Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr

poruka: 53
|
čitano: 18.263
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr".
16 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko
Bitanga kaže...

 Evo i meni radi update

LOL: Crobrother
13 godina
offline
Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr

Zajebi Logitech. Ljudi pljuju po Razeru a Logi je kvalitetom tu negdje ako ne i gori, a cijene jednako napuhane.

 

Prije godinu dana sam htio kupiti wireless mehaničku tipkovnicu. Ako nisam htio no name proizvođača to je značilo Logi G613 ili Corsair K63.

 

Dilema je trajala dok nisam otišao do dućana i probao G613 - tipkovnica je koštala preko 1000kn na popustu, bez pozadinskog osvjetljenja a oznake na tipkama su djelovale kao na njihovim najjeftinijim tipkovnicama. No ni to nije najgore. Da mi je netko rekao da je tipkovnica membranska, povjerovao bi mu. Sve te Logitechove varijante mehaničkih switcheva koje sam probao mi djeluje kao prevara - ni blizu onom osjećaju kao kod MX Brown ili čak Red. 

 

Anyways naručio K63 koji ima MX Red i moram reć da je odlična tipkovnica s pravim MX switchevima i pozadinskim osvjetljenjem, u pola cijene ovog što Logitech tu predstavlja. Dapače, za tu cijenu dobiješ K63 i Lapboard koji ide uz njega (isto odlična stvar, preporuka svakome tko voli gameati s kauča).

 

Od ovih fensi RGB wired tipkovnica najviše me impresionirao Razer Huntsman. Odličan osjećaj tipkanja na Optomehaničkim switchevima, izgleda mrak a osnovna verzija je oko 1000kn.

Kome je samo do mehaničke tipkovnice a bonus je da ima i pozadinsko osvjetljenje neka pogleda Fnatic Gear Rush. No nonsense lijepa klasična tipkovnica s MX switchevima za 700injak kuna. Tu imamo isto doma i fntastična je.

 

Meanwhile, moj dvije godine star Logit G602 miš kojeg relativno rijetko koristim je prestao registrirati middle button click, ispada da je relativno čest problem

https://www.reddit.com/r/LogitechG/comments/afsz6j/g602_middle_click_issue_everything_you_need_to/

Trenutno riješavam tako da svako malo pušem na gumb.

 

Ako idemo dalje, još davne 2010. sam kupio tada novi model tipkovnice - Logitech Illuminated Keyboard koji se i dan danas prodaje. Sad je nekih 500injak kuna, tad je bio 700. Pravdao sam to da će trajati bar 10 godina. Nakon isteka garancije mi je odmah otežano radio space - većinom nije registrirao osim ako nisi lupio ravno u sredini. Naravno da je relativno čest problem i da su mudri ljudi smislili fix.

https://www.flickr.com/photos/zombdog/4083955047

To isto radi određeno vrijeme dok opet ne moraš promijeniti.

 

Uglavnom, zanimljivo kako nekim brandovima ugled stoji kakva god sranja radili dok se po drugima za isto to pljuje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.1.2020 11:12 (Chronosus).
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr

Ja imam Logitechovu K350 preko 10 godina, radi savršeno, baterija traje jako dugo, palm rest se mrvicu počeo guliti al ostim toga nema nikakvih defekata (osim što nije dizajnom lijepa, nema RGB nit je mehanička)

 

Miš uz tu tipkovnicu MX1100 također i dan danas radi tako da ne mogu reć da nevalja.

 

Razerov Imperator 4G (BF3 edition) je star jedno 8 godina, zna registrirat double click na lijevom gumbu umjesto single (al puhnem u njega malo i onda radi dobro)

 

Logitechov mx anywhere 2s mi je odličan, iako sam se jako razočarao kad se bočna guma odljepila s vrha i počela guliti...

 

Iz mog iskustva visoka cijena nije nužno garancija kvalitete izrade, više je brand i gimmick feature koji drugi nemaju. A proizvod sam po sebi kako tko naleti, nekima zna biti super, nekima se pokvari za mjesec dva...

 

G915 košta tolko puno jer na tržištu ima jaaako malo low profile mehaničkih tipkovnica, a ova je wireless low profile RGB mechanical sa 1ms responseom, nadam se da će doć bar još nekoliko modela da se cijena unormali...

It s just cornflakes...
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko
Chronosus kaže...

Zajebi Logitech. Ljudi pljuju po Razeru a Logi je kvalitetom tu negdje ako ne i gori, a cijene jednako napuhane.

 

Prije godinu dana sam htio kupiti wireless mehaničku tipkovnicu. Ako nisam htio no name proizvođača to je značilo Logi G613 ili Corsair K63.

 

 

Uglavnom, zanimljivo kako nekim brandovima ugled stoji kakva god sranja radili dok se po drugima za isto to pljuje.

 

 

 Dovoljno je utipkat K63 od corsaira ili neki drugi proizvod i pročitati mišljenja korisnika ili probleme na amazonu ili negdje drugdje,hrpa ne brini.Support je ono "nešto" gdje Logitech briše pod sa konkurencijom.

15 godina
online
Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr

Nije nitko komentirao layout. Do sada je Logitech kod nas uvijek imao UK layout sa HR laserskim oznakama za našu tipkovnicu na tipkama.

G815 koji sam kupio, a vjerojatno je i G915 isti takav ima neku kombinaciju UK i US layouta. Sve je kao i na UK layoutu, osim što je lijevi SHIFT veći pa nedostaje tipka koja je na layoutu desno od njega sa <>.

Morao sam se dosta privikavati pošto sad doma imam jedan layout, a na poslu drugi, a za programiranje često koristim <> tipke. No na sreću mogu se dobiti sa AltGr plus tipka sa točkom ili zarezom.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.1.2020 21:11 (Bitanga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko
ZGamer kaže...

 Dovoljno je utipkat K63 od corsaira ili neki drugi proizvod i pročitati mišljenja korisnika ili probleme na amazonu ili negdje drugdje,hrpa ne brini.Support je ono "nešto" gdje Logitech briše pod sa konkurencijom.

 

Uglavnom Corsair tipkovnice imaju 4-4,5 na Amazonu?

Većina ima prigovora i problema s iCue, ali je isto tako i nepotreban.

13 godina
offline
Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr

Dvoumim se između ove tipkovnice i G513 . 

 

Prednost svakako dajem G915 zbog wirelessa. 

 

Uglavnom, ono što tražim je mehanička tipkovnica, pretežito za tipkanje, manje za gejmanje. Kod ovih tipkovnica mi se sviđa programiranje tipaka jer ću to svakako koristiti i u nekim drugim programima. Ono što me zanima je koju da odaberem između ove dvije? Do sada nisam imao mehaničku tipkovnicu. Na poslu koristim MX keys. Koliko sam čitao, svakako bi odabrao Tactile verziju jedne ili druge tipkovnice. Samo je razlika u visini tipaka, 513 normalne tipke, 915 low profile. Ima tko kakav savjet?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko
snake44 kaže...

Dvoumim se između ove tipkovnice i G513 . 

 

Prednost svakako dajem G915 zbog wirelessa.

 Na poslu imam G413 (to je G513 minus wrist rest i RGB). Za tipkanje je super, međutim badava ti programibilne tipke ako nisu dedicirane (npr. stavim nešto na neki Fx i onda kad si u poslu i zaboraviš, pa ti negdje treba ta ista tipka; što se sad dešava i zašto ne radi?? A ti zapravo okidaš svoj macro)

Uglavnom, gledaj nešto da ima zasebne macro tipke; ako ih dosta koristiš brzo budeš frustriran.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
15 godina
online
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko
snake44 kaže...

Dvoumim se između ove tipkovnice i G513 . 

 

Prednost svakako dajem G915 zbog wirelessa. 

 

Uglavnom, ono što tražim je mehanička tipkovnica, pretežito za tipkanje, manje za gejmanje. Kod ovih tipkovnica mi se sviđa programiranje tipaka jer ću to svakako koristiti i u nekim drugim programima. Ono što me zanima je koju da odaberem između ove dvije? Do sada nisam imao mehaničku tipkovnicu. Na poslu koristim MX keys. Koliko sam čitao, svakako bi odabrao Tactile verziju jedne ili druge tipkovnice. Samo je razlika u visini tipaka, 513 normalne tipke, 915 low profile. Ima tko kakav savjet?

 

Meni je G815 tactile preodlična za programiranje. Nisam htio skuplji G915 wireless jer mi je to za tipkovnicu nebitno, jednom uštekana tu ostaje godinama, samo ju pomičem naprijed/nazad dok jedem :-D

Kupio bih opet.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko
Bitanga kaže...
snake44 kaže...

Dvoumim se između ove tipkovnice i G513 . 

 

Prednost svakako dajem G915 zbog wirelessa. 

 

Uglavnom, ono što tražim je mehanička tipkovnica, pretežito za tipkanje, manje za gejmanje. Kod ovih tipkovnica mi se sviđa programiranje tipaka jer ću to svakako koristiti i u nekim drugim programima. Ono što me zanima je koju da odaberem između ove dvije? Do sada nisam imao mehaničku tipkovnicu. Na poslu koristim MX keys. Koliko sam čitao, svakako bi odabrao Tactile verziju jedne ili druge tipkovnice. Samo je razlika u visini tipaka, 513 normalne tipke, 915 low profile. Ima tko kakav savjet?

 

Meni je G815 tactile preodlična za programiranje. Nisam htio skuplji G915 wireless jer mi je to za tipkovnicu nebitno, jednom uštekana tu ostaje godinama, samo ju pomičem naprijed/nazad dok jedem :-D

Kupio bih opet.

 Kakva je razlika u feelingu ako znas/netko zna clicky vs tactile na 815/915

 

BTW: zaslužili smo kolumnu u novom Bugu s ovom temom 

It s just cornflakes...
16 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko
Qudek kaže...

BTW: zaslužili smo kolumnu u novom Bugu s ovom temom 

 Yeap, pročitao sam jučer u novom BUG. Rekao starom i burazu da daju pola/pola para za G915 jer sam ja uzeo bio G910 i uspjeli su sjebati

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2020 10:36 (Najbrži).
13 godina
offline
Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr

Kupio sam G915 tactile. 

 

Tipkanje - odlično! samo se moram još naviknuti na G-tipke sa lijeve strane, tj. nemam osjećaja ruba tipkovnice, tako da umjesto caps locka često stisnem g2 ili g3

 

RGB - osobno me boli ona stvar za rgb i  rasvjetu i te boje. ALI rgb na ovoj tipkovnici je ludnica, pogotovo mogućnosti koje možeš preko ghuba napraviti, milijon načina rasvjete. iako mi je plan bio da je svijetlo kompletno ugašeno kako bi baterija čim dulje trajala, sada i nisam tako siguran , mislim da ću zasad imati upaljeno neko vrijeme.

 

Ghub - e tu imam zamjerki. prva je ta šta je malo kompliciran, ajde možda mi je bio kompliciran jer sam nakon cijelog radnog dana i putovanja od par sto km išao palit tipkovnicu prvi put i namještavat, ali generalno nije baš neka sreća. drugo, media tipke iznad num tipki ne rade! tj. radile su par sekundi ali nakon toga su prestale reagirati. mute tipka radi i onaj kotačić za zvuk radi. ali back, forward i play/pause ne radi. Inače slušam muziku u winampu, a probao sam i sa drugim playerima. Nažalost u ghubu se uopće nemože "doći" do tih tipki, tj. provjeriti settingse za njih. Vjerujem da je neki softverski problem vezan za ghub, tako da ako itko ima iskustva, molim da mi javi kako ovo riješiti. 

 

Edit:

 

Kada se spojiš sa bluetoothom na laptop, ghub (na laptopu) uopće ne prepoznaje tipkovnicu, tj. nemožeš ništa preko ghuba radit. Samo se preko windowsa spojiš sa bluetoothom i to je to. Settingsi ostaju oni koji su na "glavnom" kompu kamo se nalazi lightspeed. Također jedan minus za ghub!

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 15:39 (snake44).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2020 13:15 (Mojojo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr

Da oživim temu ako još netko naleti. Pitanje za one koji su ju nedavno kupili - koji su layout dobili? Postoji li tipka <> ili ne (iznimno često ju koristim)? Jesu li updateali softver?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko

Pogledaj malo moj post gore. Layout je UK layout, ali naša slova šđčćž nisu samo isprintana nego su baš dio tipke (znači svijetli kroz njih). <> nema, iljevi shift je veliki pa nema mjesta za tu tipku. Ghub su updateali, u svoj zadnjem postu sam napisao da nema podrške u ghubu za bluetooth,ali od sad ima. Znači spojim se na laptop poslovni preko bluetootha i mogu si cijeli setup napravit preko ghuba. Za sad još uvijek jako sam zadovoljan sa tipkovnicom. Nažalost makro tipke ne koristim baš toliko često, a ponekad umjesto lijevog ctrl stisnem G5 tipku, ali sve rjeđe kako se navikavam...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko

Hvala za odgovor. Nekako sam zamislio tipku G5 programirati kao crtr pa onda izbjeći te probleme. Još nisam odlučio, ali hoću kroz dan dva, MX Keys ili ova.

15 godina
offline
Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr

Piše da je ISO layout, a na slikama je ANSI.

Zatim pišu da ima HR layout. Jel ima uopće za kupiti hr layout sa osvjetljenjem?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko

Evo fotografije, nije najoštrija, u mraku da se jasnije vidi kako je izvedeno osvjetljenje naših znakova.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
15 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko
Leprechaun kaže...

Evo fotografije, nije najoštrija, u mraku da se jasnije vidi kako je izvedeno osvjetljenje naših znakova.

 Gdje si kupio i kad?

Jedna stvar koju bi trebali prodavaći slikati su tipkovnice, a nitko to ne radi.

16 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko
Mandor kaže...
Leprechaun kaže...

Evo fotografije, nije najoštrija, u mraku da se jasnije vidi kako je izvedeno osvjetljenje naših znakova.

 Gdje si kupio i kad?

Jedna stvar koju bi trebali prodavaći slikati su tipkovnice, a nitko to ne radi.

 Da, slažem se. Kupio sam u kolovozu 2020. u HGspotu. Clicky (blue) varijanta. Pitao sam ih prije ima li naše znakove, urezane.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
15 godina
offline
Re: Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika nisko

Imaju samo tkl verzije sad. Na samo jednoj pise da je hr - jezik. Sto god to znacilo. Sve slike su us layout. 

Zamisli za tu cijenu da im se ne da ni layout napisati, a kamoli cijenu.

Mogaombih pitati, ali moram uvijek isto... Ima li hr slova? A je li bas svijetli kroz njih? A enter je veliki? I onda dodje sa dodanim ruznim hr slovima iako su ti rekli da nije jer nisu dobro citali ili sto ja znam. I onda se zafrkavaj pa salji natrag i placaj. Dogodilo mi se prije, zato sam frustriran.

 A svakako necu tkl pa nema veze sad.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2022 23:26 (Mandor).
13 godina
offline
Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr

Ja imam ovu tipkovnicu, kupljena pred točno 2 god. Imam brown switcheve, a naši znakovi su baš "originalno" osvijetljeni. Znači nisu ni dodatno oštampani ili slično, isti su kao i sva druga slova na tipkovnici (jedino kad malo bolje pogledaš font naših slova je nešto ajmo reć tanji ali zanemarivo).

 

Mislim da ću je uskoro prodavati pa ako je netko zainteresiran neka me kontaktira na poruku.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Logitech G915 Lightspeed - Brza mehanika niskog pr
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2022 14:20 (snake44).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice