Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

poruka: 30
|
čitano: 6.119
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak".
6 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

svaka ćas:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

Test uspio, pacijent preminuo...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
Još gora situacija je bila u prvim testiranjima tijekom 60-tih, krajem 50-tih kada rakete često nisu niti poletjele, nego eksplodirale na lansirnoj rampi. Onda su ipak odlučili iskoristiti von Brauna i njegovo znanje. Bez obzira na njegovu prošlost....
I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

 

Budući da su već iz prvog ozbiljnijeg pokušaja (let na 12km) uspješno lansirali, letjeli, balansirali i skoro sletjeli, vjerujem da će im slijedeći test biti 100% uspješan. Rekli su da su odmah našli problem. Dakle osim ako se ne desi još neka nepredviđena pogreška, već bi za par tjedana mogli vidjeti spektakularno automatsko slijetanje monstruma od 120 metara i teškog 5,000,000 kg.

 

Moj PC  
8 0 hvala 1
12 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

Jako je lijepo roknuo. Taman na vrijeme, da je išao mrvu sporije, ne bi. Mirnovec može samo sanjati o ovakvim proizvodima.

 
15 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

bitno da je uzemljen,sve ostalo nebitno...

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

Akcija pocinje na 1h 48min

 

Nema na cemu.

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
3 0 hvala 3
12 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

a operacija RUD (rapid unscheduled disassembly) počinje na 1:54:54

 
7 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
fredii kaže...
Još gora situacija je bila u prvim testiranjima tijekom 60-tih, krajem 50-tih kada rakete često nisu niti poletjele, nego eksplodirale na lansirnoj rampi. Onda su ipak odlučili iskoristiti von Brauna i njegovo znanje. Bez obzira na njegovu prošlost....

 A najjače od svega je da kad je Von Braun došao u SAD, prvo što su mu naredili bilo je da opet radi balističke rakete za vojne svrhe. Svemirske misije i slavni Saturn/Apollo došli su dosta kasnije.

3 godine
protjeran
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
Mene više zanima tko plaća tu štetu?
Mislim, raketa nije džabe. A netko tko je kriv za boom vjerojatno mora živit još dva tri života da otplati štetu.
Pararera
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
Pararera kaže...
Mene više zanima tko plaća tu štetu?
Mislim, raketa nije džabe. A netko tko je kriv za boom vjerojatno mora živit još dva tri života da otplati štetu.

 Nakiću, jesi to ti? 

Kako je bilo u Bujici?

16 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

dobro se i prisjetiti pionira letova i svega kaj dolazi kasnije - Chuck Yaegera - koji je preminuo neki dan..

https://en.wikipedia.org/wiki/Chuck_Yeager

 

 

F

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 12:50 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
Ovo je odlično.
Sam završetak jedino je kiksao.... koliko sam vidio od tri motora radio je samo jedan.

Riješiti će to oni do slijedećeg leta :-)
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

trebali su ga napuniti bombonima pa ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
Ajar kaže...

trebali su ga napuniti bombonima pa ... 

 

... ali tko bi zviznuo botom po toj piñati?

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
znači Elon je na ovakav način obilježio godišnjicu Franji...Elon na svoj način...mi na svoj...37 milijuna za spomenik domovini
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
HCMAA kaže...
znači Elon je na ovakav način obilježio godišnjicu Franji...Elon na svoj način...mi na svoj...37 milijuna za spomenik domovini

 trebo je sletjet ispred lisinskog tamo

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
14 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

pa da ga Bandić ukrade i preproda ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
Pararera kaže...
Mene više zanima tko plaća tu štetu?
Mislim, raketa nije džabe. A netko tko je kriv za boom vjerojatno mora živit još dva tri života da otplati štetu.

 To je dio razvoja, ne moze se nesto takvo razvijati bez testiranja. A testiranje treba odraditi da bi se vidjelo gdje se griješi, a i samo uništavanje tj rušenje je rezutat. Žele testirati koliko raketa može maksimalno podnjeti. Bolje da sad unište testnu raketu nego da to otkriju kasnije kada su ljudi u njoj. 

Mislim da ju nije kontrolirala jedna osoba već jedna ekipa, tim koji prati sve detalje. Svu štetu plaća SpaceX. Space X je uspio i uništiti raketu koja je prevozila satelit ili neki teret u svemir pa je svu štetu od gubitka tereta platilo osiguranje. 

 

15 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
Stric_Jura kaže...

 

 

... ali tko bi zviznuo botom po toj piñati?

 ima ugrađen RUD. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
dankodr kaže...
Ovo je odlično.
Sam završetak jedino je kiksao.... koliko sam vidio od tri motora radio je samo jedan.

Riješiti će to oni do slijedećeg leta :-)

 Motori(tlak u spremnicima zaparvo) su bili generalno jedini problem sve je ostalo proslo test, hidraulika, krilca, koncept, ludi okretaj za przemljavanje. 

 

Prvo im je flameoutao jedan motor, a su 2 iz petnih zila trudila da idu dalje bas se vidi da se promjenio centar ravnozete i hidraulika plus gimbal su radili 100%. Onda je oso i ovaj drugi. 

42 je gurala iz petnih zila ali su ju ocito preforsirali pa se pri prizemljavanju nije upalila. Dok su 2 isla i onda se ugasio jedan od ta 2 doslovno 5 sekundi prije sljetanja. 


Sve u svemu 110 tona smo vidili kako leti. 

14 godina
online
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr

Jedan motor se po planu ugasio. Test je prošao skoro savršeno, jer nisu ni mislili da će doći tako daleko.

11 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr

!

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 22:15 (markoBT).
14 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

Jel jedino meni ova raketa iznimno ružna ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 0:41 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
loky4i4 kaže...

Jel jedino meni ova raketa iznimno ružna ?

 Srećom kod nekih stvari je bitnija funkcionalnost nego estetika.

14 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

I sada zamisli situaciju: sa Marsa se u Elonovoj raketi vraća grupa od 50-ak ljudi, sve spremno za doček, sve se lijepo odvija do 2 sekunde pred kraj a onda RUD. Zato se toliko i testira, kako do RUD-a ne bi došlo. Svaka čast SpaceX-u i Elonu, stvar se stvarno lijepo razvija, možda stvarno doživim dolazak ljudi na Mars, još važnije i povratak ljudi s Marsa i manje-više redovan promet Zemlja - Mars. Da je stari NSDAP-ovac (von Braun) živ i on bi vjerovatno bio zadovoljan napretkom, mada je on imao još veći uspjeh, poslao je ljude na Mjesec i uredno ih vratio.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr

 

čini se da je dizajner isti ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2020 9:49 (xcat).
15 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

uđe fata u sex-shop, e ne bi li kupila dildo. 

- eo, gospođo, birajte.

= onaj crveni, na zidu iza vas.

- to se ne prodaje gospođo. to je vatrogasni aparat.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povr
xcat kaže...

 

čini se da je dizajner isti ;)

 Je, i mene je podsjetilo na Flasha Gordona.  

dolazim odmah - Godot
10 godina
offline
Let Starshipa do 12,5 kilometara visine i povratak

Ovi su kao srbi, poraze proglašavaju pobjedama..

Zanimljiva je promjena narativa kad je potrebno, neuspjeh je proglašen uspjehom..

 

Kad već spominjete Von Brauna, red je spomenuti i Koroljova, ruskog znalca koji je vodio ruski raketni program..

Braun se predao amerikancima sa stotinu ostalih inžinjera, prije pada njemačke, dok su rusi pokupili ostatak koji nije direktno radio sa Braunom..

Amerikanci su sakrili sve čak i od britanaca, operacija se zvala Paperclip..

Njemci su zgotovili program raketa, no već je bilo kasno, rat je bio izgubljen na drugim područjima..

 

Rusi su prije rata sve svoje inžinjere potamanili u gulazima, tek pred kraj rata su pooslobađali neke koji su uspjeli preživjeti..Jedan od takvih, uz Koroljova, je i Tupoljev..

Za njega su svi čuli zbog naziva aviona..

 
0 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice