MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

poruka: 227
|
čitano: 52.592
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr".
13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

3 godine ispred windows laptopa trenutno ... barem. 

 
45 1 hvala 1
8 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Apple sluša korisnike, ovo je nešto novo i sviđa mi se. Osobno ću i dalje koristiti dongle jer kad trebam laptop ponijeti, jednim potezom iskopcam struju, monitor i usb hub. Čitač SD kartica je odlično što su vratili.

 

Konkurencija se nije oporavila ni od M1 procesora a sad idu već M1 Pro i M1 Max, bit će zanimljivo gledati kako se PC konkurencija koprca :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 20:50 (just_dont).
 
26 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
just_dont kaže...

Apple sluša korisnike, ovo je nešto novo i sviđa mi se. Osobno ću i dalje koristiti dongle jer kad trebam laptop ponijeti, jednim potezom iskopcam struju, monitor i usb hub. Čitač SD kartica je odlično što su vratili.

 

Konkurencija se nije oporavila ni od M1 procesora a sad idu već M1 Pro i M1 Max, bit će zanimljivo gledati kako se PC konkurencija koprca :)

 bilo bi dobro da se probude inače će se i apple uspavati.

9 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Što će mi specke ako ne može vrtiti linux, igre, windows i sl. Mac je samo za one koji koriste njihov softver za obradu videja ili glazbe. Ako već koristim PC hoću da na njemu mogu raditi što ja želim i kako ja želim, a ne što Apple želi. 

 

Eh da i notch je odvratan 

Moj PC  
32 3 hvala 0
13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Moji dojmovi su trenutno šareni. 
Ako izuzmemo notch, koji će statusnom trakom izgubiti na upadljivosti, u principu nema veće greške, osim donjeg ruba koji je zaobljen, sve viđeno je i sve očekivano. 
Jedna me stvar stvarno oduševljava, utor za SD kartice, koji malo pomalo i megalomanski bih poželio i na iPad Pro gadgetu, kada bi samo moglo ga se ubaciti. 
Baš sam otišao iskonfigurirati neku jaču 16.2' kombinaciju sa 32GB memorije i 2TB interne memorije, plus aplikacije i dobio cijenu nešto manju od 4400$, što i nije loše. 
Znači oko 4400.00€ tu u nas! 

Sve u svemu, odličnih 50  minuta večeras. 

ATJ Lučko
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Au, cijene su bome herojske, skoro x2 od 2017 modela kada je izasao...

Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
ATJLučko kaže...

Moji dojmovi su trenutno šareni. 
Ako izuzmemo notch, koji će statusnom trakom izgubiti na upadljivosti, u principu nema veće greške, osim donjeg ruba koji je zaobljen, sve viđeno je i sve očekivano. 
Jedna me stvar stvarno oduševljava, utor za SD kartice, koji malo pomalo i megalomanski bih poželio i na iPad Pro gadgetu, kada bi samo moglo ga se ubaciti. 
Baš sam otišao iskonfigurirati neku jaču 16.2' kombinaciju sa 32GB memorije i 2TB interne memorije, plus aplikacije i dobio cijenu nešto manju od 4400$, što i nije loše. 
Znači oko 4400.00€ tu u nas! 

Sve u svemu, odličnih 50  minuta večeras. 

 ne vidim greške, sve su poklikali što se tiče specifikacija. procesori i grafika su brutalni ... ne moraš nadoplatiti za max, i pro je dovoljan za praktički sve. Ekran top, mini led, 120 HZ, baterija u vrhu, 15-20 sati, tipkovnica poboljšana, zvuk bitno poboljšan iako mi je to najmanje bitno, imaš sluše, 512 brzi ssd početna opcija, portovi dodani tako da je proširivost bez donglea sad tu... dizajn je klasičan, koliko vidim nisu ga stanjivali jer za to postoje tanji modeli. Čekamo real world testove i opažanja.

13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
ivanoile kaže...

Au, cijene su bome herojske, skoro x2 od 2017 modela kada je izasao...

 2000 $ je start. Skupo ali probaj naći usporedivi pc za te novce. Zašto bi bili jeftiniji?

8 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
pqweasdyxc kaže...

Što će mi specke ako ne može vrtiti linux, igre, windows i sl. Mac je samo za one koji koriste njihov softver za obradu videja ili glazbe. Ako već koristim PC hoću da na njemu mogu raditi što ja želim i kako ja želim, a ne što Apple želi. 

 

Eh da i notch je odvratan 

Osim igara (iako i njih ima ali ne igram pa nisam 100% upućen) sve ostalo je tu, nisam u 10ak godina koliko sam na Macu došao u situaciju da nešto nema. Vjerojatno postoje neke specifične koje ne koristim pa ni neznam za njih ali takva je situacija sigurno i s druge strane. Linux bi trebao uredno raditi budući da je arm a linux radi na svemu. Ali realno čemu linux kad je i macos unix.

10 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Da li ce Intel i Amd imati odgovor na ove čipove??? Vrlo teško...
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Brutala od procesora i snage za jedan laptol, respekt 👌

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
pqweasdyxc kaže...

Što će mi specke ako ne može vrtiti linux, igre, windows i sl. Mac je samo za one koji koriste njihov softver za obradu videja ili glazbe. Ako već koristim PC hoću da na njemu mogu raditi što ja želim i kako ja želim, a ne što Apple želi. 

 

Eh da i notch je odvratan 

Ne koristim Applov software za video ili glazbu, niti Adobe. Koristim Mac poslovno i nikako se ne bi vratio nazad na PC.

 

Taman mi dolazi refresh pocetkom sljedece godine nakon 3 godine na MacBook Pro 16GB i7 i jedva cekam dobiti novog Proa.

13 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Jadan Microsoft prošli tjedan predstavio svoj Studio Laptop. Čak skuplji od novog MB Pro 14. Morat će odmah na brutalnu akciju...

Apple je sa svojim laptopima postao value čak i u premium segmentu.

Fali im samo da naprave neki laptop za 500-600$ sa light verzijom M1 i svi Windows proizvođači mogu samo plakati.

Moj PC  
12 1 hvala 0
16 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Prije nekih 10 mjeseci sam presao na apple, tj. na macbook air s m1... nakon toga na ipad air, iphone12, airpods pro i u petak na apple watch 7.

hardver im je vrhunski, softver odlican, eko sustav nevjerojatan - da sam ovo, sto sam sad napisao, procitao prije 13 mjeseci - rekao bi "losa droga - mjenjaj dilera"

and the heavens shall tremble
Moj PC  
17 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
zuper kaže...

Jadan Microsoft prošli tjedan predstavio svoj Studio Laptop. Čak skuplji od novog MB Pro 14. Morat će odmah na brutalnu akciju...

Apple je sa svojim laptopima postao value čak i u premium segmentu.

Fali im samo da naprave neki laptop za 500-600$ sa light verzijom M1 i svi Windows proizvođači mogu samo plakati.

 M1 air ili macbook pro 13 se nađu za 700-900 $ 

16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
ATJLučko kaže...

Moji dojmovi su trenutno šareni. 
Ako izuzmemo notch, koji će statusnom trakom izgubiti na upadljivosti, u principu nema veće greške, osim donjeg ruba koji je zaobljen, sve viđeno je i sve očekivano. 
Jedna me stvar stvarno oduševljava, utor za SD kartice, koji malo pomalo i megalomanski bih poželio i na iPad Pro gadgetu, kada bi samo moglo ga se ubaciti. 
Baš sam otišao iskonfigurirati neku jaču 16.2' kombinaciju sa 32GB memorije i 2TB interne memorije, plus aplikacije i dobio cijenu nešto manju od 4400$, što i nije loše. 
Znači oko 4400.00€ tu u nas! 

Sve u svemu, odličnih 50  minuta večeras. 

 14'', max proc, 64GB RAM i 2TB diska $4100 dakle 4100€ = ~31.000kuna - za stroj za idućih 5god prihvatljivo. Ono što bih osobno volio je da se i portovi mogu konfigurirati - HDMI i SD card u 2021? Hvala ne bih, nisam fotograf i imam normalni monitor s USB-C. Za projektore, prezentacije i slično adapter je tu otprije. Ljepše bi izgledalo da su gore samo MagSafe i USB-C ali šta je tu je.

 

grzzi kaže...

 M1 air ili macbook pro 13 se nađu za 700-900 $ 

 Po meni, čak i za 8k kuna od M1 MBA ne postoji bolji laptop. Em je nečujno, em u tom cjenovnom rangu radi i više nego pristojno.

He who is brave is free.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.10.2021 22:32 (Dwyane Wade).
10 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
ivanoile kaže...

Au, cijene su bome herojske, skoro x2 od 2017 modela kada je izasao...

 Da, ali prve performanse M1 Max u 8K rendering su on-par sa desktop Mac Pro sa Afterburnerom...koji kosta bar x3 vise.

16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
They have just bomb the intel and PC market, it’s all gone to dust.. Za 2 tisuće dollars PC koji većina nas ne može ni upregnuti do kraja, s 15 plus sati baterijom.. probao sam M1 i jedini razlog zbog kojega ga nisam kupio je M1 Pro.. vrijeme je odriješiti vreću..
Dosta mi je čekanja da se nešto otvorio da se nesto odradi, koji gubitak mog vremena i života.. Intel , dugujes mi desetke godina života, muke i frustracije.
Za sve one koji će sad srati protiv M1, molim vas da ga prvo probate koristiti nešto duže od par minuta pa Komentirajte..
e.......
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Sve je super, i cijena je dobra s obzirom da ima laptopa sa intel U procesorima s 4 jezgre i 8 GB rama, bezveznim 1080p ekranom koji koštaju slično.

 

Ali, ali, taj jebeni notch. Zašto pobogu. A dobro, možda se čovjek nauči na njega s vremenom.

 

Razmišljam da prodam XPS i kupim 14" mekića. Ta dijagonala mi je super oduvijek bila, nije mi premala kao 13.3" a ni mrvicu prevelika ko 15,6". Vidjet ću HR cijene dok dođe kod nas, pa ću se odlučiti.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Zamišljam taj notch i kako gledati neku seriju (ne film sa crnim trakama gore/dole) na tom laptopu. Užasna odluka.

Moj PC  
0 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
pqweasdyxc kaže...

Što će mi specke ako ne može vrtiti linux, igre, windows i sl. Mac je samo za one koji koriste njihov softver za obradu videja ili glazbe. Ako već koristim PC hoću da na njemu mogu raditi što ja želim i kako ja želim, a ne što Apple želi. 

 

Eh da i notch je odvratan 

pa nisu ovo specke za djecu da gledaju tic tok i igraju fortnite 24/7, za to imas M1, Pro i Max su za ljude koji se bave ozbiljnim poslovima

 

Linux mozes nativno vrtit na M1, Windowse kroz Paralles. Mada ne vidi svrhu toga.

 

Vecina ne koristi njihov softver za video i audio, vec Adobe, Avid pro tools, Audacity, ProSonus, DaVinci itd itd

 

Ti ni sam ne znas sto zelis jer sve sto si naveo mozes i na Mac racunalima, samo sto to mozes, bolje, brze, jace, jeftinije, sa vecom autonomijom, manjom potrosnjom, manjim zagrijavanjem, uglavnom sve sto ti mislis da se ne moze, moze se i bolje je na Mac-u 

 

Osim renderinga, a nekako mi se cini da ce sa ovim Pro i Max chipovima i to uskoro biti

 

Kako je prosle godine Apple ubio "consumer" x86 segment, tako je sada to napravio i sa "prosumer" x86 segmentom

 

evo ti i lista igara koje mozes igrati na Mac M1 racunalima, znas ono u trenucima kada cekas novi kompajling linuxa da se odvrti: games 

 

Ovo je strasno sto oni rade sa tim Arm chipovima, desktop Mac Pro ce valjda biti strasno nesto kada se pojavi ako im skaliranje ovako ide bez problema

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2021 8:26 (Timo).
16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Machines of Hate kaže...

Zamišljam taj notch i kako gledati neku seriju (ne film sa crnim trakama gore/dole) na tom laptopu. Užasna odluka.

 Zapravo i nije. Umjesto da je crna traka na vrhu, imaš notch i u taj prostor oko notcha ide menu bar.

A što se tiče serija i filmova, oni su uglavnom 16:9 ili još šire, a ekran je 16:10 (čak i malo više 10.3), tako da neće biti notcha preko filma kad staviš full screen.

16 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
pqweasdyxc kaže...

Što će mi specke ako ne može vrtiti linux, igre, windows i sl. Mac je samo za one koji koriste njihov softver za obradu videja ili glazbe. Ako već koristim PC hoću da na njemu mogu raditi što ja želim i kako ja želim, a ne što Apple želi. 

 

Eh da i notch je odvratan 

ARM Linux će raditi nativno, ARM Windowsi će vjerojatno moći nativno, još prošle godine je Apple rekao da je to odluka Microsofta, a ne njih, a do tada može u Parallelsima.

A što se notcha tiče, bolje je on nego da je crna crta gore preko cijelog ekrana, bar se u prostor oko notcha sad uglavi menu bar i imaš ispod više prostora za aplikacije.

Isto tako nije problem za gledanje full screen videa, jer je ekran 16:10.3, a filmovi/serije su uglavnom 16:9, tako da nema notcha preko videa.

9 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Neznam kako im to uspijeva...
Imam MacBook pro M1 i strasno je snažan, stedljiv i tih. Mogu zamisliti kakvi su tek pro i max čipovi.
Ekran mi djeluje ssavrseno, ne smera notch ako se radi o 1080p kameri a mozda i senzori za otključavanje licem. Ovo vec postaje prejeftino za ono sto nudi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Ovo je zanimljivo, HDMI port je 2.0 Nebi Apple bio Apple da se barem malo ne istovari po korisnicima. Najvjerojatnije bandwidth limit. Ionako mi taj ružni HDMI port nije sjeo.

He who is brave is free.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Meni je ovo Mac koji sam čekao za prebaciti se. Prelazak na Mac s Intel procesorima mi i nije imao previše smisla, ali sad s M1 Pro ili M1 Max itekako ima.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Ovi M procesori su stvarno strava.
Cak i ja razmisljam da za posao predem na tamnu stranu.

- Psiho246
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nove pr

Mislim da pada jedna od ovih zvijeri početkom sljedeće godine, sadašnji Mac Pro sa i7icom se toliko zagrijava kod imalo većih opterećenja (Webstorm i IntelliJ + neki db explorer kad rade zajedno) da je to čudo, bar pomaže kod grijanja prostora...

-
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: MacBook Pro dobio notch na ekranu i snažne nov
Dwyane Wade kaže...

Ovo je zanimljivo, HDMI port je 2.0 Nebi Apple bio Apple da se barem malo ne istovari po korisnicima. Najvjerojatnije bandwidth limit. Ionako mi taj ružni HDMI port nije sjeo.

a HDMI ti treba za sto tocno, pored T4 portova?

 

cini mi se da su ga stavili cisto kao neki "legacy" bolje da je tamo ako zatreba, nego da ga nema

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice