Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

poruka: 166
|
čitano: 32.169
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i".
12 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Visak kaže...
BlueMax kaže...

I sad na red dolazi vjera u znanost.  Ako vjerujem znanosti da je cjepivo sigurno onda vjerujem znanosti i kad kaže (barem onaj optimistični dio znanstvenika) kako je minimalno potrebno 70% cijepljenih. Matematika, kojoj najviše vjerujem jer je egzaktna, kaže da tih 70% nećemo imati ako u jednadžbu ne ubacimo one koji će imunost dobiti prebolijevanjem zaraze. Ako krenemo na taj način računati onda su sve ove mjere, lockdowni, maske... u biti kontraproduktivni. 

 

Opet se očekuje determinističko rješenje. Sa 69% procijepljenosti ćemo izumrijeti, sa 70% smo spašeni. Ne ide to tako. Stručnjaci uglavnom procjenjuju da je potrebno 60-70% procijepljenosti (dakle 70% nije najoptimističniji broj), a za 90% nisam ni čuo da netko govori. No što dobivamo s tih 60-70%? Dobivamo povlačenje bolesti, ne i iskorjenjivanje. Znači i s 50% i s 40% će biti efekata, samo manjih i sporijih, a naravno da u taj postotak treba uračunati i one koji su već preboljeli, što ne znači da nekoga treba zaraziti namjerno.

 

Znači nema neke magične granice i cijepljenje samo polovine populacije nije uzaludno, ali je svakako manje efikasno i kasnije će dovesti do normalizacije (i uz više žrtava), kojoj antivaxeri navodno teže, ali su prevelike pičkice da se cijepe i tome malo doprinesu. 

 Ignoriraš to što po najvećem stručnjaku imunologu za kolektivni imunitet treba 90% i što sam iz matematike izbacio da se više od polovice stanovništva ne želi cijepiti i onda se natežeš s 1%?

Ranije daješ podršku postu u kojem piše kako treba vjerovati struci i ja citiram najvećeg svjetskog stručnjaka koji kaže kako je za imunitet krda potrebno najmanje 90% cijepljenih. Dakle postoji magična granica i struka je egzaktno postavlja. Ili da ipak ne vjerujemo znanstvenicima? Da vjerujemo onima koji kažu >70%? Da nađemo nekog koji kaže 50,40%? Zašto ko nojevi zabijamo glavu u pijesak i ne priznamo kako nećemo doći ni do 30% ukupno a kamoli postoci s kojima se nabacujemo. Užasno me nervira ta irealnost u planovima. Brod tone a bend svira.

Ili da priču o kolektivnom imunitetu izbacimo iz daljnjih rasprava kao nešto što niti teoretski nije moguće i strategiju prilagodimo stanju na terenu.

 

Normalno da je za pojedinca bolje da se cijepi. To nikad nisam dovodio u pitanje.

 

 

8 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Nezahvalno je prognozirati bilo što na temelju matematičkih modela. Što znači "procjepljenost stanovništva"? Pitanje je koliko se ljudi međusobno druže, koliko se virus lako širi (novi sojevi lakše) i još mnoštvo drugih faktora. Stoga nitko ne može predvidjeti s kolikim će točno postotkom procjepljenosti epidemija prestati. Da je i model najbolji, opet nedostaju podaci za njegovu parametrizaciju. Pogledajte samo koliko su modeli fulali gleda brzine širenja epidemije. No sasvim je sigurno da će epidemija prije stati što se bolje držimo antiepidemijskih mjera i što se više i što brže cijepimo.  

 
3 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
BlueMax kaže...

 Ignoriraš to što po najvećem stručnjaku imunologu za kolektivni imunitet treba 90% i što sam iz matematike izbacio da se više od polovice stanovništva ne želi cijepiti i onda se natežeš s 1%?

Ranije daješ podršku postu u kojem piše kako treba vjerovati struci i ja citiram najvećeg svjetskog stručnjaka koji kaže kako je za imunitet krda potrebno najmanje 90% cijepljenih. Dakle postoji magična granica i struka je egzaktno postavlja.

 

 Govorimo o struci, jedan čovjek, kojeg ti proglasiš najvećim stručnjakom, nije struka. Ni on ni struka nemaju magični broj, nego procjene. Brojevi se daju jer ljudi vole okrugle brojeve, ali nema magične granice. S većim postotkom procijepljenosti će se prije smiriti, a s manjim kasnije. Kao što danen kaže ima tu još gomila faktora, poanta je samo da cijepljenje pomaže, kao što pomažu maske, distanciranje, pranje ruku... Ništa od toga ne zaustavlja trenutno, ali pomaže. Da, s 90% bi se zaustavilo brže nego sa 60%, ali stat će i sa 60%. Stat će i bez cjepiva, samo za deset godina i uz ogroman broj mrtvih, ili ako ukinemo mjere za godinu-dvije uz još više mrtvih.

 

1. Nema srebrnog metka koji sve rješava, postoje samo faktori koji doprinose bržem rješavanju

2. Ti faktori nisu egzaktni i sve se bazira na procjenama s puno nepoznanica, znamo otprilike što pomaže, ne znamo točno koliko

3. Većina ljudi se ne zna nositi s gornjim činjenicama, pa se za njih smišljaju priče koje su u stanju prihvatiti

 

Ovaj vapaj za točnim postotkom i jednim konačnim rješenjem pojašnjava onu glupu foru u filmovima da se za totano uništenje uvijek odbrojava, ljudima je potrebna čvrsta referenca, neodređenost ih ubija u pojam.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Bla, bla, koji si ti filozof. Danenov zadnji odgovor je na mjestu, tvoj je mlaćenje prazne slame.

Ako Fauci (ja ga proglasio? možda da proučiš njegovu biografiju ili upitaš nekoga iz branše prije nego prospeš ovakvu glupost?) kaže minimalno 90% za kolektivni imunitet onda, je to riječ struke. Ako neki drugi eminentni stručnjak kaže 70% onda je to njegov stav i očito konsenzusa nema. I ne govorim samo o kolektivnom imunitetu nego općenito o saznanjima vezanim uz ovu bolest koja su poprilično skromna i mijenjaju se na dnevnoj bazi. Da je slušala riječ struke moja žena bi malo nosila masku, pa je malo ne bi nosila, pa bi je opet nosila. Ovako je nosi od početka pandemije i njeno neslušanje struke možda je spasilo od zaraze.

 

Također argumenti koji se plasiraju ljudima "cjepivo je sigurno jer je odobreno od agencija" je kurac od argumenta kad ljudi znaju za slučajeve kad su cjepiva koja su odobrena od agencija naknadno povučena zbog mogućih ozbiljnih posljedica za zdravlje. Uzmi za primjer domaće cjepivo protiv tetanusa koje je povučeno zbog nekonzistentnosti u proizvodnji (provjerom utvrđen različit sastav i količina u dozama), američko cjepivo protiv Rotavirusa koje je u standardnoj proceduri (ne ubrzanoj) odobreno od američkih regulatornih agencija i nakon što je cijepljeno 600 000 djece povučeno zbog izazivanja intususcepcije.

Argument "ja ne vidim ništa u ovom cjepivu što bi moglo izazvati probleme" zvuči utješno no u biti bi mogao biti prevaga da se ljudi koji su dvojili na kraju ne cijepe. Jel netko misli da su stručnjaci koji su razvijali spomenuta cjepiva vidjeli u njima nešto što bi bio potencijalni problem? Agencije koje su ih pustile u promet su vidjele nešto opasno u njima?

I nisu samo ova dva cjepiva u pitanju. Ima toga koliko hoćeš samo ne bi htio ovdje ljudima poslati krivu poruku.

 

Patroniziranje velikog dijela znanstvene zajednice naspram običnog čovjeka je tragično. Narod je neuk, ali nije glup. Ako ti za sebe tvrdiš kako nešto znaš pa danas ljudima govoriš kako ne trebaju nositi maske a sutra kažeš kako trebaju (WHO), onda je "malom" čovjeku jasno da ti jučer nisi blage veze imao što pričaš a velika vjerojatnost je da ne znaš ni danas. Jučer si lagao da znaš, dans ti ne vjerujem jer si lažov. Velika vjerojatnost je da ti neću vjerovati ni kad kažeš da je 2+2=4.

Ako vidiš da različite zemlje istim problemima pristupaju na totalno različite načine, a svima je zajedničko da im u stožerima sjede znanstvenici, onda se nameće jedan, dva ili sva tri od zaključaka: znanost vrlo malo zna o ovoj bolesti, znanost je pod velikim utjecajem politike, znanost je pod velikim utjecajem businessa.

 

Malo skromnosti im ne bi škodilo, dapače.

 

I na kraju nešto što se tiče tebe osobno. Vidim da si u temama u kojima se raspravlja o elektrotehnici elektrotehničar, u nekima si informatičar, psiholog.... a evo ovdje si imunolog. Nekako sam uvjeren da nisi sve od navedenog, (uglavnom zbog promašivanja poante postova na koje odgovaraš) pa me zanima odakle ti ideja da "Da, s 90% bi se zaustavilo brže nego sa 60%, ali stat će i sa 60%."?

Ponovit ću Faucijevu tvrdnju, kolektivni imunitet se neće postići procijepljenošću ispod 90%. Tko si ti da tvrdiš da će i sa 60%? 

 
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
danen kaže...

Nezahvalno je prognozirati bilo što na temelju matematičkih modela. Što znači "procjepljenost stanovništva"? Pitanje je koliko se ljudi međusobno druže, koliko se virus lako širi (novi sojevi lakše) i još mnoštvo drugih faktora. Stoga nitko ne može predvidjeti s kolikim će točno postotkom procjepljenosti epidemija prestati. Da je i model najbolji, opet nedostaju podaci za njegovu parametrizaciju. Pogledajte samo koliko su modeli fulali gleda brzine širenja epidemije. No sasvim je sigurno da će epidemija prije stati što se bolje držimo antiepidemijskih mjera i što se više i što brže cijepimo.  

 

U početku pandemije čitao sam teoriju po kojoj kad virus mutacijom poveća infektivnost, smanjuje mu se mortalitet tj. utjecaj na organizam. Je li ova mutacija dobar predznak skorog nestanka virusa, u biti nestanka bolesti?


Je li moguće da jedan virus u periodu od nekoliko godina mutira u različitim smjerovima toliko da na kraju imamo više virusa od kojih možemo istovremeno oboljeti. Ako da, imaju li svi virusi (ili barem grupe virusa) možda neko zajedničko porijeklo?

10 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz

čisto da se ubacim sa jednim zanimljivim podatkom...nevezano za kemiju/biologiju oko cijepiva 

 

znate li da je prostore (tzv. čiste prostore) u kojima se proizvodi cijepivo za europu napravila hrvatska tvrtka (i Pfizerovo i Modernino)? :)

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
BlueMax kaže...

 

Ponovit ću Faucijevu tvrdnju, kolektivni imunitet se neće postići procijepljenošću ispod 90%. 

 

Uhvatio si se Faucija jer ti iz nekog razloga odgovara što je on u jednom trenutku rekao i sada ga dižeš na pijedestal neupitnog autoriteta, što nitko drugi ne radi (jer ne postoji izbor za mistera epidemiologije), a najmanje on sam.

 

Ovdje ti Fauci sam govori da su mu trenutne procjene 70-85 %, i što je najbitnije, da su to vrlo neprecizne prognoze, bazirane na ponašanju ospica. Znači palac puta pi, a on ne tvrdi ništa kategorički, kako ti sugeriraš.

https://edition.cnn.com/videos/health/2020/12/27/fauci-coronavirus-herd-immunity-range-estimate-shift-intv-sotu-vpx.cnn

 

Eto, pričao si gluposti cijelo vrijeme, sad da vidimo hoćeš li to moći i priznati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Ti stvarno nemaš mjeru. Uhvatio sam se Faucija jer mi odgovara? Ja nisam tvrdiglavo magare koje uzme neki stav pa ga brani besmislicama. Vjerovao ili ne, odgovaralo bi mi da se imunitet krda ostvari s 0.000001% cijepljenih.
Ti si taj koji se uhvatio Faucija jer sam ja u svom pitanju upućenom Danenu, ne tebi, jasno odmah prekrižio takvu prognozu i referirao se na prognoze u kojima su brojke od 70%. Pitanje je bilo zašto uopće raspravljamo o postizanju imuniteta krda kad do tog broja nema teorije da dođemo čak i kad bi se svi htjeli cijepiti.
Dakle pitanje vezano uz imunitet krda. Tvoji odgovori kako je dobro da se pojedinac cijepi su promašeni.
Još sam ga pitao kako misli da će narod slijepo vjerovati struci kad ta ista struka često ima i potpuno suprotne stavove. Zato primjer maski koje jedni te isti stručnjaci i organizacije jučer smatraju nepotrebnima a danas obveznima. Slijepo vjerovanje takvima značilo bi prihvaćanje da su jučer maske bile beskorisne a da su danas korisne, a toliko glup nisam.
Ja u znanost vjerujem samo mi moje dosadašnje iskustvo, pogotovo s ovom zarazom, govori kako trebam vjerovati onome ko kaže "mislim, po dosadašnjim saznanjima, uglavnom, vjerojatno..." a ne onima koji isključivo tvrde neke stvari i postavljaju se ko da je njihovo mišljenje univerzalna istina a njihovo znanje neupitno. Naravno da ovdje govorim o renomiranim stručnjacima. Kad ti postavljaš svoje ideje kao nešto neupitno, to mi je komično.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
BlueMax kaže...
Ti stvarno nemaš mjeru. Uhvatio sam se Faucija jer mi odgovara? Ja nisam tvrdiglavo magare koje uzme neki stav pa ga brani besmislicama.

 Pa pročitaj svoje postove gore gdje ti je jedini argument da je fauci božanstvo koje je nešto reklo.

BlueMax kaže...

Ranije daješ podršku postu u kojem piše kako treba vjerovati struci i ja citiram najvećeg svjetskog stručnjaka koji kaže kako je za imunitet krda potrebno najmanje 90% cijepljenih. Dakle postoji magična granica i struka je egzaktno postavlja. 

 

Ono što sam ti pokušao objasniti je da si krivo protumačio tu njegovu procjenu, ona nije egzaktna i to si mogao iz videa vidjeti, ali ti ego ne dozvoljava da priznaš grešku.

 

BlueMax kaže...
 Naravno da ovdje govorim o renomiranim stručnjacima. Kad ti postavljaš svoje ideje kao nešto neupitno, to mi je komično.

 Nije problem što govoriš o stručnjacima, nego što pogrešno interpretiraš njihove izjave, a onda se skrivaš iza njihovog autoriteta i ne dozvoljavaš mogućnost da si ti negdje pogriješio interpretirajući njih. Ja ne postavljam 'svoje' ideje, već pratim istu tu scenu kao i ti i dajem svoje viđenje, koje se bar u ovom slučaju pokazalo točnijim od tvojega.

 

Ako Fauci ne tvrdi kategorički da se kolektivni imunitet ne može postići s procijepljenošću ispod 90%, da onda ću ti to reći, ma koliko te živciralo, jer je bitno da se pogrešne informacije ne šire dalje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Opet?

 

Znači moj post od kojeg je sve počelo:

____________________

Fauci, koji slovi za najveće svjetsko ime u imunologiji, kaže kako za uspješnost procjepljivanja treba cijepiti 90% stanovništva. Optimističniji znanstvenici kažu kako je minimum 70%.

Ako zanemarimo to da se pola javnosti ne želi cijepiti, kako ćemo doći do tih postotaka ako cjepivo dolazi na kapaljku a imunost traje od 3-6 mjeseci? 70% procijepljenosti značilo bi da unutar pola godine na raspolaganju imamo 3 150 000 (dvostrukih) doza cjepiva.

Drugo što me zanima, a odgovor nisam dobio ni od HZJZ: Cjepiva dolaze u dvije doze koje se primaju u razmacima od par tjedana. Kad se govori o količinama koje je Hrvatska rezervirala (Astrazeneca 2700000, Pfizer 1000000, Moderna 1000000) govori li se o duplim ili pojedinačnim dozama (po svemu što sam čuo riječ je o pojedinačnim dozama pa slobodno ove brojeve možemo podijeliti sa 2). Ako su u pitanju pojedinačne doze onda mi niti teoretski ne možemo postići 70% procijepljenosti.

____________________

 

Znači odmah ignoriram Faucijevih 90% i pitam kako bismo teoretski mogli doći do 70% tj. do minimalnog broja kojeg procjenjuju najoptimističniji znanstvenici iz branše.

Nakon toga se ti hvataš Faucija ko pijan plota i govoriš o stvarima koje s mojim pitanjem upućenom drugoj osobi nemaju nikakve veze.

 

 

Fauci je tu stavljen kao ekstrem, više kako bi ukazao na glupost apsolutnog povjerenja u znanost (tj odgovor na jedan drugi danenov post kojem si i ti dao TU).

Isključiv u vezi znanosti može biti jedino onaj ko je glup ili ko znanost želi osporavati. Znanost čine ljudi. Ljudi rade greške. Ljudsko znanje se razvija i znanost se trazvija. Samim time što je netko "ime" u određenoj znanosti to ne znači da je u svim pitanjima vezanim uz tu znanost on u pravu, a neki konobar nije. Naravno da ćeš više vjerovati imunologu nego konobaru ali nitko ne garantira da je imunolog u krivu a konobar u pravu (slučajno).

Zato sam i naveo primjer supruge koja od početka pandemije svugdje nosi masku. Ako je WHO koji danas kaže kako treba nositi maske u pravu. Onda je po tom pitanju moja supruga više u pravu od svih tih stručnjaka koji su promijenili priču dok ona masku smatra korisnom i nosi cijelo vrijeme.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
BlueMax:

Vidiš, u zadnjoj rečenici si se dotaknuo pravog problema. Struka kao struka je uvijek negdje na vrhu, ali onda dolazi politika. SZO je okolišala oko maske da se ne stvori pritisak na logistiku i da ostane dovoljno maski za najvažnije korisnike dok proizvodnja ne dostigne potražnju, u ovom slučaju možemo koristiti i tvrđi termin - potrebu. Fauci je prije svega šef važne intitucije i on svoje javne nastupe strateški i taktički prilagođava. Nebi bio na toj funkciji 30-40 godina da nije majstor u tome. Važno je znati čitati između redaka i ne držati se napisanog ili rečenog kao pojan plota
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 14:58 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Evo što treba gledati:

https://blogs.bmj.com/bmj/2021/01/04/peter-doshi-pfizer-and-modernas-95-effective-vaccines-we-need-more-details-and-the-raw-data/

Efikasnost: moguće ispod 30%.
Kvaliteta podataka: isključeno preko 400 sudionika.
Tko utvrđuje posljedice/rezultate: Pfizerovi radnici.

Bilo bi glupo reći rekao sam vam, ali ovo su razlozi zašto treba biti sumnjičav. Ako i nema nikakvih nuspojava, vrijedi li cjepivo uopće svog imena
Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
BlueMax kaže...
d

 Ok, fobija je. Nije nimalo čudno da u situaciji u kojoj informacije i dezinformacije pljušte sa svih strana čovjek stvori fobiju po pitanju cjepiva. Isto kako ćemo svi imati suosjećanje i strpljenje s osobom koja ne želi prijeći cestu jer mu je na njoj nekoga ubilo auto trebali bi imati i s onima koji imaju fobiju od cijepljenja.

Ja nemam nikakvu fobiju od cijepljenja. Nemam čak ni skepsu po pitanju samog cjepiva. Ni po pitanju Pfizerova niti bilo kojeg odobrenog od agencija. Imam povjerenje u znanost tj. u medicinu. I upravo iz tog povjerenja rodio se problem koji mi dovodi u pitanje smisao cijepljenja protiv covida 19.

 

Ovo sam pitanje postavio već dvaput u temi i nikako da dobijem odgovor:

 

Fauci, koji slovi za najveće svjetsko ime u imunologiji, kaže kako za uspješnost procjepljivanja treba cijepiti 90% stanovništva. Optimističniji znanstvenici kažu kako je minimum 70%.

Ako zanemarimo to da se pola javnosti ne želi cijepiti, kako ćemo doći do tih postotaka ako cjepivo dolazi na kapaljku a imunost traje od 3-6 mjeseci? 70% procijepljenosti značilo bi da unutar pola godine na raspolaganju imamo 3 150 000 (dvostrukih) doza cjepiva.

Drugo što me zanima, a odgovor nisam dobio ni od HZJZ: Cjepiva dolaze u dvije doze koje se primaju u razmacima od par tjedana. Kad se govori o količinama koje je Hrvatska rezervirala (Astrazeneca 2700000, Pfizer 1000000, Moderna 1000000) govori li se o duplim ili pojedinačnim dozama (po svemu što sam čuo riječ je o pojedinačnim dozama pa slobodno ove brojeve možemo podijeliti sa 2). Ako su u pitanju pojedinačne doze onda mi niti teoretski ne možemo postići 70% procijepljenosti.

 

I sad na red dolazi vjera u znanost.  Ako vjerujem znanosti da je cjepivo sigurno onda vjerujem znanosti i kad kaže (barem onaj optimistični dio znanstvenika) kako je minimalno potrebno 70% cijepljenih. Matematika, kojoj najviše vjerujem jer je egzaktna, kaže da tih 70% nećemo imati ako u jednadžbu ne ubacimo one koji će imunost dobiti prebolijevanjem zaraze. Ako krenemo na taj način računati onda su sve ove mjere, lockdowni, maske... u biti kontraproduktivni.

 to je sve stvar matematike
ove brojke koje sti spominješ 90%+ su za iskorjenjivanje bolesti
za zaustaviti pandemiju i čak i zaustaviti bolest da postane samo sporadična je dovoljno 30%
ono što je ključno treba cijepiti prave ljude na pravim mjestima pogovo sad na početku
znači strategija bi treba biti:
1. lječnici, vatrogasci i ostale interventne ekipe
2. blagajnici, recepcioneri, učitelji
dakle osobe koje su u kontaktu sa jako velikim brojem ljudi svaki dan i svaki sat
a tek onda svi ostali

ali političari žive na populizmu i prvo će cijepiti stare pa prema mlađima, ali i ta strategija ima ima smisla ako se dobro provede, ali kako smo trenutnou nedostatku cjepiva....

if only you knew the power of the dark side
10 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverzni i

Volim kad se struka ne moze sloziti oko iste stvari.

 

https://www.bitchute.com/video/Dxjp6nkwhWn8/ - Professor Dolores Cahill: Why People Will Start DYING A Few Months After The First mRNA Vaccination

 

- Prof. Hockertz warns of a million times willful bodily harm | first published on July 17, 2020

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22536382/ - Immunization with SARS coronavirus vaccines leads to pulmonary immunopathology on challenge with the SARS virus - PubMed

 

http://www.ronpaulinstitute.org/archives/peace-and-prosperity/2021/january/10/a-nursing-home-had-zero-coronavirus-deaths-then-it-vaccinates-residents-for-coronavirus-and-the-deaths-begin/

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
Bukva kaže...
Aldo kaže...

Zanimljiv i poučan članak. No ako je to sve tako sigurno, koji je razlog da oko 50% doktora odbija cijepljenje? Nije samo kod nas. https://www.nbcnews.com/news/us-news/many-frontline-workers-refuse-covid-19-vaccines-distribution-rollout-struggles-n1252617

 

Jako lošu poruku time šalju u svijet! 

 Ne mogu pričati za svih 50%, ali poznam neke doktore / sestre koji "odbijaju" cjepivo. Razlog zašto to rade nije jer ne vjeruju cjepivu ili jer su anti-vaxxeri, već jer su prebolili Covid-19 i u ovome trenutku kada se cjepivo dobiva na kapaljku prepuštaju ga drugima koji nisu imunost stekli prreboljavanjem bolesti. 

 

 Ja se isto pridruzujem toj akciji, i prepustam cjepivo svojim smrtnim neprijateljima. :)

 

https://www.bitchute.com/video/Dxjp6nkwhWn8/ Professor Dolores Cahill: Why People Will Start DYING A Few Months After The First mRNA Vaccination

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i reverz
pozdrav, biti ću kratak. cjepiva s kojima smo se cijepili kao djeca 70,80 godina, sva imaju toksine, poput aluminija, žive... to priznaju doktori ali neznaju zašto su takva (do odgovornih se nemože doći). U isto vrijeme pojavio se covid i cjepivo protiv covida (info iz prve ruke)... njemački laboratoriji su zabrinuti jer krv koja stiže u laboratorije je čudnog sastava, gotovo nema ispravne krvi za donore (sami zaključite). Ljudi su pre glupi, povodljivi i željni priznanja, moći, uglavnom novca kao primarnog sredstva... Digitalna tehnologija nema veze s ljudima.... ona im je dana... čovjek sam može nešto izmisliti, osim vizionara i onih koji su zavtšili pod čizmom sustava, npr Tesla
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice