Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

poruka: 68
|
čitano: 15.672
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin".
3 godine
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
6g mi se windowsi nisu srusili, ima li negdje da piše koliko sam ih sati koristio?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Boris grozni kaže...
6g mi se windowsi nisu srusili, ima li negdje da piše koliko sam ih sati koristio?

 Nisu ni meni, a koristim ih poprilično godina. Bilo je i promjena hardvera - procesor, matična, grafika, diskovi..ali sve je to prošlo bez problema, jedino sam morao napraviti reaktivaciju koja je prošla uredno. Fora je u tome, kako sam primjetio, da ti on korištenje windowsa računa od datuma aktivacije. Ako si morao reaktivirat, računa ti od toga dana. Moji windowwsi su izvorno bili w7 koji  su nadograđeni na w10, tako da je instalacija stara oko 10 godina i pretrpila je 3 izmjene procesora (jedan Intel 2500k, 2 AMD -R5 2500 i R7 2700x) , dvije ploče (Intel, AMD) i ostale promjene, a računa mi da ih imam 2 godine - od zadnje promjene matične ploče i reaktivacije vezane za to.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 8:52 (učo).
16 godina
online
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
=XFX=PlayHard kaže...

 pa poanta je u tome da ti windowsi 10 vise nece raditi dobro, jer se ocito prelazi na windows 11. Ne vidim sto je nejasno u mom komentaru. Pa svatko normalan bi htio ostat na windowsu 10 ako mu sve radi uredno. ...

 Nejasno je koji je to Windows prestao raditi kako treba jer je izašao novi. Tona ljudi se godinama držala mrtvog XP-a k'o pijan plota - ništa mu nije falilo (uslovno rečeno, tj radio je ništa gore nego ranije), a isto je i sa ljudima koji i dalje "voze" Win 7. Lično sam dobrano nakon zvaničnog "best before" datuma koristio i 2000 i 7 i 8.1 (ovaj poslednji mi generalno nije posebno drag, ali radio je skroz korektno na laptopu na kome se vrteo, pa ga nisam dirao).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
11 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Entry Point kaže...

Kakav linux kernel. Nakon što su potrošili milijune i milijune u 30 godina u borbu protiv linuxa sad će odjednom reći, ajmo mi izgraditi svoj OS na temelju "neprijateljskog" kernela. Šanse za to su 0%. Vjerojatno će nešto brljiti sa ARM-om jer im je to doista zadnji vlak na koji se trebaju ukrcati prije nego što će biti prekasno, kao što su sa mobitelima napravili.

 

Azure će i dalje vrtjeti na svojem hypervisoru, i tu im vjerojatno najviše love odlazi na R&D. Desktop vjerojatno smatraju prošlošću, ali pošto je svijet trom, moraju ga i dalje podržavati i održavati. Za punu kontrolu oni bi da se sve vrti u cloud-u, pa i vaš "desktop". Pa pogledajte poplavu monitora sa RJ45 inputima. Teren se polako priprema.

 Neprijateljski OS? miljune u borbi protiv Linuxa??????? 

Mislim da pricas o pedofilcini(Gejcu) ili debilcini(Palmeru).... MS je danas sasvim drugacije poduzece, eto ja vrtim linux nativno na Windowsima :P

 

 

Desktop u oblaku? lol! :) zivis malo ispred svog vremena :D

2 godine
protjeran
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Posto je danas popularno kovat fraze tipa: cloud, internet od things, umrezenost, mobilnost i slične moderne hard core nebuloze s kojima se vraćamo u neko kameno doba ko civilizacija uopće ne sumnjam da će novi Windowsi biti u nekom cloudu da bi generacija ž mogla obavljat internet od things a to je najčešće kod žena pučenje usana i izbacivanje sisa i guzica na Instagramu a za muškarce je to pravljenje frizurica i prskanje alkoholom isto na Instagramu...

Kako smo od xp-a došli do ovoga danas nije mi jasno... 

Aut inveniam viam aut faciam
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Entry Point kaže...

..

 

Azure će i dalje vrtjeti na svojem hypervisoru, i tu im vjerojatno najviše love odlazi na R&D. Desktop vjerojatno smatraju prošlošću, ali pošto je svijet trom, moraju ga i dalje podržavati i održavati. Za punu kontrolu oni bi da se sve vrti u cloud-u, pa i vaš "desktop". Pa pogledajte poplavu monitora sa RJ45 inputima. Teren se polako priprema.

 (novell-sco.. davna kupnja) :)

 

-da, priprema počinje službeno od 2022. .. dok smo s MSom naviknuti na odgode-produžetke i sl. a trenutni roadmap je upravo u skladu s 25tom, tj +2 god od posljednje službene + god margine kao minimuma za sve u bizu koji lančano kasni i ima odgovornost prema kupcima (npr sad kupljeno računalo u trgovini, oem itd.).

 

-naravno, novinarstvo (ili što već, kako to nazvati..) .. za usporedbu, npr ubuntu distre odavno imaju predviđen-planiran vijek trajanja, 3g obična, 5g lts odnosno svaka druga-parna je lts. (osim skraćivanja s 5 na 3 g..), kao što oduvijek lifecicle ima ms-office (3god x 3 verzije.. nakon 9g gašnje) .. dok se za server to radi na 5 god. a već desetljeće su to skratili na 3 god tj izjednačili s client verzijom. Zapravo zbrka s godinama kako god se uzme win-lin (ili ms-canonical).

 

-ms u je cilj free soft, tj promjena modela naplate prelaz s licence (pogotovo jednokratno) na uslugu, cloud.. a tamo je nevažan os, važno da se vrti. Ako ubije win, manje troška-održavanja-posla a novac isti-veći. Nije linux win-killer nego obrnuto MS je taj ili zarada koji komercijalu potjera u free ali paradox ne da bi nama-korisnicima/kupcima bilo free nego njima trošak uz zaradu jer to je osnova biznisa. Free nam tad postaje skuplje.. paradox? ne, jer mi smo korisnici-kupci-platiše, dok oni s druge strane koji to rade (imaju mogućnost) žele upravo suprotno, suprotan interes i tad naravno da je rezultat suprotan od naših želja.

 

-što bi bila recimo normalna želja bilo kojeg korisnika/kupca bilo koje robe-usluge? .... pa da je što jeftinije, ako može đabe, kao i to da je najbolje-najkvalitetnije-neuništivo.. Proizvođač pak želi sasvim suprotno. Tko određuje što će se i kako proizvoditi? Pri tome očekivati da će druga strana raditi po mojim željama? .. to kaže reklama, no to je samo reklama..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
zelenapaprika kaže...


Meni Windowsi 10 rade savršeno. Prije točno 10 dana napravio sam reinstall Windows 10 nakon 5-6 godina, sav hardver mi uredno radi, nemam nikakvih problem. Zašto bih ja pristao na nečiju zamisao da plaćam pretplatu za neku "ispeglanu verziju"? Nisam lud.

 Zašto si radio reinstall ako su radili savršeno?

Od izlaska Windowsa 10 bio sam u dodiru sa stotinama (minimalno) računala na kojima je instaliran i apsolutno nigdje nisam vidio da radi savršeno. Savršeno je nemoguć pojam pa ću preformulirati, na ni jednom od tih računala nisu radili dobro. Ne rade ni na njihovom vlastitom Surfaceu.

 

4 godine
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Black_Beard kaže...

 

Kako smo od xp-a došli do ovoga danas nije mi jasno... 

 To je stara ideja. Samo što ranije nisu postojali uvjeti za realizaciju. I Google je upravo otvorio svoj Workspace svima i ide u to istom smjeru, da doma imaš thin client, a sve ostalo radiš kod njih. Jasno, to neće biti moguće za svaki posao, ali će se broj poslova koji će se moći na taj način raditi s vremenom povećavati.

4 godine
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
BlueMax kaže...
zelenapaprika kaže...


Meni Windowsi 10 rade savršeno. Prije točno 10 dana napravio sam reinstall Windows 10 nakon 5-6 godina, sav hardver mi uredno radi, nemam nikakvih problem. Zašto bih ja pristao na nečiju zamisao da plaćam pretplatu za neku "ispeglanu verziju"? Nisam lud.

 Zašto si radio reinstall ako su radili savršeno?

Od izlaska Windowsa 10 bio sam u dodiru sa stotinama (minimalno) računala na kojima je instaliran i apsolutno nigdje nisam vidio da radi savršeno. Savršeno je nemoguć pojam pa ću preformulirati, na ni jednom od tih računala nisu radili dobro. Ne rade ni na njihovom vlastitom Surfaceu.

 

 1.) Da oslobodim mjesto na disku jer su u Windowsima bili prisutni ostaci raznog softvera kojeg sam koristio tijekom tih 5-6 godina.

 

2.) Stvarno ne razumijem kakve su okoline i kakva su to računala u kojima Windowsi ne rade kako treba? Kažeš - stotine računala. Ja sam u kontaktu s puno manjim brojem računala koja rade i nema s njima puno problema (krepaju miš, tipkovnica, monitor, napajanje, ugradi se SSD umjesto HDD-a). Daj pojasni, što to ne radi dobro. Svi ćemo nešto naučiti iz toga. Ja svoj kućni PC uključim i radim na njemu što me je volja. I ništa mi ne šteka. I to mi je oduvijek bio cilj. Slično je sa službenim laptopom.

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Imam doma već sada thin client, bilo tko sa Samsungom ili Huawei može uštekati svoj mobitel. I rezultat je desktop računalo.

U džepu imam mobitel jači od pc-a prije 5 godina.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 12:34 (ccc2002).
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
zelenapaprika kaže...
Black_Beard kaže...

 

Kako smo od xp-a došli do ovoga danas nije mi jasno... 

 To je stara ideja. Samo što ranije nisu postojali uvjeti za realizaciju. I Google je upravo otvorio svoj Workspace svima i ide u to istom smjeru, da doma imaš thin client, a sve ostalo radiš kod njih. Jasno, to neće biti moguće za svaki posao, ali će se broj poslova koji će se moći na taj način raditi s vremenom povećavati.

 

s konja na magarca a za istu cijenu

7 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
zelenapaprika kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Ovo je stvarno zalosno vise. Zasto ne napravit placanje OS-a na mjesecnoj razini, tipa 30-40kn mjesecno platis windowse koji su ispeglani da bolje ne mogu bit. I takvi kakvi su, samo se nadogradju iz mjeseca u mjesec, i tako zauvijek. Sad ce opet radit novi OS, opet hrpetina problema, pa ispravljanje tih problema, pa ispravljanje onog sto je vec ispravljeno i sl. Agoniji opet nece biti kraja. 

 

Sve sto ja zelim u ovom svom zivotu je softver koji nije preskup, i koji radi kako se spada. Microsoft ne moze rec da bi im cifra od 40-ak kuna po korisniku mjesecno bila premalo. 

To je kroz 10 godina po korisniku skoro 5000 kuna. Sigurno daleko vise, nego sto zarade ovako i konstatno imamo poluproizvode. I taman sto jedan rijese koji koliko toliko dobro radi, evo ih vec na drugom poluproizvodu... iritantno do bola! 

 Ide se prema tome. Ali ja to ne želim.


Meni Windowsi 10 rade savršeno. Prije točno 10 dana napravio sam reinstall Windows 10 nakon 5-6 godina, sav hardver mi uredno radi, nemam nikakvih problem. Zašto bih ja pristao na nečiju zamisao da plaćam pretplatu za neku "ispeglanu verziju"? Nisam lud.

 

Ali takvu priču ti prodaju svugdje, od filmva do glazbe i igara. Uvijek je floskula ista; imamo veliek troškove pa ne stignemo bla bla, live service nam je lakši.... I onda napravisš monstruozno subscription čudovište koje guta sav zdrav razum koji programeri imaju. 

Za neke stvari je subscription potreban, ali za bitne stvari kao OS niti u ludilu. Kako stvari idu, ne gine nam subsrcption OS-a nakon nekog vremena...

Neću prežaliti da nemaju još barem 2 jača igrača (uz postojeće) za OS pa da se zapapri Microsoftu. Tijekom 80tih su se već postavili monopolistički, 90tih su se zacementirali, a od 2000tih pa na dalje vidimo kako rade.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 12:40 (Brki1994).
15 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
BlueMax kaže...
.. bio sam u dodiru sa stotinama (..

 -izgleda da nije stvar u soft-hard nego u osobi, tj ako je on/ti bio u dodiru i ako je to povezano s problemima, tad je izvor osoba koliko god čudno zvuči :)

 

..

slatki su mi ovi sa stotinama.. na to mogu dodati tri nule i reći da su i dalje promili, mada misle da su nešto relevantno.

obrnuto, možemo sad uzeti stotinu starih računala do 10god .. krame-smeće-prašina.. i ako rade, složiti bilo koji os, dos-xp-lin pa i w10.. osim hakintoša, radit će ok u skladu s mogućnostima hw, dok se svi osevi u posljednjem desetljeću ne razlikuju po requiremetnsima odnosno prednost ima win zbog supporta oema i čiste zastupljenosti. Pojedina linux-distra nije linux nego ipak samo distra ako netko to pomisli :) pa i te kombinacije će kao i ove 'stotine' dati tako šaren postotak tj neka distra-os će raditi ok, na nekom hw-kombinaciji, neka neće ni bootati.. a više ovisi o znanju osobe koja to slaže nego o generičkoj razlici npr mbo-branda.

 

-ako je nešto neispravno, npr mbo ili napajanje.. tad je jednostavno neispravno. To sa softom-osom nema veze.

-ako je loš driver ili pogrešan, ako je bilo koji treći soft klase malware-virusa i sl. to tad opet nije os.. tj os (neovisno koji) je zapravo najsavršeniji dio softa, sve ostalo je lošije, manje testirano-pouzdano .. osim bios-firmwarea koji je naprosto manji i lakši za kontrolu ali vidimo češće bugove-fixeve koje kad bi usporedili količinski/MB-veličinu ili količinu koda, daleko prelaze odnos s osom, možda zato što izlaze sa svaku novu seriju uređaja-chipa dok os ipak izlazi u par godina.

 

-no, kraće.. win ili bilo koji drugi os, osim rectosa je odličan, radi, .. na svakom ispravnom-kompatibilnom računalu. Problemi-uzrok je nešto treće u 99%.. tek mali promil u osu kao bug ili bug koji pogodi promil-promila računala tj kombinaciju hw+sw-a. Tj da je os uzrok problema koji komentiram, tad bi jednake probleme imali i ostali, ja-drugi u temi.. a ako tih problema nemamo, koristeći isti-identičan os, tad jednostavno os nije ta varijabla koja u formuli radi problem nego nešto drugo-treće.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 godine
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Sranje sad kad su konačno dotjerali desetku da radi kako spada ide novi OS i mi opet svi postajemo beta testeri ponovno. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Isto je to sve.. A Windows 10 a Windows 11, to je samo marketinško izvlačenje para, meni će samo umjesto Version Deb (21390.1010) pisati Version Deb (OS Build 21xyz.t).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
ceha965 kaže...

Sranje sad kad su konačno dotjerali desetku da radi kako spada ide novi OS i mi opet svi postajemo beta testeri ponovno. 

I 8 i 8.1 ti je zmaj od OS-a, sjećam se testiranje na koliko manje memorije će instalriati dati OS. Mislim da je rekod na 32 MB (da Mega Bajta) radne memorije.

Ova 10-tka, ili nova 11-tka je eto da se napravi novi Event ili nešto slično. Manje će razlike u odnosu na WIn 11 i Win 10 biti nego u razliku od Golfa 8 i Golfa 7. Evo danas jednog kraj drugog u Agram osiguranju gledao.

4 godine
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
W1ck3d8u2z kaže...
zelenapaprika kaže...
Black_Beard kaže...

 

Kako smo od xp-a došli do ovoga danas nije mi jasno... 

 To je stara ideja. Samo što ranije nisu postojali uvjeti za realizaciju. I Google je upravo otvorio svoj Workspace svima i ide u to istom smjeru, da doma imaš thin client, a sve ostalo radiš kod njih. Jasno, to neće biti moguće za svaki posao, ali će se broj poslova koji će se moći na taj način raditi s vremenom povećavati.

 

s konja na magarca a za istu cijenu

 Vjerujem i nadam se da će ostati klasičnu instalaciju OS-a za one koji neće moći obavljati svoj posao na takav način, bilo zbog sigurnosti onoga što rade bilo zbog tehničkih ograničenja kao što je to na primjer internetska veza.

4 godine
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Brki1994 kaže...
zelenapaprika kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Ovo je stvarno zalosno vise. Zasto ne napravit placanje OS-a na mjesecnoj razini, tipa 30-40kn mjesecno platis windowse koji su ispeglani da bolje ne mogu bit. I takvi kakvi su, samo se nadogradju iz mjeseca u mjesec, i tako zauvijek. Sad ce opet radit novi OS, opet hrpetina problema, pa ispravljanje tih problema, pa ispravljanje onog sto je vec ispravljeno i sl. Agoniji opet nece biti kraja. 

 

Sve sto ja zelim u ovom svom zivotu je softver koji nije preskup, i koji radi kako se spada. Microsoft ne moze rec da bi im cifra od 40-ak kuna po korisniku mjesecno bila premalo. 

To je kroz 10 godina po korisniku skoro 5000 kuna. Sigurno daleko vise, nego sto zarade ovako i konstatno imamo poluproizvode. I taman sto jedan rijese koji koliko toliko dobro radi, evo ih vec na drugom poluproizvodu... iritantno do bola! 

 Ide se prema tome. Ali ja to ne želim.


Meni Windowsi 10 rade savršeno. Prije točno 10 dana napravio sam reinstall Windows 10 nakon 5-6 godina, sav hardver mi uredno radi, nemam nikakvih problem. Zašto bih ja pristao na nečiju zamisao da plaćam pretplatu za neku "ispeglanu verziju"? Nisam lud.

 

Ali takvu priču ti prodaju svugdje, od filmva do glazbe i igara. Uvijek je floskula ista; imamo veliek troškove pa ne stignemo bla bla, live service nam je lakši.... I onda napravisš monstruozno subscription čudovište koje guta sav zdrav razum koji programeri imaju. 

Za neke stvari je subscription potreban, ali za bitne stvari kao OS niti u ludilu. Kako stvari idu, ne gine nam subsrcption OS-a nakon nekog vremena...

Neću prežaliti da nemaju još barem 2 jača igrača (uz postojeće) za OS pa da se zapapri Microsoftu. Tijekom 80tih su se već postavili monopolistički, 90tih su se zacementirali, a od 2000tih pa na dalje vidimo kako rade.

Imali smo jedno vrijeme OS/2 ali nije poživio. Sada preostaje Linux sa svim svojim varijantama.

 

4 godine
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
W1ck3d8u2z kaže...
zelenapaprika kaže...
Black_Beard kaže...

 

Kako smo od xp-a došli do ovoga danas nije mi jasno... 

 To je stara ideja. Samo što ranije nisu postojali uvjeti za realizaciju. I Google je upravo otvorio svoj Workspace svima i ide u to istom smjeru, da doma imaš thin client, a sve ostalo radiš kod njih. Jasno, to neće biti moguće za svaki posao, ali će se broj poslova koji će se moći na taj način raditi s vremenom povećavati.

 

s konja na magarca a za istu cijenu

 Iz tvog u njihov džep. Kontinuirano.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Netko bubne " windowsi na linux kernelu" i ostade živ.

Eksperimentirali su oni sa pravim unixom ( xenix ) do 1991, pa niš od toga. Zašto bi sada sa sa Linuxom.

Xenix je trebao biti Microsoftov Unix OS za multi-user, multi-tasking, pa nakraju nije bio, nego ga je zamijenio NT
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 15:02 (ccc2002).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Envy kaže...
ceha965 kaže...

Sranje sad kad su konačno dotjerali desetku da radi kako spada ide novi OS i mi opet svi postajemo beta testeri ponovno. 

I 8 i 8.1 ti je zmaj od OS-a, sjećam se testiranje na koliko manje memorije će instalriati dati OS. Mislim da je rekod na 32 MB (da Mega Bajta) radne memorije.

Ova 10-tka, ili nova 11-tka je eto da se napravi novi Event ili nešto slično. Manje će razlike u odnosu na WIn 11 i Win 10 biti nego u razliku od Golfa 8 i Golfa 7. Evo danas jednog kraj drugog u Agram osiguranju gledao.

 -ne, može na 64.. neupotrebljivo + kemijanje za sam install (kao većina linux-distri, minimum za sam gui installer desetljeće-isti 512mb..) .. no to baš nikakve veze nema ni sa čime, najmanje s kvalitetom-mogućnostima osa, tj tad je dos bolji ako je to kriterij. Obrnuto, zbog danas veće šanse da ćeš imati +32gb (pa i tera) kao i broj jezgara, os je taj koji to treba omogućiti tj dati raspoložive resurse appsu na korištenje i noviji to radi bolje naprosto jer je tako napravljen dok stari nije imao toliko rama na raspolaganju i tad je besmilseno razbacivati resurse npr 32-64bitni os... kao što su tek sad mobiteli-andorid prešli 3-4gb

-ako netko to radi u virtualcu to nije isto, tj vm traži skoro 50% manje osnovnih resursa u odnosu na pravi pc. itd. pa jednostavno radi s manje.

-razlike auta, guma, sica za bicikl.. ili chip-IT je neusporedivo, tj treba veći razmak kao da brojimo 'pseće godine' :) .. tj kao da golfa uspoređuješ s fordom-t .. ili prisjeti se telefona prije desetak godina, +20 itd.. a danas praktički nitko ne želi fixnu tel. liniju mada smo je nekad plaćali dojčmarkama.. to je tako. Danas je mobač .. ne mobač, nego tablet koji kupiš u kiosku tiska za 299kn jači od računala prije 10-20 god, što bi u auto-usporedbi bilo da je danas fićo jači od frerarija iz tog doba, a to nije, tj auti i sve ostalo mada reklame sugeriraju zapravo nisu toliko različiti, npr motor-snaga-potrošnja od prije desetljeća ili danas, čak ako računaš auto iz 70-80tih koji troši recimo 7-8l benzina danas troši 6l i to je to.. isto-slično samo druga boja i izgled lima. CPU i chipovi naprotiv, mada izgledaju isto, čip-tranzistor-žarulja-prekidač.. je danas red veličina jači-veći, čisti nanometri kao razlika po kvadratnom cm.. tj takva razlika u motoru auta bi bila usporediva da je danas prosječan motor snage recimo 10.000 konja ili nula više.. dok rimčeva nevera od 2kknj pojede f1 u ubrzanju, tj jedina usporedba bi tad bila fićo-nevera korz recimo 50 godina dok to cpu napravi u 5.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

Zaboravili su neki back door stavit na desetku,pa sad idu ispočetka.

Vjerovatno se neda više sad stavit sa updejtom.

Terms of use za win 11 bude sigurno zanimljivo štivo za pročitat,i naravno tema za bezbroj youtube videa.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

usput, fala syncmasteru245b što mi je davno preporučio w10 ltsc. samo to i instaliram po kućama i, uz poneki win7 shell, radi izvrsno (home i pro = z-dravo). sve mušterije (i ja) mašu repom. ergo, boli me za mikrosoftove "poslovne modele" i adr šit. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 16:09 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
Ja mislim da je slijeće 10.1
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g

Nego, glavni su mi ovi backdor paranoici koji imaju profile na svim društvenim mrežama, komunikacijske aplikacije mijenjaju prema tome na kojoj su trenutno popularne cure s većim silikonima, od igara imaju kupljene samo one koje se u sklopu akcija skidaju za mukte, ostale su krekovane, žicaju key za windowse od 2+€ sa neprimjerenih stranica..... Ali, pobogu, MS je zlo, a vrhunac toga zla je telemetrija u Windowsima, koja se popularno među navedenom populacijom zove još i backdoor.

Nije MS cvijeće, da se razumijemo. Ni manje ni više od ostalih korporativnih hobotnica koje su obgrlile sve pore naših života. Isto tako nije ni Win10 savršen, no odgovorno tvrdim iz mog iskustva, najkompletniji (možda ne najljepši) OS koji sam koristio od devedesetih godina do danas. I da, živo mi se (kao kućnom korisniku nesklonom kriminalnim aktivnostima) je8e za podatke koje MS prikuplja o meni. Neka ih slobodno objave negdje javno, da barem ostane neki trag o meni, jednom kad me ne bude.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 18:08 (morrisoN).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
morrisoN kaže...

Nije MS cvijeće, da se razumijemo. Ni manje ni više od ostalih korporativnih hobotnica koje su obgrlile sve pore naših života. Isto tako nije ni Win10 savršen, no odgovorno tvrdim iz mog iskustva, najkompletniji (možda ne najljepši) OS koji sam koristio od devedesetih godina do danas. I da, živo mi se (kao kućnom korisniku nesklonom kriminalnim aktivnostima) je8e za podatke koje MS prikuplja o meni. Neka ih slobodno objave negdje javno, da barem ostane neki trag o meni, jednom kad me ne bude.

 

Pa o morrisoN-u je ostao veliki trag.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 18:29 (zvir12).
12 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
ihush kaže...
BlueMax kaže...
.. bio sam u dodiru sa stotinama (..

 -izgleda da nije stvar u soft-hard nego u osobi, tj ako je on/ti bio u dodiru i ako je to povezano s problemima, tad je izvor osoba koliko god čudno zvuči :)

 

 

 A možda je samo stvar u razlici namjene računala. Ako nekome Windowsi služe samo za boot i pokretanje aplikacije onda moguće da mu radi dobro. Ako je riječ o računalima spojenima u mreže onda nema teorije.

Ispravno/neispravno je relativan pojam jer ako je nešto godinama radilo pod win 7 prijelaskom na win 10 na nekoliko računala se događa ista greška koja ponekad dovodi do BSOD-a, postoji teoretska šansa da su se ta računala tijekom vremena "pokvarila" na isti način no nije mi lako u to povjerovati.

Win je daleko od odličnog Os-a. To što nešto radi nema veze. Ako ti moraš za najobičnije postavke jezika, brojevnog formata, tipkovnice ulaziti u dvije različite aplikacije postavki onda to nije ok. To je ko da na autu moraš upaliti brisače kako bi vozio na rikverc. ne možeš to opisati kao "rikverc radi".

Moja žena također nema problema s windowsima. Ona upali računalo, upali Chrome i ode na Facebook. Na tom nivou Win odličo radi. Na mom nivou ne. Ne može se "korisnik" uzeti kao matematička konstanta. 

15 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
BlueMax kaže...
ihush kaže...
BlueMax kaže...
.. bio sam u dodiru sa stotinama (..

 -izgleda da nije stvar u soft-hard nego u osobi, tj ako je on/ti bio u dodiru i ako je to povezano s problemima, tad je izvor osoba koliko god čudno zvuči :)

 

 

 A možda je samo stvar u razlici namjene računala. Ako nekome Windowsi služe samo za boot i pokretanje aplikacije onda moguće da mu radi dobro. Ako je riječ o računalima spojenima u mreže onda nema teorije.

Ispravno/neispravno je relativan pojam jer ako je nešto godinama radilo pod win 7 prijelaskom na win 10 na nekoliko računala se događa ista greška koja ponekad dovodi do BSOD-a, postoji teoretska šansa da su se ta računala tijekom vremena "pokvarila" na isti način no nije mi lako u to povjerovati.

Win je daleko od odličnog Os-a. To što nešto radi nema veze. Ako ti moraš za najobičnije postavke jezika, brojevnog formata, tipkovnice ulaziti u dvije različite aplikacije postavki onda to nije ok. To je ko da na autu moraš upaliti brisače kako bi vozio na rikverc. ne možeš to opisati kao "rikverc radi".

Moja žena također nema problema s windowsima. Ona upali računalo, upali Chrome i ode na Facebook. Na tom nivou Win odličo radi. Na mom nivou ne. Ne može se "korisnik" uzeti kao matematička konstanta. 

 -gle.. lako ti meni prodavati kifle.. ja sam inače čoban-ovčar, domaći.. o računalima ne znam ništa dok sam za mrežu čuo.. ili ovako, što misliš s koliko mreža, oseva, računala imam veze-posla, .. dok si ti klasičan primjer onih drugih.

-jesi li ti podesio tu mrežu, ta računala? ako jesi, tad si to loše napravio, ako nisi.. kifle i bureci.

-ovo za postavke jezika i ubacivanej u rikverc ne kontam.. no štaš, priglup, meni je to onako klik-next ili ruka sama radi ako nije automatic..

-to kako win radi tvojoj ženi govori da: ona ima ispravno računalo, tad os neovisno koji, pa i win, radi, + koristi appse koje rade, na način kako sve radi, normalno.. i možda se začudiš, tako normalno rade milioni računala na svim mogućim poslovima, uredima, gejmerska itd.. što nas opet vraća na početak, tj ako tebi ne radi tad si ti taj X-Factor, uz naravno pretpostavku da ti je računalo-HW ispravan, odnosno ako nije tad to nije stvar softa tj koliko god je tebi iz nekog razloga win krivac za sve, realno je uzrok nešto treće odnosno x-faktor .. a ja to još nazovem i fahidiotom, 'majstorom' koji 'zna'... zna bolje, najbolje, jer on zna.. pri čemu jedino njemu ne radi, ne valja.. isti soft, os.. koji njemu ne radi, dok radi ostatku globusa. Logika? Odoh malo obić ovce, vruće-muhe i obadi pa su nervozne :))..

 

-ignoriraj, jer naravno da si u pravu, čak možda nađeš neki argument ili nešto iz autoriteta jer ti si majstor koji zna, zar ne? :) NHF.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. godin

https://www.theverge.com/2021/6/15/22535123/microsoft-windows-11-leak-screenshots-start-menu

 

Kao što sam rekao, malo izmjenili ikone, par gluposti sim tam isti K ko win10.

 

EDIT:Evo i leakani WINDOWS 11 ISO tko želi isprobat u virtualci

https://mega.nz/file/wXxi0aYK#URAP1qSJ-HM2A5qNQTZeyqVTEMopn-3qQycX136HW94

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 12:01 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Microsoft šalje Windowse 10 u mirovinu 2025. g
jozef kaže...

Nije mi jasna ta ljubav prema win 7 i zašto bi ga netko preferirao ispred 10tke osim ako koristi baš neki specifičan stari soft. A i za to se digne virtualka. 

 10ka mi se BSOD-ala 10-ak puta unutar 3 godine, 7 3 puta unutar 6 godina.

 

Bratićevom kompu se BSOD-alo čim bi uštekao WLAN adapter (i na friškim Windowsima), fix je bio da upališ instalaciju drivera s neta koja zahtjeva uštekavanje adaptera i moliš krunicu da se ne BSOD-a za vrijeme instalacije.

Jedan od Win10 updateova je mljeo SSD-ove.

GameBar koji moras odma ugasit ako planiraš igrat se na računalu jer radi više problema nego ih rješava.

Updateovi koji se sami forsiraju, na prvoj godini faksa sam se sjetio da sam zaboravio napravit jedan dio projekta u 3 ujutro, probudim se, palim laptop, "Windows is updating..."

Automatsko instaliranje drivera s kojim se trebaš hrvat ako želiš stariju verziju.

HEVC se plaća u Windows storeu???

Općenito Windows store treba zapalit, svaki drugi dan mi napiše da Forza nije instalirana.

Podrška za starije igre, jednostavno neke se crashaju na W10, znam da nije problem u Winsima, al opet to mi je minus.

Trećina UI-a je ostala u prošlom stoljeću, trećina je modernizirana, a ostatak su relikti iz Win7-Viste.

Troubleshoot i dalje ništa ne radi.

 

Razumijem zašto bi nekom naprednom korisniku bio bitan Win10, ali nije uopće velika razlika između 10ke i 7ice, i netko ko je zapeo u vremenu može ugodno koristit Sedmicu.

 

 

 

Say hello to my little friend
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice