Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

poruka: 131
|
čitano: 20.503
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o".
5 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Envy kaže...

.....

Ali momak pita kako izgleda. Zanimljivo ima i na youtubu ali mi svi ovdje volimo da pametujemo i evo ovako kako bi ja to opisao. Izgleda kao dlaka u boji. I koliko ima niti toliko ima različitih boja. Kada se splajsa (štikla) radi se tako da se specijalnim klještima po 45° oguli izolacija. A onda ako ima iole dioptriju i na + i - neće ga vidjeti. Onda se stavlja pod Splajser (koji ima mikroskop) zavrće se jedan kraj dok se ne spoji sa drugim (==/ /==), zaklopi splajser, pusti se munja i kasnije se mjere gubitci u decibelima.

...

 Ako se ovo "momak" odnosilo na mene (izvinjavam se ako je jos neko pitao kako to izgleda) hvala ti na tome ali polako se priblizavam pedesetoj ;)

15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Posmatrač kaže...
Envy kaže...

.....

Ali momak pita kako izgleda. Zanimljivo ima i na youtubu ali mi svi ovdje volimo da pametujemo i evo ovako kako bi ja to opisao. Izgleda kao dlaka u boji. I koliko ima niti toliko ima različitih boja. Kada se splajsa (štikla) radi se tako da se specijalnim klještima po 45° oguli izolacija. A onda ako ima iole dioptriju i na + i - neće ga vidjeti. Onda se stavlja pod Splajser (koji ima mikroskop) zavrće se jedan kraj dok se ne spoji sa drugim (==/ /==), zaklopi splajser, pusti se munja i kasnije se mjere gubitci u decibelima.

...

 Ako se ovo "momak" odnosilo na mene (izvinjavam se ako je jos neko pitao kako to izgleda) hvala ti na tome ali polako se priblizavam pedesetoj ;)

Nisi mislim ti pitao. Ali tko god eto mu poticaja da se bavi mrežama ako ga zanimaju.

Ehh.. i ja sam neki dan napunio 37. Izvlači me baby face i djevojka 12 godina mlađa od mene pa se planiramo i uzeti ove godine. Inače da nema toga.. uhh zapeo bih u tešku depresiju.
 

5 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Envy kaže...
Posmatrač kaže...
Envy kaže...

.....

Ali momak pita kako izgleda. Zanimljivo ima i na youtubu ali mi svi ovdje volimo da pametujemo i evo ovako kako bi ja to opisao. Izgleda kao dlaka u boji. I koliko ima niti toliko ima različitih boja. Kada se splajsa (štikla) radi se tako da se specijalnim klještima po 45° oguli izolacija. A onda ako ima iole dioptriju i na + i - neće ga vidjeti. Onda se stavlja pod Splajser (koji ima mikroskop) zavrće se jedan kraj dok se ne spoji sa drugim (==/ /==), zaklopi splajser, pusti se munja i kasnije se mjere gubitci u decibelima.

...

 Ako se ovo "momak" odnosilo na mene (izvinjavam se ako je jos neko pitao kako to izgleda) hvala ti na tome ali polako se priblizavam pedesetoj ;)

Nisi mislim ti pitao. Ali tko god eto mu poticaja da se bavi mrežama ako ga zanimaju.

Ehh.. i ja sam neki dan napunio 37. Izvlači me baby face i djevojka 12 godina mlađa od mene pa se planiramo i uzeti ove godine. Inače da nema toga.. uhh zapeo bih u tešku depresiju.
 

 Moja zena je 8 godina mladja ;)

Jbg bolji si al tek kad ju ozenis ;)

15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
walentkane kaže...

Puno ismijavanja na ovu temu, a nitko nije dao konkretan odgovor zašto 5g nije štetan?

* * *

Bilo bi lijepo da netko napiše konkretne i jasne dokaze po kojima zračenje od 5G mreže nije štetno.

Auuu jadan ti kada pogeldaš seriju Chernobyl.

Nakon što sam bratu preporučio seriju i odgledao ju u komadu mjesec dana je govorio "sve je ovo Černobil". Naravno to je sve bilo prije SARS-CoV-2 virusa. 

5 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
walentkane kaže...

Puno ismijavanja na ovu temu, a nitko nije dao konkretan odgovor zašto 5g nije štetan?

Ja nisam neki stručnjak, ali znam da puno toga zrači na svijetu, čak i sami ljudi, ali to je zanemarivo. S druge strane neka zračenja su toliko jaka da i kratko izlaganje može biti smrtonosno. 

3. skupina je ona vrsta zračenja gdje se posljedice vide tek kroz nekoliko godina ili desetljeća a 5G nije prošao taj test da bi se znalo je li štetan ili ne?

Čak ida samo 5G zračenje nije štetno, ima neke štetne posljedice po prirodu, recimo u Osijeku sam čuo da je posječena hrpa stabala zbog 5G, a u Engleskom gradu Sheffield Cityu izbili su i provijedi zbog sječnje drveta : 

Bilo bi lijepo da netko napiše konkretne i jasne dokaze po kojima zračenje od 5G mreže nije štetno.

 Ti se salis jel da? Please reci da ne mislis ozbiljno....

Nisi strucnjak ali znas ;)

Koju tehnologiju mozes i trebas testirati desetljecima da bi je uveo u upotrebu??????????

Posjecena stabla radi 5g ili radi antena? Da je 4g ne bi bila posjecena?

5g je steta jer su ljudi se bunili radi posjecenih stabala????

 

Zivis u Bibinju????? Reci tako onda.....

13 godina
odjavljen
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Baš listam Facebook-om. Znam da, žalosno, ali ne mogu baš ići oko šetati ili na posao (većina posla se obavlja na terenu), pa eto, ponestalo zabave, a i malo odmora od čitanja i učenja. 

Nevjerojatno koliko ljudi ima identične, vague izjave, slične antivakserima. Jedna gospođa piše, parafraziram, "jedni znanstvenici tvrde jedno a drugi tvrde drugo. Zašto su znanstvenici koji tvrde da je 5G štetan manje vrijedni od ovih drugih." Naravno, nije spomenula niti jednog "znanstvenika" niti studiju. Vjerojatno je to proučavala na YouTube University-u. 

 

Dva reda ispod, stariji gospodin, naravno, s jako puno pravopisnih greški i jako malo interpunkcijskih znakova, stavlja link sa neke bog zna kakve stranice, naslov "članka" je "Znanstvenik iz NASA-e priznao da 5G šteti zdravlju i mozgu". Dakako, nisam htio otvoriti članak jer mi je ionako mozak, čitajući komentare, bio oštećen, a još imam nekih stvari za koje mi koristi pa ga nisam htio dokrajčiti. 

 

To me podsjetilo na jedan video s kanala Charisma on Command, gdje tip proučava i objašnjava kakvim tehnikama se Ben Shapiro koristi u debatama i zašto ga je jako teško pobijediti. Jedna od taktika je u biti traženje od suprotne strane da točno objasni na što misli kad iznosi argument. U ovom našem slučaju, ljudi su protiv 5G mreže jer su čuli da zrači itd. Kada ih se pita na koji spektar točno misle, krenu ili laprdat o nekim giga mega tera hercima, kao da su za njih do prije dva tjedna čuli, ili se vrate na ono da "znanstvenici kažu", da je Švicarska zabranila 5G (ne da nije zabranila, nego ima preko 2000 već instaliranih antena), i slično. Isto kao i antivakseri, kad ih pitaš točno koji dio cjepiva i koja doza je u pitanju, pola njih baca članke na "znanstvenik" kaže a pola izmišlja gluposti, kao kad je jedan naš političar rekao da je on dobio, pazi sad, tajnu informaciju o tome što se STVARNO nalazi u cjepivu. 

 

Najžalosnija stvar je što ti pajseri koji žele ubrat koju kunu na oglasima na svojim "blogovima" dodaju još više negative u ovu državu koja je bila u kurcu i prije korone.  

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
footballer kaže...

To me podsjetilo na jedan video s kanala Charisma on Command, gdje tip proučava i objašnjava kakvim tehnikama se Ben Shapiro koristi u debatama i zašto ga je jako teško pobijediti. Jedna od taktika je u biti traženje od suprotne strane da točno objasni na što misli kad iznosi argument.

Shapiro je predvodnik sasvim nove grane u logici i filozofiji - "letsassumeatism*".

Uzmi bilo koji njegov video - i bocu sljive.

 

Kad god kaze "lets assume" - popij - pa ako prezivis prosao si masculinity test Jordana Petersona.

 

*letsassumeatism - ukljucuje i podgrane - letssayatism i hypotheticallism.

 

PS - gledao sam taj video - otrkivaju toplu vodu. Debata je valjda najraniji mehanizam djeljenja razmisljanja i znanja - ali lako je kad konstantno diskutiras sa hordom studenata.

Doslovno svaki od tih koraka je pregazio kad ga je ispitivao malo iskusniji novinar.

S njima dvoje postoje dva problema - to sto na Tubeu prevladavaju videi u kojima diskutiraju sa ignorantima, djecom i nepripremljenim ljudima (kojima do problema mozda i nije stalo vise od 10 minuta) ne dokazuje puno.

 

Vidim taj debilan trend oko debatiranja i hvaljenja argumentacije - kao da zaboravljamo 3000 godina napretka filozofije, logike i ljudskog znanja opcenito. Kad pogledas ovaj njihov video - pitas se kako su ljudi diskutirali dok se Shapiro nije pojavio na stageu!? Zamsili Ben Shapiro citira informacije i podatke iz istrazivanja kojeg je proveo na temu debate!

 

Pretprosle godine, nekoliko porfesora sa mog fakulteta je bas koristilo debatu kao metodu poducavanja predmeta, znali smo imati i po 3 debate tjedno o razlicitim temama - pa kad sam vidio taj video o Shapirovim vjestinama - pitam se jel ljudi uopce idu na fakultete ili ide samo moja grupa antropologije i Ben Shapiro!?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
protjeran
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Peterson i Shapiro su ista sorta debila.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Pa u tome i je poanta, kakva je razlika u studentima i nestudentima ako su oboje ignorant? Nisam ni rekao da je Shapiro 200IQ osoba, i sam si potvrdio koji je problem - nepripremljenost, o čemu sam i pričao. Kad već imaju tako jak stav oko 5G mreže, onda im ne bi trebala priprema da odgovore na pitanja oko toga, zar ne? 

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Grijesi se i u najrazvijenim drzavama

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Sprema se revolucija u Tuzli 

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Kako bi tek završile pametne klupe na takvim mjestima? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Kakav 4chan, reddit i 9gag, ja ovih dana samo idem od grupe do grupe i guštam

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Posmatrač kaže...
walentkane kaže...

Puno ismijavanja na ovu temu, a nitko nije dao konkretan odgovor zašto 5g nije štetan?

Ja nisam neki stručnjak, ali znam da puno toga zrači na svijetu, čak i sami ljudi, ali to je zanemarivo. S druge strane neka zračenja su toliko jaka da i kratko izlaganje može biti smrtonosno. 

3. skupina je ona vrsta zračenja gdje se posljedice vide tek kroz nekoliko godina ili desetljeća a 5G nije prošao taj test da bi se znalo je li štetan ili ne?

Čak ida samo 5G zračenje nije štetno, ima neke štetne posljedice po prirodu, recimo u Osijeku sam čuo da je posječena hrpa stabala zbog 5G, a u Engleskom gradu Sheffield Cityu izbili su i provijedi zbog sječnje drveta : 

Bilo bi lijepo da netko napiše konkretne i jasne dokaze po kojima zračenje od 5G mreže nije štetno.

 Ti se salis jel da? Please reci da ne mislis ozbiljno....

Nisi strucnjak ali znas ;)

Koju tehnologiju mozes i trebas testirati desetljecima da bi je uveo u upotrebu??????????

Posjecena stabla radi 5g ili radi antena? Da je 4g ne bi bila posjecena?

5g je steta jer su ljudi se bunili radi posjecenih stabala????

 

Zivis u Bibinju????? Reci tako onda.....

 

Živim u Zaboku. I dalje nisam dobio ni jedan normalan argument zašto zračenje od 5G nije štetno već svi pokušavaju sa slabim i lošim humorom.

Jedini argument koji sam dosad vidio je zar bi tvorci 5G ubili sami sebe?

Ne govorimo ovdje o ubijanju već o mogućoj štetnosti 5G signala, ali se uvodi naravno zbog novca i profita.

Isto kao i što svi znamo da su ispušni plinovi iz automobila štetni, ali voze ih svi, i tvorci i oni koji imaju profit od toga.

 

7 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "

A onda protupitanje: zakaj bi 5G signali štetili, a ostali radiosignali ne?

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
walentkane kaže...
Posmatrač kaže...
walentkane kaže...

Puno ismijavanja na ovu temu, a nitko nije dao konkretan odgovor zašto 5g nije štetan?

Ja nisam neki stručnjak, ali znam da puno toga zrači na svijetu, čak i sami ljudi, ali to je zanemarivo. S druge strane neka zračenja su toliko jaka da i kratko izlaganje može biti smrtonosno. 

3. skupina je ona vrsta zračenja gdje se posljedice vide tek kroz nekoliko godina ili desetljeća a 5G nije prošao taj test da bi se znalo je li štetan ili ne?

Čak ida samo 5G zračenje nije štetno, ima neke štetne posljedice po prirodu, recimo u Osijeku sam čuo da je posječena hrpa stabala zbog 5G, a u Engleskom gradu Sheffield Cityu izbili su i provijedi zbog sječnje drveta : 

Bilo bi lijepo da netko napiše konkretne i jasne dokaze po kojima zračenje od 5G mreže nije štetno.

 Ti se salis jel da? Please reci da ne mislis ozbiljno....

Nisi strucnjak ali znas ;)

Koju tehnologiju mozes i trebas testirati desetljecima da bi je uveo u upotrebu??????????

Posjecena stabla radi 5g ili radi antena? Da je 4g ne bi bila posjecena?

5g je steta jer su ljudi se bunili radi posjecenih stabala????

 

Zivis u Bibinju????? Reci tako onda.....

 

Živim u Zaboku. I dalje nisam dobio ni jedan normalan argument zašto zračenje od 5G nije štetno već svi pokušavaju sa slabim i lošim humorom.

Jedini argument koji sam dosad vidio je zar bi tvorci 5G ubili sami sebe?

Ne govorimo ovdje o ubijanju već o mogućoj štetnosti 5G signala, ali se uvodi naravno zbog novca i profita.

Isto kao i što svi znamo da su ispušni plinovi iz automobila štetni, ali voze ih svi, i tvorci i oni koji imaju profit od toga.

 

 Jel ti citas uopste to sto pises? Prvo zasto bi tebi neko dokazivao bilo sta, drugo potrazi sam na netu, trece pricas da se uvodi radi novca i profita? No shit Sherlock. Sve se radi radi novca i profita. To pokrece svijet. I ti ides na posao radi novca a ne zato sto si veliki radisa zar ne?

Cetvrto zasto 4g nije stetan. 3G? WIFI? Mikrotalasna? Radijacija iz prirode? Sunceve pjege? Imas toliko toga za istrazivati da neces stici doci na forum i pricati gluposti o kojima pojma nemas a ne trudis se nauciti ako te vec interesuje....

Los humor dobijes jer pises kao da su ti 3 godine....

 

13 godina
odjavljen
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
walentkane kaže...
Posmatrač kaže...
walentkane kaže...

Puno ismijavanja na ovu temu, a nitko nije dao konkretan odgovor zašto 5g nije štetan?

Ja nisam neki stručnjak, ali znam da puno toga zrači na svijetu, čak i sami ljudi, ali to je zanemarivo. S druge strane neka zračenja su toliko jaka da i kratko izlaganje može biti smrtonosno. 

3. skupina je ona vrsta zračenja gdje se posljedice vide tek kroz nekoliko godina ili desetljeća a 5G nije prošao taj test da bi se znalo je li štetan ili ne?

Čak ida samo 5G zračenje nije štetno, ima neke štetne posljedice po prirodu, recimo u Osijeku sam čuo da je posječena hrpa stabala zbog 5G, a u Engleskom gradu Sheffield Cityu izbili su i provijedi zbog sječnje drveta : 

Bilo bi lijepo da netko napiše konkretne i jasne dokaze po kojima zračenje od 5G mreže nije štetno.

 Ti se salis jel da? Please reci da ne mislis ozbiljno....

Nisi strucnjak ali znas ;)

Koju tehnologiju mozes i trebas testirati desetljecima da bi je uveo u upotrebu??????????

Posjecena stabla radi 5g ili radi antena? Da je 4g ne bi bila posjecena?

5g je steta jer su ljudi se bunili radi posjecenih stabala????

 

Zivis u Bibinju????? Reci tako onda.....

 

Živim u Zaboku. I dalje nisam dobio ni jedan normalan argument zašto zračenje od 5G nije štetno već svi pokušavaju sa slabim i lošim humorom.

Jedini argument koji sam dosad vidio je zar bi tvorci 5G ubili sami sebe?

Ne govorimo ovdje o ubijanju već o mogućoj štetnosti 5G signala, ali se uvodi naravno zbog novca i profita.

Isto kao i što svi znamo da su ispušni plinovi iz automobila štetni, ali voze ih svi, i tvorci i oni koji imaju profit od toga.

 

 Idi gore na notifikacije, pogledaj notifikaciju za moj odgovor u kojem sam linkao post kolege koji je stavio listu preko 50 istraživačkih radova na temu EM zračenja i utjecaja na ljude. 

Čitaj. Ovdje i na drugoj temi ima minimalno 10 postova koji su vrlo opširno opisali zašto je sumnja na štetnost kataklizmičkih razmjera neosnovana. Ako ti se ne da čitati onda jebiga, nemam lijek protiv ljenosti.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
walentkane kaže...

Živim u Zaboku. I dalje nisam dobio ni jedan normalan argument zašto zračenje od 5G nije štetno već svi pokušavaju sa slabim i lošim humorom.

Gdje je dokaz da tvoj post ne uzrokuje rak?

 

Taj dokaz ne postoji niti može postojati, može samo postojati dovoljno studija koje nisu uspjele naći dokaz.

 

Prvo korak je u pravilu dokazivanje korelacije. Za mobilni signal postoji nekoliko studija koje su našle korelaciju sa štetnim posljedicama, ali isključivo vezanim uz višesatno svakodnevno korištenje mobitela i to u periodu kad su bazne stanice bile rjeđe raspoređene i mobitel je morao jače zračiti da bi njegov signal došao do bazne stanice. Radi se o slaboj korelaciji, ali čak ni jaka korelacija nije dokaz uzročno-posljedične veze. Primjerice, osoba koja zbog posla previše priča na mobitel, u pravilu živi stresnim i neurednim životom uz nezdravu prehranu. Tu bi čak i jača korelacija od nađene bila očekivana zbog tog faktora. Studija koje su našle uzročno-posljedičnu vezu nema, ali onih koje su pokušale ne nedostaje.

 

Što se tiče 5G signala, jedina novost je 26+ GHz područje. Ono je namijenjeno direktnim linkovima s usmjerenim antenama - za to se i danas koristi taj dio spektra, pa to nije ništa novo), te pokrivanju malih područja s iznimno visokom gustoćom korisnika. Za pokrivanje malih područja se koriste stanice s jako malom snagom odašiljanja. Studije na tom području su pokazale tri stvari:

- signal jako teško prodire kroz kožu (znači da efekti ispod razine kože ne postoje čak ni pri relativno visokim snagama)

- iznimno velike snage mogu uzrokovati melanom, ali putem termalnog efekta (on nije kumulativan)

- kumulativni štetni efekt nije uočen

 

Dakle, dokaz da nešto nije štetno ne može postojati, ali sve što znamo upućuje da na to da nemamo razloga vjerovati da je štetno.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Radi se zbog novca i profita i onda bi nas pobili s tim? Pa kad nas pobiju ko će im platiti račune?

Kolinda.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
MrBlc kaže...
walentkane kaže...

Živim u Zaboku. I dalje nisam dobio ni jedan normalan argument zašto zračenje od 5G nije štetno već svi pokušavaju sa slabim i lošim humorom.

Gdje je dokaz da tvoj post ne uzrokuje rak?

 

Taj dokaz ne postoji niti može postojati, može samo postojati dovoljno studija koje nisu uspjele naći dokaz.

 

Prvo korak je u pravilu dokazivanje korelacije. Za mobilni signal postoji nekoliko studija koje su našle korelaciju sa štetnim posljedicama, ali isključivo vezanim uz višesatno svakodnevno korištenje mobitela i to u periodu kad su bazne stanice bile rjeđe raspoređene i mobitel je morao jače zračiti da bi njegov signal došao do bazne stanice. Radi se o slaboj korelaciji, ali čak ni jaka korelacija nije dokaz uzročno-posljedične veze. Primjerice, osoba koja zbog posla previše priča na mobitel, u pravilu živi stresnim i neurednim životom uz nezdravu prehranu. Tu bi čak i jača korelacija od nađene bila očekivana zbog tog faktora. Studija koje su našle uzročno-posljedičnu vezu nema, ali onih koje su pokušale ne nedostaje.

 

Što se tiče 5G signala, jedina novost je 26+ GHz područje. Ono je namijenjeno direktnim linkovima s usmjerenim antenama - za to se i danas koristi taj dio spektra, pa to nije ništa novo), te pokrivanju malih područja s iznimno visokom gustoćom korisnika. Za pokrivanje malih područja se koriste stanice s jako malom snagom odašiljanja. Studije na tom području su pokazale tri stvari:

- signal jako teško prodire kroz kožu (znači da efekti ispod razine kože ne postoje čak ni pri relativno visokim snagama)

- iznimno velike snage mogu uzrokovati melanom, ali putem termalnog efekta (on nije kumulativan)

- kumulativni štetni efekt nije uočen

 

Dakle, dokaz da nešto nije štetno ne može postojati, ali sve što znamo upućuje da na to da nemamo razloga vjerovati da je štetno.

 Znači po toj logici 5G bazne stanice treba postaviti čim više i čim bliže kućama tako da imaju bliži domet mobitelima ?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
walentkane kaže...

 Znači po toj logici 5G bazne stanice treba postaviti čim više i čim bliže kućama tako da imaju bliži domet mobitelima ?

 Imaš li wifi ruter u stanu?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Ja se javljam i dajem svoju njivu na selu da naprave 5g repetitor...

majke ti vise s tim..

 

sjecam se panike kada se 4g uvodio isti racku no sada s jos vecim razmjerima gluposti jer je internet dostupan doslovno svima

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 20:05 (toxic).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
walentkane kaže...

 Znači po toj logici 5G bazne stanice treba postaviti čim više i čim bliže kućama tako da imaju bliži domet mobitelima ?

Pa u osnovi, što je manje snage, to bi bliže kući smjela biti. Za usporebu, koliko dugo možeš držati ruku na 10 cm od žarulje od 100 W, a koliko dugo možeš ruku držati na metar od IR grijalice od 2 kW?

 

S druge strane, mobitel je daleko teže udaljiti od tijela, a on daleko jače zrači (jer snaga opada s kvadratom udaljenosti), pa je bolje da si bliže bazne stanice.

 

Naravno, postoji granica ispod koje nema smisla ići jer na kraju dobiješ jače polje zbog nužnog preklapanja čelija, a i operaterima je neekonomično.

 

U svemu ipak postoji neki optimum, ali što se tiče zračenja, najbolje je biti što bliže što slabije bazne stanice (ali ne odmah ispod nje, jer je tu slijepa točka).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
13 godina
odjavljen
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

Koja je uopće razlika u stavljanju baznih stanica na kuće ili na stupove dalekovoda ako stabla znatno oslabe signal a kamoli betonski zidovi ili zidovi od opeke/cigle?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "

Stvar je da je takav sistem "mikroćelija" baš i zamišljen za lokacije gdje imaš geografskih ili drugih prepreka, a to je u gradovima slučaj, milijun zgrada, i tu i jedino i ima smisla.

U ruralnim krajevima nema, tam isključivo čim niže frekvencije da bude čim veći domet.

 

Kruha i igala...
5 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
footballer kaže...

Koja je uopće razlika u stavljanju baznih stanica na kuće ili na stupove dalekovoda ako stabla znatno oslabe signal a kamoli betonski zidovi ili zidovi od opeke/cigle?

 

fer-de-lance kaže...

Stvar je da je takav sistem "mikroćelija" baš i zamišljen za lokacije gdje imaš geografskih ili drugih prepreka, a to je u gradovima slučaj, milijun zgrada, i tu i jedino i ima smisla.

U ruralnim krajevima nema, tam isključivo čim niže frekvencije da bude čim veći domet.

 

 Otuda je i potekao izvorni naziv Cell phone....

7 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "

Premda šteta kaj se nisu držali takvog nazivlja, jer ćelije svrstavaju u grozdove i saće.

Izgubila se zamisao pojma cell phone...

 

Kruha i igala...
13 godina
odjavljen
offline
Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "5G o

To mi je jasno otprije još, nego me interesirala razlika u postavljanju, odnosno ako mu prepreke smetaju, da li je meni, kao korisniku 5G mreže, bolje da je ona na zidu kuće ili na stupu recimo 10-15 metara od kuće. Naravno, izvana imam signal, ali koliko ću ga imati unutra. Primjera radi, imam 4G Homebox, i bolje mi je spojiti laptop na mobitel koji hvata 5G signal preko hotspota jer će mi puno brže skinuti nešto što mi treba, ili npr. update na konzoli. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
footballer kaže...

To mi je jasno otprije još, nego me interesirala razlika u postavljanju, odnosno ako mu prepreke smetaju, da li je meni, kao korisniku 5G mreže, bolje da je ona na zidu kuće ili na stupu recimo 10-15 metara od kuće. Naravno, izvana imam signal, ali koliko ću ga imati unutra. Primjera radi, imam 4G Homebox, i bolje mi je spojiti laptop na mobitel koji hvata 5G signal preko hotspota jer će mi puno brže skinuti nešto što mi treba, ili npr. update na konzoli. 

 



Pogledaj si kak ce to T-com "sredit"

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Re: Ludilo je stiglo i do nas: u Bibinju oštećen "
Isuse Bože 5G radi a svi ljudi živi okolo čak i aute voze. Ptice ne vidim da padaju. Ni korone nema. Čak pušta da i signal prolazi kroz njega. Čudo ljudi. Ja vam kažem čudo. Neviđeno. Lol.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.4.2020 23:00 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice