Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

poruka: 311
|
čitano: 465.850
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?".
11 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Ma lg=samsung= kinezi ili turcin samo naljepnica je druga ali tako je skoro sa svime...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Slutim da je tako
Procesor: AMD64 X2 5400+Matična Ploča: GIGABYTE M52-LRAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
13 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Horatio_Hornblower kaže...

Ma lg=samsung= kinezi ili turcin samo naljepnica je druga ali tako je skoro sa svime...

Točnije, ne. LG, Samsung = Južna Koreja. Za naše tržište LG uređaji se sklapaju u Poljskoj, doduše, ne znam gdje se sklapaju Samsung uređaji.

11 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Lg samsung candy gorenje i zapravo  svi ostali kvaliteta izrade izvani Super iznutra groblje moli boga da sto ne crkne...

Nekad je bilo pravilo skuplje=bolje sad je pravilo skuplje=veca marza trgovca i proizvođača.....

A sve vise manje isto... Inace kupuje se sve sa sto manje elektronike (elektrotehnicar po struci) jer to crkaje da ne vrjerujes

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
torente 35 kaže...
Znam da nije tema,ali da ne otvaram drugu a na neki način je vezana uz rublje,he,he....ima li netko za preporučiti dobru parnu postaju,do 2000 kn?Supruga tvrdi da su Philips najbolje,sve imaji 2 god garancije,ali to je standard danas.

 Promijenili 2 Phillips, obje bile par puta na popravku unutar garancije, više su se šarafile nego što su peglale.

Smeće.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Horatio_Hornblower kaže...

Lg samsung candy gorenje i zapravo  svi ostali kvaliteta izrade izvani Super iznutra groblje moli boga da sto ne crkne...

Nekad je bilo pravilo skuplje=bolje sad je pravilo skuplje=veca marza trgovca i proizvođača.....

A sve vise manje isto... Inace kupuje se sve sa sto manje elektronike (elektrotehnicar po struci) jer to crkaje da ne vrjerujes

E moj elektrotehničaru što ga ti bubaš to je čudo jedno, najbolje je uzeti makinu ne pedalu bez elektronike jer to "crkaje". 

Nije sve isto i ne treba bježati od elektronike, pa nismo više u 20. stoljeću.

 

Vjerojatno osim gorenja nisi ni imao ništa drugo, ali sve znaš.

11 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Da jer tiskane plocice u makinama imaju vrhunsku kvalitetu o kondezatorima i da ne pricam  i stojim pri tome sto manje elektronike to je masina pouzdanija i to je nazalost u svemu.  Jbg vidis to je moje misljene a tvoje je suprotno a ja ne znam sto ce mi tajmer u masini ili neke ludosti trebaju mi 4 programa i tjt hvala...  Sve drugo fensi smensi gluposti su tocno to gluposti koje se najčešće i kvare... 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Horatio_Hornblower kaže...

Da jer tiskane plocice u makinama imaju vrhunsku kvalitetu o kondezatorima i da ne pricam  i stojim pri tome sto manje elektronike to je masina pouzdanija i to je nazalost u svemu.  Jbg vidis to je moje misljene a tvoje je suprotno a ja ne znam sto ce mi tajmer u masini ili neke ludosti trebaju mi 4 programa i tjt hvala...  Sve drugo fensi smensi gluposti su tocno to gluposti koje se najčešće i kvare... 

Mišljenje ti je zapelo u nekom prošlom vremenu, najbolje je onda ovako, nema se što pokvariti.

 

 

7 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Horatio_Hornblower kaže...

Da jer tiskane plocice u makinama imaju vrhunsku kvalitetu o kondezatorima i da ne pricam  i stojim pri tome sto manje elektronike to je masina pouzdanija i to je nazalost u svemu.  Jbg vidis to je moje misljene a tvoje je suprotno a ja ne znam sto ce mi tajmer u masini ili neke ludosti trebaju mi 4 programa i tjt hvala...  Sve drugo fensi smensi gluposti su tocno to gluposti koje se najčešće i kvare... 

 Inače, u vešmašinama su ti najmanji problem kondenzatori kaj se elektronike tiče, imaš svega par elektrolita i samo jedan može uzrokovati probleme.

Najčešće rokne switching čip i trijaci (99% slučajeva).

A ovo kaj pričaš za tajmer i to, to je ionak samo par linija koda procesoru koji ionak svaka mašina ima, tak da to ni malo ne utječe na pouzdanost.

 

Kruha i igala...
11 godina
protjeran
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

A kaj se perilice tiče, preporučio bi kombi uređaj.

 

https://www.emmezeta.hr/aeg-l7wbg47w-perilica-i-susilica-rublja-617464.html

 

Ovaj sam kupio prije godinu dana, doduše onda je bio nešto skuplji.

 

Pere ko zmaj, suši ko zmaj, tiha, zasad nikakvih kvarova ili problema.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Imam samsung perilicu 17 godina i radi kao prvi dan.

Neka silver nano, može prati i bez detergenta.

Doduše nije bila baš jeftina u ono vrijeme ali eto

sigurno se otplatila kroz silne godine pranja bar 4 puta tjedno za

četveročlanu obitelj.

Kod perilica je najbitnije ne pretrpavati deklariranu težinu pranja što masa

ljudi radi jer onda stradaju amortizeri,ležaj,remen motor.

Bolje je i dva puta oprati po manju količinu veša nego zgurati unutra

koliko "može"

Veš se i manje gužva i bolje opere kad ga je manje u bubnju a

perilica duže traje.

I naravno ogromne su razlike između skupih i jeftinih perilica.

U skupima su bolji grijači,bolji bubanj bolji amortizeri itd..

Tvrditi da je to sve isto je kao i kod automobila.

Nije isto voziti Yugo i Mercedes iako te i jedan i drugi dovezu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Marko :D kaže...
crocro23 kaže...

Ja imam već 5god perilicu od LG-a, inverter, 1400 okretaja, 8kg, u 5god, gotovo svaki tjedan se pere 3-4 puta. Znači godina ima 52 tjedna i mi imamo oko 150 do 200 pranja po 6-8kg i nikad nikakvog problema. Perilica je A+++ i onih 30% što LG daje kao 4-ti A++++

Inače, ne samo da troši jako malo vode nego i jako malo struje, a veš je zasta na pola suh kad izvadiš iz te perilice.

Mi smo ju platili 4900 kn, a sad je noviji model u Elipsu oko 3500 kn, to je moja iskrena preporuka svima.

Mi ove godine u 6 mj. kupili LG F4WN408S0 (bila promocija 5 godina sigurnosti; vidim sad da su je produžili). Za sada prezadovoljni perilicom; radi bez greške. 

 

Moji htjeli uzeti Gorenje, ali kada sam im rekao da je Gorenje u vlasništvu kineza i pokazao razna iskustva s interneta, odustali. Štoviše, čak su i u trgovini rekli kako je LG puno, puno bolji izbor od Gorenja.

 Slažem se, eto, kao što sam naveo mi smo 150-200 pranja po godini, a napunila je 5 god ovog ljeta, znači cca 850-900 pranja i nikad ništa. Garancija je prošla za perilicu jer je bila 5god, ali za motor je 10god i još vrijedi, a jedino motor i je skup popravak.

Nadam se da će vas služiti kao i nas :)

 

P.S Imamo i sušilicu LG posebno, 3god, suše sve što opere LG perilica, savršeno, brzo, a struje ne troši put s obzirom da je A++

GAMER
13 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč

Kad smo već kod perilica, na koji način je ti čistiš?

 

Vidim da ima program tub clean. To u principu koristim kada operem nešto od psa, pa bubanj bude pun dlaka. Inače tada ne stavljam nikakav deterdžent, ali vidim da u uputstvima piše da treba staviti deterdžent. Pa me zanima, što ti stavljaš za čišćenje bubnja?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Nakon dva Gorenja i Electrolux veš mašine, prva Whirlpool perilica FFB 7238 WV EE.Kapaciteta 7 kg motor inverter praktički nečujan.Programi pranja 20:40:60:90 stupnjeva.Centrifuga 1200 okretaja, mogućnost ispiranja se namješta sa 3 razine .PLUS su + motor+velika vrata+energetska učinkovitost+ namještanje programa pranja+pokazuje vrijeme do isteka pranja+1200 obrtaja+ladica za deterdžent se izvlači+ 5 god garancije .MINUS je nemogućnost podizanja razine vode definitivno prebučna pumpa vode koja nasprem gorenja ili Electrolux zapravo neugodno iznenađenje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

kupio bi vjerojatno Gorenje. mislim da su sada vlasnici kinezi.

imam gorenje 11 godina i radi odlično. oko 1,5 x dnevno se pere

7 kg 1600. Najteža perilica je vjerojatno najbolja. 

Ključni razlog je lako dostupan servis.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
MV player kaže...

kupio bi vjerojatno Gorenje. mislim da su sada vlasnici kinezi.

imam gorenje 11 godina i radi odlično. oko 1,5 x dnevno se pere

7 kg 1600. Najteža perilica je vjerojatno najbolja. 

Ključni razlog je lako dostupan servis.

 

 Odličan razlog za kupovinu iste! LOL

11 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Koliko god to bilo odlican razlog iz prve ruke je vrhunski razlog... Bilo sto da ti crkne od nekih "luksuznih" marka mozes ic kupit novu jer servis ce ti trajat i trajat mislim da nakon mjesec dva bez masine ili bez frizidera ili neke druge bijele tehnike kupuje nova dok za gorenje meni isao senzor vrata nakon 9 godina nasao majstora u pola sata dosao isti dan zamjenio isto popodne 150kn a za lg samsung i te kinesko zapadnjacka sranja samo cu rec good luck... Djelove ces sam nabavljat sa alija a mislim da je glupo bacit perilicu zbog senzora od 20 kn

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Gorenje ima dobro ustrojen servis. Brza usluga, nije skup, fiskalni račun. Imao sam začepljenje odvoda napravila se teniska loptica u cijevi od vune i tekstila.

 

Ovaj komentar prije vašega, vidi se da je znanje vrlo nisko, a životno iskustvo da ne postoji, a puno pripametan.

 

Težina samog uređaja implicira kvalitetnije dijelove. Konja/kobilu koji pobjeđuju ne mjenjaš nego jašeš dalje.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
MV player kaže...

Gorenje ima dobro ustrojen servis. Brza usluga, nije skup, fiskalni račun. Imao sam začepljenje odvoda napravila se teniska loptica u cijevi od vune i tekstila.

 

Ovaj komentar prije vašega, vidi se da je znanje vrlo nisko, a životno iskustvo da ne postoji, a puno pripametan.

 

Težina samog uređaja implicira kvalitetnije dijelove. Konja/kobilu koji pobjeđuju ne mjenjaš nego jašeš dalje.

 Potpuno ste u pravu! Dapače mi seljaci koji ne znamo za bolje koristimo miele, bosch etc. Mi koji ne koristimo gorenje smo dno i talog društva. Ovo markirano dosta govori o vašoj inteligenciji. Ali bitno da se elokventnost vidi u poruci. Uživajte Vi u vašem gorenju a ja ću plakat na svojoj perilici sa razvijenom servisnom mrežom kao u Etiopiji. E da još ni jedanput nisam imao reklamaciju u ovih 7 godina.... Bit će te vaše gorenje su kao alfe u svijetu automobila.... Kissy kiss

3 godine
protjeran
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

kod vas je majstore neki veliki košmar u glavi + južina, unatoč tome da je inteligenija neupitna.

Sigurno je da seljaci kupuju sve marke perilica, pa tako i spomenute. Kupnja perilice nije neka velika tema danas. 

Moje Gorenje koje mi odlično služi več 11 godina, je tada

koštalo k'o danas Mile nekih 800 eura. Tada je najskuplja Gorenjka imala 2.000 okretaja, danas vidim uaput da nema takvih uređaja.

Nije Mile neka referenca u Hrvatskoj, a još manje najbolji izbor.

Nekad je davno to bio Končar po licenci Zanussia, potom je preuzelo primat Gorenje desetljećima a danas je većina solidna. Kad mi se pokvari uzet ću Gorenje opet radi brzog i dobrog servisa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
MV player kaže...

kupio bi vjerojatno Gorenje. mislim da su sada vlasnici kinezi.

imam gorenje 11 godina i radi odlično. oko 1,5 x dnevno se pere

7 kg 1600. Najteža perilica je vjerojatno najbolja. 

Ključni razlog je lako dostupan servis.

 

 Hisense je vlasnik Gorenja, ili pametna kupnja od strane Kineza s obzirom na vrlo jaki Gorenje brend na području Balkana ali i šire.

Horatio_Hornblower kaže...

Koliko god to bilo odlican razlog iz prve ruke je vrhunski razlog...Bilo sto da ti crkne od nekih "luksuznih" marka mozes ic kupit novu jer servis ce ti trajat i trajat mislim da nakon mjesec dva bez masine ili bez frizidera ili neke druge bijele tehnike kupuje nova dok za gorenje meni isao senzor vrata nakon 9 godina nasao majstora u pola sata dosao isti dan zamjenio isto popodne 150kn a za lg samsung i te kinesko zapadnjacka sranja samo cu rec good luck... Djelove ces sam nabavljat sa alija a mislim da je glupo bacit perilicu zbog senzora od 20 kn

 To sigurno, brzi i razgranat servis je jako bitan da ne čekaš kao budala pa pereš na ruke itd.

 

Končar servis je isto ok, s obzirom da na vešmašine nude pet godina garancije.Ja imam Končar jeftinu vešmašinu, eto je radi več dvije i pol godine bez problema+pridržavanje preporuka sa dolnjeg linka.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/koju-perilicu-kupili-nekome-preporucili/270721.aspx?page=2&jumpto=5981080&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 14:47 (rambox).
3 godine
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
batly kaže...

Imam samsung perilicu 17 godina i radi kao prvi dan.

Neka silver nano, može prati i bez detergenta.

Doduše nije bila baš jeftina u ono vrijeme ali eto

sigurno se otplatila kroz silne godine pranja bar 4 puta tjedno za

četveročlanu obitelj.

Kod perilica je najbitnije ne pretrpavati deklariranu težinu pranja što masa

ljudi radi jer onda stradaju amortizeri,ležaj,remen motor.

Bolje je i dva puta oprati po manju količinu veša nego zgurati unutra

koliko "može"

Veš se i manje gužva i bolje opere kad ga je manje u bubnju a

perilica duže traje.

I naravno ogromne su razlike između skupih i jeftinih perilica.

U skupima su bolji grijači,bolji bubanj bolji amortizeri itd..

Tvrditi da je to sve isto je kao i kod automobila.

Nije isto voziti Yugo i Mercedes iako te i jedan i drugi dovezu.

 Takoder Samsung

https://www.mall.hr/perilice-rublja/samsung-ww80t4540ae1le-add-wash-basic-perilica-rublja-8kg

 žena mi se preporodila, e i jos kad zavrsi pranje svira klasiku

6 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Najbolji su mi komentari tipa: ".... imao/imam perilicu marke ***** koja radi već 150 godina i zato ću kupiti drugu iste te marke!" Zaboravite to. Te kvalitete, od kada su bankari preuzeli proizvodnju, više nema! Danas se proizvodi da se što više proda! Toga se mora biti svjestan! Traje dok garancija ne istekne! Svaki "pošten" majstor će vam reći to isto!

 

Meni je perilica morala ispuniti samo dva uvjeta:

- da se puni odozgo jer svatko tko je ikada stavljao i vadio veš iz mašine zna koliko je to lakše, praktičnije ...

- da garancija traje što duže - barem 5 godina i to tvornička a ne od dućana!

 

I naravno, cijena bude što povoljnija. Sve ostalo su finese ...

 

Moj vam je savjet da gledate u tom smjeru!

I da, izbjegavajte Quadro zbog loših pumpi za vodu, barem na prethodnim generacijama/modelima.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Meni je bas prakticniji klasični nacin punjenja masine a pogotovo vađenje gdje samo iskrenes iz nje u kosaru ili sto vec.
Mama je prije imala tu s punjenjem od gore i nikad vise.
Takoder prednost klasične je da mozes i drzati nesto na njoj.

Uglavnom zivim sam i zeznuo sam se sto sam neku jeftiniju Beko perilicu kupio jer svi programi osim onog brzog od 28 minuta peru po tri sata i temperatura je fiksna za svaki program.
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.4.2021 17:53 (5220).
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Pozdrav, koju perilicu rublja biste preporučili do nekih max 2500 kn? Najviše gledam Sancta Domenicu jer tamo imamo bon preko HT-a od 400 kn, a ja sam gledao ovu sa linka, ali ne znam da li se isplati i kakva je općenito. I kakvi su ovi novi inverter motori? Hvala

 

https://www.sancta-domenica.hr/bijela-tehnika/perilice-rublja/perilica-rublja-samsung-ww80t4020ee1le.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Imas temu di se dosta napisalo o samsungu kvaliteti odnosno nekvaliteti istog iako imas ko i svugdje fanboyeva ali realno je da su samsungove perilice ispod prosjecne kvalitetom i servisom lg je mozda malo bolji  ali zaboravi na servis.... Mozda ubodes perilicu pa joj servis nece trebat 30 godina ali u to cisto sumnjam.

Moj savjet kad se kupuje najjeftinija perilica uzmi gorenje i miran si.

Inace inverter sluzi za ustedu energije i obicno posto je to komad elektronike prije ce se to sjebat nego motor a sumnjam da ako se sjebe da ce bit popravak jeftin. Tako treba vidit kolika je usteda energije ako je znacajna ustedjet ces ako cesto peres tako da inverter ima smisla. 

Moj odgovor kupi sto god ima vecu garanciju (min 3 do 5 godina) servis (tu je gorenje i koncar ispred svih godinama) i ovo vrijedi za cijelu rh i ne kupuj lg samsung bijelu tehniku nije to tv i mobitel.  

 

Ps otvorio sam snata domenicu osobno uzeo bi ovo

https://www.sancta-domenica.hr/bijela-tehnika/perilice-rublja/perilica-rublja-gorenje-wei863s.html

Ako mozes iskoristit bon i multicard popust i dodaj jos par stotina kuna i miran si.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.4.2021 6:52 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Pozz,
Vrijeme je za drugu perilicu.
Samsung je dao svoje ( nisam baš zadovoljna nakon isteka garancije od 2 godine odmah su otišli ležajevi, a sada mi serviser kaze da je elektronika i da se ne isplati popravljati). Može li neka preporuka za perilicu ali da ima 5 god garancije.
Hvala
 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Moje iskustvo 

Što više garancije (5 god)  najčešće to daje gorenje i to čistih nemoj nasjest na ono 2 +3 jer te 3 godine nisu servis u većini slucajeva. Ili ko u bosch registriraj se i dobiješ 3 godine pa imaju "problem" u sustavu i ne prikazuje ti da si registrirao uređaj.  Ali nakon toga može bit i najkvalitetniji rade uzet tursko groblje nego njemačke hostaplere...

 Što se konkretno tiče perilica rublja. 

Imao LG kupljena 2011? ili tako nešto nakon 3 i po godine i nakon toga kvar takav da se mogla bacit (bila oko 5 tisuća kn). 

Samsung imao brat u sebe a ta je više puta bila u servisera i to po 10tak dana nemaju dijelova pa čekaš ovo ono... Na kraju kupio neku isto gorenje perilicu i mislim beko sušilicu bila neka akcija u elipsa ekstra zadovoljan sa obe stvari. 

Na kraju ja imam sad već 6 do 7 godina neku gorenje kupljena na akciji cca 3000kn nikad ništa radi stvarno  super eto jedino jednom bio neki problem sa senzorom vrata majstor dosa isto popodne to rješio 150kn i žena bila sretna. Servis im je super i jeftin bar za područje dalmacije (Split i okolica). Ne znam ja sam počeo upravo zbog toga kupovat njihove kućanske aparate jer sve danas je to isto ali bar njih možeš koliko toliko servisirati a znam za LG i Samsung iz prve ruke da je to muka. Kažem opet možda sve ovisi o mjestu stanovanja možda je u zg drugačija priča ali ja sam se opekao na kućanskim aparatima di platiš koju cifru dobiješ skoro pa nikakvu garanciju di većina servisera za tu marku nema dijelova zato sad skoro pa sve u kući je gorenje koncar ili za manje aparate vivax... Bar kad crkne nije mi žao jer je bilo jeftino...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
U Dubrovniku nema čak ni Gorenje servisa. Ima Aeg, Electrolux, Miele,Whirlpool,
14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Black_Beard kaže...

koji si ti @horatio ili mv player?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice