Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

poruka: 96
|
čitano: 18.750
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i".
12 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Feudalac kaže...
DarthMarkus:

To je posve moguće i ide uz ono da je potrebno primiti dvije doze kako bi se postigla zaštita. Zašto bi se to skrivalo? Moraš biti prilično glup da iz toga stvoriš neki drugi zaključak. Ja se tješim da je takvih malo i da će, kad su već glupi, na kraju poći za većinom

 Skrolaj komentare i ostani zapanjen.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
9 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Volio bih u 3. nastavku pročitati nešto o nuspojavama tih cjepiva te kako i zašto uopće dolazi do njih. Mislim da to najviše i brine ljude.

Sam proces djelovanja cjepiva je fascinantan, ajmo vidjeti što može (ako uopće i može) poći po zlu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Barab4 kaže...

msalai kaže...

Zašto nitko ne spominje ono što govore stručnjaci, a to je da se ne zna da li cjepljena osoba može prenositi virus na druge osobe ili ne? Ako može, onda je glupo tvrditi da cjepljenjem štitimo druge i stvaramo kolektivni imunitet. U tom slučaju štitimo samo sebe pod uvjetom da je cjepivo učinkovito u mjeri kojoj se tvrdi.

 

Mislim da se radi o tome da cjepljena osoba moze zarazit druge na nacin da samo prenese virus s jedne povrsine na drugu s kojom ce necjepljena osoba biti u kontaktu.

 

Znaci cjepljeni covijek moze prenositi virus s jedne povrsine na drugu, ali ga nece proizvoditi. To ce dovest do postepenog nestajanja virsusa jer virus ima svoj vijek trajanja.

 Ne, nisam na to mislio. Kažu da se maske moraju nositi i nakon što se osoba cijepi i stekne imuniet upravo kako ne bi mogla kratkotrajno pokupiti virus i prenositi ga na druge preko sluznice.

16 godina
neaktivan
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Znam neke koji imaju humoralnu imunost. Užasno dosadni ljudi.

 

(Mislio sam da će Ajar pucati ovaj penal)

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Ljudi razmislite malo... sve je počelo u Wuhanu gdje navodno već mjesecima nema nijedan pozitivan slučaj što je suludo. Djelomičan krah svjetske ekonomije imao je za rezultat bogaćenje bogatih, dodatni udar na srednji stalež koji polako isčezava i siromašenje ionako siromašnih i potrebitih. Uvedena je zabrana javnih(čitaj prosvjeda) i svakih drugih okupljanja, ograničili su nam kretanje, razdvojili od najbližih, stavili nam brnjice i sad nas još žele cijepiti... nešto tu ne štima. Nisam protiv cijepiva niti potenciram neke zavjere, al okolnosti su čudne...
 
4 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
kaspar kaže...
Ljudi razmislite malo... sve je počelo u Wuhanu gdje navodno već mjesecima nema nijedan pozitivan slučaj što je suludo. Djelomičan krah svjetske ekonomije imao je za rezultat bogaćenje bogatih, dodatni udar na srednji stalež koji polako isčezava i siromašenje ionako siromašnih i potrebitih. Uvedena je zabrana javnih(čitaj prosvjeda) i svakih drugih okupljanja, ograničili su nam kretanje, razdvojili od najbližih, stavili nam brnjice i sad nas još žele cijepiti... nešto tu ne štima. Nisam protiv cijepiva niti potenciram neke zavjere, al okolnosti su čudne...

 Šta su ti brnjicu stavili?

 

 

6 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
nemojte reći da niste upozoreni
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Dex.pwn kaže...

Ne idem baš u takve ekstreme.

Ali drži se onoga "gdje ima dima, ima i vatre". Ne kažem da je Doc potplaćen. Jednostavno ne vjerujem kompaniji - sve je to pre brzo došlo itd... (kuham pa ne mogu puno pisati).

Svoju odluku sam doneo i ne vjerujem da ima išta što ju može promijeniti, čak ni metak

 Nisi u stanju da skontas kako radi PHP, ali si eto strucnjak za cijepivo. Postedi nas tvojih visko umnih misli. Btw sto se desilo sa permabanom Drago ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 23:49 (pravi_covijek).
6 godina
protjeran
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
kaspar kaže...
Ljudi razmislite malo... sve je počelo u Wuhanu gdje navodno već mjesecima nema nijedan pozitivan slučaj što je suludo. Djelomičan krah svjetske ekonomije imao je za rezultat bogaćenje bogatih, dodatni udar na srednji stalež koji polako isčezava i siromašenje ionako siromašnih i potrebitih. Uvedena je zabrana javnih(čitaj prosvjeda) i svakih drugih okupljanja, ograničili su nam kretanje, razdvojili od najbližih, stavili nam brnjice i sad nas još žele cijepiti... nešto tu ne štima. Nisam protiv cijepiva niti potenciram neke zavjere, al okolnosti su čudne...

i eto konačno su se bogati sjetili izmislit bolest da se obogate jer se prije nisu bogatili  

12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Više mi smrdi to što je Korona krenula u 11. mj, da bi netko iz Italije otkrio da je Korona krenula puno puno prije. Na kraju je ta vijest samo nestala.
Ima li netko nekakav info svezi te vijesti?
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Dex.pwn kaže...
Više mi smrdi to što je Korona krenula u 11. mj, da bi netko iz Italije otkrio da je Korona krenula puno puno prije. Na kraju je ta vijest samo nestala.
Ima li netko nekakav info svezi te vijesti?

Nije samo u Italiji, nego i u drugim zemljama. Ono što je još zanimljivije je da su pronađeni uzorci i u Španjolskoj u 3. mjesecu 2019. (dakle skoro godinu dana ranije nego u HR), a isto tako i u Brazilu od 11. mjeseca 2019.

 

Linkovi:

 

Španjolska - https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-spain-science/coronavirus-traces-found-in-march-2019-sewage-sample-spanish-study-shows-idUSKBN23X2HQ

 

Brazil - https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.06.26.20140731v1

 

Zanimljivo je da čak i fact checkeri potvrđuju da je ovo istina, ali tvrde da su uzorci mogli biti kontaminirani, što je malo vjerojatno jer su uzorci uzimani uzastopno.

 

Fact checker link - https://eu.usatoday.com/story/news/factcheck/2020/07/07/fact-check-coronavirus-found-march-2019-wastewater-sample/5350878002/

 

16 godina
moderator
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
pravi_covijek kaže...

 Nisi u stanju da skontas kako radi PHP, ali si eto strucnjak za cijepivo. Postedi nas tvojih visko umnih misli. Btw sto se desilo sa permabanom Drago ?

 

Ni prvi permaban nije vječan :'-(

Drugi će biti.

This space for rent!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Nigdje nisam napisao da cjepivo ne valja, da se to ne radi ovako ili onako. Ako sam negdje napisao, boldaj mi.
Ne znam kakav stručnjak moraš biti da bi mogao shvatiti da je 6mj testiranja pre malo za stvar koja ti može (nepovratno) naškoditi.

Jel bi to da mi vrate crnjaka? Digni bunu protiv mene, vjerojatno ima pola foruma koja želi isto. Možda ga dobijem nazad 😉
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 13:38 (Dex.pwn).
10 godina
protjeran
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i
 
1 4 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
"(...) te da se osigura da regulatorna tijela daju odobrenje za stavljanje na listu njihovih lijekova."

Ovo me nekako bode u oči 👀
Toliko su sigurni bili da su morali malo podmazati da dobiju odobrenje.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
3 godine
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

@masalai ovo oko trudnica pa to bi se već moralo pojaviti kod svih žena koja se preležale covid-19 da je takvo nešto moguće.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz

 

Ne, ja sam u Pfizerovoj ekipi, onoj koja dijeli pinke drugima.
Vidiš i sâm iz tog teksta da je Pfizer optužen "...za podmićivanje hrvatskih liječnika koji su bili visoko pozicionirani u državnim tijelima za registraciju lijekova, te za njihovo stavljanje na listu Hrvatskoga zavoda za zdravstveno osiguranje"
Kako - kao obični kliničar koji radi na Intenzivnom odjelu za djecu - ne spadam u državna tijela za registraciju lijekova, ubacio sam se preko veze u Pfizer, pa sam visoko pozicioniran u farmakomafijskoj piramidi; ukratko, sad si najebo -- znamo ti lik, ime i adresu.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz

Ja se čudim što taj Pfizer uopće posluje s obzirm koje sve znanstvenike, političare i medije treba potplatiti.

To vjerojatno Bill Gates sponzorira.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 21:37 (Xanzzu).
14 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Mene zanima (ako je sve tako super i bajno) oko tog cjepiva, zašto nema javne rasprave, zašto su stručnjaci koji govore o mogućim opasnostima cjepiva cenzurirani?

Volio bih vidjeti argumentiranu raspravu autora teksta sa drugim stručnjacima koji nemaju isto mišljenje, pa nek narod sam odluči koja teorija drži vodu.

Očito je da se želi ukloniti sve koji bi mogli utjecati na slabo prihvaćanje cjepiva. Zašto im je toliko stalo da se svi cijepimo?

U ovakvim okolnostima se ne može vjerovati takvom cjepivu, niti mi pada na pamet ubrizgavati nešto protiv bolesti koju preboli 99% zaraženih.

 

P.S. Kako komentirate slučaj mlade liječnice koja je dobila teške neurološke smetnje nakon cjepiva. I ne, ne vjerujem da je od kortikosteroida.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 11:30 (ojpi).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Kako objasniti da putujući na zapad dođeš na istu točku iz smjera istoka? I ne, ne vjerujem da je zemlja okrugla.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
ojpi kaže...

P.S. Kako komentirate slučaj mlade liječnice koja je dobila teške neurološke smetnje nakon cjepiva. I ne, ne vjerujem da je od kortikosteroida.

sto bi tebe moglo uvjeriti u suprotno?
oni koji su kvalificirani donijeti takvu dijagnozu (i koji su je donijeli), za tebe - lazu.

oni pak, koji potvrdjuju tvoj confirmation bias - su po defaultu u pravi.

dakle, sto bi tebe moglo uvjeriti u suprotno?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
14 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz

Istina. 

Isti ti stručnjaci govore da je gripa nestala. I to im vjeruješ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 11:46 (ojpi).
16 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz

evo da citiram kolegu sa druge teme.

dakle isti nacin na koji se i Covid prositio svijetom.

 

Kako ti zamišljaš da gripa krene? Zadnji bolesnik u proljeće sačuva maramicu punu šmrklji i onda na jesen ju da nekome da malo pocucla i pokrene novu sezonu?

Gripa seli s polutke na polutku. Ukini promet i neće seliti.

 

koje je tvoje objasnjenje da nema gripe, ili da je "nema"?

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 11:58 (nixass).
14 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Visak kaže...
Kako objasniti da putujući na zapad dođeš na istu točku iz smjera istoka? I ne, ne vjerujem da je zemlja okrugla.

 Pošto vidim da bezpogovorno vjeruješ u sve kaj ti vele, a neistomišljenike prozivaš ravnozemljašima, molim te da mi objasniš kako je nestala gripa ove sezone. Hvala

14 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
nixass kaže...

evo da citiram kolegu sa druge teme.

dakle isti nacin na koji se i Covid prositio svijetom.

 

Kako ti zamišljaš da gripa krene? Zadnji bolesnik u proljeće sačuva maramicu punu šmrklji i onda na jesen ju da nekome da malo pocucla i pokrene novu sezonu?

Gripa seli s polutke na polutku. Ukini promet i neće seliti.

 

koje je tvoje objasnjenje da nema gripe, ili da je "nema"?

Objašnjenje je vrlo jednostavno i logično. Hrpa slučajeva koji su bili gripa su proglašeni koronom (liječenje covida se plaćalo dodatno bolnicama ako sam dobro upoznat) da bi mogli držati brojeve visokima, pa nakon toga ponuditi "spasonosno" cjepivo na kojem će farmaceutske firme zaraditi milijarde.

Ako je svake godine bilo na tisuće slučajeva gripe, nemoguće je da je ove godine nema.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 12:14 (ojpi).
16 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
ojpi kaže...

Objašnjenje je vrlo jednostavno i logično. Hrpa slučajeva koji su bili gripa su proglašeni koronom da bi mogli držati brojeve visokima, pa nakon toga ponuditi "spasonosno" cjepivo na kojem će farmaceutske firme zaraditi milijarde.

Ako je svake godine bilo na tisuće slučajeva gripe, nemoguće je da je ove godine nema.

vrh, ima vise smisla od ovog mojeg gore

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Gripa je nestala još ljetos, zar ne? Nestane svake godine, a zapravo se preseli na južnu hemisferu i onda se na jesen vrati. Kako su putovanja izuzetno ograničena, a i sve ostale mjere protiv korone djeluju i na širenje gripe, pojavila se tek sporadično u nekim zemljama i širenje joj je vrlo otežano, pa do nas još nije stigla.

Nisam te proglasio ravnozemljašem, negi ukazao da ne možeš tražiti odgovor, a unaprijed isključiti onaj koji daju stručnjaci.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Visak kaže...
Gripa je nestala još ljetos, zar ne? Nestane svake godine, a zapravo se preseli na južnu hemisferu i onda se na jesen vrati. Kako su putovanja izuzetno ograničena, a i sve ostale mjere protiv korone djeluju i na širenje gripe, pojavila se tek sporadično u nekim zemljama i širenje joj je vrlo otežano, pa do nas još nije stigla.

Nisam te proglasio ravnozemljašem, negi ukazao da ne možeš tražiti odgovor, a unaprijed isključiti onaj koji daju stručnjaci.

Da, baš si slučajno naveo taj primjer.

Širenje gripi je vrlo otežano, a korona se širi bez problema već godinu dana?! Di je tu logika?

Koje putovanje je zaustavljeno? Ljudi putuju manje nego prije, ali se i dalje putuje.

14 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
nixass kaže...
ojpi kaže...

Objašnjenje je vrlo jednostavno i logično. Hrpa slučajeva koji su bili gripa su proglašeni koronom da bi mogli držati brojeve visokima, pa nakon toga ponuditi "spasonosno" cjepivo na kojem će farmaceutske firme zaraditi milijarde.

Ako je svake godine bilo na tisuće slučajeva gripe, nemoguće je da je ove godine nema.

vrh, ima vise smisla od ovog mojeg gore

 Ti si jedan od onih koji misle da su farmaceutske kompanije humanitarne organizacije kojima je zdravlje ljudi na prvom mjestu? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Gripa je nestala preko ljeta, a korona nije, pa je korona nastavila šitenja, a gripa tek mora doći. Korona je zaraznija od gripe.

Putovanja su drastično smanjena, a posebno se pazi na ljude sa simptomima, što dodatno otežava gripi.

Gripe ima u nekim EU državama, kod nas je još nema.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice