Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

poruka: 49
|
čitano: 8.679
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve ".
16 godina
odjavljen
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

Buraz ali to kad kupis - to radi!

Freak Show Inc.
 
21 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 Samo zvisi koliko dugo ;)

 

16 godina
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

Uglavnom se radi o Adware-u. 

Da bi se nešto instaliralo potrebna je dozvola administratora, tako da su uglavnom korisnici sami krivi za instalaciju gamadi.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Alan Ford kaže...

Uglavnom se radi o Adware-u. 

Da bi se nešto instaliralo potrebna je dozvola administratora, tako da su uglavnom korisnici sami krivi za instalaciju gamadi.

 

 
Zar nisu uvijek korisnici krivi za instalaciju gamadi na vlastiti računar?

7 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 

"Ne budi zao"  


Ups 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Neuk kaže...

 
Zar nisu uvijek korisnici krivi za instalaciju gamadi na vlastiti računar?

 

Amen!

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 Radi i meni moj PC, uzeo polovne djelove, sastavio i zamisli... radi. Ta-daaaam!

Live long and prosper.
15 godina
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

ja sam mutan tip no eplova računala mi nisu zanimljiva. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 Oni imaju dobru prodaju koliko god tebi to smetalo. Da njihov sustav mobitel- laptop- računalo- tablet radi savršeno što god netko govorio. Nisam korisnik Appleovih uređaja, ali sve ljude koje znam da rade u marketingu i slično koriste Mac i ultra su zadovoljni i sljedeći uređaj im bude u pravilu opet Apple. Uostalom kad je tema Apple u pravilu bude najviše komentara, jednostavno privlače pažnju.

15 godina
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

Dok su bili zanemarivi na tržištu bili su i nezanimljivi tvorcima virusa. Očit dokaz da su bili sigurno samo zato što su bili mali i nezanimljivi, ko će pisat viruse za platformu na kojoj se nema gdje raširiti...

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Dead kaže...
Posmatrač kaže...
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 Samo zvisi koliko dugo ;)

 

 Aj obrazloži lacmane. Da vidin ja to objašnjenje iz prve ruke. Ja imam MBP od 2014-e i pari da sam ga kupija danas. Sereš ka i uvik samo pročitan si braco odavna.

Odličan stroj kao i kod mene, imaš osjećaj da može još deset godina a da ne zaštucne,fluidan i moćan.

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 11:47 (Wizards).
 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Dead kaže...
Posmatrač kaže...
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 Samo zvisi koliko dugo ;)

 Aj obrazloži lacmane. Da vidin ja to objašnjenje iz prve ruke. Ja imam MBP od 2014-e i pari da sam ga kupija danas. Sereš ka i uvik samo pročitan si braco odavna.

 

Lipi moj, i ti si pročitan odavna. Dvi regule:
1) ako je i lopov, al je naš (moj je);
2) za nas uvik vride druge regule, mi smo ti posebni

 
2 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

Virusi na mac-u su feature!

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

Nemoze da proseta sa tipkovnici u rukama. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Endymon kaže...

Nemoze da proseta sa tipkovnici u rukama. 

 he he

14 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Dead kaže...
Posmatrač kaže...
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 Samo zvisi koliko dugo ;)

 

 Aj obrazloži lacmane. Da vidin ja to objašnjenje iz prve ruke. Ja imam MBP od 2014-e i pari da sam ga kupija danas. Sereš ka i uvik samo pročitan si braco odavna.

 Uh ja imam custom složen pc iz 2010. i s ni jednom komponentom nije bilo većih problema a koristim ga svaki dan doslovno a i sad pišem na njemu (grafičku sam sam uspio pokvarit igranjem sa macoso-om kao i audio jack sa višegodišnjim mrdanjem po njemu).

Što ćemo sad? PC bolji?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 12:50 (EZY-E).
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
PlayMaker10 kaže...
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 Oni imaju dobru prodaju koliko god tebi to smetalo. Da njihov sustav mobitel- laptop- računalo- tablet radi savršeno što god netko govorio. Nisam korisnik Appleovih uređaja, ali sve ljude koje znam da rade u marketingu i slično koriste Mac i ultra su zadovoljni i sljedeći uređaj im bude u pravilu opet Apple. Uostalom kad je tema Apple u pravilu bude najviše komentara, jednostavno privlače pažnju.

 

 

 Inace su ljudi u marketingu uber strucnjaci za kompove i svi njih pitaju kad se ispituje kvalitet racunara. A za iphone testna skupina su instagramuse....

 

A sto se tice savrsenosti:)

 

Exchange and Repair Extension Programs

15-inch MacBook Pro Battery Recall Program
Keyboard Service Program for MacBook, MacBook Air, and MacBook Pro
13-inch MacBook Pro Display Backlight Service Program
13-inch MacBook Pro (non Touch Bar) Solid-State Drive Service Program
13-inch MacBook Pro (non Touch Bar) Battery Replacement Program
Jedan cak je stupio na snagu prije nego je sam proizvod izasao na trziste.... Mislim da je to rekord....

 

 

Ali hej imaju magic keyboard ;)

THE MAGIC ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 12:49 (Posmatrač).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
PlayMaker10 kaže...

 Oni imaju dobru prodaju koliko god tebi to smetalo. Da njihov sustav mobitel- laptop- računalo- tablet radi savršeno što god netko govorio.

 

Meni smetalo?

Nego, kad uzmes npr Dell ili Lenovo za istu sumu novaca onda to ne radi savrseno? Onda zapravo ne dobijes vrhunski laptop nego vrecu krumpira i paket wc papira?

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

Btw jel tko gledao šta je onaj jedan redatelj sve rekao o macbook tipkovnici na dodjeli oscara? lol

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
EZY-E kaže...

Btw jel tko gledao šta je onaj jedan redatelj sve rekao o macbook tipkovnici na dodjeli oscara? lol

 Link?

14 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Posmatrač kaže...
EZY-E kaže...

Btw jel tko gledao šta je onaj jedan redatelj sve rekao o macbook tipkovnici na dodjeli oscara? lol

 Link?

 

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9
7 godina
protjeran
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Friday kaže...
PlayMaker10 kaže...

 Oni imaju dobru prodaju koliko god tebi to smetalo. Da njihov sustav mobitel- laptop- računalo- tablet radi savršeno što god netko govorio.

 

Meni smetalo?

Nego, kad uzmes npr Dell ili Lenovo za istu sumu novaca onda to ne radi savrseno? Onda zapravo ne dobijes vrhunski laptop nego vrecu krumpira i paket wc papira?

 Nije ista kvaliteta, Lenovo podrska je kanta, dok je Dellova je puno bolja. Zavrsna obrada je cesto manjkava. Na XPS 13 od £1300 se pokvario utor za punjac nakon 6 mjeseci. Istina poslali su nekog 3rd partya kod mene na lokaciju i popravio je za sat vremena.

Dok MacPro radi preko 3 godine bez problema. Istina bio se razbio ekran (pao na pod) pa sam ga odnio u Apple ducan na popravak i nisu mi nista naplatili (iako su mi na telefonu rekli £500). 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 13:56 (O_O_O).
16 godina
neaktivan
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

Mislim da bi autor članka na značajnom lokalnom IT portalu trebao znati što je virus i kad nešto pročita da čita sa razumijevanjem. Ne očekujem da obrađuje samo relevante teme jer znam da zarađuju na click-baitovima, ali trebalo bi bar poznavati osnove toga o čemu se piše. Jedino pozitivno u tome svemu je da stavio i link, no problem je da većina osim naslova ne pročita ni članak, a kamoli izvore. Nije baš i da je ovaj PDF nešto bajno, zapravo je promotivna kampanja za kompaniju koja je napravila istraživanje i očigledno je ciljano tržište macOS.

 

Što se tiče komentara samog naslova, ako netko pogleda detalje može doći do zaključka od čega se taj malware za mac sastoji - adware i PUP, nema remote execution i sličnih exploita. S druge strane, na Windowsima prema izvješću ima manje opasnosti, no umjesto da budu glupavi adwareovi ima nekoliko žešćih exploitova. Ako već i želi imati click-bait onda bi autor trebao razlikovati malware, adware, viruse i ostale pojmove oko sigurnosti.

 

Šteta da nema veću zastupljenost, baš me zanima kako bi naslovio članak vezano uz Linux platformu.

 

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Dead kaže...
Wizards kaže...
Dead kaže...
Posmatrač kaže...
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 Samo zvisi koliko dugo ;)

 

 Aj obrazloži lacmane. Da vidin ja to objašnjenje iz prve ruke. Ja imam MBP od 2014-e i pari da sam ga kupija danas. Sereš ka i uvik samo pročitan si braco odavna.

Odličan stroj kao i kod mene, imaš osjećaj da može još deset godina a da ne zaštucne,fluidan i moćan.

 (2) Jebemese šta je Mac, ali ima sam hrpu Dellova i HP-ova, i Lenovo pa nakon par godina te snervaju da bi ih najrađe itnija u more.

(1) Fridey sa pravom prosipa sarkazam a ti ga nisi dobro razumio.

Svaka mašina sa 8/16 GB RAM-a će da radi "i dan danas" i ka i tih dana. Probaj tu mašinu sa tip-top CPU/GPU-om pogoniti sa 1 ili 2 GB RAM-a pa ćeš da vidiš kako će da radi.

(2) Lenovo je #1 proizvođač računala u svijetu a slijede ga Dell i HP. Daj mi bilo koji proizvod (osim mobitela) od Applea a ja ću ti isti takav naći od Lenova i to skuplji i bolji i kvalitetniji i sve. Ti meni kupi Lenovo a ja ću tebi Apple pa da vidimo koji će se zadnji pokvariti.

Bonus: Ako pratiš temu o računalima pogotovo ako Apple proizvoda naći ćeš tamo lika koji je MBP servisirao mjesecima, slao kilometarske logove, prepirao se preko maila i fino je rekao "nemojte kupovati Apple računala, ili ako baš morate kupite od Amazona a ne od ovlaštenog Applea Storea".

Moja serviserska iskustva sa Mac-om nisu ni malo dobra. Kada dođe neki to je životinja koju je kamion udario i leži sa strane i čeka veterinu. Sa druge strane PC sa Core 2 Duo sa 2 GB RAM-a sasvim uredno mogu natjerati da danas radi sve osim igranja novih igara.
Zadnje moje asistiranje oko kupovine novog laptopa bilo je u Omišu baš 2014-te. Jedna mlada gospođa i ja otišli smo do Švedske da kupimo računar. Pazi kako ona to kupuje "mora da osjeti feeling pod rukama.. da vidi kako to izgleda".. i vidjela zagriženu jabuku i rekla "to je to", a meni u glavi "ajde barem je stražnjica vidjela malo puta i Skandinavije". Danas joj taj laptop radi kao digitron. Paljenje traje pola sata.. kontam šta je ovo. "nosi ovo na servis".

Apple ne volim iz različitih stvari:
- pre prevelika marža. Sjećam se davno kada mi je zvučna za servisa trebala neka Mac-ova odnosno za Mac. Ista takva za PC 30 kuna za Mac 530 kuna.
- tvrdoglavost. Imaju li iPhoni sada neku LED-icu da znam kad mi je šta došlo, email ili poruka neka?

Moj PC  
1 1 hvala 0
6 godina
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

ajme čuđenja Jabuka sa i7 procesorom i 16GB rama radi isto dobro danas kao i kao prije 5,6,7..... godina, kad ono i moj PC isto tako !!!

Kod jabuke je moj najveći problem to da nemogu mjenjat djelove kako mi prdne, ima sam 16GB rama, naručio dodatnih 16 za 90 ojrića ubacio i radi, za jabuku moš sanjat o tome jer u večini primjera imaš koliko imaš,dok jedan mizeran postotak starijih modela može čak dodat. Htio veči disk isto tako, kupio pa ubacio, dok večina jabukica ima disk, ram i procesor ljepo zaljemljen na ploču pa se j....

 

Ukratko ako si zadovoljan sa kompjuterom kakav je do njegovog kraja bez da imaš opciju jeftino mjenjat/dodajat djelove, ako si zadovoljan sa time da je svaki dodatak tri puta skuplji za jabuku, ako ne planiraš mlatit igrice i programirat (jer je to  mučenje na jabuki), ako sereš pare, i ako ti je dizajn glavni način biranja IT opreme onda je jabuka za tebe.

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

Meni se čini da su prozvođačima anti-virusa/malwarea Macovi sve zanimljiviji

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Posmatrač kaže...
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 Samo zvisi koliko dugo ;)

 

 

Eto, Macbook Pro 15 (i7/16GB/512GB, early 2013) koji koristim 7 godina kao glavnu dev mašinu radi kao i prvi dan, i nemam potrebu da ga zamjenim

10 godina
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
To su ti najbolje serije macbook pro ikad izbačene, 2013. godina.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je
Sasoon kaže...
Posmatrač kaže...
Friday kaže...

Buraz ali to kad kupis - to radi!

 Samo zvisi koliko dugo ;)

 

 

Eto, Macbook Pro 15 (i7/16GB/512GB, early 2013) koji koristim 7 godina kao glavnu dev mašinu radi kao i prvi dan, i nemam potrebu da ga zamjenim

 

A da imas neki Dell te konfiguracije - on ne bi radio?

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Mac je bez virusa! Pa i ne baš, zapravo ih je sve

Opet se koljete oko osobnih izbora računala? Samo naprijed... 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
8 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice