Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

poruka: 67
|
čitano: 13.788
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin".
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Danen:

Ogromna je razlika između odbijanja cijepljenja i širenja zarazne bolesti. Jedno je osnovno pravo - da čovjek, ma kako to glupo bilo, ima pravo sam odlučiti o svom tijelu.

Drugo je radnja s namjerom da se agens koji je napao jednu osobu proširi na druge s ciljem da se oni razbole ili umru. Ono prvo ne uključuje drugo

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 20:43 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj

finx:


Procurili mailovi
Nisi mi baš ukrao post, evo novosti o “točno xy miligrama RNA”


Čini se da je odobrenje dano po balkanski, kako gazda kaže a tvrdnje o čistoći cjepiva su izgleda poprilično neprovjerene. Od upakirane mRNA je samo dio kompletan, a ostatak doze su fragmenti i nečistoće koje je “dificult” maknuti u industrijskoj proizvodnji. Kažu i da je “unlikelly” da fragmenti mRNA generiraju neke druge molekule osim “spike” proteina a meni taj unlikelly zvuči kao “upravo to će se dogoditi samo ne znamo kako da to izmjerimo”

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 21:36 (Feudalac).
14 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Vidjet ćemo što će se dogoditi. Sad rade kojekakve promocije da se što više ljudi cijepi. Neka im sa srećom. Nadam se da će se što više ljudi procjepit, pa da gazde budu zadovoljne i ukinu to ludilo. Jedino ne bih volio da ucjenom me natjeraju na cijepljenje, pa bi bilo poželjno da im reklama uspije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.1.2021 22:00 (Gremlin144).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Gremlin144 kaže...

Vidjet ćemo što će se dogoditi. Sad rade kojekakve promocije da se što više ljudi cijepi. Neka im sa srećom. Nadam se da će se što više ljudi procjepit, pa da gazde budu zadovoljne i ukinu to ludilo. Jedino ne bih volio da ucjenom me natjeraju na cijepljenje, pa bi bilo poželjno da im reklama uspije.

Evo u Emiratima je poznanik dobio ultimatum:

A) cijepi se i mozes dolaziti u zgradu i obavljati posao

B) nemoj se cijepiti, ali ako zelis uci u zgradu i raditi moras svaki tjedan platiti test

 

Naravno ako nije u zgradi, ne moze ispunjavati svoje radne obaveze te nije placen. Dali su mu "izbor", a sto je odabrao je valjda svima jasno...

13 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Pa dobro su mu rekli. Ili zaštiti sebe i druge u skladu sa trenutnim znanstvenim saznanjima i standardima ili dokazuj na tjednoj bazi i o svome trošku da nisi zarazan. Ima izbor i ako mu je stvarno stalo do svojeg stava i mišljenja, plaćat će test. Samo što ljudi jako često drže do svojih stavova samo dok im je to zgodno i prikazuje ih moralno superiornijima. Čim treba malo truda uložiti, ili u ovom slučaju, svojeg vremena kroz rad pretvorenog u novce, ipak će se cijepiti.
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Dsc:

Može se to i drugačije tumačiti - prisila. Nije da te vežu, ali je blizu.
Ja rekoh
12 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Nije dobro. To je cista prisila. Pustimo sada na stranu djelovanje, ucinkovitost i sigurnost cjepiva. Taj dio je potpuno nebitan. Ono sto je opasno sto se kroz ovakvo ponasanje stvaraju presedani koji pod krinkom opce dobrobiti "omaksavaju" ljude te ih mentalno priprema na potencijalno drugacije izbore kojima ne mozes reci ne.

 

Npr mogu lako zahtjevati ugradnju potkoznog GPS cipa pod izlikom sigurnosti i smanjenja kriminala. Zaba se kuha polako. Sada cjepivo, a za 20 godina kamere u kucama ili socijalni ranking (mislim da je netko spomenuo u ovoj ili nekoj drugoj temi Black Mirror Nosedive). Mozda nekima zvuci suludo, ali u svaka promjena ima skriveni potencijal o kojem se ne razmislja.

 

Postojanje ucinkovitog cjepiva bi samo po sebi trebalo biti sasvim dovoljno da se zastite rizicne skupine i bez sistematske prisile cijele populacije na cijepljenje. Drago mi je sto je u Europi jos uvijek u sjecanju opasnost koja dolazi od totalitarnog svjetonazora te ovakve stvari tu nece lako proci. Koliko god mi odredeni dio populacije smatrali tinfoil cudacima, nedavno sam se uvjerio da su njihovo postojanje i djelovanje bitni za odrzavanje balansa - naime od kada je krenula corona kriza, donose se razni propisi koji se kose sa ustavom (DE), a vecina ljudi je zaokupljena vlastitim zivotima (myself included) te im nema smisla upozoravati na to ili se aktivnije ukljuciti.

 

Toliko od mene. Znam da nije direktno vezano uz temu, ali sam osjetio potrebu upozoriti na situaciju koja me osobno sokirala. Dakle nije vise hipotetski vec se usitinu provodi! Ovdje stajem kako ne bi dalje potpirivao vatru i odvlacio raspravu dalje od originalne teme.

Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Ja kad putujem u određene afričke zemlje moram i naglašavam MORAM se cijepiti protiv raznih bolesti, kako koja zemlja, jer su ljudi pametniji od mene skužili da je to pametno i za mene i za one oko mene. E pa takva je sad situacija svugdje. S tim da on čak ima i izbor da može dokazati svoju nezaraženost, ja nemam ni to. Sve dalje o čipovima je ono, krivi forum, stari.
BTW, samo postojanje cjepiva nije dovoljno, očito, jer postoje ljudi koji, nakon što pročitaju 3 komentara ispod članka na indexu i pogledaju video od 2 minute na jubitou, misle da znaju bolje i više od, recimo Dr. Bereckog i onda prosipaju pamet, izvrću činjenice i šire dezinformacije. Zbog takvih se moraju uvodit obaveze. Za opće dobro. S time da, opet kažem, ovaj ima izbor jer mu je omogućeno da može dokazati da nije zaražen i dalje obavljati svoj posao. Vidim da su nas, recimo, pod izlikom sigurnosti kod uvođenja obaveznog vezanja pojasa za vrijeme vožnje potpuno omekšali i sad nam... šta točno?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 2:58 (dsc).
13 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Feudalac:

Kak je to prisila, molim te.
Trenutno stanje je da, ako hoćeš radit među ljudima moramo bit sigurni da nisi zarazan. Ali ja se nebi cijepio. Ok, onda donesi važeću potvrdu da nisi zaražen.
Di je tu išta osim legitimnog zahtjeva da ne dovodiš u opasnost ljude oko sebe, s obzirom na trenutna saznanja i situaciju?
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 2:52 (dsc).
8 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

 Ovo da nitko nema pravo činiti s ljudskim tijelom bez čovjekova pristanka, da je čovjek svoga tijela gospodar, itd., itd., je točno, to je moralno ispravan stav. No sve je svar konteksta. Mogu li stati na rub mosta i skočiti u rijeku ispod njega a da netko ne reagira, dapače da me nitko ne smije spasiti - jer ja sam gospodar svoga tijela? (Takvo su pravo, pravo na samoubojstvo, imali logoraši u nacističkim logorima, no u demokratskim  je društvima to ljudsko pravo nekim čudom svakom uskraćeno.)

Svačije pravo stoji u nekom odnosu s pravom drugoga: ako netko ugrožava moj život, imam ga pravo u nužnoj samoobrani ubiti. Ako netko, na poslu ili drugdje, širi zarazu nemam li pravo štiti se od te se zaraze?  Nemam ništa protiv toga da se ne cijepi onaj tko se ne želi cijepiti, ali neka to jasno kaže. Ti koji se nisu cijepili trebali bi negdje na kaputu nostiti jasnu oznaku da se nisu cijepili i da se neće cijepiti, da se drugi ljudi znaju čuvati od njih. A ne ovako: svi ćemo nositi maske, nećemo ići u restorane, u kafiće, nećemo se smjeti družiti, ugostitelji i drugi će trpiti milijunske gubitke... zato što neki "imaju pravo činiti sa svojim tijelom što ih je volja". A gdje je pravo nas ugroženih? Mogu li ja u takvoj situaciji raditi sa svojim tijelom što me volja? Imam li ja pravo na zdravlje?    

 
5 2 hvala 2
12 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Gremlin144 kaže...

Dok si neznalica može ti se prodati i muda pod bubrege. Tako da se ne zamram time. Više vjerujem prirodnim metodama lječenja. Medicinu jedino priznam u slučajevima prijeloma kostiju i sl.Što se tiće ostalih bolesti se oslanjam na prirodne metode. Prije cjepljenja ljudi su se namjerno zarazivali da bi stekli imunitet što je meni prirodnije od ovog načina gdje se ljudi igraju stvarima kojima se u pravilu nebi smjeli.

 Zašto prijelome samo? Pa ni to nije prirodno, rentgen, gips. Nema bolje od bukove grančice i hodžinog zapisa, rukom, ne isprintanog. Prije cijepljenja su bolesni ljudi išli na otok gubavaca, pa kom' opanci, kom' obojci.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 9:29 (ante_etna).
3 godine
protjeran
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Slušamo struku ili ne?

 

05.05.2020 Alemka Markotić

"Bez tri godine ne možemo biti sigurni da je neki lijek ili cjepivo sto posto učinkovit ili neškodljiv"

 

"Po normalnom postupku 3, 5, 10 godina, po ubrzanom postupku godinu do dvije s punom sviješću da postoje rizici nepotpune učinkovitosti"

 

https://www.glasistre.hr/hrvatska/alemka-markotic-sigurno-cjepivo-do-primjene-su-potrebne-najmanje-tri-godine-sve-prije-toga-je-rizik-za-ljude-640905

 

"it can take up to 10 years for a vaccine to be approved in Australia"

 

https://www.betterhealth.vic.gov.au/health/healthyliving/immunisation-side-effects

 

10. siječanj 2021.

 

“To je teško reći jer nemamo dovoljno dugih istraživanja. Moderna sad planira 13 mjeseci praćenja i eventualnih dugoročnih nuspojava i zaštite, ali očekujemo, prema preliminarnim istraživanjima, da bi moglo više od godinu dana. Neki, koji su optimisti, očekuju i nekoliko godina”

 

https://www.poslovni.hr/hrvatska/alemka-markotic-dobre-vijesti-stizu-oko-oba-cjepiva-4267083

 

Što se tiče mogućih nuspojava, to je trenutno moguće nagađati otprilike kao što seizmolozi mogu nagađati hoće li biti potresa. Da skratim, možda ce cjepivo biti odlično, mozda neće.

 

Kako našem planetu treba 24 sata za rotaciju i 365 dana za rotaciju oko Sunca, tako treba proći određeno vrijeme da se vide moguće nuspojave.

 

Taj proces, osim ako netko nema vremeplov, ne može se ubrzati, npr. potrebno je devet mjeseci da jedna žena rodi, dok devet žena ne mogu roditi jedno dijete za mjesec dana, koliko god se one trudile.

 
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Pa normalno da ne možeš znat kaj će se dogodit za dve godine, ali to nije poanta ovdje. Još u prvom članku je Doc napisao da je Pfitzerovo cjepivo napravljeno i kontroliranoj po svim standardima i da se zbog mehanizama njegovog djelovanja (objašnjenim u prvom članku), po svim trenutno dostupnim saznanjima, ne očekuju znatne nuspojave. Oni će, naravno, pratiti detaljno šta se događa i na osnovu toga se ponašati. Za one kojima takvo znanstveno objašnjenje nije dovoljno neka se ne cijepe nego fino nose sa sobom negativan test ne stariji od 48 sati napravljen o vlastitom trošku jer je u ovom trenutku prioritet da se pandemiji stane na kraj kako bi se što prije vratili kakvoj takvoj normali.
13 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
danen kaže...

 Ovo da nitko nema pravo činiti s ljudskim tijelom bez čovjekova pristanka, da je čovjek svoga tijela gospodar, itd., itd., je točno, to je moralno ispravan stav. No sve je svar konteksta. Mogu li stati na rub mosta i skočiti u rijeku ispod njega a da netko ne reagira, dapače da me nitko ne smije spasiti - jer ja sam gospodar svoga tijela? (Takvo su pravo, pravo na samoubojstvo, imali logoraši u nacističkim logorima, no u demokratskim  je društvima to ljudsko pravo nekim čudom svakom uskraćeno.)

Svačije pravo stoji u nekom odnosu s pravom drugoga: ako netko ugrožava moj život, imam ga pravo u nužnoj samoobrani ubiti. Ako netko, na poslu ili drugdje, širi zarazu nemam li pravo štiti se od te se zaraze?  Nemam ništa protiv toga da se ne cijepi onaj tko se ne želi cijepiti, ali neka to jasno kaže. Ti koji se nisu cijepili trebali bi negdje na kaputu nostiti jasnu oznaku da se nisu cijepili i da se neće cijepiti, da se drugi ljudi znaju čuvati od njih. A ne ovako: svi ćemo nositi maske, nećemo ići u restorane, u kafiće, nećemo se smjeti družiti, ugostitelji i drugi će trpiti milijunske gubitke... zato što neki "imaju pravo činiti sa svojim tijelom što ih je volja". A gdje je pravo nas ugroženih? Mogu li ja u takvoj situaciji raditi sa svojim tijelom što me volja? Imam li ja pravo na zdravlje?   

pretpostavljam da se zdravo hraniš, vježbaš barem 3 puta tjedno, spavaš dovoljno, radiš na poslu koji ti ne izaziva stres, ne piješ, ne pušiš (i ne družiš se s osobama koje puše), trenutačno imaš zimske gume na autu i voziš po propisima

8 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Da, da, treba čovjek biti odgovoran prema sebi, prema svome zdravlju, ali prije svega treba biti odgovoran prema zdravlju drugoga. Oni koji se ne žele cijepe, a time pogoduju širenju epidemije i neporebno opterećuju zdravstveni sustav su - jednostavno rečeno - štetočinje. Nikakvo pozivanje na ljudska prava ne može to opovrći. Ništa lakše nego ostvarivati svoja prava na teret drugoga. E, velike li pameti! 

 
7 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Dsc:

Nosiš li sa sobom potvrdu da nemaš HIV, hepatitis, tuberkulozu, gonoreju, HPV ili u banalnijem slučaju da nisi paranoidni shizofrenik? Nosiš li potvrdu da kod sebe nemaš nož ili da su ti ugradili čip koji te sprječava da ubiješ nekoga? Logike u tvojem stavu nema, čista histerija.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Danen:

Svaki čovjek ima pravo ubiti se. Društvo to smatra štetnim i pokušava pomoći. Sasvim opravdano, imho. Međutim, danas ga zadržiš da ne skoči u vodu, sutra uzme štrik pa se objesi. Tužno ali istinito. Još naprednija društva poznaju institut pomoći, ljudi su npr teško bolesni i žele okončati patnju. Društvo im pomaže skratiti muke.

Kaj se tiče zaraznih bolesti i života općenito, svijet je totalno poludio, zahvatila ga je kolektivna histerija kao i Nijemce pod firerom.

Tražite li od djevojke potvrdu da nema A, B, C, D, n bolest? Pametni ste i čuvate se.

Idemo sad reductio ad absurdum provjeriti vašu tezu.

Osoba A, 1 od 100, odbio cijepiti se. 99 drugih se cijepilo. Koga on ugrožava? Prije će biti da ovi koji su cijepljeni više ne peru ruke pa će ovaj necijepljeni biti ugrožen. Međutim, on ke svjesno odlučio i zna rizike pa nosi masku i pere ruke svako malo. Ulratko, vaša teza da necijepljeni nekog uvrožava je logički nemoguća, ostali su cijepljeni pa ih nije briga. Tko bi mogao biti ugrožen? Onaj drugi koji misli isto i ne želi se cijepiti što znači da se i on pazi, a kako je svjesno odlučio, svjestan je i rizika. Po sebe, ne po one koji misle da je cijepljenje nužno.

Postoji još varijanta imunokompromitiranih osoba, ali zar treba cijepiti 4 milijuna ljudi zbog 20 tisuća živih primatelja transplantacije? Njih i prehlada može ubiti pa ćemo uvesti prehlada-pasoše?
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.1.2021 22:41 (Feudalac).
13 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Ti si, na žalost ,potpuno krivo informiran o značenju riječi logika.
Kakve veze imaju sve ove nabrojane stvari? Jel svijet trenutno usred pandemije HIV-a koji se prenosi zrakom, postoji cjepivo za njega ali nekolicina se odbija cijepiti te time ugrožava zdravlje drugih? To se događa kad pokušavaš branit neobranjivo. Prisiljen si iskonstruirat primjer koji onda zvuči nebulozno kao ovi tvoji.
3 godine
neaktivan
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin


Kolko sam ja shvatio citajuci informacije na sajtu WHO ni jedna vakcina nije zavrsila 3 fazu testiranja, to se moze proveriti.


https://www.who.int/publications/m/item/draft-landscape-of-covid-19-candidate-vaccines


u excelu je spisak sa linkovima i ostalim parametrima koji se azurira 2 nedeljno.
Ono sto nisam nasao nigde je naziv bilo koje vakcine mRNA registrovane u nekoj drzavi ranije za bilo sta do 2020...
Tako da necu biti ravnozemljas ako samo pitam kako to?
Mada je lakse reci ravnozemljas, pfizerova je registrovana vakcina i to je dovoljan info...

 
2 1 hvala 0
3 godine
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

@danen, Ne ubije ga ni tane nego oštećenja organa ili gubitak krvi ili kasnije moguća sepsa ili slična kombinacija :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 11:35 (ceha965).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženjerin

Ja ne znam o čemu svi moji oponenti govore! Oduvijek su postojali sanitarni kordoni, izolacija gubavaca, karantene (prva u Dubrovniku) itd., itd. Zbilja ne vidim u čemu je problem? Po čemu se to krše ljudska prava kada se od nekog traži potvrda o cjepljenju kako ne bi prenosio zaraznu bolest? Je li kršenje ljudskih prava kada čovjek treba proći lječnički pregled prije zasnivanja radnog odnosa? Je li i to kršenje ljudskih prava? Na kraju, zbog čega se bunite? Ako se ne želite cijepliti, onda nemojte putovati. A onima koji bagateliziraju epidemiju ne razumiju ništa o epidemijama. Nije problem što je danas u Hrvatskoj zaraženo 500 ljudi, nego je problem u tome što ako se epidemiji ne stane na kraj imat ćemo ih zaraženih 20.000 i još koju stotinu mrtvih - svaki dan. Sve u svemu, nesposobnost da se stvari vide dalje od nosa - a za takvo ponašanje u našem jeziku imamo barem 100 karakternih odrednica. 

 
4 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Dsc:

Logika kaže - ako si ti cjepivom zaštićen, kako te može ugroziti onaj koji se nije cjepio? To nije stvar informiranosti već posjedovanja sposobnosti korištenja logike kao alata
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Danen:

Dubrovnik je u to doba bio samostalni grad. Nitko se ovdje ne buni što ne može u Zanzibar. I bez korone, SAD te traži vizu, uzimaju otiske i pitaju za ratni put. To je druga jurisdikcija, druga pravila. Ne postoji pravo slobodnog putovanja gdje god nam se hoće, još.

Nego, zašto ne odgovorite kako ste vi, koji ste cijepljeni, ugroženi od onog koji nije? Gdje je logika? to je srž priče o ograničenjima. Šta vas briga ako umre 500 ljudi koji su odlučili da im je to prihvatljiv rizik, vi ćete im silom nametnuti “prava” koja se njih tiču?
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 0:05 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Kap:

Nemoj tako. Doc je rekao da to ne piše. Stoga, promijeni naočale /s
Ja rekoh
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Feudalac kaže...
Dsc:

Logika kaže - ako si ti cjepivom zaštićen, kako te može ugroziti onaj koji se nije cjepio? To nije stvar informiranosti već posjedovanja sposobnosti korištenja logike kao alata

 Može. Niti jedno cjepivo nije 100% zaštita. Za ovo Pfizerovo zaštita bi bila od 90-95% ako se ne varam.

Ako se svi oko tebe cijepe daleko su manje šanse da će ti u onih 5% dobiti virus.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 23:57 (Xanzzu).
13 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Opet ti kažem, to što ti koristiš misleći da je logika, nema veze sa istom. Ako hoćeš mogu ti izložit rupe u razmišljanju na PP jer to ovdje nije tema.
Kaj se tiče odgovora na to pitanje za koje se još jedino držiš, evo Xanzzu ti je dao jedan od mogućih odgovora
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Xanzzu:

Ovo sam čekao. Za one koji se žele zaštiti cjepivom, nije bitno koliko ih odbija već koliko je ono učinkovito. Ako nije 100%, znači da moraš tražiti od drugih da te čuvaju, koliko si spreman platiti? Nisam baš primjetio da su današnji ljudi spremni išta dati za druge već gledaju samo na svoju rit.

Evo malo brojki. U mom primjeru, ako jedan od 100 odbije cijepljenje, a cjepivo koje se koristi je učinkovito 90%, to znači da se svaki onaj koji nije razvio imunitet treba čuvati ne ovog necijepljenog, on je jedan od 100 već od onih 10 koji su primili cjepivo ali nemaju imunitet. Rizik da naleti na necijepljenog je 1/100 a cijepljenog ali neimunog 1/10. Obzirom da ne možeš znati tko je od cijepljenih imun a tko nije, moraš se čuvati od svih 99 minus sebe, znači 98 i onog jednog koji nije. Prema tome, covid putovnica je za tebe prevara jer ti podvaljuje 10 Puta veći rizik u ovom slučaju. Pcr test je daleko sigurnija metoda kontrole širenja bolesti.

Obzirom da kliničke studije nisu dizajnirane da utvrde sprječava li cjepivo retransmisiju virusa, teške oblike ili smrt, a da je već i sad došla u pitanje objavljena učinkovitost od 52% za prvu i 95% za obje doze kod Pfizera (Izrael nakon 2 milijuna iskorištenih doza ima najveći val zaraza, procjenjuju da prva doza ima jedva 30% učinka), beojevi postaju (ostaju) puno gori po one koji se cijepe, nisu zapravo zaštićeni ali misle da jesu pa odustanu od samozaštitnih mjera.

Ako je učinak 50%, gotovo da je svejedno koliko ih se cjepilo, rizik se mijenja vrlo malo.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 15:57 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Dsc:

Ja se držim svega što sam napisao, gdje vidiš da sam promijenio mišljenje?
Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Ajde, molim te, pročitaj moje postove ponovo, ali polako i sa razumijevanjem, pa nađi gdje sam ja to rekao da si ti promijenio mišljenje.
8 godina
offline
Re: Mehanizmi djelovanja, kemijski sastav i inženj
Dsc:

Evo ovo:

“ Kaj se tiče odgovora na to pitanje za koje se još jedino držiš”

Implikacija je sasvim jasna, a ako tebi nije jasno - gle, odgovaram na ono što drugi kažu, ne moram ponavljati svaki put cijelu raspravu.
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice