puna bijednika i solovatelja i jadnika - ali je i toliko jaka da mora sagraditi zid i toliko sposobna da ce Amerikancima uzeti posao - je li to smijesno i je li to glupo? Trumpek - najaci covjek na svijetu? Pa da je i Trumpek - tko ima koristi? Ja? Cigani? Pepeo iz Ausvica? Ili Bezos? Pa ako je Trumpek glupek - a fasist licemjeran - kako to da je Bezos na glupeku i licemjenom SJWu bas zaradio najvece bogatstvo u povijesti? Ili mozda zna za urodjene paradokse - pa nije bitno tko je glupek i tko je licemjeran?

Da, Americki fasizam zamjenio je robove sa robovima - samo se po deklaraciji koju ne priznaju (zbog 6. flote) ne zovu robovi vec zaposlenici Amazona. Ali - imaju izbor ne raditi u Amazonu!. Eto kaze onaj u drugoj temi o monopolu Applea da je bas Apple taj spasioc koji je podigao uvijete radnika u Kini - ali ja, bezevzni ucenjak, bih prije rekao da je kapitalist/fasist A nasao kapitalistu/fasistu B - samo sto vrijeme protice, pa je kapitalist B zakljucio da je bolje da bude jednak Amazonu u USA pa da sve plodove izrabljivanja zadrzi u Kini, umjesto da ih Apple iznosi.

Nisam se dotaknuo pobacaja - jer nisam zena - ali dotaknuti cu se gej brakova.

Kad si alkoholicar - sud ti oduzme djecu - jer postoji sudski dokaziv termin "alkoholicar" koji pravno povlaci da si oduzete ubrojivosti jer si pod utjecajem aupstance koja se zove alkohol.
Kad si sociopat (kolikvijalizam za poremecaje ponasanja) - sud ti oduzme djecu - jer je medicinski vjestak u tebi pronasao dijagnozu koju mogu potvrditi testovi - pa imas gen/premecaj/bolest koja te cini neubrojivim.

No kad si gej - sud ti oduzima pravo na djecu - jer? Imas li alkohola? Ne? Neku bolest? Po zakonu iz 1970-ih - nisi bolestan. Pa zasto onda oduzima djecu? Koja je to supstanca u tijelu gej osobe koja ga cini neubrojivim?
Osim fasizma vjere - ne postoji. Ne postoji kemijska supstana poput spoja alkohola, niti je rentgen pokazao neke poremecaje u tkivu mozga.

I onda se postavlja pitanje zasto?

Marija Selak Raspudic kaze da trebamo imati pravo na izbor - a izbor je da trebamo razmisliti o pravu djeteta koje ne smije biti sikanirano u drustvo jer ima gej roditelje - jer djete ima pravo na izbor da ne bude sikanirano.**

Zasto je Einstein napisao drugacije objasnjenje za prije primjecene pojave - a Selak Raspudic koristi isti argument poput Stroma? Iako postoji povijesni presedan koji je njoj samoj naustrb "Seksista-Stroma" dao pravo na izbor glasa i pravo na slobodu izbora slobode od "Stroma-muza"? Mozda jer je to fasizam? Jer se samo fasizam ne mjenja - socijalizam je rekao da djeca imaju pravo na topli obrok u rudniku - pa se razvio do toga da djeca ipak ne rade u rudniku...

**A ja bih, kao fasist prema vjerskom fasizmu, rekao i da je Selak Raspudic perfidna jer postavlja kvaku-22 - dijete ima pravo ne biti sikanirano od sikaniranja koje ne bi ni postojalo da ga Selak Raspudic ne sikanira.
********************************************************************
No - kakve veze to ima sa Microsoftom i sa temom?

Povijest je pokazala da je svaka cizma u zube fasizmu (od prestanka klanjanju munji - do izbacivanja djece iz rudnika) bila pobjeda socijalizma naustrb tradicionalizmu - ali - bitnije za temu - netko je zagovarao da djeca ipak rade u rudniku - a nije se zvao socijalist vec - KAPITALIST. bravo, sjedi 5. Pa kako nam kralj ne jebe zene pravom prima noctae, i kako nam dijete ne radi u rudniku - tako mislim da ne treba radnik u Amazonu raditi za 6$.

A nekako se bas povezu i Bezos i Papa i Strom, tj - I Rockefeller i Munroe i Papa, tj i Exxon i Reagan i Papa, i Murdoch i Nixon i Papa.

********************************************************************

Hoce li Amazon i Microsoft (koji se svojski potrudio dobiti JEDI ugovor za neku 7. flotu, a Amazon sad place po sudovima) i Apple i Facebook i Google biti usmjereni da izvade djecu iz rudnika? Demokrati ako nastave velicati Obamu i Pelosi ih nece na to natjerati - ali kako kazu Republikanci - tek 300 od 400 stranica izvjesca ima neku tezinu. Ja bih rekao da ni oni nece uciniti nista od toga...

https://arstechnica.com/tech-policy/2020/10/house-amazon-facebook-apple-google-have-monopoly-power-should-be-split/

***************************************************************************

 

A sto se tice urodjenog "ficera" i fasizma i kapitalizma da netko mora biti slabiji i gubitnik? Je li inteligencija bioloski uvjetovana novcem? Je li smartphone bioloski uvjetovan izrabljivanjem? Jer onaj kreten iz Apple teme bas uvjerava u tu tezu - i zato se ne libim nazivati kapitalizam - fasizmom - jer me on uvjerava da je napredak moguc jedino uz takve trampe izrabljivanja. Ja sam licemjer jer koristim taj smatphone - jer da je bilo po meni ne bih ga imao.

 

Pa opet - je li inteligencija prima eure? ili Bitcoin?

=XFX=PlayHard kaže...

ja vec 12 godina imam dionice Applea i zagovaram politiku koju je Apple do sad uspjesno vodio, a to je ponudi sto manje, a naplati sto vise... ako ide, zasto ne? Mene kao investitora jedino sto zanima je profit margin, i tu me Apple nikad nije iznevjerio. Istina, u zadnjih par godina im prihod lagano stagnira i nesto bi se trebalo poduzeti, ali nisu ludi da napucavaju specifikacije, a mobitele kako gos okrenes ekipi ide uvalit... win win situacija za obje strane.

Nekako se vise ne osjecam lose sa gornjom ekvivalencijom...

(Pogotovo jer se nije Zadruga Zlahtine na Krku javio na JEDI natjecaj - vec bas Bezos i Microsoft... Neki "smartphone" pogoni tu 6. flotu, kao i neki Exxon dizel. Ok bilo je i nukelarnih pogona.)

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p

ihush možeš li ukratko sumirati što je wyks napisao za nas kojima se ne da čitati ovoliko teksta?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Microsoft upozorava da strani akteri ponovno pokuš

ma wyks je isto zabrijao...

 

pravo na izbor je jedno od osnovnih prava, a to što se pod tim skriva pravo da drugoga zajebeš.... e to je do ljudske prirode...

 

osnova svega je uvijek sadržana u narodnim izrekama - koje su tradicionalne, jer su empirijske, s dovoljno velikim brojem ponavljanja da se utvrdi najvjerojatniji ishod...

 

a ova čarobna izreka jest: tko jači, taj kvači..

 

jer SAD su još uvijek najjače - ima Kina ekonomsku snagu, a Rusija dovoljno nuklearki da ih potaraca (i sve nas), ali SAD ima kombinaciju ekonomske,vojne i prije svega medijske snage, oni oblikuju sliku našeg svijeta daleko više no što oblikuju svijet...

 

i kad tome dodaš tu istinsku vjeru od Boga delegirane izvrsnosti - oni će sve napraviti da bude po njihovom, bez obzira na cijenu (ionako ju drugi plaćaju)...

 

no najbolje je kako su uspijeli organizirati svoj svijet: oni prodaju ideju da svaki od Boga pomazani Amerikanac ima pravo na američki san, samo njihovi društveni zidovi su još viši nego u post-feudalnoj Evropi, ali su transparentni, tj. stakleni (a staklo kako znamo, ako je dovoljno debelo, zaustavlja metke :-))...

 

ali zato imaju vjernu sljedbu, koja se ne pita - otkuda ta izvrsnost - jer izvrsnost(odabranost, posvećenje) je dobra, pa bi bilo nepristojno ju propitivati (isto kao ko Hiće i teorije Übermenscha, a prije toga  Mastering race ili još prije bahar - iako se potonji izvlače da je to čisto religijski pojam zajedništva s Bogom)...i to ne samo u SADu nego i širom svijeta (paćenici Zelene karte)...

 

znači, kao i u ekonomiji, nije važna proizvodnja, nego marketing...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p

-srž liberalnog kapitalizma koji se često skrije iza 'slobode' (pa tu ljudi, tržišta, izbora..) osim što je to (sloboda) samo floskula iz spomenutog usa-đonvejn ustava i selektivna za A-B osobu pri čemu o tome autonomno odlučuje A dok je B gey-crnac-terorist-sve zlo koje se buni ako podigne obrvu i A ga tad u samoobrani mora napasti s druge strane globusa preventivno mada se još nije ni rodio..

 

-npr slobodno tržište? da, osim intervencija kad to njima odgovara kao banke i sl.

 

-regulacija, zakoni, jednakost.. liberalni kapitalizam u samoj definiciji osporava regulaciju tj kaos koji time stvara pa tako i brezos milijarder kao i trumpek to može jer npr ne plaća poreze kroz investicije, kul. Nešto je investicija jer je to tako naveo na nekom formularu..

-eto, todorić je nevin, svi po svim točkama optužnice.. naravno. Problem pravednog suda je imati činjenice, dokaze, tužitelja koji ih upotrijebi i općenitu želju vlasti da se nešto napravi.. u prevari i poštenom sudu je lako reći 'znamo da je kriv' no to treba dokazati i ako nemaš dokaz, tad je nevin.. mada nije.

-u slučaju npr fašizma kao i ostalih carstava povijest i pravdu korji pobjednik, ne činjenice.

-zato s pravom izjednačava fašiste i antifašiste, tj matematički su pozitivni i negativni brojevi jednako vrijedni kao negativni naboj elektrona ili magnetski pol +/- tj klanjati se hitleru ili lenjinu ili nekom mitskom biću-munji-žabi je isto itd.

 

-nekad je barem formalni ideal bio jednakost, sloboda, narod hrabrih i slobodnih (no kad se odnosi na njih, ne na ostale..) tj do polovice prošlog stoljeća je to barem bila želja pa su tad recimo prisilili uk na oslobađanje kolonija pogotovo povjensno gledano 'kralj đuro' i bostonska čajanka.. no u novije doba više nema ideala kao david protiv golijata ili male slobodarske skupine pravednih protiv velike mračne zle slile osim u LoTRu.. nego supersila dronovima napada jebače deva koji nemaju ni praćku.. itd.

 

-uk je prije par godina isplatila ratni dug-kredit, tad kreće brexit, no istovremeno usa treba novi izvor kamatarenja pa radi nove trgovinske sporazume drapajući stare, diže žicu prema mehiku i ako je po southparku covid19 im pomaže u tome (smrtnost u lat.americi kao brazilu).. amazonovi robovi rade za šaku riže dok je faraon na vrhu forbesove liste, ono važan si ako si se popeo na vrh brda ili kad je dinamo prvak.. s problemom da su zbog tog zapad-kapitalisti outsorucali proizvodnju na istok, (kina, ali i poljska, rumunjska..) i time ukinuli tisuće svojih radnih mjesta a u svom dvorištu želiš barem privid blagostanja tj kao rim-carstvo kruha i igara, dok ceh plaća ostatak-kolonije a tad ti treba neki porez kako bi to bilo moguće no tad ne plaća porez onaj brazos-faraon mada se hvali titulom milijardera, nego opet onaj šljaker za šaku riže, tj ako svakom kinezu uzmeš dollar postaneš milijarder u sekundi. Zašto je npr franskuska mljekara kupila našu, ne zato jer nemaju krava ili mlijeka, naprotiv, sjetimo se kolona traktora prije par desetljeća i potoka prolvenog mlijeka .. a tad se kupuje lura, koja je sad zatvorena-megle.. tj eliminirano jer time frečn pesent ima slobodno tržište dok će fondovima eu pokriti cijenu a porezima ćemo kao kolonije platiti svi ceh, no to može francuska-njemačka, ali ne mi ili rumunji ili globalno istok-zapad usa-kina.

 

-da su danas na okupu veliki blek, zagor, komadant mark i mali renđer, kao u remake-rebootu starwarsa borili bi se protiv republike tj ugnetača, no zato je promjenjena paradigma pa se sad bore protiv talibana tj reboot starih ideala gdje se staro odbacuje jer nije u prilog ideologije-želja ili kapitalističkog fašizma tj faraona-cara kako god ga titulirali.

-usa doktrina je opsjednuta-očarana npr rimom i rimskom republikom kao idealom, no to nema veze s republikom i pravom običnih građana, tj imati status građana kao državljanstvo je ograničeno za izabrane, narode i sl. ne za neke mehikance, crnce, ostale.. zgodno je npr imati kuvajtsko državljanstvo, trenutno riješiš problem plaće jer ti šeik da novac, kao i švicarsko, dok je u kapitalizmu to recimo kasta bankara, industrijalaca, viši sloj, ne niži .. a srednji je ono što čini statističku sredinu i zato se naziva srednji.. koji se topi, tj ili si viši ili niži .. manje višeg, više nižeg.. i to se dešava svim ostalima-kolonijama jer samo rim i car imaju poreze za svoj grad-građane, ne dovoljno za sve -ostale..

 

da, kapitalizam u prvom licu, brezos i trump savršeni primjeri npr ne plaćanja poreza.. na vrhu, osim ako ih recimo sutra ne uhvati porezna pa su tad kriminalci. Pri tome su iste osobe, ista (ne)djela, sve isto.

-usa je supersila, da nije... a to već indicira mogućnost da onaj jači A maltretira slabijeg B tj ne može jednako jakog A1.. odnosno, preventivno mora spriječiti jačanje nekog B koji možda postane A1-A2.. suprarnik, kao kina. Postoje i preventivni ratovi, postoji teorija da je coivd19 tome namjenjen, kao i to da je moguće optužiti obje strane usa i kinu jer kina ga je napravila i pustila na zapad, kako bi oslabila zapad, a usa je to napravio sam sebi kako bi optužio kinu za to, kao što su poljaci napali njemčku mada su to bili njemci-kriminalci i navukli neke uniforme.. kaže povijest.

 

-teorije, floskule, sve to je nevažno kad imaš toljagu a tad su riječi nevažne kao što je pero slabije od mača. Zakoni-ustavi se tad čitaju kako želiš, ne što piše nego tko čita i tako nađu formalno pokriće koje im ekšli ni ne treba, dok su supersila najjači, jer samo se slabiji poziva na pravdu-zakon odnosno zaštitu suda i institucija, dok ih usa jednostavno gazi i drapa ugovore kao i institucije klase un..

 

bla-bla.. itd. ukratko :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
MrBlc kaže...

ihush možeš li ukratko sumirati što je wyks napisao za nas kojima se ne da čitati ovoliko teksta?

 

Svaka ćas

15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p

+ s konja na magarca.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
Stric_Jura kaže...

 

a ova čarobna izreka jest: tko jači, taj kvači..

 To ^

 

Svi kilometrazni upisi se mogu sumirati upravo sa tom recenicom.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
ansha kaže...
MrBlc kaže...

ihush možeš li ukratko sumirati što je wyks napisao za nas kojima se ne da čitati ovoliko teksta?

 

Svaka ćas

 Zalili se u nekoj temi da nam Forum umire, mislim da smo sad dali intravenozno jos koji Kb zivota.

Dali forumu dozu dexamethasone, sad se osjeca 20 godina mladje. VOTE TRUMP!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Microsoft upozorava da strani akteri ponovno pokuš

... AND DRINK BLEACH !!!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p

 onolike zmijurine se ne prepisuju intravenozno

tako da, forum se osjeća shebano

covfefe!

15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
MrBlc kaže...

ihush možeš li ukratko sumirati što je wyks napisao za nas kojima se ne da čitati ovoliko teksta?

 Bio si u nekoj temi spomenuo da si za liberalizam, pa ako sam krivo shvatio - isprike.

 

Kako da sažmemo moj post?

 

Guglaj "fracking" i vidjeti ces dvije paralelne situacije:

 

1. Pence koristi fracking kao argument kojim zeli osvojiti izbore 

2. Kamala tvita da ne zeli zabraniti fracking.

 

I zato americki liberalizam (ne knjiski, ne narodni, vec onaj kojeg propagiraju i Demokrati) ne funkcionira.

 

Jer ima daleko vise odgovora koji prozivaju Kamalu iz kojeg suludog razloga brani fracking - nego sto je druga strana prozvala Trumpa zbog "dobrih gena".

I tako Pence prijeti strahom zabrane frackinga, Kamala vristi da je to laž i da se neće zabraniti - a postoji treća grupa.

 

Tviter treba "vužgat" ali pogledaj ispod vijesti o slavljenju junjakinja Pelosi i RGB i vidjeti ces jedan upečatljiv tvit koji se ponavlja - "Healthcare pls".

 

I sad ja vjarujem da ti razumijes sto je liberalizam, ali - ta opcija nije na izborima jelda, tu je Kamala - a ti si protiv frackinga, jelda?

 

Razlika je sto, kao i sto sam kazes u temi o koroni - ne prepires se sa dnom bacve - ali to dno bačve jest na tiketu, a ti si i protiv dna bacve i protiv frackinga i nemas za koga glasat!

 

Zašto?

 ( Zaro sto je izbor nametnut tek nakon sto su svi koji su mogli izabrali po sebi - a sad istovremeno traze druge da dodju na taj nivo, dok ih svim silama sabotiraju)

(I sad, to nije knjiski liberalizam kojeg ti cjenis, ali ne zabranjuje ti Poljak gledanje Netlixa, vec americki liberalizam.)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
wyks kaže...
 

Jer ima daleko vise odgovora koji prozivaju Kamalu iz kojeg suludog razloga brani fracking - nego sto je druga strana prozvala Trumpa zbog "dobrih gena".

 

Stara priča. Ljudi s visokim moralnim standardima će teško glasati za nekoga tko ima manu, makar samo jednu u dvadeset područja koja su njima bitna, dok će oni s niskim puno lakše glasati za nekoga ako ima samo jednu ili dvije osobine koje su njima bitne.

 

Iz tog razloga su oni koji ciljaju na niske strasti uvijek u prednosti na izborima, jer je to zahvalna publika. Trump se u završnici potpuno okrenuo divljacima, no to bi mogla biti skupa greška jer njih i ovako ima u šaci, a pomalo gubi umjerene. Problem mu predstavlja što drugačije niti zna i niti može.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p

Da.

 

Ali ponata koju ja razvlacim je više-vremenska ali primjenjena na nešto aktualno.

 

Luj XV,  Henrik 8. Ili Todorić, postoji li razlika izmedju komentara mase? Zamjera se ista nit.

 

No između divljaka, dna bacve, i "RGB je anđeo uz Čadvika Bosemana, Wakanda Forever" ekipe - u povijesti pobjeđuje ekipa koja konzistentno piše "Healthcare pls". Nekad to traje 1000 godina, nekad 2, nekad vječno, ali traje prema boljem.

 

To trajanje je postalo "leverage" jer bi povecanje minimalca na 15$ znacilo 100% povecanje troakova Amazona, ili kak bi konzervativci rekli - 100% unistenje liberalne americke ekonomije.

 

Al opet vracamo se na izbor. Imas li izbor ne raditi u Amazonu? Imas, imas li izbor izabrati bolju bolnicu? imaš.

 

No ta pretpostavka povlači premisu da su SVI u jednom trenutku imali isti izbor.

 

A jesu li? postoji li ijedan argument za? To je brdo na kojem umiru liberali.

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
wyks kaže...

 

 

Al opet vracamo se na izbor. Imas li izbor ne raditi u Amazonu? Imas, imas li izbor izabrati bolju bolnicu? imaš.

 

No ta pretpostavka povlači premisu da su SVI u jednom trenutku imali isti izbor.

 

A jesu li? postoji li ijedan argument za? To je brdo na kojem umiru liberali.

 

 Slažem se, Američki san, ideja da svatko može uspjeti samo svojim trudom, je najveća prijevara.

Na vrhu nema mjesta za sve, pa ako je netko uspio netko drugi je ispao s vrha. Direktora, advokata, liječnika, Jeff Bezosa, može biti samo ograničeni broj, netko treba i skupiti smeće i ispeći hamburgere. Teoretski bilo tko može uspjeti, ali definitivno ne mogu svi uspjeti, a to je lažna nada koja se krije iza riječi 'svatko'.

S time da to 'bilo tko' je naravno šala, jer ogromnu prednost imaju bijeli i bogati.

 

I ta spoznaja je osnovna podloga rasizma. Bijelci znaju da ako sveučilišta završi 40% obojenih to znači toliko manje mjesta za njihovu djecu, a ako ti još dobiju i dobre poslove to znači manje dobrih poslova za njih. Bijelcima strateški izuzetno odgovara da su crnci siromašni, neobrazovani, nasilnii i s one strane zakona, a da su crnkinje od 15 godina samohrane majke koje na socijalnoj pomoći odgajaju djecu bez uzora i radnih navika, koja će na kraju završiti u nekoj bandi. To je garancija da će se bogatstvo i u slijedećim generacijama dijeliti uglavnom među bijelcima i to ne zbog nekih zločestih rasističkih zakona, nego jer su crnci naprosto 'nesposobni' izvući se iz siromaštva i iz nekog razloga stalno gube u fer tržišnoj utakmici, za što su si 'sami krivi'. To je mehanizam kojim društvo čuva svoj duševni mir, a istovremeno održava rasnu nejednakost.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p

Tu je i konstrukcija pobjednika i gubitnika, gdje je pobjednik kapitalist a gubitnik okreće burgere. Iako kapitalist istovremeno kaže i da treba biti sreta u svom poslu, pa kako netko može biti sretan jer okreće burgere a istovremeno je gubitnik?

 

Tu dolazimo do 3% godisnjeg rasta, pa nije dovoljno da u Firenci imaš 3 lokala u ulici jer imaš najbolje sendviče, bit je da imaš više, jače 3% bolje od prošle godine. Dovoljno sretan nije dovoljno, moraš biti 3% sretniji inače pada dionica.

 

A iskreno, koga boli kurac? Ja bih bio najsretniji da svaki dan kuham pašticadu, kao i neki umjetnik, ali pojesti ce me konkurencija koja zeli vise. Ali zeli li komkurencija vise, ili zeli li kapital vise?

 

Moja pasticada nema cijenu, ali litij je jeftiniji ako je rudari dijete, koje crkne, ali je zamjeni dijete. Ali zato Ajfon kosta 1000$ a da dijete ne rudari onaj kreten ne bi imao profit margin, a i ajfon bi kostao 3000$.

 

A zasto ne bi ljudima dali 3000$ da kipe ajfon? Ili je inteligencija slot mašina pa koliko ubacujes toliko daje?

 

Novac smo izmislili, u smislu neke translacije uzujamne vrijednosti, ali zasto vrijedbost ne bi bila visa da pokriva da netko ne umre? Zakon ekomonije koja kaze da prirodom posla vrijednost zgrade gubi na vrijednosti, pa to otpises, ali ako netko da više onda sve dobivaš.  Jer danas placas izgranju "katedrale kapitalizma" a ne placas da netko napravi i rodi dijete koje ce ti rudariti litij.

 

To isto slijede pitoni u Evergreen močvari kontra krokodila, oli ne, nisam David Atenborough.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
protjeran
offline
Microsoft upozorava da strani akteri ponovno pokuš

LoL.

 

Američko sveto trojstvo, koje će se opet napasti čim se makne narančasta spodoba; Rusija, Kina, Iran.

 

Treba ga maknuti, već 4 godine premalo mladića i djevojaka pogiba u prekooceanskim sukobima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Microsoft upozorava da strani akteri ponovno pokuš

Homo homini lupus (est).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
Jarvan kaže...

LoL.

 

Američko sveto trojstvo, koje će se opet napasti čim se makne narančasta spodoba; Rusija, Kina, Iran.

 

Treba ga maknuti, već 4 godine premalo mladića i djevojaka pogiba u prekooceanskim sukobima.

 Ne ratuje zato što ne vidi u tome direktnu zaradu, a ni nema kapacitete za geostrateško promišljanje i vojnu strategiju, no zato naveliko pomaže vojnu industriju. Znatno je povećao USA vojni budžet, sklapao dogovore o prodaji sa Saudijskom Arabijom (koja ga trenutno upotrebljava, tako da ljudi i dalje ginu od američkog oružja), a u NATOu napravio veliku frku da svi povećaju izdavanje za obranu (tj. kupe od njih). Znači pumpa prodaju oružja na sve strane, a onda je samo pitanje trenutka kad će to oružje biti iskorišteno.

 

Teško bismo dilera oružja mogli nazvati mirotvorcem samo zato što je nesposoban sam ga upotrijebiti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
protjeran
offline
Microsoft upozorava da strani akteri ponovno pokuš

Ako ti upucaš nekoga oružjem koje sam ti ja prodao, ko je ubojica?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
Jarvan kaže...

Ako ti upucaš nekoga oružjem koje sam ti ja prodao, ko je ubojica?

 Po toj logici nijedan predsjednik nije ubojica, jer ubijaju vojnici. Predsjednici im samo nabave oružje i kažu da odu s njim u tuđu zemlju. Onaj tko je ubojici omogućio da djeluje je također kriv.

 

Trump jest bolji utoliko jer nije započinjao ratove (iako je bio blizu), ali ga vojna industrija sigurno ne misli micati, kao što si sugerirao, jer im itekako ide na ruku.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
MrBlc kaže...

ihush možeš li ukratko sumirati što je wyks napisao za nas kojima se ne da čitati ovoliko teksta?

 

 

Evo neki covo na jubitou je prenio moj post u mutimedijalnom formatu, te nadodao jos nekoliko povijesnih cinjenica koje sam ja izostavio, ali sam pisao o njima u nekim drugim postovima. Gospar ljubazno u opisu videa daje izvore svojih tvrdnji u pisanom obliku, pa se ne moras ubijati od guglanja je li nesto sto je rekao zbilja povijesni izvor ili cinjenica.

 

Ja bih nadodao i izjavu Kushnera od nekidan - kako Trump ne moze motivirati crnce na uspjeh ako to oni sami ne zele.

Guglajte Tulsa Masakr i zasto se dogodio.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Microsoft upozorava da strani akteri ponovno pokuš

.. its america. (što više reč.. pametno?) .. čovac govori ono što svi znamo/znaju (znaju li?) .. no uzaludno, kao što kaže brezos je bogatiji siromašni siromašniji.. to je kapitalizam na kvadrat, usa. Rasizam, terorizam.. napušeno-drogirano a ima toljagu (crveni gumbek i šifre nukića..) pa može što želi i dijeli tako čvrge ostalima, ne samo trumpek, nego bilo tko u toj fotelji. (i tata bi sine..  tj i ja bi vjerojatno radio isto jer moć kvari, percepcija distorzira..) :))

 

edit: .. a kad se ovo već pretvorilo u temu usa-izbori-terorizam-štoveć.. možda i pitanje prognoziranja pobjednika?

-ja tipujem na trumpeka.. ko kerum al znamo .. dok je ovaj drugi katastrfa, ishlapljeli prdonja jer sama želja nije dovoljna..

tj mada ankete daju prednost drugom (underdogu) klasično imaju 'grešku' jer uvjek su glasniji oni koji žele promjenu dok konzerve ne daju izjave pa se već tako promjeni desetak posto, neovisno što su većina medija protiv, ipak se na kraju broje glasovi :) ..

 

prosječan wasp će stati uz trumpeka, pogotovo s jurišnom puškom i 17 godina.. dok će back-afro-ameri pragmatično igrati košarku, baviti se drogom uz manji pritisak mex-latinosa jedača graha.. tj ne vidim da su crnci manje rasisti od bijelaca kad je u pitanju konkurencija i kvartovski štand za prodaju opijata..

its only biz, .. as južual.

 

tj biti crnac i glasati za drugog bijelca .. nije to obama ili who care, obama care.. ali trumpek obeča lijek! .. pa jel lažno ipak postoji nada, tj trump je tad nada čovječanstva..!!! .. ok, malo nategnuta izvedenica :)))

 

-možda da se ipak vratimo na naslov.. tj kakve veze ima MS s hakerima, odnosno zašto je ms frontmen u tom bizu? Pa zato jer google ima druge taskove, jer musk ima raketu, jer nsa mora .. eto, dopalo ih. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 13:51 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p

Kako je i vise nego lako izvlaciti sve negativno iz bilo kakve politike, ja bih iz tog videa izvukao dvije bitne stvari:

 

1. Izvrsna opaska kako se nakon svakog koraka u razvoju americkog drustva (a korak moze biti i puki protok vremena) konzervativno-kapitalisticka ideologija prilagodila i iznjedrila novi reakcionisticki pokret - ono sto Trump idiotski pokusava reci i na glas pa mu i ide i ne ide u isto vrijeme - zaboravili smo na Meksicku karavanu od tucet tisuca silovatelja iz Meksika i Haicanske ubojice i silovatelje kojima nije dopusten privremeni azil zbog uragana.

 

2. Kako desnicarska, konzervativna politika steti i onima koji glasaju za takvu politiku. U izmisljenom ratu - Bushovom ratnom zlocinu - nisu pogibali leftardi vec bas indoktrinirana djeca "patriota" dok od deregulacije industrije i smanjivanjem/ukidanjem socijalnih programa kao i poskupljenjem obrazovanja i zdravstva ogromnu stetu i posljedice trpi bas glavna baza desnicarskih glasova - neobrazovani, stari i siromasni bijelci.

 

Do Trumpa mjenjala se akcija i retorika americke klasne borbe - jer se fokus sa crnackih geta kapitalizmom mjenjao u problem svih siromasnih, pa je rasna borba postala i rasna i klasna, gdje su svi siromasni  i manjine postali "crnci". To je bio svojevrstan povratak na pred WW2 americki sovinizim gdje ni svi bijelci nisu bili "bijela rasa" vec samo oni bogati. No Trump je opet vratio diskurs na najprimitivnije razine - zato je i rekacija veceg broj populacije bila zesca, jer iako je covjek inertan ne moze se vjecno vracati na nesto sto smatra da je apsolvirao.

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p

-jednom riječju (ono što kažeš da trumpek ne zna reći..) je rekao southpark, aktivno ne radi ništa (i eliminira latinose..) :)

-čisto kao indikator, to mi govori da i tamo preko bare ima ljudi, mozga, nije da ne znaju.. nego se glasić ponekad slabo čuje, tj mediji i kampanje pumpaju što žele pumpati.

-to mi daje nade u ljudski rod, no jednao primjećujem promjenu.. 'amerika great..'.. tj misle da su UK, zaboravili su ideale david-vs-glojat i sl, sloboda, prava.. bar floskule, bar u filmovima, tj nisu više usa marinci malobrojni bez oružja nego raketom spiče ovcojebača na devi.. i kao nasa (kad uspješno lansira..) slave pogodak, dok mi gledamo na tvju i njurgamo kako je kvaliteta slike trebala biti hd sad kad imamo hevc..

prije pedesetak godina je usa prisilila (potiho) francuze i bitance na odustajanje od kolonija-imperija.. sad naprotiv, amerika (želi biti) velika.. tj klasičan scenarij i dežavu, sileđija koji ako pusti brćiće i zaliže friz postane firer-ubermenšen.

 

-jednakost, sloboda, .. nema toga, tržište, trilijarde, its only biz (što je poštapalica najgoreg kriminala-mafje..) postaje moto supersile, ujkasema, kojeg smo nekad doživljavali kao pozitivca, osloboditelja, pravednog itd.. realno boli ga kiki za nas, kao što brezosa boli za djelatnike amazona a ja bi mu samo dao čvrgu zbog firzure.. tj gdje ameri nađu likove? .. trump-friz, brezos-jajoglavac.. ono, bar da je doba luj14tog pa da imaju prerike :) no to samo govori da im više ni forma (vanjski izgled, prikaz, fasada..) nije bitno, tj odjelo (ne) čini čovjeka itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Microsoft upozorava da strani akteri ponovno pokuš

Ne mislim da ce Trump pobijediti, jer velika izlaznost ne ide na ruku konzervativnim kandidatima.

 

Sto se realnosti tice, i da pobijedi Biden nece se promjeniti puno osim retorike.

Zasto?

 

1. Ukoliko Demokrati ne osvoje Senat - nista od ikakvih reformi pa cak ni ovih demagoskih kojima Demokrati mazu oci, jer ce McConnel i tko ga god zamjeni i dalje blokirati sve bitnije odluke. Obama jest zlocinac, ali po pitanju unutarnjih reformi, vecinu mandata mu je McConnell drzao uzde. Zato je i u Vrhovnom sudu konzervativna vecina od danas.

 

2. Presedani - Trump je ovdje vec napravio dugorocnu stetu - jer je postavio najvise federalnih sudaca u povijesti. Sva ta glasanja su u Senatu, a to je Obami blokirao McConnell. To je, uz Amy Coney Barret najveca pobjeda Trumpa i kapitala jer pravo u USA se bazira na presedanu, a da bi se isti prebacio, mora postojati dovoljno slican slucaj koji bi okrenuo presudu. A ako nema takvog slucaja? Onda se isti moze izmisliti tako da lobisticke grupe tuze jedna drugu (iako su financirane od istih korporacija) kako bi namjerno izgubile. A te presude donose Federalni i Circuit sudci- upravo one koje je Trump postavaljo sakom i kapom. Sjetimo se i nagodbe za Purdue, koja ce sigurno imati utjecaja i na druge tuzbe protiv Big Pharme

 

3. Steta o kojoj liberalni mediji najvise pisu, kao i cijeli SJW meme, ovisi o izborima - jer se dolaskom Bidena nece mjenjati ni zdravstvo ni edukacija u mjeri u kojoj bi siromasniji imali koristi (ili da dodju na nivo EU), a tek Trump u drugom mandatu- opet preko Vrhovnog suda kojeg kontrolira jer je postavio 3 od 9 sudaca, moze unistiti siromasnima i manjinama. I tu je dokaz kurvanjske politike - ako pobjedi Trump najebati se roblje, a ako pobijedi Biden - alviti ce se odrzavanje status qua kao neke ogromne pobjede. Kao kad je Krsticevic rekao da ce uvesti vojni rok - pa je rekoa da nece i rjesio ogroman problem.

 

Ben Shapiro kaze da ce ove godine glasati za Trumpa - i to valja poslusati razloge:

1. Jer se po njemu nije promjenilo nista sa Trumpovom retorikom - jer eto leftardi su picke.

2. Jer je donio najvise deregulacija kapitalu, edukaciji (Koju vodi dinastija De Vos/Prince, koja je osnovala Blackwater privatnu vojsku u Iraku)

3. Jer je postavio "originalist" sudce - a to smo gore pokrili.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft upozorava da strani akteri ponovno p
ihush kaže...

-možda da se ipak vratimo na naslov.. tj kakve veze ima MS s hakerima, odnosno zašto je ms frontmen u tom bizu? Pa zato jer google ima druge taskove, jer musk ima raketu, jer nsa mora .. eto, dopalo ih. :))

 Amazon, MS i Oracle se sude za JEDI ugovore, dok je sef Oraclea dao najvecu dosad donaciju nekoj kampanji - Lindsey Grahamu. Slucajno je u tijeku i deal oko Tik Toka.

 

https://www.theverge.com/2020/10/17/21520356/oracle-tiktok-larry-ellison-lindsey-graham-super-pac-donation-jaime-harrison

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice