MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

poruka: 21
|
čitano: 6.521
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al".
15 godina
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Alberte, daj ti nama atomsku bombu za sastaviti po doma. ovo što se zbiva oko nas odavno prelazi svaku mjeru gluposti, neukosti, primitivizma i mentalnog nasilja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Nisu mobiteli više ciglice nego pločice... 😋

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projek
Kakav inovator, nemamo sumnje da će biti vrlo koristan proizvod ahhahaha kakva korist od uradi sam mobitela, ali edukacijske svrhe ok ajd mozes dat deckicima na tecaju elektronike da slazu lol
 
1 5 hvala 0
14 godina
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

"S ovim proizvodom želimo pokazati drugačije, želimo pokazati ljudima da je svaki predmet koji vidite oko sebe bio dizajniran i izrađen od strane osoba koje nisu ništa više sposobne ili inteligentne od vas samih."

Naravno, kao što je sastavit komponente PC-a kupljene u lokalnoj trgovini isto kao i projektirati arhitekturu chipseta ili napisati BIOS.

Što mislite jesu li ovakve izjave dobre ili loše za ciljanu publiku (prije svega djecu)? S jedne strane ih se ohrabruje, što je dobro, a s druge šalje poruka da zapravo ne moraju učiti jer je to sve jednostavno i zna svaka baba koja prodaje paradajz na placu

Moj PC  
20 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Odlicno, izradjivat cese Nokie 3310 "do it yourself" metodom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projek

Takav materijal se više ne proizvodi 

Trust nobody, become the best !
14 godina
offline
Re: MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projek
Čitatelj kaže...

Odlicno, izradjivat cese Nokie 3310 "do it yourself" metodom.

 ISPRAVAK: izrađivat će VRLO SKUPE Nokie 3310 DIY metodom. 

7 godina
protjeran
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Tocno to. Pored novih 3310 su nikom potrebne, osim za igranje, ucenje lemljenja itd.

Ali za to ima i boljih kitova za ucenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Pare od Maker-onoga prestale kapati, pa se pribjegava jedinoj sigurnoj metodi

 
1 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Jesam ja jedini koji u ovo doba instant gratificationa smatra da uradi sam projekti većinom ne mogu uspijevati, pošto ljudi sve žele odmah, i da netko drugi umjesto njih napravi? Nekako ne vidim svrhu ovog uradi sam mobitela pošto će biti i veći odnosno deblji od ostalih mobitela, te mislim da ljudi baš i nisu ludi za tim da rade sam svoj mobitel. 

Svejedno, želim ekipici sreću s poslom, nadam se da će uspjeti. Ako ne zbog tehnologije, onda zbog njihovog džepa :D

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Pa barem bih od BUG-ove publike očekivao da razumiju target i poantu ovog projekta. Nije cilj da netko "nosi" taj mobitel, da je "bolji" od postojećih ili da se može napraviti "samo Nokia 3310"...

Cilj je zainteresirati djecu za tehniku, pogurnuti ih u svijet elektronike, pokazati im kako stvari funkcioniraju i usaditi im možda i ideju poduzetništva ako sami nešto rukama mogu napraviti.

 

I baš zato ću klincima kupiti MAKERphone. Da se razviju i nauče.

 

Razočaran sam količinom negativnih i primitivnih komentara. Krkanluk u rukavicama.

 
14 2 hvala 6
10 godina
offline
Re: MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projek
jozef kaže...

"S ovim proizvodom želimo pokazati drugačije, želimo pokazati ljudima da je svaki predmet koji vidite oko sebe bio dizajniran i izrađen od strane osoba koje nisu ništa više sposobne ili inteligentne od vas samih."

Naravno, kao što je sastavit komponente PC-a kupljene u lokalnoj trgovini isto kao i projektirati arhitekturu chipseta ili napisati BIOS.

Što mislite jesu li ovakve izjave dobre ili loše za ciljanu publiku (prije svega djecu)? S jedne strane ih se ohrabruje, što je dobro, a s druge šalje poruka da zapravo ne moraju učiti jer je to sve jednostavno i zna svaka baba koja prodaje paradajz na placu

 

aha to je ona iz evanjdjelja po jobsu

 

 

hm, moje je stajaliste da su sve oko mene izgradili ljudi pametniji od mene :) it all comes down to taste valjda..

 

15 godina
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Predlažem Gajšaku suradnju s NOA - Hangar18, firmi koja proizvodi tzv hrvatske smartphone.

 

Većina njihovih uređaja ionako u startu dolazi neispravna pa je to idealna prilika da se malci nauče kako lemiti i popravljati elektroniku.

Moj PC  
9 1 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projek
A dobro, možda djeca nauće I2C, SPI, ADC, DAC i ostalo.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projek

...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.6.2019 16:08 (dabar_solta_V2).
8 godina
offline
Re: MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projek
footballer kaže...

Jesam ja jedini koji u ovo doba instant gratificationa smatra da uradi sam projekti većinom ne mogu uspijevati, pošto ljudi sve žele odmah, i da netko drugi umjesto njih napravi? Nekako ne vidim svrhu ovog uradi sam mobitela pošto će biti i veći odnosno deblji od ostalih mobitela, te mislim da ljudi baš i nisu ludi za tim da rade sam svoj mobitel. 

Svejedno, želim ekipici sreću s poslom, nadam se da će uspjeti. Ako ne zbog tehnologije, onda zbog njihovog džepa :D

Mislim da si krivo razumio ovo. MIslim da će osoba i dalje kupiti uobičajeni mob i ovaj samo radi vježbe i izazova. I kad ga složi stavio ga bude na policu kao spomenik i koristio ga ako baš treba.  Ovakvi mobovi su mislim preveliki, debeli, nesto kompliciraniji i mislim da nisu kao uobičajeni mobiteli koji su gotovi složeni. Budući da se za gotove složene sve strojno stavlja na istu pločicu da manje zauzima prostor i da skupa uz bateriju i sve uguraju da bude tanak. Kod Gajšakovog projekta to ne očekujem, očekujem, nesto debeli mob sa kojim se može rukovati jednostavnije prstima a to znači da će neki standardni čipovi biti većih dimenzija nego uobičajeno.

Tko bi mogao biti potencijalan kupac, škole koje žele da učenici sami nauče složiti, roditelji koji će djetetu pokloniti nešto takvo u nadi da ga potaknu da podigne svoje zanimanje za elektroniku na veču razinu. I dalje će ljudi kupovati Iphoneove, Samsunge, Xiaomije, Nokie itd .

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projek

Apsolutno se slažem, "malo" previše negativnih komentara. Naravno da se ne radi o mobitelu za široke mase, radi se o paketu za učenje koji je koncipiran kao mobitel što bi djecu svakako moglo zanimati. Ja dajem svu podršku Gajšaku jer je marljiv i ne troši svoje vrijeme na kritizaciju drugih, krenite od sebe pa "pljujte" po drugima. Nikome netreba ni skup automobil pa ih ljudi opet vole. Tako je i s ovim, nikome ne treba DIY phone, ali nekima je to fora slagati i ja to sve razumijem.

13 godina
odjavljen
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Ja razumijem stav da je to super kako bi se vježbalo u polju elektrotehnike, ali mora se shvatiti da je ovo poslovni potez s njihove strane. Oni moraju uložiti novce, prodati dovoljno primjeraka da budu u plusu koji će opravdati troškove proizvodnje, marketinga i prodaje. Šteta bi bilo da se inovatori povlače iz posla jer izgube novce na ovakvim idejama. Ja bih nekako radije vidio hrvatski mobitel, ali dobre kvalitete i performansi, jer sam vrlo razočaran NOA mobitelima. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

E, a zašto Albert the inovator recimo ne kupi OVO pa ne nakelji svoj brendičić i ne mora se mučiti :D 

 

https://blog.hackster.io/build-your-own-smartphone-with-isquare-mobilitys-diy-kite-kit-e432012dfa7f

 

 

p.s. kaj je sa onim da ih Amazon orgazmički želi 

Gospodin Benx je uvijek u pravu osim kada nije, a to je rijetko. Vrlo rijetko.
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Dam se kladiti da ce opet uzeti open source proizvod koji ce prodavati kao svoj a naivna ekipa ce glorificirati tipa kao genijalca, inovatora, mesiju...

 

Sigurno se radi o ovome:

https://wiki.zerophone.org/index.php/Main_Page

 
2 1 hvala 0
13 godina
offline
MAKERphone, "uradi sam mobitel" novi je projekt Al

Svaka čast na projektu i da je više takvih.

Zašto ima negativnih komentara, pa zato što ga mediji predstavljaju kao genijalca koji je napravio konzolu, a to nije točno i on pušta da takva priča ide.

Konzolu za igranje temeljenu na Arduinu imenom Gamebuino napravio je francuz Aurélien Rodot, a Albert Gajšak je modificirao to tako da bude u kitu i uz pomoć nesebičnih ljudi koji su mu besplatno pomagali to uobličio u proizvod Makerbuino.

Iskoristio je već gotov proizvod francuza i prodao ga preko Kickstartera u malo drugačijoj tj. kit verziji u još većoj količini nego originalni Gamebuino.

 

Novi Makerphone je isto modificirana verzija već gotovih telefona i opet, ali djelomično Aurélien Rodot-ove verzije novog Gamebuino Meta od kojeg je uzeo ideju da iza budu nekoliko RGB led dioda za ugođaj.


Uglavnom odličan je poduzetnik i želimo mu puno novih uspješnih projekata, ali priča da je od nule napravio konzolu nije točna.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice