Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

poruka: 311
|
čitano: 466.147
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?".
7 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

prijatelju bih preporučio najbolju a neprijatelju najgoru

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
3 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
@Kerum
U UK koja roba ima minimum 5 godina obvezne garancije?
14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
volegradele kaže...
Imao Electrozeta 12 godina,dobio je na poklon kad sam se ozenio,mislim da tada jeftinije nije bilo(oko 1700 kn),promijenio 3-4 puta kondezator 120 kn.Zatim kupio Wirpool 6sense 1200 rpm u 2 godine se pokvarila 3 ili 4 puta,bubanja 2 puta novi,motor... sve je bilo u garanciji..poludija i bacija je i kupio Bosch 5500 kn.Masina evo vec 2 godine radi necujno ali jebena pumpa vode se zacepi svako misec -dva dana sa dlakama,imam doma 4 zenske i muku mucim s tim,masina stane,baci gresku,pa prazni manualno tonu vode i pincetom vadi kosu sa rotora pumpe...uglavno frustrirajuce!Ne mogu virovat da dlake takve probleme mogu radit!

 

Po noći odreži im te kose i perilica će ti biti zahvalna.

15 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Mi imamo Gorenje neki osnovni model, kupljena prije 2,5 godine, 5 godina garancije. Imam dvoje male djece i roba se pere skoro svakodnevno. Sa mashinom jos nismo imali problema. 

Sta se tice ovih skupljih, znam ljude koji imaju mini praonu i kazu da im je Miele top (znam da imaju i Bosh).

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Perilica i susilica odvojeno pa sad kostala i 20000 kn,inace i Miele se isto kvari kao i one od 5000 kn,frend mi dobar serviser!Zivi od njih.
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Horatio_Hornblower kaže...

Gorenje 

Koji mrtvi Samsung  ko to zna popravit a djelovi skupi ko da su od titana ne od plastike a ovamo zoves mestra koji ima dhelova za bacanje... 

I to gorenje cak koncar imaju 5 godina garancije...

Da žutanjci, djelova ko šalate a garancija je vrlo pouzdana nema tu sitničarenja.

 

Zelenaši su malo druga priča, njihova garancija nije onako baš bezbolna zna bit povuci potegni itd.

wifi kaže...
ima samsung... vrlo brzo prolupa kriz, elektronika bi znala sama od sebe stat usrid pranja pa tako 2, 3 puta... servis prakticki nepostojeci...

sad sam na beko, so far so good...

Turci da, ili grupacija koja proizvodi vešmašine za hrpu raznih brendova kao naš Končar itd.Turci su veliki igrači u proizvodnji vešmašima, a "moderna kvaliteta" je ovisno o proizvodu ili rangu cijene.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Vestel

 

 

Ukratko, na Inox kadu moš zaboravit+robusni sistem ležajeva kao na recimo jeftinijoj Gorenje perilici iz 1995 godine. Model WA 904X kao nova cijena 2200kn, a danas za tu lovu dobiš hrpu smeča=nakon pet godina moli boga da nekaj ne krepa.Tak nekaj danas ne buš dobil niti na vešmašini od 1000eura.Stari sistem je bio najbolji, dakle klasičan elektromehanički programator i peri nema frke.Na modernoj perilici često završi ovako, kad krepa ležaj/raspadne se ležište ležaja koje je od plastike=popravak je neisplativ.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 15:26 (rambox).
9 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Gorenje wa 60105💪 kostala nekih 2k prije 5-6 godina, samo sam promijenio filter 50kn. Radi super, ima kratki program 15min, ispustanje i dodavanje vode, pausu, smanjivanje centrifuge, zadovoljan sam sa njom, a peremo gotovo svaki dan u 90% slucajeva!

Za te novce; gorenje uvijek! 💪💪💪
Odmori se u Istini!
Moj PC  
3 1 hvala 0
7 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

u starom stanu imao sa candy veš mašinu koja je radila ok a onda je počela šetati po kupaoni... sad u kući imam minijaturnu beko koja isto radi dobro i za sad ne šeta

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
volegradele kaže...
A sifon od kade za tusiranje je poseban problem,kosa svako malo zacepi pa žuljaj sa sajlom da probije.I onu mrežicu kad stavim opet zastopa,ne mogu se obranit od kose u wc-u

 sajla je ok, ali ja uzmem ono sredstvo za odcepljivanje odvoda, nalijem pola litre i ostavim nekih cca 1h i sve rijeseno. nikakve muke sa sajlom

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Tincha kaže...
Miele WTF130 perilica i susilica 2u1.
Avion prema ostatku postave...

 tesko, cim je 2 u 1. neupotrebljivo, a s obzirom da je miele, precjenjeno...

12 godina
neaktivan
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

moja preporuka:rijeka,kamen i sapun.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Sve perilice danas su loše i ne peru robu ni približno kao one od prije 5, 10 i više godina. Razlog - tobožnja ekologija - manja potrošnja vode pa se roba lošije ispire. Inače, iz vlastitog bogatog iskustva mogu reći da su jedne od najkvalitetnijih svakako Bosch, Whirpool i Indesit. Gorenje više ni blizu nije, čak im je i Končar blizu. To dvoje potonjih su danas kinesko smeće.
 
1 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Onu s najduzom garancijom kao i sve ostalo skoro....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Kokobil50 kaže...
Sve perilice danas su loše i ne peru robu ni približno kao one od prije 5, 10 i više godina. Razlog - tobožnja ekologija - manja potrošnja vode pa se roba lošije ispire. Inače, iz vlastitog bogatog iskustva mogu reći da su jedne od najkvalitetnijih svakako Bosch, Whirpool i Indesit. Gorenje više ni blizu nije, čak im je i Končar blizu. To dvoje potonjih su danas kinesko smeće.

 Tu sam imao  i tesko smece od perilice je bilo, to svakako nije kvalitetna perilica

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Kokobil50 kaže...
Sve perilice danas su loše i ne peru robu ni približno kao one od prije 5, 10 i više godina. Razlog - tobožnja ekologija - manja potrošnja vode pa se roba lošije ispire. Inače, iz vlastitog bogatog iskustva mogu reći da su jedne od najkvalitetnijih svakako Bosch, Whirpool i Indesit. Gorenje više ni blizu nije, čak im je i Končar blizu. To dvoje potonjih su danas kinesko smeće.

 

Viš, a u temi o perilicama na forum.hr-u kruže priče da je Bosch ustvari Losch i da nisu ništa pouzdanije od ostalih marki. Svako malo se netko javi da mu je Bosch krepao...

15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Koja je naj jeftinija perilica,u kojoj se može oprati velika deka ?
Ako netko zna ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

A ja pokušavam skužit kolika mi treba za oprat navlaku za madrac 160x200...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
zzz kaže...
Koja je naj jeftinija perilica,u kojoj se može oprati velika deka ?
Ako netko zna ?

 

FLes kaže...

A ja pokušavam skužit kolika mi treba za oprat navlaku za madrac 160x200...

 

Za te stvarno ogromne i teške stvari, koje se ne peru jednom tjedno, najbolje je otići u javnu praonicu, imaju veš mašine koje mogu oprati do 14 kg robe, taman ogromna deka ili cijeli komplet posteljine, sv kaj si ikad imao, i odmah to i posušiš... zadovoljstvo košta, no ne moraš kupovati ogromne perilice.

Inače, ja u svojoj perilici za 8 kg perem deke (ali ne one teške, vunene) i navlake za madrace bez problema, ali jedno po jedno... taman ispune perilicu do malo više od polovice.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 17:57 (Father_Dougal).
15 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Ono što je netko ovdje Informatičar Starog Kova, to je moj stari za bijelu tehniku (perilice, sušilice i rashladni uređaji) pa vam, na žalost ukratko, moram ispričati kako stvari stoje.

Ne zezam se, lik je imao knjigu svih programatora Gorenje perilica (u daljem tekstu "veš mašina") možda prije 30 godina. Ono što me fascinira jeste da i dan danas zna neke modele napamet, i što je još zanimljivije javljaju se ljudi kojima je on veš mašinu popravio prije 20 godina. Odgovor je uvijek isti: "baci to i kupi si novu".

Malo ga zeza elktronika (zamjena za programator) ali tu sam ja da mu doskočim šta je soft reset, a šta hard resetšto je najčešći mogući kvar a da se jednostavno dignu solidni novci.

 

Idemo redom:

Za naš region (HR, SRB i BiH) najbolji je izbor Beko, da ne duljim naširoko i nadaleko prihvatite to tako kako jeste.

Najskuplja veš mašina u jednoj radnji za veš mašine u Švicarskoj bila je vjerovali ili ne - Gorenje, a bilo ih je tona.

 

Kvarovi:

* Najčešći kvar jeste zamjena ležaja, novije mašine napravljene su tako da ih se jako teško može otvoriti. Drugim riječima mora se digniti kompletna šasija.

* Najveći broj kvarova ležajeva imaju vjerovali ili ne Miele mašine.

* Grijač ili će crknuti li raditi nakupljenog kamenca godinu, dvije, 10 ili 20 - nema nekog pravila. Bitno je da ako se pravi grijač (kojeg se ne može kupiti na tržištu) ne može naći, napravi neki koji neće zakačati bubanj.

* Najveći potrošač električne energije jeste upravo gore spomenuti grijač. Kroz cijeli proces pranja rublja najviše struje potroši upravo on, zagrijavajuči na bilo kojem programu vodu od 40°C pa naviše.

* Uvjerljivo najbolji način da se uštedi struja jeste da se kupe veš mašine koje imaju ulaz za toplu vodu (A+++ razred i veoma su skupe). Time zimi faktički kroz cetralno grijanje možete itekako uštediti.

* Ako nekim slučajem (viđeno na Samsungu, Gorenje i Beko [ono što sam ja vidio]) nakon završetka pranja veš mašina ponovno krene ispočetka da pere isti program (i tako bi radili iznova i iznova) vjerovali ili ne, na neki način crk'o vam je motor. Iako nije crko jer tokom cijelog procesa on radi kao i što je naumio ali nakon šta on uradi da pokrene ponovo proces pranja - pojma ne'am, a nisam toliko ni istraživao.

* Na nekom Discovery testu pranja, korejske veš mašine (sa parom) konkretno LG i Samsung otpuhali su njemačku konkurenciju, ali te mašine su ujedno i najskuplje.

* Ukoliko ode bravica (čest kvar) na vratima veš mašine, ista se može brikovat (premostiti) ma dnu sa nekim jačim kablom ali onda morate paziti da tokom pranja ne otvorite mašinu (kod mene je taj sistem).

 

* Što se tiče sušilica, stare sušilice sa grijačima je totalno neisplatno držati u kući. To je ujedno i najveći mogući potrošač električne energije u cijeloj kući. Ponekad čak i do 5[kW].

* Sve nove sušilice faktički su inverter zamtivači. Ide plin i skoro sve isto što i u jednom Frižideru i zamrzivaču, upravo da se uštedi (i do 10 puta) na električnoj energiju.

Uvijek, ali skoro uvijek, je bolji izbor kupiti zasebno veš mašinu a zasebno sušilicu. Jedina mana tog sistema jeste da zauzima duplo više prostora.

 

To je to za sada... imam i sekciju "hackiranje veš mašina" ali o tome ću nekom drugom prilikom ili dopunjavati ovaj post.

Uglavnom budite slobodni i pitajte sve što vas interesuje.

 

Uređivano:

* Njabolji izbor pranja jeste onaj program od 120 minuta.

* Ukoliko stara veš mašina puno programa troši na ispiranje, možete onaj krug slobodno okrenuti par klikova ili par brojeva. Hackiranje #1

* Eco Program koji otprilike dosta duže traja ali štedi energiju u većini slučajeva ima a) bolje pranje i b) uštedu energije ali mu je "mana" da se u tom programu najbolje uštedi. i tu idemo do Hackiranja#2. Na tom Eco programu (primjerice 2,5 kg) možete bez problema staviti kao i na punom programu (5 kg) dobit ćete samo bolje pranje.

*Dosipanje vode (1 litar pa i do 5 litara) možete uraditi na bilo kojem programu a u većini slučajeva samo će bolje oprati rublje hackiranje #2

 

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2019 19:57 (Envy).
Moj PC  
4 1 hvala 6
14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Envy kaže...

* Uvjerljivo najbolji način da se uštedi struja jeste da se kupe veš mašine koje imaju ulaz za toplu vodu (A+++ razred i veoma su skupe). Time zimi faktički kroz cetralno grijanje možete itekako uštediti.

 

ja imam a+++ bez ulaza za toplu vodu. to sam trazio prilikom kupovine i doslovno niti jedan model bilo kojeg proizvodjaca to nije imao. 

 

15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
gmit kaže...
Envy kaže...

* Uvjerljivo najbolji način da se uštedi struja jeste da se kupe veš mašine koje imaju ulaz za toplu vodu (A+++ razred i veoma su skupe). Time zimi faktički kroz cetralno grijanje možete itekako uštediti.

 

ja imam a+++ bez ulaza za toplu vodu. to sam trazio prilikom kupovine i doslovno niti jedan model bilo kojeg proizvodjaca to nije imao. 

 

Upitan mi je taj A+++ razred i iskreno sumnjiv sam prema njemu. Kao što rekoh gore, ulaz za toplu vodu su najskuplje, pa vrlo vjerojatno moraš naručiti veš mašinu, isto kao što sam ja od zastupnika, Logitecha, kumio i molio da mi se naruče legendarni Z-5500 zvučnici.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Ima LG direct drive 8/5kg perilicu i susilicu i zasad sam prezadovoljan. Na motor pise da ima 10g garancije, na ostalo 5g. Prilično tiha, pere dosta dobro a susilica mi sluzi cisto nekad kad pada kisa a bas mi tad neka roba treba tako da mi je ova kombinirka najbolja opcija. Cijena oko 650e na akciji prije 4mj.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
love2ml86 kaže...
@Kerum
U UK koja roba ima minimum 5 godina obvezne garancije?

Kum mi je gore i rekao je potrosacka elektronika (mobiteli, laptopi, brijaci aparati, itd.) te bijela tehnika. Mozda i neke druge stvari, ali samo za ovo dvoje mi je rekao.

14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Envy kaže...
gmit kaže...
Envy kaže...

* Uvjerljivo najbolji način da se uštedi struja jeste da se kupe veš mašine koje imaju ulaz za toplu vodu (A+++ razred i veoma su skupe). Time zimi faktički kroz cetralno grijanje možete itekako uštediti.

 

ja imam a+++ bez ulaza za toplu vodu. to sam trazio prilikom kupovine i doslovno niti jedan model bilo kojeg proizvodjaca to nije imao. 

 

Upitan mi je taj A+++ razred i iskreno sumnjiv sam prema njemu. Kao što rekoh gore, ulaz za toplu vodu su najskuplje, pa vrlo vjerojatno moraš naručiti veš mašinu, isto kao što sam ja od zastupnika, Logitecha, kumio i molio da mi se naruče legendarni Z-5500 zvučnici.

 iskreno, svejedno mi je za potrosnju struje i kupio sam najskuplji ne-miele model. nema ulaz za toplu vodu, nema ni lg, niti samsung, niti aeg, ni miele.

14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
A majke ti mile, da ću čitat o mašinama za robu i koja je bolja na bug forumu ni u najcrnijim predviđanjima ??? Pa za te stvari iden na forum.hr i proučin šta mi triba i dobijen savjet od majstora koji iste serviraju i korisnika koji su iste kupili. Znan da ću sad dobit hrpu TD-ova ali upravo ovo san pomislija kad san otvorija stranicu. Eto
Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
nani kaže...
A majke ti mile, da ću čitat o mašinama za robu i koja je bolja na bug forumu ni u najcrnijim predviđanjima ??? Pa za te stvari iden na forum.hr i proučin šta mi triba i dobijen savjet od majstora koji iste serviraju i korisnika koji su iste kupili. Znan da ću sad dobit hrpu TD-ova ali upravo ovo san pomislija kad san otvorija stranicu. Eto

Nećeš dobiti niti jedan TD.... zato što si se upravo tim komentarom pridružio "onome čemu ni u najcrnjim danima nisi predviđao".

 

Pa... izrazi svoje mišljenje. Beko ili Gorenje? Ili možda Panasonic sa onim čudnim bubnjem i novim Air Dry modelom sušenja rublja.

15 godina
offline
Koju perilicu biste kupili ili nekome preporučili?

Candy perilica od 5000kn (plići model za manje prostore) krepala nakon 10 godina. Uzeo Miele 8kg za 6500kn. Miele je građena kao tenk i tvornički je predviđeno za 30 godina "raubanja". Ako u 20 godina potrošiš 2 Candy perilice to je 10 000kn, dok je Miele 6500kn - dakle Miele je (naj)jeftiniji izbor. Ali NIKADA ne bih kupovao kombiniranu sušilicu s perilicom. Čim dodaješ pi*darije - dobiješ pi*darije. Tj kombinirani uređaji garantiraju kraći vijek trajanja i dulje druženje sa serviserima. Ako hoćeš sušilicu, kupi zaseban uređaj za to. Ili stavi na štrik pa je besplatno.

 
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Keso kaže...

Ili stavi na štrik pa je besplatno.

 

Da, a svi pričaju kako trebamo preći na solarnu energiju. Eto odakle ćemo krenuti s time 

14 godina
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
Oprati posteljinu na programu od 20 min, šarenu robu bez šugamana. Šugamane na 90 stupnjeva. Na 60 stupnjeva bilu robu. Ubacit all-in-one tableticu. Kad bude gotovo razgrnit robu za sušenje. Suho za 10 min na suncu. Složit za peglanje, opeglat, složit u ormar i ladice. Sex.
 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju perilicu biste kupili ili nekome preporuč
FLes kaže...

A ja pokušavam skužit kolika mi treba za oprat navlaku za madrac 160x200...

 Mi imamo LG DD 7kg i bez problema pere navlaku za madrac 180x200, baš smo je jučer oprali. 

S tim da nam se navlaka podijeli u dva dijela (gornji i donji) kad se skine s madraca, tako da su to dva ciklusa pranja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice