MAKERbuino dobiva i unaprijeđenu verziju za malopr

poruka: 6
|
čitano: 3.445
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAKERbuino dobiva i unaprijeđenu verziju za malopr".
15 godina
offline
MAKERbuino dobiva i unaprijeđenu verziju za malopr

Do sad je bilo popularno outsorcati sastavljanje proizvoda u kinu, al ovo je još bolje. Prodaš proizvod u dijelovima pa neka ga kupac sam sastavlja.

Moj PC  
2 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAKERbuino dobiva i unaprijeđenu verziju za ma
dejo6 kaže...

Do sad je bilo popularno outsorcati sastavljanje proizvoda u kinu, al ovo je još bolje. Prodaš proizvod u dijelovima pa neka ga kupac sam sastavlja.

Ne znam što je autor htio reći. Kakvo sad sastavljanje? To nije proizvod u smislu da ga izvadiš iz kutije i koristiš, nego edukativni proizvod za one koje zanima sastavljanje elektroničkih uređaja. U svijetu postoji mnoštvo sustava za samostalno sastavljanje elektroničkih uređaja. Kakve sad to ima veze s Kinezima?

6 godina
offline
Re: MAKERbuino dobiva i unaprijeđenu verziju za ma
#rjakopec

rvatski jal
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
offline
Re: MAKERbuino dobiva i unaprijeđenu verziju za ma
rjakopec kaže...
dejo6 kaže...

Do sad je bilo popularno outsorcati sastavljanje proizvoda u kinu, al ovo je još bolje. Prodaš proizvod u dijelovima pa neka ga kupac sam sastavlja.

Ne znam što je autor htio reći. Kakvo sad sastavljanje? To nije proizvod u smislu da ga izvadiš iz kutije i koristiš, nego edukativni proizvod za one koje zanima sastavljanje elektroničkih uređaja. U svijetu postoji mnoštvo sustava za samostalno sastavljanje elektroničkih uređaja. Kakve sad to ima veze s Kinezima?

 Ma znam. U zadnjih par dana sam se nasastavljao edukativnih ormara i polica iz jyska

15 godina
offline
Re: MAKERbuino dobiva i unaprijeđenu verziju za ma
dejo6 kaže...

 Ma znam. U zadnjih par dana sam se nasastavljao edukativnih ormara i polica iz jyska

 bome, i ikea je strašno edukativna. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
odjavljen
offline
MAKERbuino dobiva i unaprijeđenu verziju za malopr

Ne znam prati li netko 8-bit guya na YT.

 

Lik sad slaže projekt Commodore klona koji se može sastaviti od dostupnih dijelova, kao idealno računalo za učenje programiranja i općenito učenje o računalima. Zašto baš Commodore? Radi se o ultrajednostavnoj arhitekturi s 8 bitnim procesorom, pa onaj tko se uči na njemu može stvarno i shvatiti što se u pozadini događa, kako to računalo radi i poveznicu između naredbi i fizičkog sloja. Kod takvih rješenja DIY kit ima smisla jer se upoznaješ s dijelovima i njihovom ulogom, što će se kasnije povezati s programiranjem i načinom rada. Vjerojatno će i taj projekt, ako postigne cilj spuštanja cijene, biti dostupan u sastavljenoj i kit verziji.

 

 

Ovaj Nibble, s druge strane, sadrži visokointegrirani SoC koji sam po sebi ima određenu apstrakciju, a sastavljanje se svodi na lemljenje gumba, prekidača, držača za baterije, te uštekavanje ekrana i šarafljenje kućišta. Glavna svrha proizvoda je učenje programiranja, a samo sastavljanje ne doprinosi tome niti malo. Predsastavljena verzija bi stvarno imala smisla jer za učenje programiranja ovo lemljenje nema nikakvog smisla, a za učenje elektronike i lemljenja ima daleko zanimljivijih projekata.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
5 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice