U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih karti

poruka: 49
|
čitano: 9.148
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih karti".
9 godina
offline
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
zelenapaprika kaže...
digitall kaže...

nije to svasta, to je kao da prelazis cestu na crveno.. jednostavno nepismen, u tom slucaju bi bio prometno nepismen.

ako vec ides nesto koristiti onda prvo nauci to koristiti, bilo to bankovna kartica ili auto ili pistolj ili nesto deseto.. ako ne znas a upustas se u to onda nastradas na neki nacin.. 

Nedjelja je i ne da mi se trošiti vrijeme na opširno pisanje odgovora poput ihusha. Brkaš primjere. Za nešto je dovoljan kućni odgoj, koji u Hrvatskoj gotovo i ne postoji, a za nešto trebaš formalno obrazovanje da bi na kraju dobio neku dozvolu ili certifikat. Za korištenje interneta i online trgovinu te ne priprema nitko, pogotovo ako je tvoje školovanje već odavno završilo. Neki ljudi nemaju koga pitati kako se nešto radi. Dajte pojedinci, siđite s oblaka i spustite se na zemlju. To što vi baratate dijelom(!) znanja, ne znači da su svi oko vas takvi. I svatko svakoga može prevariti uz malo truda. Ne utvarajte si da ste vi izuzetak.

 nisi bas u pravu, za neke stvari koristis jednostavno zdrav razum, mnogi ljudi to ne koriste. ne mozes nesto nauciti i do kraja zivota misliti da je to tako i ti to sada znas, kada se sve mijenja jako brzo, moras se prilagoditi i stalno uciti, barem o onome sto koristis ili mislis koristiti... tako da i svi ti certifikati i dozvole padaju u vodu nakon nekog vremena..

 

za koristenje online kupovine uglavnom ti sve pise svugdje, samo treba citati sitna slova, izmedu ostalog i ono sto banke kazu da se podaci kartice/pinovi i sl ne daju nikome.. 

 

a sto tice prevara, uvijek ih je bilo i uvijek ce ih biti.. da ti se iste ne dogode moras znati osnovne stvari i koristiti zdrav razum npr.; 

 

 - skuziti novcanicu koja je cudna pod prstima i nema vodeni zig gledajuci prema svjetlu

 - znati to da ne poklonis nekome podatke kartice (uslikas je s prednje i straznje strane)

 - ne predati nekom liku novac koji ti je dosao na kucni prag i rekao da je iz neke banke/ustanove/hep-a pa mu treba nesto platiti...

 - itd itd

 

sve su to osnove zivljenja u danasnje vrijeme, kombinacija kucnog odgoja, skolovanja, saznanja iz raznih medija, prijatelja, tudih gresaka, itd., covjek uci dok je ziv

4 godine
online
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
bunker kaže...

@zelenapaprika

Trendovi i brojke te demantiraju. Sela su sve praznija a gradovi sve napučeniji, globalno gledano. I to nije trenutni trend, nego se već dulji povijesni period tako kreće. Grad pruža mnoštva sadržaja koji su traženi, od vrtića, škola stranih jezika ( već od predškolske dobi ), obrazovnih ustanova, većeg izbora radnih mjesta, kulturnih i sportskih sadržaja, javni prevoz...

Znam i ja dosta osoba koje žive na selu, i bez auta su banana, a kako stare tako više niti nemreju voziti pa ovise o tuđoj milosti. A onda isplivaju sitnice koje u gradu neprimjećuješ, da im je najbliži vulkanizer ili automehaničar udaljen 50 km , autobusna linija vozi dvaput na dan, trgovina neradi jer nema radne snage, i sl...

Korupcija nikad neće potpuno nestati, ali ja rekoh da bi se ukidanjem gotovine znatno smanjio prostor za sivu ekonomiju i korupciju jer bi svaka novčana transakcija ostala trajno zabilježena. Kako si i ti naveo vlasnike kioska i birtija, tako i ja mogu dodati bar još stotinjak djelatnosti koje vole gotovinu samo radi izbjegavanja poreza, prikrivanja zarade, puštanja u opticaj nelegalno stečenog novca i sl.... Kaj bi naši da su umjesto torbi sa lovom iz Fimi afere imali šleper pršuta...teško bi time platio stan i školovanje kćeri u Americi...

 Različito gledamo na svijet. U dvije poruke si nabrojao toliko toga što ti očekuješ da bude dostupno u gradu da meni ne preostaje zaključiti da si rob tim obavezama i uslugama. Na učenje jezika u predškolskoj dobi mogu se samo užasnuti. Nadam se da to ne radiš vlastitom djetetu i da nisi popušio priču da se djetetu mora osigurati prednost u ranoj dobi. Djeca moraju imati djetinjstvo. Postoji sam jedno djetinjstvo koje nije moguće ponoviti. A razne tečajeve možeš pohađati cijeli život.

Tuđa milost. Kako si odgojio svoju djecu, tako će ti biti.

 

Neki ljudi uživaju u miru. Evo, meni su nečiji klinci kraj zgrade jutros preko mobitela i BT zvučnika puštali turbo folk.

Da je sve van grada tako crno, nitko nikada ne bi živio izvan grada. A to nije slučaj niti u Hrvatskoj niti drugdje. Pa niti u nekim ekstremnim uvjetima za koje se pitaš kako ljudi tamo žele živjeti.

 

Čitaj malo o korupciji i kojim načinima sve djeluje. Ti i dalje pišeš o gotovini i novcu.

4 godine
online
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
digitall kaže...

 nisi bas u pravu, za neke stvari koristis jednostavno zdrav razum, mnogi ljudi to ne koriste. ne mozes nesto nauciti i do kraja zivota misliti da je to tako i ti to sada znas, kada se sve mijenja jako brzo, moras se prilagoditi i stalno uciti, barem o onome sto koristis ili mislis koristiti... tako da i svi ti certifikati i dozvole padaju u vodu nakon nekog vremena..

 

za koristenje online kupovine uglavnom ti sve pise svugdje, samo treba citati sitna slova, izmedu ostalog i ono sto banke kazu da se podaci kartice/pinovi i sl ne daju nikome.. 

 

a sto tice prevara, uvijek ih je bilo i uvijek ce ih biti.. da ti se iste ne dogode moras znati osnovne stvari i koristiti zdrav razum npr.; 

 

 - skuziti novcanicu koja je cudna pod prstima i nema vodeni zig gledajuci prema svjetlu

 - znati to da ne poklonis nekome podatke kartice (uslikas je s prednje i straznje strane)

 - ne predati nekom liku novac koji ti je dosao na kucni prag i rekao da je iz neke banke/ustanove/hep-a pa mu treba nesto platiti...

 - itd itd

 

sve su to osnove zivljenja u danasnje vrijeme, kombinacija kucnog odgoja, skolovanja, saznanja iz raznih medija, prijatelja, tudih gresaka, itd., covjek uci dok je ziv

 U puno situacija kada je riječ o cyber kriminalu ne možeš se osloniti samo na zdrav razum. Puno je tu sitnica u igri koje svakoga mogu navući na tanak led.

Dozvole i ceritfikati. Kako koji i ovisi za što. Jednom kada naučiš voziti auto, to vrijedi za cijeli život. Joža Manolić još uvijek ima vozačku dozvolu. Certifikati. Također, ovisi za što. Ako misliš samo na informatičke certifikate, to je stroj za mužnju novca da netko sljedeće 2-3 godine ima neki certifikat. Proizvodnja meda ili sira se baš ne mijenjaju.

 

Jučer sam bio u banci i dobio sam za nešto novi PIN. Nisu mi rekli da PIN ne dajem nikome. :-)

 

Većinu stvari plaćam karticom. Tako ne brinem niti imam li lipu ili kunu sitnoga i sl. Čak i pekarnice u Zagrebu malo po malo počinju uzimati kartice (Dubravica, Panpek, Mlinar). Do nedavno su uzimale samo cash. Krivotvorenu novčanicu možeš pokupiti bilo gdje. Na placu, u privatnoj pekarnici koja prodaje samo za cash itd. Tko od nas ima vremena pregledavati novčanice? Ti to radiš kod svake kupovine? Pregledam ih na brzinu samo onda kada mi ih bankomat ispljune.

 

Slikanje prednje i stražje strane osobne iskaznice (na primjer) traži previše ljudi i institucija. I privatni iznajmljivači traže osobnu za upis u sustav e-visitor. Oni bi trebali prepisati podatke, a nerijetko traže da fotkaju osobnu. Pa se ja pobunim. U pravilima njihovog rada piše da takvo što mogu raditi samo iznimno (i to ne baš sasvim precizno). S tom osobnom mogu dignuti brzi kredit ili uzeti mobitel na pretplatu. Sad kakti mobitele dostavljaju na kućnu adresu. Nekima ih niti ne dostave. :-)

 

Ne predati novac na kućnom pragu. To rade starijim osobama i ponovno je to netko napravio starici od 91 godine. A zna se točno u kojem ulazu zgrade i kojem stanu žive starije osobe. Dokaz? Evo, kod mene u zgradi su ubačeni leci o pomoći starijima i nepokretnima i to točno u one sandučiće starijih osoba (koje nisu nužno nepokretne). Dakle, njuškala, neljudi i krimosi rade svoje.

 

Samo nemoj spominjati medije. Mediji su katastrofa. Vrlo često ne provjere puno toga prije no što objave neku vijest. Kako bi rekao F.T. iz najave serije o njemu: istina nije uvijek samo na jednoj strani.

9 godina
offline
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
zelenapaprika kaže...
digitall kaže...

 nisi bas u pravu, za neke stvari koristis jednostavno zdrav razum, mnogi ljudi to ne koriste. ne mozes nesto nauciti i do kraja zivota misliti da je to tako i ti to sada znas, kada se sve mijenja jako brzo, moras se prilagoditi i stalno uciti, barem o onome sto koristis ili mislis koristiti... tako da i svi ti certifikati i dozvole padaju u vodu nakon nekog vremena..

 

za koristenje online kupovine uglavnom ti sve pise svugdje, samo treba citati sitna slova, izmedu ostalog i ono sto banke kazu da se podaci kartice/pinovi i sl ne daju nikome.. 

 

a sto tice prevara, uvijek ih je bilo i uvijek ce ih biti.. da ti se iste ne dogode moras znati osnovne stvari i koristiti zdrav razum npr.; 

 

 - skuziti novcanicu koja je cudna pod prstima i nema vodeni zig gledajuci prema svjetlu

 - znati to da ne poklonis nekome podatke kartice (uslikas je s prednje i straznje strane)

 - ne predati nekom liku novac koji ti je dosao na kucni prag i rekao da je iz neke banke/ustanove/hep-a pa mu treba nesto platiti...

 - itd itd

 

sve su to osnove zivljenja u danasnje vrijeme, kombinacija kucnog odgoja, skolovanja, saznanja iz raznih medija, prijatelja, tudih gresaka, itd., covjek uci dok je ziv

 U puno situacija kada je riječ o cyber kriminalu ne možeš se osloniti samo na zdrav razum. Puno je tu sitnica u igri koje svakoga mogu navući na tanak led.

Dozvole i ceritfikati. Kako koji i ovisi za što. Jednom kada naučiš voziti auto, to vrijedi za cijeli život. Joža Manolić još uvijek ima vozačku dozvolu. Certifikati. Također, ovisi za što. Ako misliš samo na informatičke certifikate, to je stroj za mužnju novca da netko sljedeće 2-3 godine ima neki certifikat. Proizvodnja meda ili sira se baš ne mijenjaju.

 

Jučer sam bio u banci i dobio sam za nešto novi PIN. Nisu mi rekli da PIN ne dajem nikome. :-)

 

Većinu stvari plaćam karticom. Tako ne brinem niti imam li lipu ili kunu sitnoga i sl. Čak i pekarnice u Zagrebu malo po malo počinju uzimati kartice (Dubravica, Panpek, Mlinar). Do nedavno su uzimale samo cash. Krivotvorenu novčanicu možeš pokupiti bilo gdje. Na placu, u privatnoj pekarnici koja prodaje samo za cash itd. Tko od nas ima vremena pregledavati novčanice? Ti to radiš kod svake kupovine? Pregledam ih na brzinu samo onda kada mi ih bankomat ispljune.

 

Slikanje prednje i stražje strane osobne iskaznice (na primjer) traži previše ljudi i institucija. I privatni iznajmljivači traže osobnu za upis u sustav e-visitor. Oni bi trebali prepisati podatke, a nerijetko traže da fotkaju osobnu. Pa se ja pobunim. U pravilima njihovog rada piše da takvo što mogu raditi samo iznimno (i to ne baš sasvim precizno). S tom osobnom mogu dignuti brzi kredit ili uzeti mobitel na pretplatu. Sad kakti mobitele dostavljaju na kućnu adresu. Nekima ih niti ne dostave. :-)

 

Ne predati novac na kućnom pragu. To rade starijim osobama i ponovno je to netko napravio starici od 91 godine. A zna se točno u kojem ulazu zgrade i kojem stanu žive starije osobe. Dokaz? Evo, kod mene u zgradi su ubačeni leci o pomoći starijima i nepokretnima i to točno u one sandučiće starijih osoba (koje nisu nužno nepokretne). Dakle, njuškala, neljudi i krimosi rade svoje.

 

Samo nemoj spominjati medije. Mediji su katastrofa. Vrlo često ne provjere puno toga prije no što objave neku vijest. Kako bi rekao F.T. iz najave serije o njemu: istina nije uvijek samo na jednoj strani.

 dobro sad si stvarno svašta nabrojao.. ja govorim općenito..

nije ti nitko rekao da pin ne daješ okolo hehe, al eto ako isključimo zdrav razum onda ti ipak na tom papiru gdje piše pin negdje mora pisati da ga ne dijeliš okolo.. 

 

skeniranje osobne nema apsolutno nikakve veze sa skeniranjem bankovne kartice. 

i ne, ne možeš s nečijom osobnom dobiti nikakav kredit, ni mobitel, ni ugovor, ni burek, niti skinuti lovu s računa.. prošla su ta vremena.. ako ne vjeruješ probaj. čak ni sa ženinom osobnom ne možeš ništa 

 

ali zato s bankovnom karticom (ako imaš uvid u onaj broj iza) možeš kupiti svašta na internetu bez pina ;) 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 16:53 (digitall).
7 godina
offline
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k

@zelenapaprika

Svako vrijeme nosi neke svoje novosti i izazove. Prije 50 god ako nisi znao čitati i pisati, znalo se kakva radna mjesta ti slijede.

Danas ako nebarataš bar osnovama korištenja interneta onda si u problemu koji će rasti jer sve više usluga ide samo kroz taj kanal.

Evo dva banalna primjera: kroz sustav egrađanina, u minuti dobiš PDF potvrde da se nevodi istraga ( popularno "potvrda o nekažnjavanju ) i elektronski ispis staža, a ta oba papira se često traže kod apliciranja za radno mjesto. Rađe tako to ishodim u minuti, nego 2 vure da obiđem dve institucije ( odvezi se, nađi i plati parking, odstoji u redu, plati biljege...)... A te 2 vure onda rađe provedem u igri sa djecom ili već u nekoj meni korisnoj aktivnosti.

Naravno da će i krimosi tražiti svoj dio kolača u tim novim načinima poslova, baš kako danas vrebaju poštara sa penzijama ili dedeka na bankomatu...

Neke stvari su neminovnost današnjice, i bježanjem od toga samo sebi štetiš, ili svojim bližnjima ako njih odvraćaš od toga...

Ili npr Facebook: pokazao mi se kao najbrži izvor informacija koje mi trebaju, ujutro na FB ( geolokacija ) već vidim di je ko od ekipe u kojoj birtiji pa mi to olakša odluku di bum na kavu, u grupi od kvarta je trenutno prenošenje bitnih informacija ( klinac razbio šajbe na parkiranim autima, prolaznik ga uspio slikati, odma u grupu, mali prolazio kraj birtije, ekipa ga skužila po FB objavi, i strčala se van i malog zadržali do dolaska policije, sve u par minuta od događaja...),...

Dosta jednokratnih poslovnih gaža sam dobio preko fejsa ...

Online chat i upit za neki artikal isto sa trgovinama najbrže odradim kroz FB....

E sad, naravno da ima i svoje mane, ali nema idealnoga. U FB grupi za auteke sam pitao za autotepihe i kadu prtljažnika baš za moj tutać. Ljudi su naravno iznijeli svoje trgovine gdje su oni kupili, no kako FB algoritmi rade svoje, odmah su mi na zid došle i reklame od trgovina koje nude to kaj mi je trebalo. I naravno, u svakoj reklami odmah i tipka Messengera, tako da sam nakon par minuta chata sa tim trgovinama našao za duplo jeftinije nego kaj bi me oženio Tokić, Molydon i sl... I čovjek jednom dnevno vrši dostavu po zgb, tako da mi je slijedeće jutro dopeljao tepihe u birc di sam lokao jutarnju cafe i tračao tete u prolazu... Priznaj da bih takvu uslugu teško dobio u tvom selu kojeg spominješ... 😜

Jbg, tehnologijom se valja znati i služiti, a cjena je spam jer mi je još danima na FB zid i mail stizale reklame i ponude za autotepihe...

☺️

4 godine
online
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
digitall kaže...

"onda ti ipak na tom papiru gdje piše pin negdje mora pisati da ga ne dijeliš okolo.. " - Ne piše. U ruci držim taj papir.

 

"i ne, ne možeš s nečijom osobnom dobiti nikakav kredit, ni mobitel"- ovaj jedan primjer čiji link dajem je kap u moru. Google će ti reći više: https://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/policija-upozorava-na-prevarantice-bankarica-krala-od-svojih-klijenata-a-druga-lazno-sklapala-ugovore-za-mobitele---565528.html

 

Nemojmo se natezati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 19:08 (zelenapaprika).
4 godine
online
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
bunker kaže...
Priznaj da bih takvu uslugu teško dobio u tvom selu kojeg spominješ... 😜


 U selu uvijek postoji netko tko sve zna. ;-)

9 godina
offline
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
zelenapaprika kaže...
digitall kaže...

"onda ti ipak na tom papiru gdje piše pin negdje mora pisati da ga ne dijeliš okolo.. " - Ne piše. U ruci držim taj papir.

 

"i ne, ne možeš s nečijom osobnom dobiti nikakav kredit, ni mobitel"- ovaj jedan primjer čiji link dajem je kap u moru. Google će ti reći više: https://dnevnik.hr/vijesti/crna-kronika/policija-upozorava-na-prevarantice-bankarica-krala-od-svojih-klijenata-a-druga-lazno-sklapala-ugovore-za-mobitele---565528.html

 

Nemojmo se natezati.

 a jesi našao primjer.. zatvori se u neku špilju, foliju na glavu, i žmiri do kraja života.. što drugo da ti kažem.. jer eto, uvijek će biti prevara svih oblika.. ovo ne da je natezanje, nego neargumentirano rastezanje..

 

jebote država te vara svaki dan, od plaće ti uzmu neki porez i umjesto da ga iskoriste kako treba, pojedinci to pokradu sebi.. nemoj korstiti državu! osnuj svoju!

 

a ovo za pin, onda ti piše na papiru na kojem je bila priljepljena kartica. 

 

mojoj ženi nisu htjeli dati mobitel koji mi je došao na našu kućnu adresu, žena je otvorila vrata naše kuće, svojom osobnom dokazivala da imamo isto prezime i adresu, ali nije mogla preuzeti paket. morao sam ići po njega.. poludio sam.. a dva dana prije toga sam osobno potpisao svu papirologiju, ugovor i platio sve!

i u telekomu su mi rekli da nema više potpisivanja ugovora i prodaje mobitela tek tako.. 

ako netko i uspije sve krivotvoriti, prevariti neki glupi telekom koji još uvijek vjeruje u sve i svašta samo da proda što više, to se brzo otkrije, bas kao u tom tvom članku, i pogodi što, osoba na čije ime su podigli mobitele neće morati ništa platiti.

 

a kad ti sebi npr. kupiš mobitel, i umjesto karticom platiš s 30 kila svinjetine, to ti nitko neće vjerovati ni vratiti ako nakadno skužiš da si prevaren

4 godine
online
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
digitall kaže...
 

a kad ti sebi npr. kupiš mobitel, i umjesto karticom platiš s 30 kila svinjetine, to ti nitko neće vjerovati ni vratiti ako nakadno skužiš da si prevaren

 Nemojmo se natezati.

Dao sam ti primjere iz stvarnog života (" a jesi našao primjer.."). Tvoj je problem da to ne prihvaćaš i pljuješ ("nego neargumentirano rastezanje.."). Nemoj. Bez veze se uzrujavaš, a i ja ću ti vratiti na takvo ponašanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2020 20:42 (zelenapaprika).
8 godina
offline
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
ivicask kaže...

Znači vijest je da je moguće provjeriti pin?Meni je više fascinantno da mogu mjenjati dnevne limite za podizanje keša na bankomatu ili limit za provlačenje kartice na pos uređajima, blokiranje rada kartice u inozemstvu itd..

 

Nisam ni skuzio kad su to dodali? 

 jesu li mozda dodali opciju, do kojeg iznosa ne pita za pin kad se plača bezkontaktno ?

 

Skuzio sam da ja mogu više puta kupovati do 100 kuna i ne pita za pin.

4 godine
online
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
digitall kaže...

skeniranje osobne nema apsolutno nikakve veze sa skeniranjem bankovne kartice. 

i ne, ne možeš s nečijom osobnom dobiti nikakav kredit, ni mobitel, ni ugovor, ni burek, niti skinuti lovu s računa.. prošla su ta vremena.. ako ne vjeruješ probaj. čak ni sa ženinom osobnom ne možeš ništa 

 

 

 

https://net.hr/danas/crna-kronika/prevarant-iz-viskova-uvjetno-osuden-prevario-80-ljudi-nabivsi-im-750-000-kuna-racuna-za-mobitele-a-u-zatvor-ce-na-6-mjeseci/

 

Tek je sada izašlo u javnost, ali pogledaj otkud mu podaci i kako je napravio osobne iskaznice.

 

 

 

 

9 godina
offline
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
zelenapaprika kaže...
digitall kaže...

skeniranje osobne nema apsolutno nikakve veze sa skeniranjem bankovne kartice. 

i ne, ne možeš s nečijom osobnom dobiti nikakav kredit, ni mobitel, ni ugovor, ni burek, niti skinuti lovu s računa.. prošla su ta vremena.. ako ne vjeruješ probaj. čak ni sa ženinom osobnom ne možeš ništa 

 

 

 

https://net.hr/danas/crna-kronika/prevarant-iz-viskova-uvjetno-osuden-prevario-80-ljudi-nabivsi-im-750-000-kuna-racuna-za-mobitele-a-u-zatvor-ce-na-6-mjeseci/

 

Tek je sada izašlo u javnost, ali pogledaj otkud mu podaci i kako je napravio osobne iskaznice.

 

 

 

 

 upravo o tome pricam, prije 7 godina su se mogle raditi takve budalastine.

to je prvo i osnovno greska teleoperatera, sto i nije greska nego njihova pohlepa

 

probaj sad to napravit.

4 godine
online
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
digitall kaže...

 upravo o tome pricam, prije 7 godina su se mogle raditi takve budalastine.

to je prvo i osnovno greska teleoperatera, sto i nije greska nego njihova pohlepa

 

probaj sad to napravit.

Isplivat će i neki recentni slučaj, ne brini. Ima kod nas dovoljno trulih jabuka...

9 godina
offline
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
zelenapaprika kaže...
digitall kaže...

 upravo o tome pricam, prije 7 godina su se mogle raditi takve budalastine.

to je prvo i osnovno greska teleoperatera, sto i nije greska nego njihova pohlepa

 

probaj sad to napravit.

Isplivat će i neki recentni slučaj, ne brini. Ima kod nas dovoljno trulih jabuka...

moguće, ne kažem da nije.

isto kao što je moguće da te pred kućom pregazi auto, da vlak u kojem se voziš izleti s tračnica itd.

sve je moguće i za sve postoji vjerojatnost.

e sad, hoćemo se zaključati u kuću, pobrisati sve što imamo online, prerezati sve kablove, kartice uključujući osobnu i vozačku.. ili ćemo živjeti u današnjem svijetu i povremeno paziti što i kako radimo, tj. ne dijeliti slike bankovnih kartica okolo i sl. budalaštine.. pitanje je sad.

 

jebiga čak i da se zaključaš u kuću s folijom oko glave, postoji mogućnost da ti strop jednog dana padne na glavu i ubije te

7 godina
offline
U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih karti

došla biometrija u zabu

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih k
Mlad si da se time zamaraš
9 godina
offline
U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih karti

Jel moguć preko mzabe ispis naloga odnosno spremiti pdf istog? Ne vidim to nigdje u app, moram svaki put na ezabu samo zbog tog inače ju ne bi nikad taknuo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih karti

Kod pregleda plaćanja odabereš transakciju i zatražiš potvrdu o plaćanju na mail

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
offline
U m-zabi moguće je provjeriti PIN-ove svojih karti

Zašto biometrija ne ide i za mtoken???

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice