Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom

poruka: 25
|
čitano: 7.558
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom".
14 godina
offline
Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom

Eh, vjerujem da bih i ja bio jako zadovoljan Teslom S, samo čudan nedostatak nekih šarenih papirića mi kvari to zadovoljstvo

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
Nije nimalo čudno. S je toliko bolji od klasičnih automobila da mu se neke dječje bolesti mogu oprostiti. Kao npr prvi iphone. Nije imao MMS ni copy-paste ali je imao funkcionalan i po prvi put na mobitelu praktičan internet
Ja rekoh
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom

a po pouzdanosti vozila tek su uspjeli prijeći prosječnost, dok im je model x proglašen za najgori auto 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
Kako mogu biti zadovoljni, kad su im na ovom forumu lijepo objasnili da ti auti ne valjaju i da su izuzetno nepraktični? Kako ti Amerikanci dođu do Beča ili kroz Liku do mora i kako pune pred svojim neboderom?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom

Kupci Tesle samom kupnjom automatski postaju mesije, stručnjaci za el. automobile, vrhunski analitičari automobilske industrije i tržišta dok zapravo često nemaju pojma nego se samo deru iz bandwagona..

Ima i u hr takvih..

 

To ne znači da su el. auti loša stvar, naprotiv, jedino vlasnici Tesle iskaču kao "majstori", zasada.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.12.2017 11:42 (nixass).
Moj PC  
13 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb

Apple i Tesla fanboy brani neobranjivo. I to u samo jednoj temi. Ovaj svijet strvarno ide k vragu.

13 godina
offline
Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom

Obzirom na obzir, ovaj članak Consumer Reports-a smatram teškom navlakušom, čisti clickbait naslov, jebi ga, treba podići dobar glas američkoj industriji. 

Uz spoznaju koliko je američki standard bolji, čitaj veći, i koliko su tržište uopće, toliko me i ne čudi hype oko Tesle, ali me isto tako živo zanima koliko će se "sretni i nadasve zadovoljni vlasnici" osjećati takvima do prvog prometnog udesa, kada vide koliko im koštaju rezervni dijelovi?! 

Vjerojatno i neće biti toliko takvih problema, obzirom su i njihove ceste znatno bolje, ali opet, da je X model proglašen "smećem samo takvim" a ukupno su "najzadovoljniji njihovi ukupno vlasnici" pored jednog Porsche-a 911, djeluje mi tako naivno 

 

Obzirom na sve što se događa u svijetu, uopće me nebi začudilo da je sve ovo samo reklamna propaganda, i to ne neka vrhunska, već samo ona koja drži jedno vrijeme vodu, dok si majstori napune džepove pa odu, tko zna kuda! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
nixass kaže...

Kupci Tesle samom kupnjom automatski postaju mesije, stručnjaci za el. automobile, vrhunski analitičari automobilske industrije i tržišta dok zapravo često nemaju pojma nego se samo deru iz bandwagona..

Ima i u hr takvih..

 

To ne znači da su el. auti loša stvar, naprotiv, jedino vlasnici Tesle iskaču kao "majstori", zasada.

 Prije svega treba uzeti u obzir da je teslina klijentela razmažena do krajnjih granica, u garažama imaju porschee, mercedese s klase i slično. Takvi su, očekivano, skloniji gledati puno više sitnica nego prosječan kupac kojem je honda civic vrh svijeta. Najviše pritužbi po modelu x odnosi se na vrata, neravnine u završnoj obradi i slično dok na pogon nema pritužbi. Model s je po istom izvoru iznad prosjeka. S druge strane, oni koji nemaju problema su ekstremno zadovoljni jer tesle su zbilja posebne i tako uspijevaju nadglasati nezadovoljne što je sve zajedno prilično varljivo obzirom na mali broj modela x u upotrebi. Tek s modelom 3 koji ce se prodavati u milijunskim serijama može biti govora o reprezentativnim statistikama. Tesla je, odnosno Musk osobno, priznao da su pretjerali sa fičerima na modelu x pa je trojka pojednostavljena do krajnjih granica. Dan danas nije svatko u stanju napraviti pouzdan automobil i prodavati ga u milijunskim serijama. Vidjet ćemo uskoro kako to Tesli ide

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
ATJLučko kaže...

Obzirom na obzir, ovaj članak Consumer Reports-a smatram teškom navlakušom, čisti clickbait naslov, jebi ga, treba podići dobar glas američkoj industriji. 

Uz spoznaju koliko je američki standard bolji, čitaj veći, i koliko su tržište uopće, toliko me i ne čudi hype oko Tesle, ali me isto tako živo zanima koliko će se "sretni i nadasve zadovoljni vlasnici" osjećati takvima do prvog prometnog udesa, kada vide koliko im koštaju rezervni dijelovi?! 

Vjerojatno i neće biti toliko takvih problema, obzirom su i njihove ceste znatno bolje, ali opet, da je X model proglašen "smećem samo takvim" a ukupno su "najzadovoljniji njihovi ukupno vlasnici" pored jednog Porsche-a 911, djeluje mi tako naivno 

 

Obzirom na sve što se događa u svijetu, uopće me nebi začudilo da je sve ovo samo reklamna propaganda, i to ne neka vrhunska, već samo ona koja drži jedno vrijeme vodu, dok si majstori napune džepove pa odu, tko zna kuda! 

 kaj se cudis, ti si isti po pitanju applea, na oba oka zmiris kad su problemi u pitanju

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
ATJLučko kaže...

Vjerojatno i neće biti toliko takvih problema, obzirom su i njihove ceste znatno bolje, ali opet, da je X model proglašen "smećem samo takvim" a ukupno su "najzadovoljniji njihovi ukupno vlasnici" pored jednog Porsche-a 911, djeluje mi tako naivno 

 

Obzirom na sve što se događa u svijetu, uopće me nebi začudilo da je sve ovo samo reklamna propaganda, i to ne neka vrhunska, već samo ona koja drži jedno vrijeme vodu, dok si majstori napune džepove pa odu, tko zna kuda! 

Ceste u US znatno bolje?!

Kad kupiš nešto po 2-3 puta višoj cijeni od normalne ne možeš reći da ne valja. Možda se nesvjesno samozavaravaš kako se ne bi osjećao loše, a možda lažeš ljudima oko sebe kako te oni ne bi smatrali budalom. To je kao i tvoj iPhone 

8 godina
offline
Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom

Ako već radimo analogiju između tesli i jabuka, čekam kad će Vlada u revijalnom tonu udrit i po Tesli. Program boljitka se sveo na nabavku službenih mobitela i automobila, odnosno:

Vlada više troši na nove mobitele nego na sve znanstvene projekte u 2018. godini

 ...u revijalnom tonu, digitalizacija:

 

 

 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom

Pa jasno je da je iPhone najbolji mobitel na svijetu (i u okolici), a Tesla S najbolji auto na svijetu (i u okolici). Sram ga bilo ko drugačije pomisli.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
Plaćen oglas od Tesle 😛😉
*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
Visak kaže...
Kako mogu biti zadovoljni, kad su im na ovom forumu lijepo objasnili da ti auti ne valjaju i da su izuzetno nepraktični? Kako ti Amerikanci dođu do Beča ili kroz Liku do mora i kako pune pred svojim neboderom?

 To su napisali ljudi koji aktivno koriste automobile, dok ti po vlastitom priznanju nisi jedan od njih pa je tvoje čuđenje i posvemašnji manjak nerazumjevanja tematike posve razumljiv.

Nissan Leaf bude u EU  ugrabil 0.077% EU tržišta, impresivno, nadasve, "proda se sve što se proizvede" kak bi ti zaključio :).

 

Netko naivan i neiskusan bi mislio kako se u mojim rečenicama nazire netrpeljivost prema EV. Nikako, samo me smeta lažanija, hiperbola i ostale stilske figure kojima sljedbenici "nove tehnologije" preuveličavaju njene mogućnosti.

 

A što se tiče ovog čudesnog ispitivanja korisnika i zadovoljstva sa Teslom. Lijepo. Dijametralno suprotni rezultati ispitivanja tržišta u tako kratkom vremenu vrište samo jedno. Cijeli planet je jedan lijepi Balkan.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
Ne znam odakle si izvukao da ne koristim automobil?

Činjenica je da su korisnici Tesle njome zadovoljni, usprkos vašem uvjeravanju da je to nemoguće. Zanima me u kojem trenutku ćete uzeti u obzir da možda niste u pravu, ili takva opcija uopće nije predviđena?

Leaf nije tema ovog članka, i njegova prodaja, a pogotovo tvoje ničim utemeljeno mišljenje o toj prodaji, nisu relevantni za temu. Kad je Drago našao jednog nezadovoljnog vlasnika Tesle, to je bio krunski dokaz da ne valje. Članak o kvarovima je bio dokaz da auto ne valja. A sada bez razmišljanja odbacujete informaciju da su ljudi zadovoljni. Malo objektivnosti vam ne bi škodilo.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom

Teslu kupuju obožavatelji koji su emocionalno povezani s brandom. To je valjda svima jasno. Njima ne smeta ako se vrata dobro ne zatvaraju, ako automobil prokišnjava, ako je unutrašnjost puna cvrčaka, ako automobil odjednom umre, ako ne prepoznaje punjač... to su sve sitnice i mala cijena uloge pionira i svjetlonoša za cijelu jednu novu ekološko-tehnološku generaciju. ;-)
Obzirom da će kupci modela 3 (ako ikad krenu isporuke) biti šira populacija bojim se da će zadovoljstvo biti puno manje, iako je navodno model 3 puno bolje složen nego S i X.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
Sa svime se slažem, osim da je nužno riječ on vezanju uz brend. Ljudima se naprosto sviđaju električni auti. Postoje i puno gluplje stvari za potrošiti novac.

Tko je ikada bio early adopter zna kako je to imati u rukama novitet koji je pun bugova, ali ti je ipak drag.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
jozef kaže...
ATJLučko kaže...

Vjerojatno i neće biti toliko takvih problema, obzirom su i njihove ceste znatno bolje, ali opet, da je X model proglašen "smećem samo takvim" a ukupno su "najzadovoljniji njihovi ukupno vlasnici" pored jednog Porsche-a 911, djeluje mi tako naivno 

 

Obzirom na sve što se događa u svijetu, uopće me nebi začudilo da je sve ovo samo reklamna propaganda, i to ne neka vrhunska, već samo ona koja drži jedno vrijeme vodu, dok si majstori napune džepove pa odu, tko zna kuda! 

Ceste u US znatno bolje?!

Kad kupiš nešto po 2-3 puta višoj cijeni od normalne ne možeš reći da ne valja. Možda se nesvjesno samozavaravaš kako se ne bi osjećao loše, a možda lažeš ljudima oko sebe kako te oni ne bi smatrali budalom. To je kao i tvoj iPhone 

 bas gledam o cem on to. tko god je proso barem 100 km u americi nikad nece u istu recenicu stavit "dobro" i "americke ceste".

16 godina
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
mar123 kaže...

 bas gledam o cem on to. tko god je proso barem 100 km u americi nikad nece u istu recenicu stavit "dobro" i "americke ceste".

 Prošao sam oko 4k kilometara (više istočnih us država), bolju cestu nisam vidio osim luxembourgu i njemackoj, a imam sreće da sam prošao poprilično država.

Sve ovisi po kojem dijelu si vozio.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.12.2017 16:53 (nixass).
8 godina
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
jozef kaže...

ako je unutrašnjost puna cvrčaka

  wtf?

8 godina
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
jozef kaže...

Teslu kupuju obožavatelji koji su emocionalno povezani s brandom. To je valjda svima jasno. Njima ne smeta ako se vrata dobro ne zatvaraju, ako automobil prokišnjava, ako je unutrašnjost puna cvrčaka, ako automobil odjednom umre, ako ne prepoznaje punjač... to su sve sitnice i mala cijena uloge pionira i svjetlonoša za cijelu jednu novu ekološko-tehnološku generaciju. ;-)
Obzirom da će kupci modela 3 (ako ikad krenu isporuke) biti šira populacija bojim se da će zadovoljstvo biti puno manje, iako je navodno model 3 puno bolje složen nego S i X.

Ne kupuju obožavatelji već entuzijasti obzirom da tesla nema povijest. Ako oni postanu obožavatelji znači da je proizvod ispunio njihova očekivanja što je i rezultat ovih anketa, zar ne.

Ja rekoh
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
Visak kaže...
Ne znam odakle si izvukao da ne koristim automobil?

Ne znaš što pišeš? Bilo je u onoj trakavici o muljatoru u kojoj si zanosom i "argumentima" dostojnih vjerskih fanatika branio lik i dijelo nekog lika po  imenu Elon. Nisi pisao da ne koristiš automobil nego nešto u stilu da uopće nisi u tome. To ti je veliki hendikep kada pokušavaš govoriti o Tesli kao o automobilu. Jednostavno ne razumiješ.

Visak kaže...
Činjenica je da su korisnici Tesle njome zadovoljni, usprkos vašem uvjeravanju da je to nemoguće. 

U kratkom vremenu dijametralno suprotni rezultati ispitivanja mogu iznjedriti tek činjenicu da sa tim ispitivanjima ili njihovim prezentacijama nešto nije korektno. Fanatici buju lomili koplja i primili se tvoje dubiozne činjenice korisničkog zadovoljstva proizvodom kojeg se na tržištu nalazi u tragovima. Ja to nisam, ali me smeta hype i lažanija. 

Visak kaže...
 Zanima me u kojem trenutku ćete uzeti u obzir da možda niste u pravu, ili takva opcija uopće nije predviđena? 

Obzirom da nisam na ovome forumu naletio na niti jednog protivnika EV koncepta siguran sam da će se većina složiti da možeš slobodno misliti da "mi" mislimo kako je EV korektan proizvod onda kada ga i kupimo. Za sad jako dobro znamo i razumijemo zašto EV ne želimo kupiti unatoč tome što je to mesijanski proizvod koji bi od nas napravio "najkul ljudove na planeti zemlji koji automatski znaju sve o svemu kao i sam Elon" :)

 

Visak kaže... 
Leaf nije tema ovog članka, i njegova prodaja, a pogotovo tvoje ničim utemeljeno mišljenje o toj prodaji, nisu relevantni za temu. 

Leaf je EV isto kao i Teslini navodni industrijski proizvodi. Moram naznačiti da ja mišljenje nisam iznosio, ali budem uskoro. Naime Leaf-a se naručilo u impresivnim brojkama je novinarski članak. Novinari, kakvi god da su, ipak ne bi smjeli lagati, pa sam si dao truda pokušati shvatiti zašto je 10 000 komada impresivno.

 

Nije dugo trebalo da povežem kako je ukupna prodaja tih neprikosnovnih Teslinih uradaka ukupno u EU, svih modela ove godine, prodano tek nešto više od 20000 komada, dok u isto vrijeme reklame o tom revolucionarnom Teslinom čudu koje "spašava svijet" iskačku skoro pa iz pašteta.
Jedan Leaf sa 10000 brojkom bez reklama, u odnosu na proizvode mesijanske tvrtke poput Tesle je zaista više nego impresivno.
Ono što je još impresivnije jest da će naručitelji Nisanovog EVa dotično vozilo sigurno dobiti potpuno funkcionalno u dogovorenom terminu. Izgleda da ponekad tvrtke moraju biti malo nazadne i zaostale da bi mogle isporučiti ugovoreno ;).

 

Visak kaže...
 Kad je Drago našao jednog nezadovoljnog vlasnika Tesle, to je bio krunski dokaz da ne valje. Članak o kvarovima je bio dokaz da auto ne valja. 

 

A zašto bi itko tražio nezadovoljne vlasnike? Možda ih nitko nije tražio, možda oni sami urlaju po youtubu jer ih malo žulja što proizvod nije onak super kak se priča. To samo po sebi i nije nekakav problem, svi imaju probleme, no onda se postavlja pitanje čemu toliko lažanije u medijima kak je Tesla kvalitetan proizvod visoke i precizne tehnologije. Pa nas onda obasipaju međusobno sukobljenim istraživanjima navodnog tržišta Teslinih proizvoda :). 

 

Visak kaže...
 A sada bez razmišljanja odbacujete informaciju da su ljudi zadovoljni. Malo objektivnosti vam ne bi škodilo.

Da, malo objektivnosti ne bi škodilo, a di ćeš bolje objektivnosti od prodajnih rezultata.
U EU domeni ukupna prodaja EV vozila ove godine je značajno ispod 1%. Čini se da su ljudi prilično objektivni i kak vrlo dobro razumiju razliku između automobila i elektro vozila koje tek treba postati automobil u svojoj osnovnoj namjeni. Četri kotača, volan i korektno ubrzanje do 100km/h, nisu dosta da bi to nešto mogao prodati kao automobil.

U konačnici, korisničko iskustvo o Tesli... big deal. Kad jednog dana EV postane autombil, ljudi će ih početi zaista kupovati i tek onda ćemo vidjeti pravo korisničko iskustvo.

 

15 godina
offline
Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom

ne biste vjerovali koliko su zadovoljni oni koji uopće nemaju auto (npr. moi

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izb
Sroljodrugi: kad govoriš o postotcima, moras imati u vidu da je to kokoš-jaje problem. Da ti netko ponudi izbor istog auta sa spremnikom za 500 km dometa, pogon dizel, benzin ili struja a da je razlika u cijeni par postotaka, svi bi kupili ovoga na struju. Hoću reći, nije problem potražnje već ponude. Ponuda je ili tesla za cijenu prosječne kuće ili rugoba od leafa po cijeni bmw-a i s dometom lopate malo kršnijeg bosanca. Nema kupaca? No shit, ozbiljno?
Ja rekoh
15 godina
offline
Kupci Tesle u SAD-u najzadovoljniji svojim izborom

Ne bih se bas slozio. Ne znam bas nijednog vlasnika Tesle koji je prezadovoljan, a vecina ne koristi Teslu kao primaran auto. Uglavnom se dosta kvare na recimo 40k milja.

Zadovoljni su lakocom koristenja (pp. da imas garazu naravno) i interijerom, ali znam evo dva vlasnika Tesle S koji su imali problem s baterijama.

 

Kod Tesle X su svi dosta zadovoljniji, a najvise mi se dopada Tesla 3.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 19:34 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice