Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

poruka: 186
|
čitano: 34.582
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat".
7 godina
neaktivan
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Bojica kaže...
. . .  imam doma starije ukucane koji su na samrti ako dobe obicnu gripu i sta sad.. kad je sezoan gripe ja da dam otkaz i cekam doma da prode samo radi njih??? daj nekenjusi, a ti ako hoces bit ovca budi i glasaj si za HDZ ali nemoj vrijedati druge koji imaju bar malo pameti..

 

ne moraš čekati doma, moš se cijepiti. 

 

Anyway, napisati "samo radi njih" može sam prilčno debilna osoba, da ne kažem idiot. I krivo su ti rekli da imaš malo pameti. Nemaš. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 13:33 (dick_of_the_sheep).
16 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Bojica kaže...
Nisam 1x stavil brnjicu nit nenamjeravam... svugdje govore da moram ja namejrno odbijam i svugdje sam dobio uslugu...

To ti se zove "pametniji popušta".

Iliti, vide budalu ispred sebe i neće se svađati.

15 godina
online
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Samo razmislimo da li bi ovo koristili da je virus 10 ili 20 puta smrtonosniji od trenutnog stanja.

Da li bi onda rekli da je apsolutno beskorisno? Da li bi onda vrijedila ista moralna načela koja sad imamo?

 

Meni je osobno drago da se počelo razmišljati o implementaciji ovakvih tehnologija. Za sad bez ikakvih posljedica, jer oni koji su opasni po društvo neće biti nikome prijavljeni.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Old Iggy kaže...
Bojica kaže...
Nisam 1x stavil brnjicu nit nenamjeravam... svugdje govore da moram ja namejrno odbijam i svugdje sam dobio uslugu...

To ti se zove "pametniji popušta".

Iliti, vide budalu ispred sebe i neće se svađati.

 

U tome i je problem. Što se trgovci koji žive od kupaca moraju svađati s kupcima. To nije njihov posao.

A ovi nemaju srama i inate se protiv nekih društvenih normi društva u kojem žive.

 

Neš ti sramote stavit masku na facu. Kirurzi ju nose po cijele dane na poslu da ti ne pljuckaju u utrobu dok te krpaju, a nama je teško u pekari stavit masku.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Bitanga kaže...
Old Iggy kaže...
Bojica kaže...
Nisam 1x stavil brnjicu nit nenamjeravam... svugdje govore da moram ja namejrno odbijam i svugdje sam dobio uslugu...

To ti se zove "pametniji popušta".

Iliti, vide budalu ispred sebe i neće se svađati.

 

U tome i je problem. Što se trgovci koji žive od kupaca moraju svađati s kupcima. To nije njihov posao.

A ovi nemaju srama i inate se protiv nekih društvenih normi društva u kojem žive.

 

Neš ti sramote stavit masku na facu. Kirurzi ju nose po cijele dane na poslu da ti ne pljuckaju u utrobu dok te krpaju, a nama je teško u pekari stavit masku.

 Jedini je problem što se umjesto preporuka trebaju uvesti direktive, s definiranim kaznama. Počevši od novčanih do suspenzije zdravstvenog osiguranja.

13 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Bojica kaže...
BlackMoon kaže...
kbenzema kaže...
Bez brige, znam zakaj se ne unosi. Ali i dalje sam istog mišljenja kao i prvog dana kad se pojavila ta gripica

 Neću komentirati aplikaciju, niti vidim ikakvog smisla od nje, ali moram konstatirati da samo idiot kao ti može bolest koja je ubila 700.000 ljudi nazvati gripicom. Ne volim nikoga vrijeđati, ali ovakvi mudrijaši me stvarno izbace iz takta, a na žalost, ima ih...Da li pri svojim balavim, adoloscentsko-drkačkim izjavama misliš na ljude s komorbiditetima ili na starije ljude? To može biti sutra tvoj djed, rođak, prijatelj! A ti ne želiš nositi brnjicu, čak i pod uvjetom da si zaražen i da nesvjesno virus prenosiš na druge? Jer ti si mlad, jak, balav, umišljen i misliš da možeš sve?  Ja bi te odmah strpao u prdekanu ili dobro udario po džepu pa bi tvoj pačji mozak možda i proradio.

 

Ja sam identicnog razmisljanja.. Nisam 1x stavil brnjicu nit nenamjeravam... svugdje govore da moram ja namejrno odbijam i svugdje sam dobio uslugu...

700k ljudi je mnogo u danasnje vrijeme? kolko ono svake god umre od gripe? oko 600k u prosjeku... znaci ovo je malo jaca gripa... Malarija, rak moram dalje nabrajati?? kolko ljudi umrlo ili ima nekih težih zdravstvenih problema jer su ih odbili ljeciti radi gripe??? imam doma starije ukucane koji su na samrti ako dobe obicnu gripu i sta sad.. kad je sezoan gripe ja da dam otkaz i cekam doma da prode samo radi njih??? daj nekenjusi, a ti ako hoces bit ovca budi i glasaj si za HDZ ali nemoj vrijedati druge koji imaju bar malo pameti..

svuda kažu da su se ovi ili oni zarazili od ukućana ili prijatelja, na svadbama, ovoj ili onoj fešti i onda uvedu maske za trgovine - smiješno.. prije maski u trgovinama 100 oboljelih na dan, nakon maski i dalje 100.. a da se korona širi trgovinama, ne bi nitko "preživio" prvi val

15 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
ministar kaže...

svuda kažu da su se ovi ili oni zarazili od ukućana ili prijatelja, na svadbama, ovoj ili onoj fešti i onda uvedu maske za trgovine - smiješno.. prije maski u trgovinama 100 oboljelih na dan, nakon maski i dalje 100.. a da se korona širi trgovinama, ne bi nitko "preživio" prvi val

 

A, evo jednog znanstvenika punog podataka.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Bitanga kaže...
ministar kaže...

svuda kažu da su se ovi ili oni zarazili od ukućana ili prijatelja, na svadbama, ovoj ili onoj fešti i onda uvedu maske za trgovine - smiješno.. prije maski u trgovinama 100 oboljelih na dan, nakon maski i dalje 100.. a da se korona širi trgovinama, ne bi nitko "preživio" prvi val

 

A, evo jednog znanstvenika punog podataka.

pa sigurno sam jednako dobar znanstvenik kao i vecina ovih koji nam kroje sudbinu, iako nemam onu iskaznicu koju oni imaju.. samo sam realan i vidim sto se dogada oko nas

15 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
ministar kaže...

pa sigurno sam jednako dobar znanstvenik kao i vecina ovih koji nam kroje sudbinu, iako nemam onu iskaznicu koju oni imaju.. samo sam realan i vidim sto se dogada oko nas

 

Sure :-)

Daj još malo činjenica pliz.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
ministar kaže...

pa sigurno sam jednako dobar znanstvenik

Znaš uopće što znači znanstvenik?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Pero Dinamit kaže...
Visak kaže...
Škola je odgojna ustanova jer djecu treba odgajati, a puno vremena provedu tamo, pa to vrijeme treba iskoristiti. To ne znači da djeca ne mogu biti odgojena i kod kuće, ako prilike tako nalažu.
Roditelji muku muče sa svojih par klinaca, a očekuju da učitelj izađe na kraj s njih 30 i to tuđih.

 Boldano, točno u sridu.

 

Pa, baš i nije :)

 

Tko god ima djecu pa vidi kak se ona ponašaju dok ih čuvaju bake i djedovi (dobri, poslušni, itd) ili dok ste vi ko roditelji sami s njima (ne slušaju, rade štetu, inate se, itd), zna dobro kak djeca mogu biti prevrtljiva (pričam iz osobnog iskustva jelte, tko nema djecu teško može ovo znati).

 

Također u školama su stvari drugačije, čak i u vrtiću.

 

Tko ima djecu u vrtiću zna za "efekt grupe" ili kak se već to zove. Djeca se grupiraju jedni k drugima i u miru se samostalno igraju, mada nema izravnog kontakta. Zato je često lakše paziti njih 20 u vrtiću, a izgubiš doma glavu s njih dvoje.

 

Tako da vam 30-djece doma i 30-djece u školi uopće nije usporedivo, niti s psihološke niti s pedagoško-odgojne strane. Posve neutemeljena usporedba.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Pa onda onaj kome je teško s dvoje djece nek pokupi još desetak po susjedstvu i uživa u efektu grupe.

Pitaj malo tete u vrtiću i učitelje kako im je lako.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
protjeran
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Visak kaže...
Škola je odgojna ustanova jer djecu treba odgajati, a puno vremena provedu tamo, pa to vrijeme treba iskoristiti. To ne znači da djeca ne mogu biti odgojena i kod kuće, ako prilike tako nalažu.
Roditelji muku muče sa svojih par klinaca, a očekuju da učitelj izađe na kraj s njih 30 i to tuđih.

 I da i ne.

Očekujem od škole da mi djecu nauči matematici i fizici, te ostalim predmetima u mjeri većoj od one kojom ih ja mogu naučiti. I da ih drži na toplom, sigurnom i barem s jednim obrokom te ispravnim sanitarnim čvorom.

ODGOJ je kod kuće, nigdje drugdje. Polomiš se odgojiti par klipana doma, sad si zamisli njih 30 kako si rekao.

Različite nacionalnosti i vjere, što znači totalno drugi moralni kompasi koji su dani kod kuće prije nego su krenuli u školu. Realno, ni nemogu se djeca odgojiti nigdje osim kod kuće.

 

16 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Jarvan kaže...

Različite nacionalnosti i vjere, što znači totalno drugi moralni kompasi koji su dani kod kuće prije nego su krenuli u školu.

 

Upravo zato i je odgojna.

11 godina
protjeran
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...

Različite nacionalnosti i vjere, što znači totalno drugi moralni kompasi koji su dani kod kuće prije nego su krenuli u školu.

 

Upravo zato i je odgojna.

 Ne, krivi naziv.

 

Tko si može dati za pravo djetetu reći da ono kaj mama i tata su ga doma naučili je krivo (naravno ako je kulturološka razlika, ak je nekaj krivo krivo je u svakom narodu)? To nije odgoj, nego ispiranje mozga.

 

Zato i imamo debilnu djecu, kasnije jedva punoljetne kretene koje čitamo po crnoj kronici, i s gađenjem ih gledamo kaj rade u javnosti. Jer su roditelji (ljenčine) prepustili odgoj nekom drugom .. a taj netko drugi jedva svoje doma odgoji, kamoli još i tvoje.

13 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Bitanga kaže...
ministar kaže...

pa sigurno sam jednako dobar znanstvenik kao i vecina ovih koji nam kroje sudbinu, iako nemam onu iskaznicu koju oni imaju.. samo sam realan i vidim sto se dogada oko nas

 

Sure :-)

Daj još malo činjenica pliz.

 ajmo ovako.. kad sam ja vec toliko glup, da mi objasnis.. zasto su maske obavezne u trgovinama ako se korona siri bliskim kontaktom duzim od 15 minuta (osim ako si clan odredene stranke)? kada se to dogada u trgovini?

16 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo zato i je odgojna.

 Ne, krivi naziv.

 

Tko si može dati za pravo djetetu reći da ono kaj mama i tata su ga doma naučili je krivo (naravno ako je kulturološka razlika, ak je nekaj krivo krivo je u svakom narodu)? To nije odgoj, nego ispiranje mozga.

 

Zato i imamo debilnu djecu, kasnije jedva punoljetne kretene koje čitamo po crnoj kronici, i s gađenjem ih gledamo kaj rade u javnosti. Jer su roditelji (ljenčine) prepustili odgoj nekom drugom .. a taj netko drugi jedva svoje doma odgoji, kamoli još i tvoje.

Imamo debilnu djecu jer se pouzdajemo u kućni odgoj.

Ideja odgoja nije primanje informacija iz samo jednog izvora, dapače.

15 godina
neaktivan
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Moral i odgoj kreću od kućnog odgoja.

Škola ima i obrazovnu i odgojnu i socijalizacijsku ulogu.

Recimo da su svi odgojeni i socijalizirani i dovoljno educirani, rasprave na forumima bi bile puno više argumentirane i s više promišljanja o tuđim stajalištima.

 

Jer kada si čovjek stvori mentalni bunker u stanu/kući, i ne druži se s drugima i ne promišlja što i zašto drugi razmišljaju, te mu još Google i sl sustavi kroz browser/mob/facebook prezentiraju istomišljenike i sl stavove, onda je izlazak iz tog mentalnog bunkera i prihvaćanje tuđih mišljenja jako teško, ako ne i nemoguće nakon nekih godina starosti.

 

I baš zato djeca moraju ići u školu. Da ako ništa drugo vide da ima drugih i drugačijih razmišljanja, te iznalaženja načina za uspostavu odnosa i sa njima.

 

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
ministar kaže...
Bitanga kaže...
ministar kaže...

pa sigurno sam jednako dobar znanstvenik kao i vecina ovih koji nam kroje sudbinu, iako nemam onu iskaznicu koju oni imaju.. samo sam realan i vidim sto se dogada oko nas

 

Sure :-)

Daj još malo činjenica pliz.

 ajmo ovako.. kad sam ja vec toliko glup, da mi objasnis.. zasto su maske obavezne u trgovinama ako se korona siri bliskim kontaktom duzim od 15 minuta (osim ako si clan odredene stranke)? kada se to dogada u trgovini?

 

Evo objasnit ću ti. Širenje zaraze je statistika. Možeš se zaraziti u minuti, a možeš se ne zaraziti ni nakon pola sata.

Ako nešto smanjuje vjerojatnost širenja zaraze barem malo zašto ne bi pripomogao. 

 

Kad se to događa u trgovini? Pa evo, recimo ja redovito kihnem kad uđem iz vrućeg u hladno ili obrnuto. Ljudi su zmazani, kopaju nos, pipkaju sve živo. To se osuši, prašina leti svuda po zraku. Jesi ikad vidio prašinu kako leti po zraku u zatvorenim prostorima? Možda ti ne bude ništa, a možda se zaraziš. Pa zaraziš još 200 ljudi. A možda ne.

Jel sad kužiš? Igra vjerojatnosti.

 

Zašto pereš ruke?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 16:04 (Bitanga).
11 godina
protjeran
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo zato i je odgojna.

 Ne, krivi naziv.

 

Tko si može dati za pravo djetetu reći da ono kaj mama i tata su ga doma naučili je krivo (naravno ako je kulturološka razlika, ak je nekaj krivo krivo je u svakom narodu)? To nije odgoj, nego ispiranje mozga.

 

Zato i imamo debilnu djecu, kasnije jedva punoljetne kretene koje čitamo po crnoj kronici, i s gađenjem ih gledamo kaj rade u javnosti. Jer su roditelji (ljenčine) prepustili odgoj nekom drugom .. a taj netko drugi jedva svoje doma odgoji, kamoli još i tvoje.

Imamo debilnu djecu jer se pouzdajemo u kućni odgoj.

Ideja odgoja nije primanje informacija iz samo jednog izvora, dapače.

 Ne baš.

 

Miješaš kućni odgoj sa socijalizacijom.

 

Doma se odgajaš, vani se "socijaliziraš".

 

U školi, još i vrtiću se djeca uče na drugu djecu, strpljenju, dijeljenju, razumijevanju, i to bi trebala biti praktična primjena onog kaj imaju doma.

 

Danas su roditelji sve lijeniji (gledam oko sebe, i roditelje koje srećem u vrtiću), kad bi mogli djecu bi poslali u internat da ih ne vide i ne čuju, a željeli bi ih vidjeti samo da ih poslikaju i stave na društvene mreže.

16 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo zato i je odgojna.

 Ne, krivi naziv.

 

Tko si može dati za pravo djetetu reći da ono kaj mama i tata su ga doma naučili je krivo (naravno ako je kulturološka razlika, ak je nekaj krivo krivo je u svakom narodu)? To nije odgoj, nego ispiranje mozga.

 

Zato i imamo debilnu djecu, kasnije jedva punoljetne kretene koje čitamo po crnoj kronici, i s gađenjem ih gledamo kaj rade u javnosti. Jer su roditelji (ljenčine) prepustili odgoj nekom drugom .. a taj netko drugi jedva svoje doma odgoji, kamoli još i tvoje.

Imamo debilnu djecu jer se pouzdajemo u kućni odgoj.

Ideja odgoja nije primanje informacija iz samo jednog izvora, dapače.

 Ne baš.

 

Miješaš kućni odgoj sa socijalizacijom.

 

Doma se odgajaš, vani se "socijaliziraš".

 Sve je to odgoj. Zato škola i je i odgojna ustanova.

11 godina
protjeran
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo zato i je odgojna.

 Ne, krivi naziv.

 

Tko si može dati za pravo djetetu reći da ono kaj mama i tata su ga doma naučili je krivo (naravno ako je kulturološka razlika, ak je nekaj krivo krivo je u svakom narodu)? To nije odgoj, nego ispiranje mozga.

 

Zato i imamo debilnu djecu, kasnije jedva punoljetne kretene koje čitamo po crnoj kronici, i s gađenjem ih gledamo kaj rade u javnosti. Jer su roditelji (ljenčine) prepustili odgoj nekom drugom .. a taj netko drugi jedva svoje doma odgoji, kamoli još i tvoje.

Imamo debilnu djecu jer se pouzdajemo u kućni odgoj.

Ideja odgoja nije primanje informacija iz samo jednog izvora, dapače.

 Ne baš.

 

Miješaš kućni odgoj sa socijalizacijom.

 

Doma se odgajaš, vani se "socijaliziraš".

 Sve je to odgoj. Zato škola i je i odgojna ustanova.

 Evo citat s linka.

"Provode ga odgojni čimbenici: obitelj, škole, Crkva, sve odgojne ustanove, a potpomažu kult. ustanove i udruge, udruge mladeži, mediji. Što je više odgojnih čimbenika, ukupno je odgajanje učinkovitije."ž

 

Zato je moj odgovor bio dva puta "Da i ne".

Što je više čimbenika, to je bolje (mada nije uvjet, uvelike igra ulogu i sam karakter pojedinca, onaj s kojim se rodimo).

Ako dođe dijete u školu bez kućnog odgoja, neće mu ni škola pomoći.

15 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...
Jarvan kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo zato i je odgojna.

 Ne, krivi naziv.

 

Tko si može dati za pravo djetetu reći da ono kaj mama i tata su ga doma naučili je krivo (naravno ako je kulturološka razlika, ak je nekaj krivo krivo je u svakom narodu)? To nije odgoj, nego ispiranje mozga.

 

Zato i imamo debilnu djecu, kasnije jedva punoljetne kretene koje čitamo po crnoj kronici, i s gađenjem ih gledamo kaj rade u javnosti. Jer su roditelji (ljenčine) prepustili odgoj nekom drugom .. a taj netko drugi jedva svoje doma odgoji, kamoli još i tvoje.

Imamo debilnu djecu jer se pouzdajemo u kućni odgoj.

Ideja odgoja nije primanje informacija iz samo jednog izvora, dapače.

 Ne baš.

 

Miješaš kućni odgoj sa socijalizacijom.

 

Doma se odgajaš, vani se "socijaliziraš".

 Sve je to odgoj. Zato škola i je i odgojna ustanova.

 Evo citat s linka.

"Provode ga odgojni čimbenici: obitelj, škole, Crkva, sve odgojne ustanove, a potpomažu kult. ustanove i udruge, udruge mladeži, mediji. Što je više odgojnih čimbenika, ukupno je odgajanje učinkovitije."ž

 

Zato je moj odgovor bio dva puta "Da i ne".

Što je više čimbenika, to je bolje (mada nije uvjet, uvelike igra ulogu i sam karakter pojedinca, onaj s kojim se rodimo).

Ako dođe dijete u školu bez kućnog odgoja, neće mu ni škola pomoći.


Otišli ste skroz u smik i van teme. 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Bitanga kaže...
ministar kaže...
Bitanga kaže...
ministar kaže...

pa sigurno sam jednako dobar znanstvenik kao i vecina ovih koji nam kroje sudbinu, iako nemam onu iskaznicu koju oni imaju.. samo sam realan i vidim sto se dogada oko nas

 

Sure :-)

Daj još malo činjenica pliz.

 ajmo ovako.. kad sam ja vec toliko glup, da mi objasnis.. zasto su maske obavezne u trgovinama ako se korona siri bliskim kontaktom duzim od 15 minuta (osim ako si clan odredene stranke)? kada se to dogada u trgovini?

 

Evo objasnit ću ti. Širenje zaraze je statistika. Možeš se zaraziti u minuti, a možeš se ne zaraziti ni nakon pola sata.

Ako nešto smanjuje vjerojatnost širenja zaraze barem malo zašto ne bi pripomogao. 

 

Kad se to događa u trgovini? Pa evo, recimo ja redovito kihnem kad uđem iz vrućeg u hladno ili obrnuto. Ljudi su zmazani, kopaju nos, pipkaju sve živo. To se osuši, prašina leti svuda po zraku. Jesi ikad vidio prašinu kako leti po zraku u zatvorenim prostorima? Možda ti ne bude ništa, a možda se zaraziš. Pa zaraziš još 200 ljudi. A možda ne.

Jel sad kužiš? Igra vjerojatnosti.

 

Zašto pereš ruke?

 Samo da repliciram ovima koji su pametni... ja sam se zarazio prije dvije godine za vrijeme one jake epidemije H1N1 upravo u dućanu. Zarazio sam naravno i doma i mamu je umalo ubila. Nebih sad riskirao ako nemoram isprobavati kako se to mogu zaraziti u dućanu sa covidom. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
overhaul kaže...

 Samo da repliciram ovima koji su pametni... ja sam se zarazio prije dvije godine za vrijeme one jake epidemije H1N1 upravo u dućanu. Zarazio sam naravno i doma i mamu je umalo ubila. Nebih sad riskirao ako nemoram isprobavati kako se to mogu zaraziti u dućanu sa covidom. 

Onda najbolje ovako:

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Visak kaže...
Pa onda onaj kome je teško s dvoje djece nek pokupi još desetak po susjedstvu i uživa u efektu grupe.

Pitaj malo tete u vrtiću i učitelje kako im je lako.

 

Može pojašnjenje ovog prvog komentara? Ne kužim ga, zašto bi netko uzimao djecu po susjedstvu ako za to nema uvjete, licence i sve ostalo, jer djeca nisu inventar kojeg možeš uzimat i posuđivati naokolo?

 

Jasno je u kojem smjeru ide taj komentar i koja mu je namjera, ali je posve promašen, više zvuči ko nekakvo nabadanje. 

 

Kaj se tiče drugog dijela, evo citat jedne tete iz vrtića koja je išla sa svoje troje djece na more:

 

"Jedva čekam vratiti se na posao da si odmorim od godišnjeg sa svojom djecom".

 

No u svakom slučaju ovo je debelo već OT pa se povlačim iz teme.

 

 

14 godina
offline
Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kontakat

Evo bas procitao da se pod settings/google pojavila opcija "Covid-19 Exposure Notifications".

 

Gale
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 11:52 (Legasus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
Bitanga kaže...

 

Da li si uopće pročitao ovaj jednostavni tekst iz članka koji jasno opisuje kako aplikacija radi?

 Ne piše, ako bi više logičnije razmišljao ? 

 

Koliko ljudi prođes dnevno  ?  

Zaraziti možes i nekog u kratkom vremenu, samo osoba mora imati nizak imunitet. 

Osobu možes zaraziti i ako je dirala nešto ili kihnula u kvaku od vrata.

 

I još koristi bluetooth koji nije precizan, zamisli sad ovo nalazis se u autu koji je parkiran negdje u gradu. Pored tebe prolaze pješaci, hoče li aplikacija to računat kao kontakt ?  Kako aplikacija zna tko je pored tebe a tko nije, jer kao što sam rekao koristi bluetoot no ne i GPS. 

 

Oni budu dobili puno podatakaa koje riječ o osobi koja živi u gradu, no ako osoba živi na selu onda bude lakše raspolagati sa podacima. 

 

 

16 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
T700 kaže...

I još koristi bluetooth koji nije precizan, zamisli sad ovo nalazis se u autu koji je parkiran negdje u gradu. Pored tebe prolaze pješaci, hoče li aplikacija to računat kao kontakt ?  

 

Ne. Zaboga, daj proučite kako app radi, što je sve potrebno, što i kako dojavljuje i shvatite da ne postoji ništa apsolutno sigurno i točno.

 

Povećanje broja sustava / procedura koje pomažu ukupno povećava i sigurnost te manjenje mogućnosti zaraze.

15 godina
online
Re: Lansirana hrvatska aplikacija za praćenje kont
T700 kaže...
Bitanga kaže...

 

Da li si uopće pročitao ovaj jednostavni tekst iz članka koji jasno opisuje kako aplikacija radi?

 Ne piše, ako bi više logičnije razmišljao ? 

 

Koliko ljudi prođes dnevno  ?  

Zaraziti možes i nekog u kratkom vremenu, samo osoba mora imati nizak imunitet. 

Osobu možes zaraziti i ako je dirala nešto ili kihnula u kvaku od vrata.

 

I još koristi bluetooth koji nije precizan, zamisli sad ovo nalazis se u autu koji je parkiran negdje u gradu. Pored tebe prolaze pješaci, hoče li aplikacija to računat kao kontakt ?  Kako aplikacija zna tko je pored tebe a tko nije, jer kao što sam rekao koristi bluetoot no ne i GPS. 

 

Oni budu dobili puno podatakaa koje riječ o osobi koja živi u gradu, no ako osoba živi na selu onda bude lakše raspolagati sa podacima. 

 

 

 

Kažem opet, jesi li pročitao? Kao kontakt se uzima ako si dulje od nekog vremena u rangeu. Logično je da pješaci neće biti uračunati.

Naravno da ima prostora za poboljšanje, a siguran sam da će se i poboljšavati.

 

Upravo je glavnina problema u ljudima koji ne razumiju kako nešto radi, a uvjereni su da točno znaju i da se sve informacije budu koristile protiv njih. Zato nisu niti ugradili GPS lociranje i timestampove s kojima bi osoba koja dobije notifikaciju lakše mogla odrediti jel u to vrijeme mogla biti zaražena (ako zna da je tada bila u autu u krkljancu na slavonskoj). Da su to ugradili odmah bi se javili dušebrižnici, iako se te informacije nikad ni ne bi slale na server nego su lokalno u tvom mobitelu za korelaciju podataka sa servera.

 

Ja osobno ne prođem puno ljudi jer ne živim u Zagrebu, kao i cca 80% Hrvatske. Nisu svi u fucking tramvajima i po Ilici cijele dane.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice