Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i nove

poruka: 15
|
čitano: 6.133
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i nove".
16 godina
moderator
offline
Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i nove

Super, veselim se implementaciji DLSS-a 2.0. I lijepo je što je besplatno za postojeće vlasnike igre. 

 

Taj DLSS se općenito nametnuo kao tehnologija koja je u konačnici spasila prvu RTX seriju grafičkih kartica, barem u mojim očima. 

 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i nove

Ja pak hocu FOV, igra ima toliki konzolitis da sam ju prestao igrati zbog bolesno malog FOV-a.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i
Alpa Chino kaže...

Ja pak hocu FOV, igra ima toliki konzolitis da sam ju prestao igrati zbog bolesno malog FOV-a.

FOV kao FOV se moze mijenjati. Sada drugi par opanaka je to sto se dogodi kada ga promijenis.

15 godina
offline
Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i nove

prošao ga dvaput (znam, fata je fata ...) i bijaše izvrstan i bez "praćenja zraka" (grafika je samo gtx). bude li i trećeg puta, neću poradi toga kupovati karticu koja košta više nego čitavo računalo (bez potrošnje struje), s predgrađem ("periferija"). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i nove

Šteta nisam ga završio, došao do predkraj i ostala kao i mnoge igre nedovršene.

 

Inače je relativno dobro radio i na starom hardveru Phenom, 6GB RAM i R9 290 sa SSD-om.

 

 

 

 

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i nove

Preporučio bih i dva DLC-a koja pričom i trajanjem (zajedno) mogu konkurirati nekim čitavim igrama.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i
Dodinho kaže...

Preporučio bih i dva DLC-a koja pričom i trajanjem (zajedno) mogu konkurirati nekim čitavim igrama.

 s time da je two colonels više priča nego igra a sam's story je mrak "nastavak". u općoj poplavi igračkog smeća, metro serijal je rijetka prilika za ocjenu "isticao se" (kvalitetno odrađenim poslom).  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
3 godine
protjeran
offline
Re: Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i
Dodinho kaže...

Preporučio bih i dva DLC-a koja pričom i trajanjem (zajedno) mogu konkurirati nekim čitavim igrama.

 DLCovi su bolji od originalne igre, i to dosta, barem meni. Pogotovo preporučam Sam's Story. Ja sam se morao natjerati da odigram baznu igru, dok sam u prva dva dijela guštao, smetala me onolika otvorenost i open world elementi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 7:48 (user2206).
12 godina
offline
Re: Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i
user2206 kaže...

 DLCovi su bolji od originalne igre, i to dosta, barem meni. Pogotovo preporučam Sam's Story. Ja sam se morao natjerati da odigram baznu igru, dok sam u prva dva dijela guštao, smetala me onolika otvorenost i open world elementi.

Nije bas nesto pretjerano open world, tako kako si ti napisao ispada da je nesto u rangu AC-a ili Divisiona...

 

Volga je nesto manja mapa i vise manje je jasno da imas cca 3-4 lokacije za obic i to je to. Na Taigi ima nesto sitno vise mjesta ali dosta prostora je prazno. U onoj dolini je maltene sav open world element nestao i pretvara se u koridor igru sa 2-3 nacina kako proci odredeni dio mape (s tim da se vise ne mozes vratiti na neke dijelove), a u Novosibirsku je cista linearna igra.

 

Pa i Sam's Story je po tim kriterijima isto "open world", iako je dosta linearan DLC kao i Exodus, samo se cini malo vise linearan zbog toga sto Sam actually prica s likovima.

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i

Nije Metro Exodus open world igra niti sam to napisao. Napisao sam da su ubacili open world elemente što i jesu. I Sam's Story  isto ima te elemente ali u manjoj mjeri i s puno boljim level dizajnom. Npr. ne možeš odma otići u svaki kutak mape, priča je dosta zanimljivija pa te igra stalno gura naprijed. To nije baš slučaj u Volga i Taiga levelima.

Moje osobne ocjene su:

Metro 1 - 9/10

Metro 2 - 8,5/10

Metro 3 - 7/10

Metro 3 DLC 9/10

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2021 9:34 (user2206).
15 godina
offline
Re: Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i
Odlično, znači dlc su više linearni. To je super vijest. Exodus mi je bio dobar, ali nakon što sam ga završio nisam imao volje nastaviti. Dodali su te elemente Open worlda koji meni ne odgovaraju, no ipak su zadržali dovoljnu razinu linearnosti koja me zadržala da odigram do kraja. Pošto su dlc više linearni onda ću i njih završiti.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i nove

Za good ending ne smiješ ubijati ljude jel, nego stealthom proći igru a stealth je retardiran do bola u Exodusu, tko je igrao zna o čemu pričam. Druga stvar što mi je smetala što Artiom nema voice acting, otvoreno pričaš sa ljudima oni ti postavljaju pitanja a lik šuti. Nikako to nisam mogao prežvakati. Igra je sve u svemu dobra :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i
BeLLicus kaže...

Za good ending ne smiješ ubijati ljude jel, nego stealthom proći igru a stealth je retardiran do bola u Exodusu, tko je igrao zna o čemu pričam. Druga stvar što mi je smetala što Artiom nema voice acting, otvoreno pričaš sa ljudima oni ti postavljaju pitanja a lik šuti. Nikako to nisam mogao prežvakati. Igra je sve u svemu dobra :)

 Exodus je imao dosta problema koji su narušavali atmosferu, temelji igre su vrlo dobri ali realizacija je šljakala. Kao što kažeš stealth je užasan, voice acting i dijalozi su užasno užasni, toliko je to loše napravljeno da sam često nesvjesno uzimao mobitel u ruke.

To s voice actingom Artyoma je možda neki hommage Gordonu Freemanu ali zašto su onda dodali njegov glas tokom loading prozora?

9 godina
offline
Re: Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i

Da štoviše taj glas je jeben kad prelaziš sa vlakom iz područja u područje i on ispriča dio priče. Pa daj jbt u 21 smo stoljeću voice acting danas imaju prosječne trećerazredne early acess igre.

4 godine
offline
Metro Exodus dobiva uljepšanu verziju za PC i nove

Meni su svi Metro nastavci odlicni tako i Exodus. 

 

 

A od DLC-a, moram priznat da mi je The Two Colonels dlc extremno dobar. Jos uvijek prolazim Sam Story 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice