Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

poruka: 40
|
čitano: 10.209
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po".
15 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
Eric Prydz kaže...

Nego, konobarska profesija ide silaznom putanjom gledajući mene kao reprezentativni primjerak, svaki puta kada naručim produženu sa šlagom, dobijem sladoledni kup od šlaga. Čisto rasipanje...

Mislim da je "jugoslavenska" kafa sa šlagom trend koji izumire.

 

U (previše) godina svoje karijere, napravio sam oko 750 kava sa šlagom, i to jer sam dvije godine radio u kaficu u kojem je jedan susjed svaki dan dolazio na kratki espreso sa malo šlaga.

 

Cappucino je isto trend starkelja (), kojeg piju samo naši penzići i 40+ njemački turisti.

Latte Machiato je preuzeo trend kao i što se svako malo vraća balkanska starbaksizacija sa kojekakvim hladnim nesom sa toplom pjenom i preljevom za sladoled kojeg je nekom vlasiku kafića uvalio trgovački putnik.

I tople čokolade, koje ili nitko ne naruči cijelu zimu - ili ih naruče svi.

 

Mi smo u biti nacija u 3 kampa:

1. Oni koji piju "daj mi onu moju kavu" - iako čovjeka vidiš prvi dan - a kava je r²π kapi kratkog, više produženog duplog espresa sa mlijekom koje je u kvantnom toplo-hladnom stanju.

2. Oni koji čuju da se negdje naručilo nešto trendovski pa to i oni naruče - kao i kuhano vino, gin, i "ja baš ne volim pivo ali ovo smeće koje je netko nazvao kraftom i sad ga ja plaćam 40 kuna za 0,33 me baš navuklo"

3. Ljudi koji u životu imaju nešto pametnije i vrijednije pa su u kafić došli odmorit mozak od posla ili pričati s ljudima i piju što im se pije.

 

(Bonus kategorija su dalmatinci od kojih jedan pije kavu sa ledenim, a jedan sa ladnim mlikom i purgeri od kojih jedan pije kavu s toplim, a jedan sa mlijekom. Svi dobiju *baš* tu kavu *baš onu njihovu*. Svaki put.)

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
2 godine
online
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
wyks kaže...

U (previše) godina svoje karijere, napravio sam oko 750 kava sa šlagom, i to jer sam dvije godine radio u kaficu u kojem je jedan susjed svaki dan dolazio na kratki espreso sa malo šlaga.

 

 

 Ja tražim "produženu bez" 

 

Kako si spravljao tu kavicu ?

15 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
Zaporožac kaže...
Ja tražim "produženu bez" 

 

Kako si spravljao tu kavicu ?

 Pa lijepo - napravim produženu sa šlagom, donesem ti je za stol i onda prstima pokupim šlag, sočno i mačkasto obližem prst i kažem "a rekli ste bez...".

 

A kad se naruči konobarica sa šlagom onda te posluže ovako

 

Jer u mojoj radnji ne gledamo spol i rod, svatko se može osjećati kako god želi.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo

a ako ti se baš jako svidi onda kavu promiješaš... čime ? 

Ju je je? Je ju je!
6 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
wyks kaže...

 

 

Jer u mojoj radnji ne gledamo spol i rod, svatko se može osjećati kako god želi.

Mogu se osjećati kao jednorozi.. ali to ne znači i da jesu..

2 godine
online
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
wyks kaže...

 Pa lijepo - napravim produženu sa šlagom, donesem ti je za stol i onda prstima pokupim šlag, sočno i mačkasto obližem prst i kažem "a rekli ste bez...".

 

A kad se naruči konobarica sa šlagom onda te posluže ovako

 

Jer u mojoj radnji ne gledamo spol i rod, svatko se može osjećati kako god želi.

Mmmmmm..zgodan si dečko.

 

Vidim da i vježbaš, a i imaš veliki khmm. ..šlag dolje.

Sad si star, to je bilo dok si studirao, verovatno si omlitaveo....

 

U "našem" baru poslužuju; produženu čistu, bez mlika, a ne šlaga.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 7:38 (Zaporožac).
12 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
Turska bez šećera i ostalog, jaka i gorka, takvu pijem doma.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije još po

Koliko zdrava tj koliko nezdrava i stetna za organizam ne mogu komentarisati. U mom okruzenju se jos od roditelja uci da kafa nije stetna u malim kolicinama (2x dnevno max) i vecina nas je pije. Ovisnost o kafi nije toliko jaka i sa kafe je se lako skinuti. Svi smo mi razliciti oranizmi i neko to podnosi lakse neko teze. Vecina ljudi ima glavobolje i pad koncentracije ako apstinira. Ja imam pad koncetracije, glavobolja ne. Cak sam znao par puta praviti pauzu, nekoliko dana dugu, od pijenje kafe. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
wyks kaže...
Eric Prydz kaže...

Nego, konobarska profesija ide silaznom putanjom gledajući mene kao reprezentativni primjerak, svaki puta kada naručim produženu sa šlagom, dobijem sladoledni kup od šlaga. Čisto rasipanje...

Mislim da je "jugoslavenska" kafa sa šlagom trend koji izumire.

 

U (previše) godina svoje karijere, napravio sam oko 750 kava sa šlagom, i to jer sam dvije godine radio u kaficu u kojem je jedan susjed svaki dan dolazio na kratki espreso sa malo šlaga.

 

U Istri nisam u nekoliko kafića mogao dobiti kavu sa šlagom, iako su isti i slastičarne i uredno poslužuju šlag na vrhu svakog sladoleda u ponudi.

 

Znači velika je sramota naručiti kavu sa šlagom...e ta mi je najmilija, volim pjenu koja se stvori na vrhu.

 

Ako ju zabrane, nosit ću šlag sa sobom...

14 godina
offline
Re: Koliko je kava zdrava ili nije za nas, nije jo
Misliš na šlag ili pjenu?
Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice