Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ipak n

poruka: 92
|
čitano: 18.571
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ipak n".
5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
boatenga kaže...

Čitam postove, i imam samo jedan komentar Ideš!..

Pa što je ovo..

Ne pratim priču oko Rimca, preskakao sam članke na bug.hr, makar se sjećam davno priloga na htv-u, gdje dotični se voza negdje po zagorju na nekim krivinama, u zelenom bmw-u trojci, popularnoj kockici, uz priču o novoj tehnologiji budućnosti..

Pa to je bilo valjda prije dvadeset godina..

Od tada sam čuo za Grand Tour pizdariju izljetanje, pa za Porsche kupuje udio, itd..

Mislio sam evo uspio momak, i neka je..

 

Pa što je sad ovo..

Kakve to postove pišete..

 

 

 

 

 Ma pusti budale, svi sve znaju, a nitko se nije udostojio otići u Sv. Nedelju i prošetat po tvornici, te se na svoje oči uvjerit što je istina, a što nije. Tvornica je otvorena za javnost i može se vidjeti skoro cijeli proces sklapanja automobila.

 

Ja uopće ne sumnjam da će se proizvest i rasprodat svi primjerci automobila. Zašto ne bi?

 

A ove budale koje pričaju kako nema promo videa bi trebale malo pogledat po youtube-u. Ima svašta, prototip se navozao po krivinama. Kad izađe završen proizvod, onda se očekuje pravi promo, ne može se radit promo s nedovršenim proizvodom. 

 

Treba koji put i promislit prije nego se ispali.

Live long and prosper.
10 godina
offline
Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ipak n

Ne znam, ali ovo nije u redu..U svakom slučaju..

E sad, da li pretjeruju ovi sa bug.hr, forumaši koji pišu na ovom forumu, ili je ipak priča šuplja..

Kažem ovo, kao netko tko nije pratio u dubinu, dakle kao average joe, nešto ne štima..

 

Pa ovakvo nešto napisano na popularnoj stranici u hrvata, je vjerojatno utuživo, u ime brenda i blaćenja bez pokrića, ako je tome tako..

Ili..Ili se u ovoj jadnoj zemlji nešto računa tek kad izađe u jutarnjem, odnosno na htv-u..

Oboje režimski outleti, za pomno odabrane stvari, u svrhu nečeg..

 

Da završim, ako priča pije vodu, onda ovakvo nešto nije u redu nit kao zajebancija, posebno ne sa ovog portala..

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
boatenga kaže...

Ne znam, ali ovo nije u redu..U svakom slučaju..

E sad, da li pretjeruju ovi sa bug.hr, forumaši koji pišu na ovom forumu, ili je ipak priča šuplja..

Kažem ovo, kao netko tko nije pratio u dubinu, dakle kao average joe, nešto ne štima..

 

Pa ovakvo nešto napisano na popularnoj stranici u hrvata, je vjerojatno utuživo, u ime brenda i blaćenja bez pokrića, ako je tome tako..

Ili..Ili se u ovoj jadnoj zemlji nešto računa tek kad izađe u jutarnjem, odnosno na htv-u..

Oboje režimski outleti, za pomno odabrane stvari, u svrhu nečeg..

 

Da završim, ako priča pije vodu, onda ovakvo nešto nije u redu nit kao zajebancija, posebno ne sa ovog portala..

 

 

 Ja osobno znam ljude koji su radili u Rimca. Tako da znam da nije prodavanje magle. A ostali samo vole pisat po forumima, niti su pričali s ikim iz firme, niti su ikad bili u tvornici, niti su isprobali neki proizvod (Greyp na primjer).

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Kako jadno,pojedinci su jedva docekali ovaj fail da mogu prosut zuc po forumu..samo da je srat po Rimcu ili bilo cemu drugom..iz udobnosti svoje stolice ispred ekrana!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 8 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
volegradele kaže...
Kako jadno,pojedinci su jedva docekali ovaj fail da mogu prosut zuc po forumu..samo da je srat po Rimcu ili bilo cemu drugom..iz udobnosti svoje stolice ispred ekrana!

 Najbolje je kako svi pišu da nema mjerenja i da nema videa i da je sve samo maketa. A postoji videa o proizvodnji, o crash testovima, o vožnjama prototipa, o tvornici, o ljudima, o svemu živome. Jedino još nema 100% dovršenog proizvoda, da se mogu završna testiranja i objave napravit. Što je i normalno, jer još nije gotov finalni proizvod. Još se testiraju prototipovi, da se sve uskladi i da se napravi homologacija. Znači sve ide normalno i po planu.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Filox kaže...
volegradele kaže...
Kako jadno,pojedinci su jedva docekali ovaj fail da mogu prosut zuc po forumu..samo da je srat po Rimcu ili bilo cemu drugom..iz udobnosti svoje stolice ispred ekrana!

 Najbolje je kako svi pišu da nema mjerenja i da nema videa i da je sve samo maketa. A postoji videa o proizvodnji, o crash testovima, o vožnjama prototipa, o tvornici, o ljudima, o svemu živome. Jedino još nema 100% dovršenog proizvoda, da se mogu završna testiranja i objave napravit. Što je i normalno, jer još nije gotov finalni proizvod. Još se testiraju prototipovi, da se sve uskladi i da se napravi homologacija. Znači sve ide normalno i po planu.

 

1. Radi se o tome da lik nakon 2 godine radi "ispravak" netočnog navoda ili kako on kaže pogrešno protumačene izjave.

 

2. Drago mi je da je uspješno potrošio novac koji je dobio od države na sve te stvari. A sve te stvari ne garantiraju proizvodnju.

 

Iritatno je vidjeti ljude koj opravadavaju očitu muljažu. Muljažu 1/1

5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
CroDexter kaže...

 

1. Radi se o tome da lik nakon 2 godine radi "ispravak" netočnog navoda ili kako on kaže pogrešno protumačene izjave.

 

2. Drago mi je da je uspješno potrošio novac koji je dobio od države na sve te stvari. A sve te stvari ne garantiraju proizvodnju.

 

Iritatno je vidjeti ljude koj opravadavaju očitu muljažu. Muljažu 1/1

 Sve razumijem, ali skačete pred rudo, kako bi se reklo. Meni nije očita muljaža, a samo će vrijeme pokazati tko je od nas u pravu. Strpljen spašen.

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ipak n

Ovaj članak je (ne)rasprodanoj kompletnoj seriji i Rimcu lažovu, a ne o postojanju/nepostojanju C2 ili njegovoj kvaliteti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ipak n

Ne ide očitije od ovoga. A ono kad se je hvalio in-house proizvodnjom motora, dok se je istovremeno slikava s nekakvom južnoameričkom ekipom koja proizvodi te iste motore. Neprocijenjivo!

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Visak kaže...

Ovaj članak je (ne)rasprodanoj kompletnoj seriji i Rimcu lažovu, a ne o postojanju/nepostojanju C2 ili njegovoj kvaliteti.

 Zaboli mene za osobu pod imenom Mate Rimac. Ja govorim o automobilu iz Rimac tvornice i referiram se na one koji govore da je ovo sve muljaža, da auto ne postoji, da je sve to kalup nekog američkog kit auta za 20.000 dolara i slične nebulozne gluposti. Tvornica radi odličan posao, auto je perverzan, kad izađe bit će jako brzo rasprodan, a ove priče koje se ovde pišu su debilne i nemaju veze s mozgom.

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Filox kaže...

 Zaboli mene za osobu pod imenom Mate Rimac. Ja govorim o automobilu iz Rimac tvornice

 Zaboli te jer ti je bolno priznati da je lažov i imaš unutarnji razlog to ignorirati. Sutra će izjaviti nešto drugo i ti ćeš mu povjerovati, jer mu želiš vjerovati, jer si njegovim uspjehom dižeš vlastitu vrijednost.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
online
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Festus kaže...

Ne ide očitije od ovoga. A ono kad se je hvalio in-house proizvodnjom motora, dok se je istovremeno slikava s nekakvom južnoameričkom ekipom koja proizvodi te iste motore. Neprocijenjivo!

Ili kada u gradu vidiš električni "bicik" i misliš da je u pitanju rimčev Greyp jer izgleda identično. I onda dođeš do bicikla i vidiš da je u pitanju neka kineska marka. Ja se još napravim lud i pitam lika jer nije to Greyp, a on mi odgovori "isti Greyp, samo četiri puta jeftiniji". Što će reći da je Greyp bicikl potječe iz neke tvornice koja proizvodi generičke bicikle, Rimac kupi 100 komada, naljepi napljepnicu, doda neke stvari i to je to. :)

 

Glede ovog demantija, pa jel nije i onaj lik što "proizvodi" električne kamione rekao da su ga mediji krivo shvatili kada se otkrilo da kamion ustvari ne postoji? Čisto zanimljiva poveznica. 

5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Visak kaže...
Filox kaže...

 Zaboli mene za osobu pod imenom Mate Rimac. Ja govorim o automobilu iz Rimac tvornice

 Zaboli te jer ti je bolno priznati da je lažov i imaš unutarnji razlog to ignorirati. Sutra će izjaviti nešto drugo i ti ćeš mu povjerovati, jer mu želiš vjerovati, jer si njegovim uspjehom dižeš vlastitu vrijednost.

 

 Ha? Dižem si vlastitu vrijednost? OOOkeeejjjj...

 

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Vandit kaže...
Festus kaže...

Ne ide očitije od ovoga. A ono kad se je hvalio in-house proizvodnjom motora, dok se je istovremeno slikava s nekakvom južnoameričkom ekipom koja proizvodi te iste motore. Neprocijenjivo!

Ili kada u gradu vidiš električni "bicik" i misliš da je u pitanju rimčev Greyp jer izgleda identično. I onda dođeš do bicikla i vidiš da je u pitanju neka kineska marka. Ja se još napravim lud i pitam lika jer nije to Greyp, a on mi odgovori "isti Greyp, samo četiri puta jeftiniji". Što će reći da je Greyp bicikl potječe iz neke tvornice koja proizvodi generičke bicikle, Rimac kupi 100 komada, naljepi napljepnicu, doda neke stvari i to je to. :)

 

Glede ovog demantija, pa jel nije i onaj lik što "proizvodi" električne kamione rekao da su ga mediji krivo shvatili kada se otkrilo da kamion ustvari ne postoji? Čisto zanimljiva poveznica. 

 Da, kako da ne... A možda kinezi uzeli Grey pa ga kopirali, jer tako inaće rade sa svim živim proizvodima? 

 

Ti kamioni nisu nikad išli dalje od render modela, a ti osobno, svojim očima možeš vidit kako napreduje sklapanje Rimac C_2 automobila, u njihovoj tvornici, koja je otvorena za javnost i oduvijek pozivaju sve da dođu sami vidit što se i kako se radi.  

 

Ne razumijem što ti više dokaza od toga treba da vidiš postoji li fizički taj auto ili ne. Uz ona pusta videa, al OK, to je sve CGI, pa eto...

Live long and prosper.
8 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Filox kaže...
A ove budale koje pričaju kako nema promo videa bi trebale malo pogledat po youtube-u. Ima svašta, prototip se navozao po krivinama. Kad izađe završen proizvod, onda se očekuje pravi promo, ne može se radit promo s nedovršenim proizvodom. 

 

Treba koji put i promislit prije nego se ispali.

 jel postoji video sa dokazanim osnovnim performansama, znaš, ono, za budale, barem domet i max brzina? ipak pričamo o sportskoj jurilici, pa budale poput mene, očekuju vidjet jurilicu u svom prirodnom orkuženju iliti jurnjavi, dok one druge budale vjeruju na riječ dokazanom lažljivcu.

 

baj d vej, što se teme tiče:

https://www.youtube.com/watch?t=35&v=R-0Hi9fKjNI&feature=youtu.be

 

dovoljno je pogledati 7 sekundi.

pa se sad pogledaj u ogledalo i reci tko je ovdje budala, ja ili netko drugi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 11:19 (bruno1026).
6 godina
online
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Filox kaže...

Ne razumijem što ti više dokaza od toga treba da vidiš postoji li fizički taj auto ili ne. Uz ona pusta videa, al OK, to je sve CGI, pa eto...

 Ja vjerujem da auto postoji. Ali me brinu performanse. Nije ne postoji video koji bi mi pokazao kako se auto ponaša u zavojima, koliki je doseg, kako funkcionira famozni torque vectoring i slično. Postoje samo promo clipovi koji su vješto izrežirani. Čudno mi je i što auto još nijednom nije provezen legendarnim zelenim paklom, Nordschleifeom. Svaki proizvođač auta koji drži do sebe želi pokazati kako njegov auto jede asfalt na toj stazi. 

 

I za kraj, brine me što u serijsku proizvodnu auta kreće firma čiji vlasnik je rekao da se oni ne žele baviti serijskom proizvodnjom auta, nego žele da im auti samo budu prezentacija za tehnologije koje će biti core business firme. 

5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Vandit kaže...
Filox kaže...

Ne razumijem što ti više dokaza od toga treba da vidiš postoji li fizički taj auto ili ne. Uz ona pusta videa, al OK, to je sve CGI, pa eto...

 Ja vjerujem da auto postoji. Ali me brinu performanse. Nije ne postoji video koji bi mi pokazao kako se auto ponaša u zavojima, koliki je doseg, kako funkcionira famozni torque vectoring i slično. Postoje samo promo clipovi koji su vješto izrežirani. Čudno mi je i što auto još nijednom nije provezen legendarnim zelenim paklom, Nordschleifeom. Svaki proizvođač auta koji drži do sebe želi pokazati kako njegov auto jede asfalt na toj stazi. 

 

I za kraj, brine me što u serijsku proizvodnu auta kreće firma čiji vlasnik je rekao da se oni ne žele baviti serijskom proizvodnjom auta, nego žele da im auti samo budu prezentacija za tehnologije koje će biti core business firme. 

 Dobro, sad sve ovo što si napisao pročitaj ponovno, ali uz napomenu da još nije izašao gotov, 100% završen, serijski auto. Još se vozaju u par različitih prototipova. Kako vam to ne ide u glavu??? Kakve performanse, kakvi zavoji, kakve staze, nije dovršen proizvod još, alo! 

 

U početku nije imao tako jake igrače uz sebe, kao Porsche i Hyundai, pa možda nije razmišljao tako. Tehnologiju i prodaje, zar nisi vidio Koenigseg? Aston Martin?

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Vandit kaže...
Filox kaže...

Ne razumijem što ti više dokaza od toga treba da vidiš postoji li fizički taj auto ili ne. Uz ona pusta videa, al OK, to je sve CGI, pa eto...

 Ja vjerujem da auto postoji. Ali me brinu performanse. Nije ne postoji video koji bi mi pokazao kako se auto ponaša u zavojima, koliki je doseg, kako funkcionira famozni torque vectoring i slično. Postoje samo promo clipovi koji su vješto izrežirani. Čudno mi je i što auto još nijednom nije provezen legendarnim zelenim paklom, Nordschleifeom. Svaki proizvođač auta koji drži do sebe želi pokazati kako njegov auto jede asfalt na toj stazi. 

 

I za kraj, brine me što u serijsku proizvodnu auta kreće firma čiji vlasnik je rekao da se oni ne žele baviti serijskom proizvodnjom auta, nego žele da im auti samo budu prezentacija za tehnologije koje će biti core business firme. 

 pa godinama se bave već serijskom proizvodnjom...

14.3.2014.

Rimac osigurao 5 milijuna eura za serijsku proizvodnju Concepta One – u Hrvatskoj

https://www.netokracija.com/rimac-osigurao-5-milijuna-eura-za-serijsku-proizvodnju-concepta-one-u-hrvatskoj-70360

 

30.4.2014.

Concept One kreće u serijsku proizvodnju

https://www.index.hr/auto/clanak/concept-one-krece-u-serijsku-proizvodnju/742908.aspx

 

01.11.2016.

Rimac priprema serijsku proizvodnju baterija i pogonskih motora

https://www.poslovni.hr/sci-tech/rimac-priprema-serijsku-proizvodnju-baterija-i-pogonskih-motora-320004

 

29.5.2019.

Rimac kreće u serijsku proizvodnju C_Two

https://privredni.hr/rimac-krece-u-serijsku-proizvodnju-c-two

 

18.1.2021.

Svjetsko čudo iz Hrvatske: Rimac kreće u serijsku proizvodnju

https://www.index.hr/vijesti/clanak/svjetsko-cudo-iz-hrvatske-rimac-krece-u-serijsku-proizvodnju/2247330.aspx

5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Vandit kaže...
Filox kaže...

Ne razumijem što ti više dokaza od toga treba da vidiš postoji li fizički taj auto ili ne. Uz ona pusta videa, al OK, to je sve CGI, pa eto...

 Ja vjerujem da auto postoji. Ali me brinu performanse. Nije ne postoji video koji bi mi pokazao kako se auto ponaša u zavojima, koliki je doseg, kako funkcionira famozni torque vectoring i slično. Postoje samo promo clipovi koji su vješto izrežirani. Čudno mi je i što auto još nijednom nije provezen legendarnim zelenim paklom, Nordschleifeom. Svaki proizvođač auta koji drži do sebe želi pokazati kako njegov auto jede asfalt na toj stazi. 

 

I za kraj, brine me što u serijsku proizvodnu auta kreće firma čiji vlasnik je rekao da se oni ne žele baviti serijskom proizvodnjom auta, nego žele da im auti samo budu prezentacija za tehnologije koje će biti core business firme. 

 Imas li igdje testove AMG ONE modela? Nije da branim Rimca ali nije on to izmislio niti je prvi u tome.... Za AMG one psotoje cifre ali ne postoji video koji to dokazuje....

 

  • Top-speed: >350 km/h (217 mph)
  • 0-100 km/h (62 mph): <2.2 seconds
  • 0-200 km/h (124 mph): <6.0 seconds
  • 0-300 km/h (186 mph): <11.0 seconds

 

16 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Posmatrač kaže...
Vandit kaže...
Filox kaže...

Ne razumijem što ti više dokaza od toga treba da vidiš postoji li fizički taj auto ili ne. Uz ona pusta videa, al OK, to je sve CGI, pa eto...

 Ja vjerujem da auto postoji. Ali me brinu performanse. Nije ne postoji video koji bi mi pokazao kako se auto ponaša u zavojima, koliki je doseg, kako funkcionira famozni torque vectoring i slično. Postoje samo promo clipovi koji su vješto izrežirani. Čudno mi je i što auto još nijednom nije provezen legendarnim zelenim paklom, Nordschleifeom. Svaki proizvođač auta koji drži do sebe želi pokazati kako njegov auto jede asfalt na toj stazi. 

 

I za kraj, brine me što u serijsku proizvodnu auta kreće firma čiji vlasnik je rekao da se oni ne žele baviti serijskom proizvodnjom auta, nego žele da im auti samo budu prezentacija za tehnologije koje će biti core business firme. 

 Imas li igdje testove AMG ONE modela? Nije da branim Rimca ali nije on to izmislio niti je prvi u tome.... Za AMG one psotoje cifre ali ne postoji video koji to dokazuje....

 

  • Top-speed: >350 km/h (217 mph)
  • 0-100 km/h (62 mph): <2.2 seconds
  • 0-200 km/h (124 mph): <6.0 seconds
  • 0-300 km/h (186 mph): <11.0 seconds

 

 da... ako netko krade i laže, onda je u redu da to svi rade?
Nije tema AMG ONE, niti Mercedes, već "demantij urbane legende"... sam se zakopao u laži i tragikomično je kako ga sad fanboyevi pokušavaju opravdati dok se koprca u njima.
Ako je svojim izjavama obmanuo investitore, moguće je da je počinio i kazneno djelo... ali to nek institucije utvrde.

6 godina
online
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Posmatrač kaže...

 Imas li igdje testove AMG ONE modela? Nije da branim Rimca ali nije on to izmislio niti je prvi u tome.... Za AMG one psotoje cifre ali ne postoji video koji to dokazuje....

 

  • Top-speed: >350 km/h (217 mph)
  • 0-100 km/h (62 mph): <2.2 seconds
  • 0-200 km/h (124 mph): <6.0 seconds
  • 0-300 km/h (186 mph): <11.0 seconds

 

 Naravno da Rimac nije jedini u tome. Ali nekako sam skloniji vjerovati Mercedesu nego Rimcu. AMG One će se prodati radi ekskluzivnosti i imena, dok kod Rimca ipak treba malo više materijala. A jedan od tih materijala su i performanse koje se godinama naglašavaju, a nikada ne potvrđuju. 

 

Meni je iskreno tako svejedno za Rimca. Kada je krenuo sa C1 pričom smatrao sam se njegovim fanom i pušio sam sve te priče. No sam počeo objektivno razmišljati o stvarima o kojima on govori i shvatio da to baš nije tako. Otprilike u tom trenutku počele su se javljati i ovakve teme po raznim forumima što je dodatno pojačalo moje sumnje. Ne iritira me Rimac, iritiraju me ljudi i mediji koji bezpogovorno puše njegove priče. 

5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Vandit kaže...

 Naravno da Rimac nije jedini u tome. Ali nekako sam skloniji vjerovati Mercedesu nego Rimcu. AMG One će se prodati radi ekskluzivnosti i imena, dok kod Rimca ipak treba malo više materijala. A jedan od tih materijala su i performanse koje se godinama naglašavaju, a nikada ne potvrđuju. 

 

Meni je iskreno tako svejedno za Rimca. Kada je krenuo sa C1 pričom smatrao sam se njegovim fanom i pušio sam sve te priče. No sam počeo objektivno razmišljati o stvarima o kojima on govori i shvatio da to baš nije tako. Otprilike u tom trenutku počele su se javljati i ovakve teme po raznim forumima što je dodatno pojačalo moje sumnje. Ne iritira me Rimac, iritiraju me ljudi i mediji koji bezpogovorno puše njegove priče. 

 Pa i nije baš bezpogovorno. Ja sam (za razliku od svih vas ovdje, očito) gledao Grand Tour gdje je izletio Rimac One sa staze. Imaš službena mjerenja ubrzanja Aventadora i NSX-a, vidi se lijepo koliko ih Rimac ostavi, pa računaj sam ubrzanje, ako te zanima. Slušaj komentare sve trojice kad vide kako auto nestaje ispred njih i jede cestu. Tu su testirali auto. Da se brojevi ne slažu, stvarno misliš da ga prokleti Jeremy Clarkson ne bi iskakio? Alo, Jeremy Clarkson, lik koji jedva čeka da netko nešto zezne, pa da ga može sprdat ostatak emisije.

 

Zašto bi vjerovao ikome bez dokaza, pa tako i Mercedesu? Ako ću vjerovat napisanome za Mercedes, zašto ne bi vjerovao i Rimcu? 

 

Stvar je jako jednostavna, čovjek je rekao neke brojeve. Ako ne misli ispast smiješan i ruglo u automoto svijetu, onda te brojeve MORA opravdat, kako god zna. Jednom kad auto izađe kao gotov proizvod, brojevi moraju bit kao i što su bili najavljivani, 100%, tu nema rasprave. Mislim da nije firma toliko retardirana da se razbacuje s brojevima, koje neće moć ispoštovat na kraju, a vi očite ne kužite kako sve firme dođu do svojim brojeva, puno prije nego naprave gotov proizvod... Simulacijama, ljudi moji, simulacijama se brojevi dobiju, a te simulacije su danas iznimno precizne. Pa svaki proizvođač napravi prvo simulaciju, da javnosti brojeve, a tek onda radi i dovršava auto. Nisam čuo da je netko nabrijavao brojeve, koje onda nije isporučio. Osim DevelSixteen, koji je kao i oni kamioni, šuplja priča bez fizičkih konkretnih dokaza. Kamioni nisu išli dalje od rendera, a Devel ima karoseriju, ali ni M od motora. Rimac ima auta u tvornici, otvorenoj za javnost...

 

A ono najbitnije je da ako išta znate o elektromotorima i snazi od 1900+ konja, onda vam ovi brojevi od Rimca ne bi trebali bit toliko veliki, strašni i nedostižni. Pa svaki električni super/hyper auto danas ima slične performanse, jer struja daje takve performanse.

 

 

EDIT:

Kažete nema nikakve potvrde za brojeve... Ma da, nema, nije Tajima vozio na Pikes Peaku još 2015., a od tamo postoje i službeni brojevi. OK, nije Rimac auto, al je Rimac drivetrain i Torque Vectoring System. Zanima vas kako to dvoje radi? Evo vam pa čitajte:

Tajima teams up with Rimac for Pikes Peak 2015 - Rimac Automobili (rimac-automobili.com)

 

E-Runner Pikes Peak Special TAJIMA MOTOR CORPORATION (tajima-motor.com)

 

Šta nema potvrde, šta nema brojeva?

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 14:34 (Filox).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Filox kaže...

 

Stvar je jako jednostavna, čovjek je rekao neke brojeve. Ako ne misli ispast smiješan i ruglo u automoto svijetu, onda te brojeve MORA opravdat, kako god zna.

 

 Da, rekao je da je prodao svih 150 i sad to opravdava kako zna. Tome se i smijemo.

 

Zašto mu oko drugih brojeva treba vjerovati kad vidimo da laže oko ovih?

 

Filox kaže...
Nisam čuo da je netko nabrijavao brojeve, koje onda nije isporučio.

 

Nisi čuo za VW nabrijabanje emisija?

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Visak kaže...

 

Filox kaže...
Nisam čuo da je netko nabrijavao brojeve, koje onda nije isporučio.

 

Nisi čuo za VW nabrijabanje emisija?

 

 Mislio sam na brojeve ubrzanja i top speeda... Al OK.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Filox kaže...
Stvar je jako jednostavna, čovjek je rekao neke brojeve. Ako ne misli ispast smiješan i ruglo u automoto svijetu, onda te brojeve MORA opravdat, kako god zna

kad su već brojevi u pitanju, obećao je i Level 4 autopilot... Tesla ima Level 2... i to jedva

10 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip

da budem pošten c2 je najavljen kao "level 4 ready" automobil, barem koliko ja znam

8 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Filox kaže...
EDIT:

Kažete nema nikakve potvrde za brojeve... Ma da, nema, nije Tajima vozio na Pikes Peaku još 2015., a od tamo postoje i službeni brojevi. OK, nije Rimac auto, al je Rimac drivetrain i Torque Vectoring System. Zanima vas kako to dvoje radi? Evo vam pa čitajte:

Tajima teams up with Rimac for Pikes Peak 2015 - Rimac Automobili (rimac-automobili.com)

 

E-Runner Pikes Peak Special TAJIMA MOTOR CORPORATION (tajima-motor.com)

 

Šta nema potvrde, šta nema brojeva?

 ima negdje dokaz obećanih 415kmh, ili daj 400? čisto za informaciju, cestovni automobili koji idu takvim brzinama, a njih je svega nekoliko u svijetu, razvoj je koštao puste milijarde eura i tražio je najbolje stručnjake u svim poljima za jedan auto koji postoje na svijetu i nikad nisu i neće vratiti uloženo. dakle, razvoj veyrona je imao sve ono što tvoj idol nema, niti je imao, niti će ta prčvarnica od bivšeg prodajnog salona peugeota (ili renaulta) ikada imati. pazi ti to, pandan veyronu se razvija u prodajnom salonu, jadna nam država s onima koji to vjeruju. propali student verna i jurilice koje idu preko, ma ne mora biti 400, dovoljno je 300kmh, ne idu istu rečenicu.

tko je studirao tehničke znanosti će znati kolika je znanost sakrivena iza metalurgije običnog šarafa, a koliko je tek onda interdisciplinarnih znanja potrebno da napraviti jedan dinamički zahtjevan proizvod poput automobila koji ide 400kmh. tko nije prismrdio takvim znanostima, njemu savršeno vjerujem da puši romantična sranja od dečku joj je prolijevao krv, znoj i proljev u kasnim noćnim satima unutar tatine garaže da bi naposlijetku proizveo 3 (tri!!) hiperjurilice od koje za niti jednu nema dokaza za izrečeno iti ijedan ozbiljan video koji pokazuje performanse jače od prosječnog mercedesa. s razlikom da mercedes nije jurilica.

pametnom je dosta rimčevih laži, a budali, da te parafraziram, nikad neće biti...

14 godina
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip
Filox kaže...

A ono najbitnije je da ako išta znate o elektromotorima i snazi od 1900+ konja, onda vam ovi brojevi od Rimca ne bi trebali bit toliko veliki, strašni i nedostižni. Pa svaki električni super/hyper auto danas ima slične performanse, jer struja daje takve performanse.

 

 

EDIT:

Kažete nema nikakve potvrde za brojeve... Ma da, nema, nije Tajima vozio na Pikes Peaku još 2015., a od tamo postoje i službeni brojevi. OK, nije Rimac auto, al je Rimac drivetrain i Torque Vectoring System. Zanima vas kako to dvoje radi? Evo vam pa čitajte:

Tajima teams up with Rimac for Pikes Peak 2015 - Rimac Automobili (rimac-automobili.com)

 

E-Runner Pikes Peak Special TAJIMA MOTOR CORPORATION (tajima-motor.com)

 

Šta nema potvrde, šta nema brojeva?

Stari moj, pa upravo su i performanse s tolikim brojevima problem. Tolika snaga, al ne znanje i ne imanje resursa za iskoristi tu snagu i dobiš to što dobiš. Nekakav sklepanac koji ima kakav takav 1/4 mile, a od zavoja bježiš ko vrag od tamjana. 

A što se drugog dijela tiče. Čisto za primjer kak to izgleda kad se ozbiljne firme i ekipe uhvate posla.

5 godina
offline
Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ipak n

U sklopu jednog kolegija proučavali smo poslovne i financijske aktivnosti raznih firmi na i van Zagreb Stock Exchange (ja pobliže firmu Lura d.o.o., naški Dukat). Profesorica se u jednom trenu dotakla Rimca, i svemu što se o njima priča.

Pa bi prenio samo 2 stvari:

 

1) Oni su tek sada na nekoj pozitivnoj nuli, što se tiće financija. Od samog osnutka pa do tek nedavno, apsolutno svaka kuna/euro/dolar/yen koji su imali na raspolaganju, zaradili patentima, nalazili po džepovima i u kaučima, išao je u research & development, ne proizvodnju. Tek sada počinju okretati neki konačan profit.

 

2) Svi smo čuli za raznorazna strana ulaganja. Te firme kao Hyundai, Porsche, Kia, ne ulažu bezveze u tamo neke firme iz rubnih zemalja EU - sve je kalkulirano. I nisu to bili zajmovi, milodari itd. nego zaista promjena vlasničke strukture - ne sjećam se koja je brojka bila spomenuta, no nezz jel Mate sada ima 30ak% vlasničkog udjela. Da je to stvarno scam neki kao što očito većina komentatora u ovoj temi smatra, sa šarolikom vlasničkom strukturom gdje imena daleko veća od samog Rimca očekuju svoje ne bi to sigurno ovako dugo potrajalo.

 

Čeka se trenutno da izađu na ZSE.

Apoc
Moj PC  
6 2 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Mate Rimac demantirao urbanu legendu: C_Two ip

Musk je najavio speedstera sa početnom cijenom od $100000 a ima iste performanse.

Tako da je ubio tržište, možda je i to namjerno napravio čisto radi svojeg ega da bude najbolji kao što multimilijarderi inače rade.

 

 

Lagani materjali su skupi, kočnice, no mislim da kod klasičnih superautomobila motor je najskuplji a to ovdje nebi trebalo biti toliko izraženo jer svi kažu kod električnih automobila to uopče nije problem.

Baterija je valjda najskuplja.

 

A da će nešto prodati sa svojom poviješću nezgoda, mislim da biti milijarder i stavljati glavu u torbu kod obične vožnje, imaju oni adrenaliske sportove za to.

Osim onog samozapljenja poslje manjeg sudara tu je i problem koji je izbrisan sa interneta da je napravio električni rally supercar koji je tokom rušenja rekorda ostao bez kočnica:)

Pa se pametnjaković hvali da rekuperacija tokom otpušanja gasa je dovoljna da zakoči auto, a čovjek ostao bez kočnica jurcajući po vrhovima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2021 21:57 (razor23).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice