MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

poruka: 227
|
čitano: 52.589
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr".
12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
zzib kaže...

Izvrstan fičr, black hole u koji trpaš sve što ti ide na živce. 

 

 

No da se vratimo na temu, netko je spominjao DaVinci pa evo malo usporedbe, mada nije poštena jer je ovo početni 16" model koji dođe $2500 i uspoređuje se sa Windows mašinom koja košta $3500. Što bi tek napravio M1 Max koji je iste cijene. 

Razlika u brzini, buci i grijanju je fascinantna.

 

DaVinci Resolve MacBook Pro 16 M1 Pro 2021 model Vs MSI GE66 Raider 11UH RTX 3080 Gaming laptop with Core i7 11800H & 4k OLED

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 14:27 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

M1 Max

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Dwyane Wade kaže...
jozef kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Dwyane Wade kaže...
Entry Point kaže...

Je li netko zna dal' onaj njemački mailbox funkcionira dobro? Da ne izgubim par tisuća eura 

Koji?

 

 

možda ovaj

 

Online Shipping Cost Calculator | Ship From Germany To Anywhere (mygermany.com)

 

 ja sam se gore, gdje odgovaram na post, referirao na svoja iskustva sa mailboxde.com. Tako da Entry Point ne bude zbunjen.

 Hvala, ubacit ću i Airpods Pro u narudžbu ili nešto što šalju odmah pa ćemo isprobati

Maleni update za Mailboxde.com - stigli danas Airpods Pro s apple.de. Kroz ~2 sata je pošiljka bila na mom accountu i spremna za slanje u HR. Nakon plaćanja pošiljka stavljena u ready to send (za sutra). Idući tjedan bi trebala biti tu tako da, ako sve prođe glatko, ne vidim razlog za ne uzeti Mac na taj način.

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.10.2021 16:36 (Dwyane Wade).
13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Narucen 16inch Pro 10core sa 32 gb rama, isporuka 40tak dana :( 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Stryder kaže...

Narucen 16inch Pro 10core sa 32 gb rama, isporuka 40tak dana :( 

 Gdje i koliko $$ ?

He who is brave is free.
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov

HG spot, malo manje od 27k kuna, kad ide na firmu i kad izbijem PDV + trošak ispadne me kao i US ili da sam kupovao u njemackoj.

Mislim da je isporuka tolika jer je "custom" konfiguracija. Pokusao sam pronaci bilo gdje u EU da mi je brze ali cak i Apple.de kaze prosinac.

11 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Ja naručio 23.10, Macbook pro 16, M1 Max, ne znaju reći kada ce biti isporuka.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Meni custom 14ica stiže 8.11. Naručio 19.10. Na carini u Šangaju je, stižu dostavom direkt iz tvornice.
Kill or be killed!
Moj PC  
1 0 hvala 0
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

 

Pogledati malo dio kad kreću benchmarci. Osim ako nemate stvarne potrebe za nekolicinu aplikacija vezanih uz video produkciju, 3D renderiranje isl. razlika između M1 Pro/Max i prošlog M1 modela neće biti toliko očita (skoro pa isti).

Za informaciju, da se ne preračunate i mislite da ćete od duplo skupljeg uređaja dobiti duplo brži rad u svemu (kad da je M1 trebao biti brži za svakodnevni rad, koješta).

 

 

Lp.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
grzzi kaže...

Što se performansi tiče, vj će novi x86 od intela ( Alder Lake ) i amd-a puhati za vratom uskoro ali što se učinka po potrošnji tiče nekako sumnjam. 

gledam ove random pc laptope koje su usporedili sa appleovim i ova trajanja baterija ... šta je ovo? :D


Ovo polako prerasta u OKP. Koji je smisao uspoređivanja gamerskog laptopa s laptopom koji ne može ni pokrenuti a kamoli vrtjeti igre koje na ovom prvom lete?

Eto, nismo prije Appleovog prelaska na ARM znali da je ARM energetski učinkovitiji od 386.

Lenovo Legion 7i je gamerski i9 laptop s 3080 grafikom koji je u apsolutno svakom pogledu jači od bilo kakvog MB Proa. Ako ti se uspoređuje potrošnja onda ga uspoređuj s nekim Macbookom koji vrti Battlefield V na 120 fpsa s uključenim Ray tracingom. Ne postoji takav Macbook? Pa o čemu onda pričamo? Čemu glupe usporedbe?

 

Zašto ne usporedba s Ryzen 5 5600H koji je samo 10W višeg TDP-a a ima bolje performanse od M1 Pro? Ili s R5 5600HS koji ima isti TDP?

Zašto je na toj "random" listi Dell Precision 7560 a nije Dell Latitude 9510? Možda zato što u real life testiranju ima 4+ sata dulju autonomiju? Možda zato što je to 15W procesor pa će ti iznenada postati bitni benchmark rezultati?

Ili trećinu lakši Asus ExpertBook s 3 sata boljom autonomijom?


Najlakše je staviti gamerski laptop u usporedbu pa onda trubiti o nekakvoj nadmoćnoj autonomiji.

 

Novi Macbook Pro je stvarno dobar laptop. Možda ga i kupim sebi za Božić. Ako ga i kupim s moje strane ćeš na forumu čitati samo kritike.

 

 

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
janiq kaže...
Meni custom 14ica stiže 8.11. Naručio 19.10. Na carini u Šangaju je, stižu dostavom direkt iz tvornice.

 odakle si narucio?

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
apple.com/at na adresu od kolege (nisam više u at)
Kill or be killed!
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Meni je recimo nebitno jeli unutra M1 ili Intel.

Svi drugi upgradei pored M1/arm su ono što sam zapravo čekao da bih se ponovio.
Kill or be killed!
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
BlueMax kaže...
grzzi kaže...

Što se performansi tiče, vj će novi x86 od intela ( Alder Lake ) i amd-a puhati za vratom uskoro ali što se učinka po potrošnji tiče nekako sumnjam. 

gledam ove random pc laptope koje su usporedili sa appleovim i ova trajanja baterija ... šta je ovo? :D


Ovo polako prerasta u OKP. Koji je smisao uspoređivanja gamerskog laptopa s laptopom koji ne može ni pokrenuti a kamoli vrtjeti igre koje na ovom prvom lete?

Eto, nismo prije Appleovog prelaska na ARM znali da je ARM energetski učinkovitiji od 386.

Lenovo Legion 7i je gamerski i9 laptop s 3080 grafikom koji je u apsolutno svakom pogledu jači od bilo kakvog MB Proa. Ako ti se uspoređuje potrošnja onda ga uspoređuj s nekim Macbookom koji vrti Battlefield V na 120 fpsa s uključenim Ray tracingom. Ne postoji takav Macbook? Pa o čemu onda pričamo? Čemu glupe usporedbe?

 

Zašto ne usporedba s Ryzen 5 5600H koji je samo 10W višeg TDP-a a ima bolje performanse od M1 Pro? Ili s R5 5600HS koji ima isti TDP?

Zašto je na toj "random" listi Dell Precision 7560 a nije Dell Latitude 9510? Možda zato što u real life testiranju ima 4+ sata dulju autonomiju? Možda zato što je to 15W procesor pa će ti iznenada postati bitni benchmark rezultati?

Ili trećinu lakši Asus ExpertBook s 3 sata boljom autonomijom?


Najlakše je staviti gamerski laptop u usporedbu pa onda trubiti o nekakvoj nadmoćnoj autonomiji.

 

Novi Macbook Pro je stvarno dobar laptop. Možda ga i kupim sebi za Božić. Ako ga i kupim s moje strane ćeš na forumu čitati samo kritike.

 

 

 Komentiram to katastrofalno trajanje baterije i drago mi je da apple ne radi "gaming" laptope, ne vidim smisao laptopa sa 2 sata baterije. Gejmerski laptop koji ionako moraš držat ukopčanog u struju.

9 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Meni je laptop uzas i dalje. Probao sam ga držati na bateriji i s 18 na 20 ciklusa mi je baterija pala na 90%.
Nakon ovog zadnjeg updatea mi je uzas raditi u final cutu na bateriji. Svaki cut, svaku izmjenu mi učitava po par sekundi. Radi normalno spojen u struju a na bateriji toliko steka.
U servisu kazu da ga vratim na tvorničke postavke ili kupim novu bateriju. Ni pol godine nije prošlo. Radim u final cut 1080p u 30 fps, ne radim 4K.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
grzzi kaže...

 

 

 Komentiram to katastrofalno trajanje baterije i drago mi je da apple ne radi "gaming" laptope, ne vidim smisao laptopa sa 2 sata baterije. Gejmerski laptop koji ionako moraš držat ukopčanog u struju.

 Smisao je u prenosivosti. Moj sin ima gamerski laptop pa kad je doma onda je spojen u struju i u monitor. Kad je kod jedne bake ponese laptop sa sobom i tamo ga ušteka u struju, kad je kod druge bake isto. Kad idemo na kakvo putovanje laptop je s njim.

Ako mu treba za nešto napraviti u putu, osim igrati, baterija drži 2-3 sata i to mu je više nego dovoljno. Da sam mu išao slagati gaming konfiguraciju slične snage em bi skuplje prošao, em bi s njom bio ograničen na svoju sobu a ovako s laptopom može gdje hoće, ako tamo gdje hoće ima šteker. a uglavnom ima.

Eto to ti je smisao gaming laptopa.

Ja s druge strane laptop koristim isključivo za poslovne svrhe (ne za posao, to radim na 4 desktop računala) pa mi je i ovaj koji imam teški overkill i za moje potrebe bi puno bolji bio neki ultralight jeftikaner nego ovo što sam kupio ili Macbook Pro ako ga kupim ali ljubitelj sam tehnologije i nije mi ga problem priuštiti. Smisla baš i nema, ali eto.

12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Gogy7 kaže...
Meni je laptop uzas i dalje. Probao sam ga držati na bateriji i s 18 na 20 ciklusa mi je baterija pala na 90%.
Nakon ovog zadnjeg updatea mi je uzas raditi u final cutu na bateriji. Svaki cut, svaku izmjenu mi učitava po par sekundi. Radi normalno spojen u struju a na bateriji toliko steka.
U servisu kazu da ga vratim na tvorničke postavke ili kupim novu bateriju. Ni pol godine nije prošlo. Radim u final cut 1080p u 30 fps, ne radim 4K.

 Pa jesi li probao vratiti na tvorničke postavke? Ako to ne pomogne ja bi ga reklamirao kao neispravan uređaj.

 

U servisu kažu da kupiš novu bateriju za uređaj star par mjeseci? Jesu li oni normalni? Koji je to servis?

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.11.2021 15:12 (mzopg).
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
zzib kaže...
Stoja kaže...
pqweasdyxc kaže...

 Arm može biti brži u nekim jako specifičnim zadacima kao video obrada, ali ne može se mjeriti s snažnim x86 procesorom u ostalim zadacima. X86 troši puno više, ali je zato i brži. Nije M1 magija. M1 je brz je ima puno acceleratora i jer mogu utrpati jako puno tranzistora jer imaju najnoviji proizvodni proces.  

 Pitanje je samo koliko više troši u odnosu na koliko je jači. Jer ako je jači 20% a troši 50% više, onda opet u konačnici je lošiji jer kod prijenosnog računala potrošnja je bitan faktor u ukupnoj računici.

 Zato sam rekao: čekamo na odgovor AMD-a. Gore navedeni Intel Alder ima jednak broj jezgri kao i M1 Max, ali je upitna potrošnja. AMD sve to može napraviti sa upola manjom potrošnjom energije u odnosu na Intel.

 alder je van i testovi su neki van ... realnost je da intel nije napravio ništa.

Alder Lake performance cores are faster than M1 performance cores... barely (by ~ 10%)... while consuming more than 10 times more power.

intel je brži nešto od zen 3, sa x2 potrošnjom.

Ovo je po meni katastrofa za intel, a ne napredak i tvrdnje da će za 3 godine ponovno biti neprikosnoveni. Pogotovo što već vidim glasnine da je M2 daleko ambiciozniji čip od m1 / pro / max

12 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Gogy7 kaže...
Meni je laptop uzas i dalje. Probao sam ga držati na bateriji i s 18 na 20 ciklusa mi je baterija pala na 90%.
Nakon ovog zadnjeg updatea mi je uzas raditi u final cutu na bateriji. Svaki cut, svaku izmjenu mi učitava po par sekundi. Radi normalno spojen u struju a na bateriji toliko steka.
U servisu kazu da ga vratim na tvorničke postavke ili kupim novu bateriju. Ni pol godine nije prošlo. Radim u final cut 1080p u 30 fps, ne radim 4K.

 Kod mene je baterija i dalje ok nakon 10 miseci uporabe, pustim laptop da se isprazni do cca 25 % i punim ga do nekih 90 %

13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Ein video!

 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
grzzi kaže...

 alder je van i testovi su neki van ... realnost je da intel nije napravio ništa.

Alder Lake performance cores are faster than M1 performance cores... barely (by ~ 10%)... while consuming more than 10 times more power.

intel je brži nešto od zen 3, sa x2 potrošnjom.

Ovo je po meni katastrofa za intel, a ne napredak i tvrdnje da će za 3 godine ponovno biti neprikosnoveni. Pogotovo što već vidim glasnine da je M2 daleko ambiciozniji čip od m1 / pro / max

 Prema benchmark-u, alder lake su 50% brži, ne 10%. Ali to nije ni bitno jer uspoređuju desktop procesore sa mobilnim procesorima, što nema smisla, ni po snazi ni po potrošnji. Kad dođu Intelovi mobilni čipovi onda će usporedba biti realna.

 

https://www.macrumors.com/2021/11/05/intel-alder-lake-chips-faster-than-m1-max/

Nadglednik dina
14 godina
online
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Nije sve niti ružičasto. https://www.macworld.com/article/549755/m1-macbook-app-memory-leaks-macos.html
Ovdje se spominje obični M1, ali navodno se isto nekima događa i na novim Max i Pro.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Dwyane Wade kaže...

Intel je imao svoju šansu u Macovima. Ostaju im oni trećerazredni Lenovo, HP, i slični laptopi koje nebi dao najgorem neprijatelju.. Ali dobro je malo konkurencije, u svakom slučaju čeka nas zanimljiva iduća godina

Da, ovo je trećerazredni laptop.

16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Nuclear_Phoenix kaže...
Dwyane Wade kaže...

Intel je imao svoju šansu u Macovima. Ostaju im oni trećerazredni Lenovo, HP, i slični laptopi koje nebi dao najgorem neprijatelju.. Ali dobro je malo konkurencije, u svakom slučaju čeka nas zanimljiva iduća godina

Da, ovo je trećerazredni laptop.

Meni to izgleda ružno do zla boga. I još je lenovo. Daj uozbiljimo se, kao da uspoređuješ A klasu mercedes u onoj jadnoj progressive opremi i napucanu Daciu i kažeš mi gle što sve Dacia ima unutra pa to je to Ako tebe veseli Dacia, samo naprijed, svatko kupuje ono što želi i misli da je najbolje.

He who is brave is free.
8 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Dwyane Wade kaže...

Meni to izgleda ružno do zla boga. I još je lenovo.

I zato je trećerazredan?

 

Argumenti, nema što. Reci "fanboy sam, meni je apple najljepšiji i najboljiji " i gotovo.

16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Nuclear_Phoenix kaže...
Dwyane Wade kaže...

Meni to izgleda ružno do zla boga. I još je lenovo.

I zato je trećerazredan?

 

Argumenti, nema što. Reci "fanboy sam, meni je apple najljepšiji i najboljiji " i gotovo.

Neam ja s tim problem. Ja volim najbolje. Zato ćeš me i vidjeti u mercedesu a ne u daciji, s macbookom a ne tom plastičnom lenovo igračkom. I da, smatram da je ostatak trećerazredan. Ali, to je moje mišljenje, ne vidim gdje je problem. Meni se čini da si se uzrujao jer si očito dao hrpu novčeka za lenovo i to te peče. I mene bi...

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 15:51 (Dwyane Wade).
12 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Dacia je najprodavanija marka automobila u Europi. Znaš zašto? Zato jer jako punu ljudi zna da je u njoj isti motor kojeg Mercedes stavlja u A klasu. Zna se od koje klase počinje Mercedes. Zašto voziš ženski auto?

 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Dwyane Wade kaže...

Neam ja s tim problem. Ja volim najbolje. Zato ćeš me i vidjeti u mercedesu a ne u daciji, s macbookom a ne tom plastičnom lenovo igračkom. I da, smatram da je ostatak trećerazredan. Ali, to je moje mišljenje, ne vidim gdje je problem. Meni se čini da si se uzrujao jer si očito dao hrpu novčeka za lenovo i to te peče. I mene bi...


da pogodim: radnim danom te šofer vozi u Maybachu, a vikendom voziš AMG GTR?

Ja također volim najbolje, pa sam nazvao agenta brodogradilišta za superjahte, samo postao je nekako jako grub kad sam rekao koliko mogu platit. Mislim da neću s njim poslovat, nek se prvo nauči pristojnosti.

16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Dwyane Wade kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...
Dwyane Wade kaže...

Meni to izgleda ružno do zla boga. I još je lenovo.

I zato je trećerazredan?

 

Argumenti, nema što. Reci "fanboy sam, meni je apple najljepšiji i najboljiji " i gotovo.

Neam ja s tim problem. Ja volim najbolje. Zato ćeš me i vidjeti u mercedesu a ne u daciji, s macbookom a ne tom plastičnom lenovo igračkom. I da, smatram da je ostatak trećerazredan. Ali, to je moje mišljenje, ne vidim gdje je problem. Meni se čini da si se uzrujao jer si očito dao hrpu novčeka za lenovo i to te peče. I mene bi...

Mercedes je po tebi najbolji auto? I još k tome A klasa?!!!
Ti ili si rođen u srcu Hercegovine, pa ti je prva riječ koji si izrekao kao beba bila Mercedes ili očitio nikada u životu nisi pročitao bilo koji časopis o automobilima...
Ili jednostavno nemaš novaca da si kupiš pravi auto, pa pa ti je A klasa vrh, jer na autu piše Mercedes :D

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
11 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Hjoj, najbolje ga sad cipelariti do besvjesti. Pa vidite da dečec očito ima problema, sindrom niže vrijednosti, malog pišu i tkozna što još kompenzira stvarima koje mu naizgled dižu vrijednost. Nije to za iživljavanje
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice