Koja je radna rezolucija?

poruka: 34
|
čitano: 14.215
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koja je radna rezolucija?".
16 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

Kad se jednom navuces na 4k, nema povratka.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koja je radna rezolucija?
Samo treba imati grafu za 4k😉
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

Puno egzoticnih rezolucija a nigdije mog favorita 3840x1600

 

15tak godina sam furao dva monitora na svom setupu, bilo osobnom, bilo poslovnom.... Nekada uz 5:4 monitore, kasnije uz kombinacije wide monitora... i napokon sam setup korigirao tako da sada koristim jedan monitor i nikada zadovoljniji.

 

27" 2560x1440 je ugodan monitor za surfanje, posao koji ne zahtijeva cesto vise otvorenih prozora istovremeno. Ali dva takva na stolu postaje logisticka misija.

 

 

ugl ja glasam za 38" 3840x1600 a za one koji bi "retina" razinu onda 7680x3200

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

Ja sam već jako dugo na 1920*1200, ali sve više razmišljam o 1440p na 27". Svejedno, dok ova ludost sa grafama ne završi, mislim da ću ostati na svom starom vjernom Samsungu. Ne bih imao ništa protiv 31" na 4k, ali moja grafa to ne bi mogla gurati kako treba (gtx 1060), a i morao bih mijenjati radni stol jer nemam mjesta za 31" monitor, a to mi se neda.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 11:09 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

27" 1440p majka svih rezolucija, takva dva, tri monitora i na konju si.

[URL=https://www.speedtest.net/result/12321352167][IMG]https://www.speedtest.net/result/12321352167.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

osobno koristim 3440x1440 na 34" monitoru koji mi postaju malo tijesni, mozda se prosirim u skoroj buducnosti.

multi monitor setup ne dolazi u obzir jer je preveliki nered na stolu, nepotrebni ekstra kablovi i jos kojesta..

 

no, glavni razlog ovog posta, must have program za sve koji mrze kada win10 ne pamti velicinu prozora, polozaj prozora i slicne pizdarije.

dolazi drito iz microsofta i integracija je odlicna

 

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/powertoys/fancyzones

 

 

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 11:49 (nixass).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

Jos uvijek najvise volim 16:10 omjer tako da sam za glavni monitor na 2560*1600 (30") i jos dodano dva pivotirana 4:3 monitora u 1200*1600 tako da je radna povrsina 4960*1600 preko sva tri monitora zajedno.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 12:37 (Lewis).
Moj PC  
2 0 hvala 0
Re: Koja je radna rezolucija?
učo kaže...

Ja sam već jako dugo na 1920*1200, ali sve više razmišljam o 1440p na 27". Svejedno, dok ova ludost sa grafama ne završi, mislim da ću ostati na svom starom vjernom Samsungu. Ne bih imao ništa protiv 31" na 4k, ali moja grafa to ne bi mogla gurati kako treba (gtx 1060), a i morao bih mijenjati radni stol jer nemam mjesta za 31" monitor, a to mi se neda.

 

Imam 28 inchni monitor 4K rezolucija@60h, na stolu 74x60cm

 

https://www.ikea.com/hr/hr/p/norberg-zidni-preklopni-stol-bijela-30180504/

 

 

Intel Iris XE integrirana grafička.

 

 

Slobodno Si uzmite veći monitor više rezolucije, grafička će Vam to progutati sigurno.

 

 

Lijepi pozdrav.

11 godina
offline
Re: Koja je radna rezolucija?
Lewis kaže...

Jos uvijek najvise volim 16:10 omjer tako da sam za glavni monitor na 2560*1600 (30") i jos dodano dva pivotirana 4:3 monitora u 1200*1600 tako da je radna povrsina 4960*1600 preko sva tri monitora zajedno.

 I meni je 16:10 najdraži, šteta da je zamijenjen omjerom 16:9.

15 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

radna rezolucija je - raditi sve dok mogu. umrijeti za tipkofnicom. nema penzije za ovakve. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koja je radna rezolucija?

Koristim monitor veličine 27 inch-a, omjera 16:9, rezolucije 2540x1440 uz povećanje (skaliranje) od 200%. S tim karakteristikama, za normalan rad držim oči na udaljenosti od monitora oko 60-70 cm.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 15:07 (Tino_TA).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koja je radna rezolucija?
SupremeCommander kaže...

Kad se jednom navuces na 4k, nema povratka.

 Ali veličina je jako bitna, nije isto buljit u "mali 27/4K" i recimo u ovaj moj malo veči 43/4K fake monitor.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 19:00 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Koja je radna rezolucija?

1. Koja je radna rezolucija?

2. Koja je najviša rezolucija monitora na kojem najčešće radite?

 

Postavili ste dva različita pitanja.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koja je radna rezolucija?
Obožavam 4K rezoluciju…. Pogotovo kad moram vratiti rezoluciju na FHD jer mi je na 4K sve pre sitno za čitanje :)
Re: Koja je radna rezolucija?

Zato ja 32in monitor stavim na 4k, ali resolution scaling na 150% da ikone i tekst budu isti kao i na sporednom, FHD 24in, monitoru.

Sve ispod 150% scaling izgleda presitno i nečitljivo / nepregledno, no opet kad otvorim sliku ili CAD program imam punu oštrinu slike.

The planet broke before the Guard did!
15 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

Zapeo na 27" 1920x1080 a kako stvari stoje tu ću i ostati.

Do kada, ne zna se.

Iskreno, za ovo što ja radim na računalu i ne treba mi bolje.

Multimedija, surf, a u zadnjih par mjeseci sve manje i manje se igram.

 

A i to što inače igram mi je sasvim ok i na ovoj rezoluciji.

Tako da...baš me briga ustvari.

Meni je i ovo, za moje ne tako velike potrebe, sasvim ok.

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

Koristim dva monitora na poslu, primarni mi je 32" 2560x1440p, a pomocni monitor je 24" FHD. Primarni je spojen preko HDMI, a pomocni preko VGA porta jer komp je i5 10500 i koristi se integrisana grafa. 

 

Nikakvih problema sa grafom, a isi setup je cak radio i na i3 6100 procu tako da ne razumijem komentare da se ne ide na vecu rezoluciju jer pitanje je da li ce grafa podrzati. Ako je u pitanju gaming uvijek se moze spustiti malo rezolucija i to je to. 

 

Kod kuce je isti 32" monitor i pokraj njega je 55" UHD televizor koji sluzi kao ispomoc kada se zatreba dodatnog prostora, a cesto se zna i zaigrati na tom televizoru na FHD rezoluciji. 


A plan je ubuduce mozda okusati 38" uw monitor

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koja je radna rezolucija?

Koristim 2 monitora od 27 inča na 4K rezoluciji na 60 Hz. Oba spojena preko 2 Display porta na mini PC Asus PN50 koji u sebi ima Ryzen 4500U i Vega 6 grafiku. Bez problema vrtim 2 4k videa na oba monitora. Nije za igranje ničeg novijeg ali ne igram pa mi ni ne treba. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

Čudno mi je da nije navedena danas već popularna 3440x1440 (34") koju i sam koristim. Uz to je još jedan 22" 1080p u portretu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koja je radna rezolucija?
Unimatrix 007 kaže...

Čudno mi je da nije navedena danas već popularna 3440x1440 (34") koju i sam koristim. Uz to je još jedan 22" 1080p u portretu.

 Na poslu imam takav monitor, i koristim ekran od laptopa FHD

 

Doma sam na QHD na 27" i FHD, plan je doma ici na 32" i UHD

3 godine
offline
Koja je radna rezolucija?

4k,  nema nazad.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koja je radna rezolucija?
1680X1050 20"
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 12:00 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

1440p na 25". Razmišljam o 4k 32", samo mi je uvijek problem naći dobar monitor sa dobrim osvjetljenjem.

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koja je radna rezolucija?
Unimatrix 007 kaže...

Čudno mi je da nije navedena danas već popularna 3440x1440 (34") koju i sam koristim. Uz to je još jedan 22" 1080p u portretu.

 

Da, baš sam se i ja to pitao.

 

Zadnjih godinu dana koristim 34" curved monitor 3440x1440 ( LG 34WL85C-B  ) koji mi je na početku bio ogroman, a sad bi ipak volio da je malo veći :D

Mislim da ću dogodine uzeti 38" curved 3840x1600 i to mi se čini da će biti taman.

 

Prije toga sam dosta dugo imao dva monitora i to je bilo okay, ali se više nikad ne bi vratio na takav setup. Pogotovo ako su paneli različiti, ili se vidi razlika u kvaliteti slike, to mi baš ide na živce.

 

16 godina
offline
Re: Koja je radna rezolucija?
Laca kaže...
Unimatrix 007 kaže...

Čudno mi je da nije navedena danas već popularna 3440x1440 (34") koju i sam koristim. Uz to je još jedan 22" 1080p u portretu.

 

Da, baš sam se i ja to pitao.

 

Zadnjih godinu dana koristim 34" curved monitor 3440x1440 ( LG 34WL85C-B  ) koji mi je na početku bio ogroman, a sad bi ipak volio da je malo veći :D

Mislim da ću dogodine uzeti 38" curved 3840x1600 i to mi se čini da će biti taman.

 

Prije toga sam dosta dugo imao dva monitora i to je bilo okay, ali se više nikad ne bi vratio na takav setup. Pogotovo ako su paneli različiti, ili se vidi razlika u kvaliteti slike, to mi baš ide na živce.

 

 Ma za više rezolucije treba i više grafičke snage, a trenutna situacija je užas kaj se toga tiče. Također se slažem za 2 monitora i različite panele, iritantno je i uz privikavanje i svakak je idealno zamjenit većim panelom.

Re: Koja je radna rezolucija?
Unimatrix 007 kaže...

 Ma za više rezolucije treba i više grafičke snage, a trenutna situacija je užas kaj se toga tiče. Također se slažem za 2 monitora i različite panele, iritantno je i uz privikavanje i svakak je idealno zamjenit većim panelom.

 

ne treba.

 

 

Lp

16 godina
offline
Re: Koja je radna rezolucija?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Unimatrix 007 kaže...

 Ma za više rezolucije treba i više grafičke snage, a trenutna situacija je užas kaj se toga tiče. Također se slažem za 2 monitora i različite panele, iritantno je i uz privikavanje i svakak je idealno zamjenit većim panelom.

 

ne treba.

 

 

Lp

 Tu sam mislio na igre, za sve ostalo nije problem. Trebao sam dopisati.

6 godina
offline
Koja je radna rezolucija?

2xDell 4K

NULL!=NULL
 
2 0 hvala 0
Re: Koja je radna rezolucija?
Unimatrix 007 kaže...

 Tu sam mislio na igre, za sve ostalo nije problem. Trebao sam dopisati.

 

Istina, ali gledajući trenutačno cijene grafičkih kartica (13,000kn RTX 3080) mislim da će u tom slučaju vrijeme za 4K monitor biti tamo negdje za 10 godina

 

Meni je super s 28 inchnim 4K monitorom (skalirano na 150%), iako sad gledam da bih više volio ultrawide, pa će slijedeći korak možda biti upravo to. Još nisam odlučio.

 

 

 

Lp

Re: Koja je radna rezolucija?
VladRi kaže...

2xDell 4K

 

ovo je moja kanta, 28 incnhi 4K "gaming" kojeg bi rado zamijenio s nečim manje očajnim. Tražim i stalak za monitor jer ovaj privremeni (laptop stalak) iz JYSK-a je previsok.

 

 

 

 

Lijepi pozdrav

 

 

Edit: portrait slike se čini se automatski rotiraju prilikom uploada, što nije ispravno. Morao sam ovu izrezati kako bi maknuo rotiranje slike.

Miro može li se ovo riješiti uskoro? Hvala lijepa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 10:58 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice