Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

poruka: 19
|
čitano: 8.189
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina".
14 godina
neaktivan
offline
Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

Hardware wallete NIKAD ne kupujete od preprodavača ili na second hand marketu zbog sigurnosti! Kupujte direktno od proizvođača preko njihovog web shopa.

Kada se uračuna poštarina iz Francuske odakle šalju još ćete proći i jeftinije a dolazi u manje od 5 radnih dana.

I možete ga platiti bitcoinom 

 

link na webshop 

(gore je moj refferal za pivu, ako vam je ova informacija pomogla uzmite preko mojeg linka, hvala) 

Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

odlicno, nisam to ocekivao na recenziji 

koristio sam i nano S i trezor, i moram priznati da mi je trezor drazi, jos ga koristim, nano sam prodao

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

evo meni danas stiglo, ubo sam ga na crni petak,odnosno u nedjelju navečer.

 

prva mala stvarčica, ipak se mirnije spava..

 

sretno svima u kriptu!

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina
juwa kaže...

Hardware wallete NIKAD ne kupujete od preprodavača ili na second hand marketu zbog sigurnosti! Kupujte direktno od proizvođača preko njihovog web shopa.

Kada se uračuna poštarina iz Francuske odakle šalju još ćete proći i jeftinije a dolazi u manje od 5 radnih dana.

Generalno se slažem, ali...

 

Ovo više vrijedi za Tresor nego za NanoS - Tresor je bio hakiran (spojili žicom dva elementa i izvukli ključeve - presmiješno), kao pokrpali su firmwareom, ali problem kod njih ostaje i dalje - ne koriste hardware secure element.

 

NanoS (navodno) nema problem s ovime i (navodno) je siguran iako se kupi rabljenog - e sad, koliko je istine u tome je druga stvar...

 

 

1337Code_breaker kaže...

koristio sam i nano S i trezor, i moram priznati da mi je trezor drazi, jos ga koristim, nano sam prodao

 Dvoumio se između ta dva isto kao i ti, na kraju uzeo NanoS - bolje recenzije, sigurniji, bolji hardware (u smislu build quality, fora mi je ono metalno kućište, a plastično kućište je napravljeno da se skuži ako ga je netko probao otvoriti).

16 godina
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina
1337Code_breaker kaže...

koristio sam i nano S i trezor, i moram priznati da mi je trezor drazi, jos ga koristim, nano sam prodao

 

Daj to malo objasni da znamo u čemu je stvar...

13 godina
online
Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

Pozdrav. Jel se to naši trgovci polakomili oko Nano S-a? Nema ga skoro nigdje više. Tamo gdje ima, košta preko 1000kn a znam da je do prije mjesec dana ga bilo u hgshopu za 600kn. Kod proizvođača je sad 95€ i free shipping ali kao preorder jer ga ni oni nemaju za prodat do kraja 3.mj. Koja je sad fora s tim? Ima netko neki savjet gdje ga brže nabavit po razumnoj cijeni pošto ću ga poklonit nekome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

pitanjce

 

da li sa ledger nano s, mogu kupovati i prodavati novcice, bez da koristim kripto mjenjacnice?

 

da li mogu na njega mogu povezati Revolt racun/karticu tako da samo Revolt koristim i za kupnju, i poslje kada prodam da prebacujem fiat na revolt racun?

 

hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina
Timo kaže...

pitanjce

 

da li sa ledger nano s, mogu kupovati i prodavati novcice, bez da koristim kripto mjenjacnice?

 

da li mogu na njega mogu povezati Revolt racun/karticu tako da samo Revolt koristim i za kupnju, i poslje kada prodam da prebacujem fiat na revolt racun?

 

hvala unaprijed

Odgovor nije toliko jednostavan da ti mogu napisati Da ili Ne.

Ledger ima aplikaciju Ledger Live i u njoj imaš opciju sell/buy i swap coins. Oni to odrađuju u suradnji sa coinify.com.

Znači opet imaš nekakvog posrednika i na njega možeš "povezati" Revolut karticu.

 

Ako te zanima možeš li direktno iz Ledger aplikacije prebacivati novac sa i na Revolut odgovor je NE. Ledger je samo kao trezor u banci u kojem držiš nešto (crypto) pohranjeno. On nema veze sa FIAT valutama. Kreiraš svoj wallet i dobiješ adresu, a zatim kod kupovine ili rudarenja kripta možeš ih "poslati" sa ili na tu adresu.

 

Ledger je idealan ako planiraš kupovati ili rudariti kripto i čuvati ga duži period. Ukoliko planiraš odmah ili ubrzo mijenjati kripto u FIAT onda ti Ledger ne treba i jednostavnije je slati sve na wallet mjenjačnice i od tamo prebaciti u FIAT i poslati na Revolut.

Zašto su ti crypto mjenjačnice problem?

11 godina
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina
mzopg kaže...

Odgovor nije toliko jednostavan da ti mogu napisati Da ili Ne.

Ledger ima aplikaciju Ledger Live i u njoj imaš opciju sell/buy i swap coins. Oni to odrađuju u suradnji sa coinify.com.

Znači opet imaš nekakvog posrednika i na njega možeš "povezati" Revolut karticu.

 

Ako te zanima možeš li direktno iz Ledger aplikacije prebacivati novac sa i na Revolut odgovor je NE. Ledger je samo kao trezor u banci u kojem držiš nešto (crypto) pohranjeno. On nema veze sa FIAT valutama. Kreiraš svoj wallet i dobiješ adresu, a zatim kod kupovine ili rudarenja kripta možeš ih "poslati" sa ili na tu adresu.

 

Ledger je idealan ako planiraš kupovati ili rudariti kripto i čuvati ga duži period. Ukoliko planiraš odmah ili ubrzo mijenjati kripto u FIAT onda ti Ledger ne treba i jednostavnije je slati sve na wallet mjenjačnice i od tamo prebaciti u FIAT i poslati na Revolut.

Zašto su ti crypto mjenjačnice problem?

nisu mi mjenjacnice nikakav problem, samo me zanimalo ako mogu sve odradivati sa ledgerom i njegovom aplikacijom to mi je onda jednostavnije i imam sve na jednom mjestu.

Ne moram ici na coinbase, binance i slicne mjenjacnice, to mi je bila tlaka prije 7 godina kada sam se s time bavio, sad sam star i volim da je sto jednostavnije, a nisam nikada koristio Ledger, pa reko da pitam.

 

ne mislim trgovati vec samo kupovati sljedecih 10 godina, klince saljem u US na skolovanje, pa da smanjim troskove sto je vise moguce, jer mi je prinos na dionicama puno manji.

 

Ledger podrzava kupnju, swap i stake bas svakog coina koje planiram kupovati, pa nisam bio siguran da li mogu preko njega raditi i isplate u fiat.

 

Da rezimiram, Ledger i njegova aplikacija mi je dovoljna za kupnju, swap i stake coina, to sam i mislio.

 

Kazes da suraduju sa coinfy, da li to znaci da je Ledger aplikacija s kojom radim buy, swap i stake takoder povezana sa coinfy za isplatu u fiatu na revolt i mogu to sve napraviti u Ledger aplikaciji, ili moram odraditi dodatnu registraciju na coinfy sto se tice samo isplate?

 

Hvala na odgovorima.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina
Timo kaže...
Da rezimiram, Ledger i njegova aplikacija mi je dovoljna za kupnju, swap i stake coina, to sam i mislio.

 

Kazes da suraduju sa coinfy, da li to znaci da je Ledger aplikacija s kojom radim buy, swap i stake takoder povezana sa coinfy za isplatu u fiatu na revolt i mogu to sve napraviti u Ledger aplikaciji, ili moram odraditi dodatnu registraciju na coinfy sto se tice samo isplate?

 

Hvala na odgovorima.

 Koliko vidim djeluje kao da se sve odrađuje unutar ledgera, ali nisam išao dalje od prvog koraka tako da ne znam cijeli proces kupovine/prodaje. Ono što je mene odbilo su nepovoljne tarife, mislio sam nešto swapati pa tako slati dalje, ali nije se isplatilo pa mi je bolja opcija bila poslati na binance i tamo dalje konvertirati u drugu valutu.

11 godina
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina
mzopg kaže...

 Koliko vidim djeluje kao da se sve odrađuje unutar ledgera, ali nisam išao dalje od prvog koraka tako da ne znam cijeli proces kupovine/prodaje. Ono što je mene odbilo su nepovoljne tarife, mislio sam nešto swapati pa tako slati dalje, ali nije se isplatilo pa mi je bolja opcija bila poslati na binance i tamo dalje konvertirati u drugu valutu.

kuzim da, ako cesto swapas, prodajes, opcenito ako si aktivan onda te tarife znaju biti veci trosak. kako ne budem nista prodavao vec samo kupovao nekoliko godina, onda kada dode do prodaje, sve ide u jednom transferu pa tarifa nece biti problem :)

 

nista, kupit cu ga pa javim kada probam da li je All in one rjesenje.

 

Svakako hvala na pomoci.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

Zdravo, društvo!

ja sam novi na ovom području. No, nešto sam već ipak prokužio. Kupujem coine preko Crypto.com; uspio sam ih i prebaciti na Ledger Nano S. 
E, sad još jedan problem o kojem pišete, ali nema detaljnih uputa: ako želim prebaciti dio pohranjenih BTC sa Ledgera na svoj bankovni račun, kojim postupkom to učiniti?

hvala

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina
Spartakus1 kaže...

Zdravo, društvo!

ja sam novi na ovom području. No, nešto sam već ipak prokužio. Kupujem coine preko Crypto.com; uspio sam ih i prebaciti na Ledger Nano S. 
E, sad još jedan problem o kojem pišete, ali nema detaljnih uputa: ako želim prebaciti dio pohranjenih BTC sa Ledgera na svoj bankovni račun, kojim postupkom to učiniti?

hvala

 

 Moraš ih ponovno prebaciti nazad na crypto.com ili neku drugu kripto mjenjačnicu, tamo napraviš konverziju u neku FIAT valutu (najbolje onu koju ti kartica prima da nemaš dodatnih troškova konverzije) i onda povućeš na svoj račun.

Meni se Revolut tu pokazao super, mogu otvoriti račun u valuti koja mi odgovara i prijenos sa kripto mjenjačnice na VISU traje dvije tri minute.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

Pošto sam prvi put izvršio tu FIAT konverziju, kako sad određenu sumu Eur nakazati na račun banke u Litvi i zašto? I kako potom željeni iznos nakazati na Revolut račun kojeg sam otvorio?

hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina
Spartakus1 kaže...

Pošto sam prvi put izvršio tu FIAT konverziju, kako sad određenu sumu Eur nakazati na račun banke u Litvi i zašto? I kako potom željeni iznos nakazati na Revolut račun kojeg sam otvorio?

hvala

Nisam siguran da shvaćam što pitaš. Što ti znači "nakazati"?

 

Ukoliko želiš prebaciti sa kripto mjenjačnice novac koji si prebacio iz kripto u Eur onda imaš opciju "withdraw" i tamo odabereš na koji način isplaćuješ, možeš bankovnom doznakom ili na karticu. Na karticu je puno brže.

Banka u Litvi zato što crypto.com, binance, revolut svi tamo imaju račun, pa ako ti imaš Revolut onda je i tvoj račun u Litvi. Znači to što ti piše Litva se odnosi na njihov račun, a ti isplaćuješ na svoj koji može biti bilo gdje, ali o tome ovise i dodatni troškovi transakcije. Isplata na VISU će te koštati 1% od iznosa koji isplaćuješ.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina
mzopg kaže...
Spartakus1 kaže...

Pošto sam prvi put izvršio tu FIAT konverziju, kako sad određenu sumu Eur nakazati na račun banke u Litvi i zašto? I kako potom željeni iznos nakazati na Revolut račun kojeg sam otvorio?

hvala

Nisam siguran da shvaćam što pitaš. Što ti znači "nakazati"?

 

Ukoliko želiš prebaciti sa kripto mjenjačnice novac koji si prebacio iz kripto u Eur onda imaš opciju "withdraw" i tamo odabereš na koji način isplaćuješ, možeš bankovnom doznakom ili na karticu. Na karticu je puno brže.

Banka u Litvi zato što crypto.com, binance, revolut svi tamo imaju račun, pa ako ti imaš Revolut onda je i tvoj račun u Litvi. Znači to što ti piše Litva se odnosi na njihov račun, a ti isplaćuješ na svoj koji može biti bilo gdje, ali o tome ovise i dodatni troškovi transakcije. Isplata na VISU će te koštati 1% od iznosa koji isplaćuješ.

 Hvala na pomoći! Uspjelo je. 

15 godina
offline
Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

Imam na Ledgeru nešto sitno komadića ETHa i planiram ih prebaciti na mjenjačnicu.

Nešto sam čitao da je najmanji fee ako se prekonvertira u xrp.

Imate li kakav savjet kako da platim najmanji fee?

 

Hvala unaprijed.

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

konacno uhvatio vremena.

 

super jednostavna i relativno brza procedura, i instalacije i podesavanja ledgera, a i kupnje kripta.

 

sve se odradi sa i preko uredaja, cak je i verifikacija jednostavnija i brza kod ledger partnerske mjenjacnice, nego kod ostalih

 

od stavljanja u usb utor, podesavanja uredaja, otvaranja walleta, racuna na toj mjenjacnici, kupnje kripta, pa do sjedanja kripta na wallet, cca 40 min

 

nema cekanja, nema potrebe za slanjem racuna za struju i slicnih stvari, fotka se osobna i skenira faca i to je to, aktiviran je racuna na mjenjacnici za 5 min

 

dvije negativne, premala memorija ledgera, samo 138kb za instalaciju coin appova, recimo bitcoin i etherum app kad instalirate to je oko 100kb, i naknada transakcija od 5 EUR za svaku kupnju, ne znam koliko je za prodaju.

 

ovih 5 eur moze i ne mora biti puno, zavisi od kolicine koju uplacujete naravno

 

sve u svemu, posto ne mislim trejdat, vec samo kupovat i nagomilavat sljedecih 5+ godina, meni je ovo najbolje, najbrze i najprakticnije rijesenje.

 

svaka preporuka 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ledger Nano S - Hardverski čuvar bitcoina

Ledger noviteti

 

Stiže VISA kartica koja će se moći povezati preko Ledger Live aplikacije i moći će se direktno kupovati s njom i trošiti kripto koji imate u Ledgeru. Nadam se da će konverzije biti korektne.

 

https://www.ledger.com/blog/sign-up-now-our-ledger-powered-crypto-life-cl-card-is-coming

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.12.2021 0:01 (mzopg).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice