Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

poruka: 36
|
čitano: 15.998
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st".
8 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Tako treba

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Dobar stari Apple.

Moj PC  
10 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
Frk kaže...

Dobar stari Apple.

 Da je dobar kad je star ne bi ovi tražili nove nego da im isključe softver 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 11:40 (JozoBozo121).
16 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Vjerovatno ce zavrsiti nagodbom da besplatno zamjene neisparavne baterije

https://psnprofiles.com/A7ibaba_
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

nekaj tu debelo ne štima i smrdi opako. da je epl šutil, nitko ne bi tužil. znam preko nekoliko imatelja ajfona i ni jedan se nikad nije žalil na sporost ili bateriju (e, sad, zakaj nije, drugi je par kobasa). čitava ta priča ima rupčage k'o zagrebačke ceste. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

fanboyi na aparatima

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
Ajar kaže...

nekaj tu debelo ne štima i smrdi opako. da je epl šutil, nitko ne bi tužil. znam preko nekoliko imatelja ajfona i ni jedan se nikad nije žalil na sporost ili bateriju (e, sad, zakaj nije, drugi je par kobasa). čitava ta priča ima rupčage k'o zagrebačke ceste. 

 Nemam pojma, za 6s i 7 još nisam čuo ljude da se žale, ali ranije jesam imao prilike da vidim komentare tipa "od updatea na novi iOS je telefon mnogo sporiji", s tim što je to uglavnom pripisivano zahtevnijem softwareu.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
Ajar kaže...

nekaj tu debelo ne štima i smrdi opako. da je epl šutil, nitko ne bi tužil. znam preko nekoliko imatelja ajfona i ni jedan se nikad nije žalil na sporost ili bateriju (e, sad, zakaj nije, drugi je par kobasa). čitava ta priča ima rupčage k'o zagrebačke ceste. 

 Ništa tu ne smrdi nego je usporenje ovaj put bilo očigledno i mjerljivo (npr. isti app na iPhoneu 6 radi duplo sporije s iOS 11 nego s iOS 10) pa Apple nije imao drugog izbora ne priznati što rade.

7 godina
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj

A i to je fascinantno na iOS-u.

Konstantno vrte isti software bez promjena (osim novog status bara) a sve sporiji i sporiji software, a zapravo isti kao i prije.

Tko tu koga j*be ?

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 12:51 (fer-de-lance).
14 godina
neaktivan
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Znam ljude s novim baterijama i iPhone radi usporeno, to nema veze s tim, nego namjernim usporavanjem kako bi ljudi kupili nove. Koja korist onda od takvog update tj. podrške, kad razmislim bolje znat u naprijed da nakon 2 godine nećeš dobit update ali da će mobitel pristojno radit nego ovako gdje će te usporit a ne možeš vratit stari firmware. Kako se recimo S4 koji imam doma ne gasi a mobitel je svaki dan padao na pod s kreveta i baterija je stara koliko i mobitel, gotovo 4 i pol godine. Baterija slabo drži ali se ne gasi, tako da je to apsolutna glupost u rangu onog da krivo drže mobitel i da zato nemaju signal.

 

@fer-de-lance  Baš to, gledam one videe s novim softwareom kad izađe novi iOS, i sve se svodi na iMessage i neke nove smajliće, i novi control centar, sve ostalo više manje isto.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 12:58 (PlayMaker10).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Kao da Intel svoj i9 underclocka, jer se previše grije i troši, al ga reklamira i prodaje kao brži od predhodne generacije. Genijalno! 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
16 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Appleovo opravdanje za usporavanje ne drži vodu, jer usporavanje koincidira s novim modelima telefona, odnosno s nadogradnjom softvera. Ako je cilj zaštita baterije, onda je taj kôd morao cijelo vrijeme biti prisutan u mobitelu i mobiteli su se trebali usporiti u ovisnosti o stanju baterije, a ne u ovisnosti o updateu. Posebni je problem to što korisnici nisu znali zbog čega dolazi do usporenja te što im Appleova služba za korisnike nije rekla da mobitel mogu vratiti u izvorno stanje zamjenom baterije.

 

Hm... Kao skeptik i anti-teoretičar zavjera baš i ne volim kad se neka teorija zavjere pokaže istinitom... 

 

Apple je napravio budale i od korisnika i od onih koji su ih branili (pred nekoliko mjeseci je TechCrunch napravio "ozbiljno testiranje" u kojem su došli do "zaključka" da Apple ne usporava telefone). Grozno je kako firme ne mogu biti iskrene, transparentne, sve dok voda ne dođe do grla.

 

Tim Pool je lijepo pokrio problematiku:

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 13:40 (mbaksa).
 
21 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
Kako rasprave brzo skrenu izvan činjenica u čistu fikciju. Ovo sto su napravili, da se razumijemo, čista je svinjarija. Međutim to nije usporavanje svih uređaja, svih aplikacija itd jer se uređaj jedanko ponaša kao i prije 4 ili 5 godina. Za peticu npr koju osobno posjedujem od prvog dana mogu reći da tada nije bilo touchid-a, healtkita, fitnes trekinga, homekita, arkita, kategorizacije snimljenih fotki itd a postoje u zadnjoj verziji iosa za isti telefon. Usporen je, ali ne i neupotrebljiv, pouzdan itd. To je očekivano nakon pet godina jer je u međuvremenu novi hardver otišao puta sedam, a da vode paralelni razvoj softvera za svaki model koji žele podržavati je suludo. Svi volimo reći da nam ne treba novi iphone jer i stariji dobro radi i dobije sve mogucnosti novog osim onih koji su funkcija novog hardvera. Sada su usrali motku jer su očiti veći problem s baterijama pokušali sakriti softverom. Ljudi redovito govore da problematični uređaju ožive zamjenom baterije što direktno znači da nije u pitanju planned obsolescence vec svinjarija sa skupim opozivom velike serije baterija. Budimi realni jer se dodavanjem nedokazanih stvari ne može ništa postići, dapače nanosi se šteta opravdanom pozivanju na red
Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

...........

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Ja imam iPhone 7 kojeg sam koristio kao privatni ali nakon što sam uzeo S8 prebacio sam ga za poslovni i još uvijek radim na iOS-u 10.3.3, već sam prošao taj show sa usporavanjem i nisam opet htio tu grešku napravit. Dok je Android iz mog iskustva iz verzije u verziju brži iOS je svakom verzijom sporiji.

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Tak treba. Prodaju maglu ljudima. Imao sam ip7 i rijesio ga se. Od sad samo android. Za 800$ kupim android da se smrznes. Trenutno xiaomjev MI6 za 300$ ubija brzinom rada sve sto sam do sad imao..  Ima SD835 i sve ostalo. Brzo punjenje itd. Jedino kamera i ekran nisu u rangu flagshipa. Baterija traje da zaboravim kad sam ga punio..

Samsung Galaxy S3 i9305 BeanStalk 7.1
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
mbaksa kaže...

 

Apple je napravio budale i od korisnika i od onih koji su ih branili (pred nekoliko mjeseci je TechCrunch napravio "ozbiljno testiranje" u kojem su došli do "zaključka" da Apple ne usporava telefone). Grozno je kako firme ne mogu biti iskrene, transparentne, sve dok voda ne dođe do grla.

 

Tim Pool je lijepo pokrio problematiku:

 

ako se pokaže kako je apple varao i na benchmarku to bi bio vrh ljigavstva koje bi si još samo penzionirani antiterorista iz duboke kome i sa trostukih aparata bio u stanju opravdati...

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 17:46 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Ja mislim da se stevo vrti po grobu i ne vjeruje što se događa 

Ako može subscribe na YT(ETS2 najviše):https://www.youtube.com/user/evilmage007STEAMnic/videos?view_as=subscriber i imgur s ss-ovima(ets2 najviše):https://balkantufeurotrucksimulator.imgur.com
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
kruskar kaže...

Ja mislim da se stevo vrti po grobu i ne vjeruje što se događa 

vjerujem da bi pokojnik bio puno pametniji pa podesio tajming isporuke usporavajućeg fičr-updejta tako da prevara ne bude baš toliko očito smiješna

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 19:19 (Louis Pluto).
12 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Imam iPhone 7 Plus, verzija s 128GB ( čitaj brza memorija u odnosu na model s 32GB ), i telefon je radio odlično na iOS 10, baterija držala dan i pol bez problema, pa čak i 2 dana dok nisam bio cijeli dan na njemu bez ikakvog štekanja, nakon update-a na iOS 11, živi užas, mob trza, lagga, šteka, nikud nikam, kao da imam skroz drugačiji telefon u ruci, a baterija mi više ne izdrži ni jedan dan, moram ga kopčat na punjač da bi izdržao kroz čitav dan, doslovno koma. Provjerio kapacitet baterije i 2500 mAh dostupno od 2900. Sad jel zbog baterije usporio i to toliko drastično, il su ga namjerno usporili s iOS 11, ne bi znao, al činjenica je da je mobitel sranje u odnosu dok je bio na njemu iOS 10...jel ima još tko slično iskustvo?

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
9 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
Imao sam vise iPhonea i ovo se dogadja od prvog modela.Mislio sam da stari hardver ima problema sa novijim i robusnijim softverom,ali opravdanje im je neuvjerljivo.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
Klasika,stalno mi se to dogadja sa novim updateima iOS-a.
12 godina
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
stip3 kaže...
Klasika,stalno mi se to dogadja sa novim updateima iOS-a.

 Meni se to nikad nije dogodilo do sad, ( osim s 6s-om koji sam dao na garanciju, zamijenili mi bateriju i nakon toga je bilo sve dobro ), a korisnik iPhonea sam od iPhonea 3G s iOS-om 3.1.2 i imao sam svaki iPhone osim 8, 8 Plus i X, al očito moraju usporit odlične telefone kao što su iPhone 7 i 7 Plus da bi ljudi kupovali isti taj iPhone 7 koji ima stražnji dio od stakla i wireless charging ( čitaj iPhone 8 LOL ), jer iPhone 8 se ne može nazvat ni iPhone 7s koliko minimalni upgrade su napravili i još nabili takvu cijenu

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
7 godina
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
Dead kaže...
tako da znam što mi je činiti ako mi uspore spomenuti SE-i i nova osmica....

 ... kupiti apple proprietary čekić?

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Moj SE radi kao i prvog dana... sad će mu dvije godine

Maybe you should stay with yo mama She could do your laundry and cook for you
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Ma nisu se ajfoni usporili već su se korisnici ubrzali, zahvaljujući premium iskustvu :-)
(čudi me da im to nije bilo službeno obrazloženje)

 
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Nedaj se Jabuko!!!

 

\o/\o/\o/\o/\o/\o/\o/

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
kruskar kaže...

Ja mislim da se stevo vrti po grobu i ne vjeruje što se događa 

 Stevo se smeje šta sve Apple uspeva uvaiti za još veće pare nego u njegovo vreme, zadovoljno klima glavom i kaže: "Dobro sam vas naučio!"

 

Zaboravljaš da je u Stevino vreme, iako pred kraj mandata, izašao iPhone 4, sa čuvenim problemom sa prijemom signala sa čuvenim dvostrukim rešenjem: prvo rekli korisnicima da drže telefon pogrešno, a zatim su izdali softverski patch koji je samo prikazivao više crtica nego ranije.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
offline
Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanja st

Da, 6-tica se usporila i to osjetno... trza, zastajkuje.... sramota.

Sve razmisljam da predjem na Androide... tamo bar nema nikakvih updatea nakon sto ga kupis i znas na cemu si.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Krenule su tužbe protiv Applea zbog usporavanj
I ja razmišljam o prelasku, nemam problema na 5S jer sam još na iOS 10 koji radi odlično ali čitajući sve ovo...
HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice