Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

poruka: 37
|
čitano: 12.983
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k".
15 godina
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

znače li nam išta ovi podaci? navedeno vrijedi danas a sutra ili sljedećeg tjedna vrag će znati. slažem se da EU svira q-u kao i ameri no nije li uvijek pri tranziciji iz nekakvog "starog" u "nov" svijet bilo mrtvih i sranja svakojakih, zlo i naopako? eu kao nekakva (formalna no ne i sadržajna) zajednica neće (a i ne može, zapravo) učiniti ništa suvislo i očito je da su sve članice (posebno "siromašnije") prepuštene sebi, kao i svi ostali na svijetu. ameri su sprinteri (+ pođapali sve lijekove) no bolest pobjeđuju maratonci. još će vode savom proteći a i tko zna što će se na ovo još nakalemiti (kinezi ne miruju: malo kuge, malo denge ... ima se). blago manoliću i mojem starom (tu su si negdje po dobi/stanju) no meni se sa (uskoro) 60 još ne ide onkraj. ali ako se mora .... jebga. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

  Ne bih da zakeram ali:

 

"Dok ovo pišem, EU28 ima 3.120 zaraženih na milijun (triput manje od SAD-a), te 348 mrtvih na milijun, što znači da je u SAD-u samo 16% više zaraženih po glavi stanovnika nego u EU."

  umrlih valjda

 

"Unutar EU bolji od nas po mrtvima u odnosu na broj stanovnika su i Slovačka i Crna Gora i Malta i Grčka"

  Crna Gora nije u EU

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 19:12 (Conrad).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
Sad je i Drago Galić postao stručnjak za virus uz neizostavnog Maštruka koji toliko besramno lupeta da bi ga njegovi najbliži iz ljubavi stvarno trebali odvesti stručnjaku. Još čekamo doktora Petrica jer i on sve zna, a najviše sliniti nad Huawiem.
 
13 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi

Ako u Amerika bude sve skupa 250000 umrlih...to će biti dobar posao...Buisness must go on

 

Bog je prema Starom zavjetu stvoritelj svega što postoji i kao takav izvor života i zdravlja. Uvjet za zdravlje je vjernost savezničkom zajedništvu s Bogom: „Budeš li zdušno slušao glas Gospodina, Boga svoga, vršeći što je pravo u njegovim očima … nikakvih bolesti koje sam pustio na Egipćane na vas neću puštati. Jer ja sam Gospodin koji dajem zdravlje“ (Izl 15,26). Međutim od Boga dolazi ne samo zdravlje, nego i bolest: „Ja usmrćujem i oživljujem; ja udaram i iscjeljujem“ (Pnz 32,39). Iza ove tvrdnje stoji uvjerenje da Bog svime suvereno vlada, da se ništa ne događa bez njegova znanja i dopuštenja, pa tako ni bolest koja je posljedica nevjere savezu, odnosno udaljavanja od Boga (Lev 26,14-16).

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 21:17 (HCMAA).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
Ajme Bug postao 24Sata, ko bi reko kobili se nado
9 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi

sve te statistike i brojevi ne vrijede ništa.
kada bi sve države jednako testirale, jednakim testovima, jednak broj stanovnika, jednako pripisivali smrti koroni, onda bi možda donekle imalo smisla usporediti neke dvije države.. ovako samo lupanje u prazno.

uglavnom sve što sam govorio u 3 mj. se pokazalo istinitim.
u sj.Italiji i sl. žarištima su bili doslovno svi u doticaju s virusom, ogromna većina nema pojma ni da su imali virus..

i jedna zanimljiva info iz druge ruke; baka u Rusiji (rodbina mi) umrla u 93 godini, u svom stanu, nit je tko dolazio, niti je nekud išla mjesecima, pripisali joj uzrok korona bez ikakvog testiranja, morali potpisati..

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2020 22:37 (digitall).
Moj PC  
2 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
ivaninho kaže...
Sad je i Drago Galić postao stručnjak za virus uz neizostavnog Maštruka koji toliko besramno lupeta da bi ga njegovi najbliži iz ljubavi stvarno trebali odvesti stručnjaku. Još čekamo doktora Petrica jer i on sve zna, a najviše sliniti nad Huawiem.

 Stvarno me Maštruko razočarao neozbiljnošću. Inače, jako sam ga cijenio do sada.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
ludizao kaže...

Uostalom, ako je istina da se covsars2 prenosi kapljično, onda i ne bi trebalo imati puno veze da li je maska kontaminirana jer glavno je da gospoda zaraženi ne zapljuju sve oko sebe. To što će biti s njima samima ***.

 Novost je da je potvrđeno da se prenosi i zrakom

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

Kad bi se uzeo u obzir faktor vrijeme možda bi i statistika izgledala drugačije. Nije li bolest uzela maha u Eu zemljama 15-20 dana ranije nego u Americi? Recimo kako su stvari stajale 30-ti dan od početka rasta slučajeva zaraze, 50-ti, stoti? Dajmo amerima tih 15 dana da vidimo jesu li stvarno toliko loši

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

Autor zaboravlja da je virus u SAD stigao tek mjesec dana nakon što je stigao u Evropu.

 

Stoga se američke brojke mogu uspoređivati samo s evropskima od prije mjesec dana.

 

A izdvajati neke djelove, pa onda po tome donositi zaključke je besmisleno: tako bi se i iz SAD-a mogle izdvojiti najuspješnije države, pa onda uspoređivati ostatak (koji će jasno, imati mnogo lošije prosjeke) ili naći za usporedbu državu poput Belgije, koja ima 10x veću naseljenost od SAD-a.

 

Konačno, nitko ne trijumfira radi epidemije u SAD-u, radi se o standardnoj medijskoj pegli koja prvenstveno hoće za sve okriviti Trumpa, a u dublje razloge događaja niti može, niti želi ići.

 

Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

...

Moj PC  
4 3 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
Prvo napisati, pa par puta pročitati i popraviti, a ne samo roman toka svijesti i na web...
1. "Od početka studenog ove godine"
2. Crna gora država EU?

Ta dva sam uočio, brojke nisam provjeravao, no vrijedi napomena drugih da statistička usporedba nije nešto, budući da se radi o različitim metodama brojanja slučajeva i različitim vremenskim razdobljima.

Sve u svemu, gubi se kredibilitet zbog netemeljito (da ne kažem "ofrlje" obavljenog posla).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

Nikakva diskusija nema smisla jer brojke se lažiraju. Razloge za to možemo samo pretpostavljati.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
EU - SAD = Rugala se sova sjenici, koza ovci... (ili hrvat srbinu). Isto kapitalističko govno. Pa čak i isto pakovanje (hrv. pakiranje). Srećom pa bivše socijalističke zemlje nisu uspjele sjebati (čitaj: privatizirati) zdravstvo do kraja. No nikad ne reci nikad ;)

Ja i dalje navijam za koronu!
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 8:56 (Antiseptik).
Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

mislim da svi peru Amere jer su oni (po svojem mišljenju) super-duper, bolji od sexa, jeftiniji od heroina, Sunce izlazi iz njihove gujs'ce - pa se sprdaju kad ih je unatoč tome korona polomila...

 

ono što HCMAA  veli, to njihovo evangeličko preseravanje ih malo zajebalo sad...

 

ali treba gledati i rasodjelu unutar svake države - gustoća naseljenosti na sjeveru američke istočne obale je ponešto (cca za faktor 50) drugačija od Oklahome, recimo...

 

a zarazne bolesti direktno ovise o gustoći jer je čovjek čovjeku - ulazni vektor zaraze, zato maskice na gubce!

 

digitall a di je ruski bakutaner stradao? nije isto Moskva, najveći evropski velegrad i središte ruskog ekonomskog, društvenog, kulturnog života te prometno čvorište, i seoce 500 km sjeverno od Jekaterinburga desno od okuke rijeke Sosve, 5 koraka  od mjesta gdje se medo usro prošle godine...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

Treba uzeti u obzir i da USA ima istovremeno i najbolje zdrastvo (doktore, bolnice, istraživačke centre....) i da možeš krepati na cesti ako ti neka humanitarna udruga ne pomogne....

Sve ovisi o lipama, kunama, $......

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi

volgograd

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
Cijeli tekst uzaludno napisan jer ni jedna brojka od navedenih nije ni približno točna.

Broj zaraženih na worldometers ne uključuje 30 do čak 80% asimtomatskih slučajeva koji se nisu niti će se testirati.

Također taj broj uključuje javno priznate propuste poput engleskog kada su objavili da su preko 20 000 slučajeva brojali dva puta.

O kvaliteti testova koji 2 puta pokažu negativne i zatim pozitivan rezultat i onda opet negativan ne treba govoriti.

Što se smrtnih slučajeva tiče, velik broj zemalja prikazuje sve umrle, npr. Italija (sa i bez covida). U Americi se također zna da drzava pokriva ili je pokrivala troškove liječenja ako je covid naveden kao uzrok.

Ovo je samo par činjenica koje cijeli ovaj promašeni članak baca u vodu, kao i bilo kakvu igru sa brojevima.

Da je covid imalo opasniji od sezonskih gripa vjerujem da nam to ne bi trebali govoriti niti mediji, niti političari, niti znanstvenici.
Zelim vjerovati da je čovjek postao dovoljno inteligentan da odmjeri koliko ie nešto opasno po njega i je li mu pametnije ostati doma ili nastaviti život.
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 9:36 (mađioničar).
Moj PC  
6 3 hvala 3
14 godina
online
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
mađioničar kaže...
Cijeli tekst uzaludno napisan jer ni jedna brojka od navedenih nije ni približno točna.

Broj zaraženih na worldometers ne uključuje 30 do čak 80% asimtomatskih slučajeva koji se nisu niti će se testirati.


 Citiram dio članka:

 

"Ukupno je u čitavom svijetu trenutno tako oko 12 milijuna zaraženih (registriranih, stvarni broj je sigurno daleko veći)"

 

 

Dakle napomenuto je ono što je očito, a to je da je broj stvarnih zarazenih 5-10 puta veći od broja potvrđeno zaraženih, zavisi od države do države, zavisi koliko testova su radili..

13 godina
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

I opet članak o coroni na Bugu. Čemu ? Ako si baš želim punit glavu s time otići ću na 24 sata. Jedini kvalitetan po tom pitanju ovdje je Doc, jer čovjek na stručan, a opet nama laicima razumljiv način objasni sve. Nema clickabait naslova, ponavljanja istih rečenica 20 puta u članku, nema senzacionalizma i žutila. Ostavite ove teme onima koji su školovani za to, ali najbolje bi bilo da se držite svoje branše.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
9 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
Vezano za struku:

Viktor Ivančić
"40 pitanja naivnoga subjekta, državljanina Republike Hrvatske"

... i pitanje 25/40.

"Ako se medicina prostituira za račun politike – a takav je zaključak očito nemoguće izbjeći – zašto nas gospoda iz vlasti upozoravaju da se držimo mjera koje su propisali naši liječnici, umjesto da nam kažu da se držimo mjera koje su propisale naše kurve?"
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 10:19 (Antiseptik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
mađioničar kaže...

1. Da je covid imalo opasniji od sezonskih gripa vjerujem da nam to ne bi trebali govoriti niti mediji, niti političari, niti znanstvenici.
2. Zelim vjerovati da je čovjek postao dovoljno inteligentan da odmjeri koliko ie nešto opasno po njega i je li mu pametnije ostati doma ili nastaviti život.

1. Pa kako nije opasniji kada se tako puno ljudi zarazi u tako kratkom vremenu? Što onda ne ideš vlakom, busom, među ljude i sa svima se rukuješ i pričaš pa odi kod svoje bake/dide/ujaka/bolesnog rođaka pa to isto ne napraviš i s njima ako si baja i ako to nije tako opasno?

 

2. Ovo boldano ti je dobro  Pa ne mora život stati, ali treba se pridržavati nekih mjera. Jer, što će nam onda doktori ako ti sam možeš odlučiti što je dobro, a što ne za tebe vezano uz zdravlje?

Mislim, ako živiš sam i nemaš kontakta sa mnom, radi što hoćeš, bmk. Ali ako se ne pridržavaš nekih osnovnih mjera, namjerno činiš suprotno od onoga čega bi se trebao pridržavati, onda si prijetnja ostalima (meni). Jer ja ne želim zaraziti svoje dijete/babu/dida ako ne moram.

 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi

1. Tko kaže da se tako i ne ponašam. Želio bih znati jesi li ti corona svetac pa iz kuce izlaziš isključivo sa maskom? U protivnom si potencijalna smrt, jos ti samo fali kosa da upotpuni imidž.

To što se velik broj ljudi zarazi ti i nije neki argument, ako više od 99 posto preboli virus, ne cini ga ništa opasnijim od već postojećih zaraznih bolesti (ima gro clanka o starcima od 90 i 100 godina koji su preboljeli). Ovo sa bakom, didom, ujakom, su manipulativni argumenti koje su prodali tebi i igraju na tvoju emociju jer se tako najlakse zaobilazi tvoj logičko/kritično razmišljanje. 

 

2. Upravo o tome govorim, da je virus toliko smrtonosan ne bi nam nitko trebao govoriti što da radimo,vec bi to zaključili sami. Prošeći se malo ulicama svoga grada i pogledaj koliko je staraca vani (NAJUGROŽENIJIH) i kako se slobodno kreću, cak i bez maske. Starci po političkim stožerima nisu također izgledali nešto posebno zabrinuto. Vjerojatno nesvjesno znaju da ce ih prije ubiti samoća i nedostatak kretanja u prirodi nego taj virus.

A zašto bi ja uskraćivao svoje slobode ako si ti u strahu, ili ti ga pahuljica koja je otkrila da ljudi mogu biti bolesni i umrijeti s pojavom ovog virusa? Ja tebi nisam nikakva prijetnja sve dok se ti držiš svog doma.

Pa naravno da ću biti prvi koji ce odlučiti sto je dobro, a što nije za moje zdravlje, moje tijelo. Neće mi valjda pod novo normalno govoriti i kada cu umrijeti.

 

Zaiata bih te zelio vidjeti kako hodas sa maskom i rukavicama u gradu, ovako si samo uplašeni papagaj koji ponavlja floskule kako bi zaštito svoje dupe

 

Je li ti poznato kako je broj spontanih pobačaja u porastu, broj samoubojstava, bankrota koji će rezultirati gladovanjem i gubitkom domova, da ne nabrajam, vjerojatno nije jer ti to mediji nisu servirali kroz apokaliptične sličice i tekstove i jer sve što je za tebe i ostale slične briga kako da vas netko ne zarazi. 

 

Nažalost moram ti otkriti nešto, i ti ćeš morati umrijeti, prije ili kasnije, sa ili bez corone. Carpe diem!

 

P.s Ostavljam ti jednu tablicu i čudim se kako si uopće do sada ostao živ 🤔

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2020 12:20 (mađioničar).
16 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
digitall kaže...

sve te statistike i brojevi ne vrijede ništa.
kada bi sve države jednako testirale, jednakim testovima, jednak broj stanovnika, jednako pripisivali smrti koroni, onda bi možda donekle imalo smisla usporediti neke dvije države.. ovako samo lupanje u prazno.

uglavnom sve što sam govorio u 3 mj. se pokazalo istinitim.
u sj.Italiji i sl. žarištima su bili doslovno svi u doticaju s virusom, ogromna većina nema pojma ni da su imali virus..

i jedna zanimljiva info iz druge ruke; baka u Rusiji (rodbina mi) umrla u 93 godini, u svom stanu, nit je tko dolazio, niti je nekud išla mjesecima, pripisali joj uzrok korona bez ikakvog testiranja, morali potpisati..

 digitall, pre svega, sućut zbog bake. Takođe, potpuno se slažem da se metodologije (pa i iskrenost) dovoljno razlikuju od države do države da su brojke prilično slabo uporedive. Ono što moram primetiti je da mi je bakin slučaj vrlo neobičan, s obzirom na to da Rusija ima osetno nižu smrtnost od koronavirusa u odnosu na svetski prosek, pa se čak sećam da su ih u prošlosti iz inostranstva optuživali da umanjuju broj žrtava, dok su se oni branili da broje samo one kod kojih je COVID-19 zaista uzrok smrti, a ne sve koji umru zaraženi virusom. Takođe, glupo mi je da sumnjam u ono što si rekao, no baku koja nije izlazila iz stana više meseci je neko morao opskrbljivati?! Doduše, i ovde znam neke koji su nakupovali zalihe, pa nisu izlazili iz svojih dvorišta više od mesec dana, no na kraju su i oni morali.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
7 godina
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

Smrtnost je na razini gripe, a stvorena je psihoza, ekonomija je zaustavljena.

 

Par stvari:

 

1. Recesija - cekaj oko Nove Godine kada krene veselje. Ovo ludilo kosta novaca, radnih mjesta, i ako se od stare krize nismo jos oporavili, zamislite kako ce biti sada.

 

2. Pomoc EU - Gace o stap. tih 10 mlrd EUR neka si zaboravimo. Samo da update-am, iz Kine brodovi kasne po 2 tjedna ili transporta nema. Jer nema potraznje. Oko 400.000 trgovackih mornara trenutno ne plovi. Potraznja se vise nego prepolovila. Ljudi ne trose na nepotrebne stvari jer ne idu na posao, ljetovanja, u ured. Kad stvar udari o ledinu, mozes misliti kako ce se dijeliti lova.

 

pamet u glavu, nije Corona problem nego ova fabrikacija koja se gura, a koja ce rezultirati slomom. Od kojega ce neko profitirati.

 

U cjepiva, trackinge telefonima, gubitak osobnih sloboda uopce necu ici.

 
1 5 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

Nije blago, ni srebro, ni zlato
vec je blago sto je BUG-u Drago

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
mađioničar kaže...

1. Tko kaže da se tako i ne ponašam. Želio bih znati jesi li ti corona svetac pa iz kuce izlaziš isključivo sa maskom? U protivnom si potencijalna smrt, jos ti samo fali kosa da upotpuni imidž.

To što se velik broj ljudi zarazi ti i nije neki argument, ako više od 99 posto preboli virus, ne cini ga ništa opasnijim od već postojećih zaraznih bolesti (ima gro clanka o starcima od 90 i 100 godina koji su preboljeli). Ovo sa bakom, didom, ujakom, su manipulativni argumenti koje su prodali tebi i igraju na tvoju emociju jer se tako najlakse zaobilazi tvoj logičko/kritično razmišljanje. 

 

2. Upravo o tome govorim, da je virus toliko smrtonosan ne bi nam nitko trebao govoriti što da radimo,vec bi to zaključili sami. Prošeći se malo ulicama svoga grada i pogledaj koliko je staraca vani (NAJUGROŽENIJIH) i kako se slobodno kreću, cak i bez maske. Starci po političkim stožerima nisu također izgledali nešto posebno zabrinuto. Vjerojatno nesvjesno znaju da ce ih prije ubiti samoća i nedostatak kretanja u prirodi nego taj virus.

A zašto bi ja uskraćivao svoje slobode ako si ti u strahu, ili ti ga pahuljica koja je otkrila da ljudi mogu biti bolesni i umrijeti s pojavom ovog virusa? Ja tebi nisam nikakva prijetnja sve dok se ti držiš svog doma.

Pa naravno da ću biti prvi koji ce odlučiti sto je dobro, a što nije za moje zdravlje, moje tijelo. Neće mi valjda pod novo normalno govoriti i kada cu umrijeti.

 

Zaiata bih te zelio vidjeti kako hodas sa maskom i rukavicama u gradu, ovako si samo uplašeni papagaj koji ponavlja floskule kako bi zaštito svoje dupe

 

Je li ti poznato kako je broj spontanih pobačaja u porastu, broj samoubojstava, bankrota koji će rezultirati gladovanjem i gubitkom domova, da ne nabrajam, vjerojatno nije jer ti to mediji nisu servirali kroz apokaliptične sličice i tekstove i jer sve što je za tebe i ostale slične briga kako da vas netko ne zarazi. 

 

Nažalost moram ti otkriti nešto, i ti ćeš morati umrijeti, prije ili kasnije, sa ili bez corone. Carpe diem!

 

P.s Ostavljam ti jednu tablicu i čudim se kako si uopće do sada ostao živ 🤔

 Čak i neki ljudi koji ga prebole  trebaju medicinsku skrb i bolničke kapacitete. Među njima puno ima onih radno sposobnih koji su također potrošači raznoraznih proizvoda i usluga. Bolje.da radi od kuće i pomalo troši, nego da u bolnici dobiva kisik preko cjevčica u nosu.

Ad2) Karikiraš stvari. Kako bi nešto zaključila žena koja prodaje kruh  bez stožera i medija? Na temelju čega i kada? Prateći fejsbuk Ivana Pernara? Ne impliciram da su ljudi glupi, nego je stvar u dostupnosti informacija. 

8 godina
offline
Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi s k

Kao prvo složio bih se s ovima što rekoše da medicinske teme ostavimo stručnjacima (čitaj Docu Bereckom). Drugo, sve ove brojke o zaraženima, oboljelima i umrlima su uglavnom releativne pa i neozbiljne. Stvarno stanje o učincima covida-19 ćemo (možda) znati tek kad pandemija prođe. Na kraju će trebati zbrojiti broj umrlih i uporediti s nekakvim prosjekom (petogodišnjim, desetogodišnjim, stogodišnjim, od Adama i Eve ...) pa na osnovu toga donijeti nekakve zaključke o smrtnosti u svakoj državi i na osnovu toga vidjeti ko je bio manje ili više uspješan u borbi protiv korone. Jedino sumnjam da će takvi podaci olako dolaziti u javnost.

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
telefon 2 kaže...
mađioničar kaže...

1. Tko kaže da se tako i ne ponašam. Želio bih znati jesi li ti corona svetac pa iz kuce izlaziš isključivo sa maskom? U protivnom si potencijalna smrt, jos ti samo fali kosa da upotpuni imidž.

To što se velik broj ljudi zarazi ti i nije neki argument, ako više od 99 posto preboli virus, ne cini ga ništa opasnijim od već postojećih zaraznih bolesti (ima gro clanka o starcima od 90 i 100 godina koji su preboljeli). Ovo sa bakom, didom, ujakom, su manipulativni argumenti koje su prodali tebi i igraju na tvoju emociju jer se tako najlakse zaobilazi tvoj logičko/kritično razmišljanje. 

 

2. Upravo o tome govorim, da je virus toliko smrtonosan ne bi nam nitko trebao govoriti što da radimo,vec bi to zaključili sami. Prošeći se malo ulicama svoga grada i pogledaj koliko je staraca vani (NAJUGROŽENIJIH) i kako se slobodno kreću, cak i bez maske. Starci po političkim stožerima nisu također izgledali nešto posebno zabrinuto. Vjerojatno nesvjesno znaju da ce ih prije ubiti samoća i nedostatak kretanja u prirodi nego taj virus.

A zašto bi ja uskraćivao svoje slobode ako si ti u strahu, ili ti ga pahuljica koja je otkrila da ljudi mogu biti bolesni i umrijeti s pojavom ovog virusa? Ja tebi nisam nikakva prijetnja sve dok se ti držiš svog doma.

Pa naravno da ću biti prvi koji ce odlučiti sto je dobro, a što nije za moje zdravlje, moje tijelo. Neće mi valjda pod novo normalno govoriti i kada cu umrijeti.

 

Zaiata bih te zelio vidjeti kako hodas sa maskom i rukavicama u gradu, ovako si samo uplašeni papagaj koji ponavlja floskule kako bi zaštito svoje dupe

 

Je li ti poznato kako je broj spontanih pobačaja u porastu, broj samoubojstava, bankrota koji će rezultirati gladovanjem i gubitkom domova, da ne nabrajam, vjerojatno nije jer ti to mediji nisu servirali kroz apokaliptične sličice i tekstove i jer sve što je za tebe i ostale slične briga kako da vas netko ne zarazi. 

 

Nažalost moram ti otkriti nešto, i ti ćeš morati umrijeti, prije ili kasnije, sa ili bez corone. Carpe diem!

 

P.s Ostavljam ti jednu tablicu i čudim se kako si uopće do sada ostao živ 🤔

 Čak i neki ljudi koji ga prebole  trebaju medicinsku skrb i bolničke kapacitete. Među njima puno ima onih radno sposobnih koji su također potrošači raznoraznih proizvoda i usluga. Bolje.da radi od kuće i pomalo troši, nego da u bolnici dobiva kisik preko cjevčica u nosu.

Ad2) Karikiraš stvari. Kako bi nešto zaključila žena koja prodaje kruh  bez stožera i medija? Na temelju čega i kada? Prateći fejsbuk Ivana Pernara? Ne impliciram da su ljudi glupi, nego je stvar u dostupnosti informacija. 

 Bolje nedostatak informacija nego pregršt dezinformacija.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko su Trump i Amerika stvarno loši u borbi
Pa već imaš dostupne informacije o povećanoj smrtnosti po zemljama i u članku se to spominje. A ovu paranoju da se te podatke neće objavljivati bolje ne komentirati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice