Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su porastu

poruka: 10
|
čitano: 2.908
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su porastu".
8 godina
offline
Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su porastu

pa mora biti tako kad  FB algoritam tretira zajebancije kao ''fake news'', a kako su povečali broj ljudskih revizora  treba imati u vidu da su ljudi pristrasni nekome/nečemu naklonjeni a nečemu/nekome pokazuju odbojnost.

Mene su cenzurisali zbog  lažnih vijesti, podjelio na ''only friends'' da se Cthulhu pojavio u Veneciji usljed  smanjenja zagađenja tokom lockdowna ,(a ima slika  da je u kanalu )!

waaagh ;
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su porastu

Jasno mi je da su u porastu, no nije mi jasno kome je fb source za vijesti...

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su porastu

another day in paradise

 

Facebook Fires Employee Who Shared Proof of Right Wing Favoritism

https://sanfrancisco.cbslocal.com/2020/08/07/reports-facebook-fires-employee-who-shared-proof-of-right-wing-favoritism/

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 14:52 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su porastu

U losem smo vremenskom periodu ako cemo dozvoliti da facebook odluci sto je i sto nije vijest. Mozda ce krenuti s filtriranjem ocitih gluposti no jednom kada postave uvjete za filtriranje kako cemo znati sto filtriraju i po cijoj naredbi. Isto kao kada twitter kaze da su izbrisali 100 000 kineskih ili iranskih botova mi nemamo pojma sto je sve utrpano u to brisanje. Bilo kakva osjetljiva tema u buducnosti, facebook, google, twitter ce sami odluciti kojoj strani ljudi da vjeruju. O mogucnostima masovne cenzure da ni ne pricamo. Neki buduci snowden, bradley manning, assange nece ni postojati jer ce stici naredba sa vrha da sve sto se tice neke osjetljive teme je "fake news" i treba brisati.

 
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su por
Kaže link iz teksta "Removing Holocaust Denial Content". Razumno, razumno.
No, kaže i "policy to prohibit any content that denies or distorts the Holocaust". Distorts... Hm, da. Pa kad neki povjesničar slučajno svojim radom dirne u neku od "Facebook holokaust dogmi", leti članak s Facebooka. Cenzura? Ma kakvi!
Na taj način stvaraju se neupitne "činjenice" sto vrlo podsjeca na Ministarstvo istine iz 1984.

Edit: "For many years, we have worked with communities around the world to help us understand how hatred, including anti-Semitism, is expressed online."
Ah, sad je jasno. Jebe se njima za holokaust, cilj je spriječiti kritiku na temu Židova.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2020 15:46 (Great Scott!).
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su por
Ne trkeljaj.

Niti jedan "povjesnicar" nece objavljivati svoje "radove" na facebooku niti ce oni biti oglasavani jedino i ekskluzivno na fartbooku. Osim naravno u slucaju modernih hrvatskih reviziono-povjesnicara koje su moralne nule i mulj u kanti ljudskosti.

Stp se tice ostaloga...treba zaliti osobe koje na osnovi objava na fartbooku i pticice grade svoje misljenje i stavove. Pobogu, cak i Donald Dump ima svoj profil na pticici. Daklem: svaki moron ima mogucnosti koristenja jedne takve platforme za sirenje smrada svoje gluposti.
“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
3 godine
protjeran
offline
Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su porastu

Ej. Jel mi možeš dat svoju kreditnu kraticu kako bi bija na sex stranicama?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su porastu

nekada su novinari istraživali ,koristili špijunske/forenzičarske  tehnike da bi došli do vijesti,danas ''obilaze'' portale ,stranice tzv. ''društvenih mreža'' sumnjivog kvaliteta;pseudohistorijske mitomane,samozvane YT znanstvenike ... 

waaagh ;
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su por
@warhammer,nekad je i, navodno, isus hodao zemljom. Danas si sretan ako clanak nije napisan stilom disleksicnog poluidiota. Pa i bujanec je novinar. Navodno.
7 godina
offline
Lažne vijesti na Faceboku u dramatičnom su porastu

Da, naravno da je fake news u porastu kad 24sata, index, vecernji, jutarnji i telegram sve više objavljuju na facebooku.

To je situacija kod nas, a nije bolja ni u svijetu sa fake newsom poput CNN-a i ostalih velikih mainstream medija.

To odavno nije novinarstvo nego ideološki i politički aktivizam, jednog dana će sigurno ti "novinari" odgovarati za takve stvari..

 
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice