Lenovo Yoga Book C930 - Tri funkcije, jedno tijelo

poruka: 6
|
čitano: 4.490
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lenovo Yoga Book C930 - Tri funkcije, jedno tijelo".
5 godina
protjeran
offline
Lenovo Yoga Book C930 - Tri funkcije, jedno tijelo

Sve pet, osim što kasnite, a ono, godinu godinu i pol. 

Bajdwej, nevjerojatan uređaj. Šteta što prethodna inačica nije imala bolji procesor (i nešto veći disk and više RAMA) jer mi ovdje E-ink zaslon nije tako dobar za crtanje (a opet, ima nekih prednosti jer izrsno mijenja E-ink čitač). 

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Lenovo Yoga Book C930 - Tri funkcije, jedno ti
Antiseptik kaže...

Sve pet, osim što kasnite, a ono, godinu godinu i pol. 

Bajdwej, nevjerojatan uređaj. Šteta što prethodna inačica nije imala bolji procesor (i nešto veći disk and više RAMA) jer mi ovdje E-ink zaslon nije tako dobar za crtanje (a opet, ima nekih prednosti jer izrsno mijenja E-ink čitač). 

 Išla je recenzija ranije u tiskano izdanje, prije par mjeseci. Ali da, uređaj je predstavljen krajem 2018. Problem je što nam ga Lenovov ured nije ranije dao na testiranje. Moguće da nije došao do domaćeg tržišta ranije...iskreno ne znam detalje. 

15 godina
offline
Lenovo Yoga Book C930 - Tri funkcije, jedno tijelo

Jako zanimljiv uredjaj za studente koji moraju puno citati.

 

U zadnjih nekoliko godina svaki semestar imam bar jedan kolegij iz literature, ovako nesto bi mi dobro doslo - samo da je jace, jer eto trenutno radim u Android Studiu, a volim i crtkarati u Illustratoru, pa bi mi ovo bas ubilo 3 muhe.

 

Trenutno koristim Lenovo C340, koji sa Ryzenom 5 donekle pokriva navedene potrebe.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Lenovo Yoga Book C930 - Tri funkcije, jedno ti
wyks kaže...

Jako zanimljiv uredjaj za studente koji moraju puno citati.

 

U zadnjih nekoliko godina svaki semestar imam bar jedan kolegij iz literature, ovako nesto bi mi dobro doslo - samo da je jace, jer eto trenutno radim u Android Studiu, a volim i crtkarati u Illustratoru, pa bi mi ovo bas ubilo 3 muhe.

 

Trenutno koristim Lenovo C340, koji sa Ryzenom 5 donekle pokriva navedene potrebe.

 Ma da, spor je stroj užasno u odnosu na klasičan laptop. Dobar izbor je taj IdeaPad, žena i ja ga također koristimo samo u Intel varijanti. Tu varijantu s Ryzenom si kupio preko eKupi? Bila je odlična ponuda prije par mjeseci, a davali su i Lenovo Active Pen 2 u paketu (mi smo je kupili naknadno). Jedino mi fali nešto jača baterija. 

15 godina
offline
Re: Lenovo Yoga Book C930 - Tri funkcije, jedno ti
Denis kaže...

 Dobar izbor je taj IdeaPad, žena i ja ga također koristimo samo u Intel varijanti. Tu varijantu s Ryzenom si kupio preko eKupi? Bila je odlična ponuda prije par mjeseci, a davali su i Lenovo Active Pen 2 u paketu (mi smo je kupili naknadno). Jedino mi fali nešto jača baterija. 

Tocno taj i tocno ta akcija :D.

 

Ono sto me uzasno nervira kod Lenova (a i HP-a) jest da moras, tj. ja sam morao, istrazivati dobrih mjesec dana koji tocno model uzeti jer sam se htio rijesiti moguce glavobolje oko zasebnog nabavljanja olovke - koja je bila primarni razlog kupnje.

 

Lenovo ima istu seriju - C340, ali u srebrnoj boji koja je ne dolazi sa olovkom - tu verziju prodaje Sancta Domenica. Prije kupnje sam cak bio u Lenovo Storeu u Arena Centru i nazalost razocaralo me da nisu imali taj model u izlogu niti su mi znali reci koji modeli podrzavaju koju olovku - nesto s cime i HP ima problem. Nevjerojatna mi je kolicina netocnih informacija na stranicama prodavaca, pa sam tu akciju bas presretan docekao jer su svi podaci bili tocni - veoma slicno padu u drugu dimenziju kada ides istrazivati koji konkretno model monitora ima puni dock sa bar 60W punjenjem za Type-C.

 

U izbor je ulazio i HP pavilion x360, ali on nije dolazio sa olovkom, koja je i 100-200 kuna skuplja u slobodnoj prodaji u odnosu na ovu od Lenova.

 

Meni su mane pretopli ekran, vjerojatno jer sam se navikao na IPS glow previse, te glupa konfiguracija RAM-a tj. to sto je jedan modul tek 4GB i zalemljen je pa je maksimalno moguse imati tek 12GB RAM-a. I softver za olovku je los. S ostalime sam zadovoljan pogotovo jer su bolji konkurenti ili dva-tri puta skuplji ili ih nema na nasem trzistu. 

 

Sa olovkom sam zadovoljan, tipkovnica je odlicna, lagan je, performanse su ok cak i za povremeno upaliti AndroidStudio i izrada je jako dobra za taj cjenovni rang.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
moderator
offline
Re: Lenovo Yoga Book C930 - Tri funkcije, jedno ti
wyks kaže...
Denis kaže...

 Dobar izbor je taj IdeaPad, žena i ja ga također koristimo samo u Intel varijanti. Tu varijantu s Ryzenom si kupio preko eKupi? Bila je odlična ponuda prije par mjeseci, a davali su i Lenovo Active Pen 2 u paketu (mi smo je kupili naknadno). Jedino mi fali nešto jača baterija. 

Tocno taj i tocno ta akcija :D.

 

Ono sto me uzasno nervira kod Lenova (a i HP-a) jest da moras, tj. ja sam morao, istrazivati dobrih mjesec dana koji tocno model uzeti jer sam se htio rijesiti moguce glavobolje oko zasebnog nabavljanja olovke - koja je bila primarni razlog kupnje.

 

Lenovo ima istu seriju - C340, ali u srebrnoj boji koja je ne dolazi sa olovkom - tu verziju prodaje Sancta Domenica. Prije kupnje sam cak bio u Lenovo Storeu u Arena Centru i nazalost razocaralo me da nisu imali taj model u izlogu niti su mi znali reci koji modeli podrzavaju koju olovku - nesto s cime i HP ima problem. Nevjerojatna mi je kolicina netocnih informacija na stranicama prodavaca, pa sam tu akciju bas presretan docekao jer su svi podaci bili tocni - veoma slicno padu u drugu dimenziju kada ides istrazivati koji konkretno model monitora ima puni dock sa bar 60W punjenjem za Type-C.

 

U izbor je ulazio i HP pavilion x360, ali on nije dolazio sa olovkom, koja je i 100-200 kuna skuplja u slobodnoj prodaji u odnosu na ovu od Lenova.

 

Meni su mane pretopli ekran, vjerojatno jer sam se navikao na IPS glow previse, te glupa konfiguracija RAM-a tj. to sto je jedan modul tek 4GB i zalemljen je pa je maksimalno moguse imati tek 12GB RAM-a. I softver za olovku je los. S ostalime sam zadovoljan pogotovo jer su bolji konkurenti ili dva-tri puta skuplji ili ih nema na nasem trzistu. 

 

Sa olovkom sam zadovoljan, tipkovnica je odlicna, lagan je, performanse su ok cak i za povremeno upaliti AndroidStudio i izrada je jako dobra za taj cjenovni rang.

 Da, vidiš kak si ti navikao na te hladne ekrane, a to zapravo uopće nije normalan prikaz. Većina proizvođača na laptopima ispod 10K kuna često stavlja hladnu kalibraciju boja jer na taj način mogu izvući višu maksimalnu svjetlinu. Ja u recenzijama to komentiram u negativnom svjetlu, a hvalim proizvođače koji idu na toplu kalibraciju kakvu nude najkvalitetniji ekrani (oko 6.500 kelvina) i kakva se u principu i programira s kolorimetrom/kalibratorom. 

Inače svi C340 podržavaju aktivnu olovku ako imaju touchscreen, a mislim da čak i svi imaju touchscreen jer su svi konvertibilni odnosno može se ekran zakrenuti. 

Inače postoje i varijante koje imaju 8 GB memorije zalemljene, no ne prodaju se na domaćem tržištu. Ja imam takav, s 16 GB memorije sve skupa. 

I da, količina netočnih informacija je brutalna. U principu moraš biti jako oprezan kaj točno kupuješ, provjeriti točno model number i onda googlati dok ne nađeš spec listu samog proizvođača (ak se uopće da naći). 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice