Kina spustila svoj prvi rover na Mars

poruka: 19
|
čitano: 5.301
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina spustila svoj prvi rover na Mars".
5 godina
protjeran
offline
Kina spustila svoj prvi rover na Mars

PRIJELOMNA VIJEST! 

 

Sada je i službeno Mars postao Crveni planet!!! 

Desničari, plačite 

Pis on ju :P
Moj PC  
15 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
Wow koji glupi komentar.
Zašto popularizirati znanost. Nek imamo hrpu idiota koji će klimat glavom i povijat leđa.
Nadglednik dina
Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
Nisi li upravo ti plakao nedavno da zasto NASAin rover nema 4K kameru nego samo namjenske?
 
4 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
Te po tebi "nebitne" fotografije "rade" navigacijske kamere. Dakle njihova uloga jeste orijentacija u prostoru... Dobit je dvostruka... Svemirskoj agenciji služe za orijentaciju, a nama da vidimo krajolike sa Marsa...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kina spustila svoj prvi rover na Mars

Znanost se ne popularizira selfijima.

Možda bi i Kinezi objavili nešto takvo da NASA nije već objavila dosta, pa možda i previše, slika koje ne donose ništa novo nego služe samopromociji.

Što to uopće znači popularizirati znanost?

Jedino što akademska zajednica u demokratsko-kapitalističkim državama treba od ljudi izvan te zajednice je novac, a tako se generalno i ponaša - čast izuzecima.

 

Kinezima očito ne treba novac, dok je za NASU popularnost bitna pa se bave time ne bi li dobili više novaca. Kad vidim da rover ima svoj twitter account bljuje mi se.

Zato svaka čast Kinezima što se opiru takvim bljuvotinama.

 

Svemir.
 
6 6 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
Razlika je vjerojatno u načinu financiranja, tako Oceanija (anglosfera), prvo mora skupiti investicije i obećati brda i doline (na Marsu) , 3d renderi, PR, da bi neki bogatuni uložili pare. Od kojih će oni niže u piramidi spušiti pare.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.5.2021 17:14 (ccc2002).
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Kina spustila svoj prvi rover na Mars

ovo na ilustraciji nije rover ("skitnica", ne drži ga mjestoooo) već prijenosni stacionarni pogon za analizu prašine. lukavi su kinezi: čemu kotači kad se mars ionako vrti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
Znači:
KP Mars
SKOM
Drugovi i Drugarice Marsovci
Internacionala je postala međuplanetarna

Sijat ćemo pšenicu do neba...nek nas gledaju gladni Zemljani

Smrt fašizmu...Sloboda svim Marsovcima

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars

Kina je sada više kapitalistika zemlja nego bilo koja druga na svijetu. Modernu globalističku ljevicu danas sponzoriraju filantropi, industrijski i finansijski lobiji- koji nemaju nikakve veze sa socijalističkim idejama. Drugim riječima, ta tvoja zvijezda je odavno pocrnila

13 godina
offline
Kina spustila svoj prvi rover na Mars

Viš, kad se vole stalno natjecati ko je veći i jači, mogli bi organizirati neki drag race :)

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
Entry Point kaže...
Wow koji glupi komentar.
Zašto popularizirati znanost. Nek imamo hrpu idiota koji će klimat glavom i povijat leđa.

 Slažem se. Zbilja je glupo na temelju slike tražit popularizaciju znanosti. Obrazovni sustav od vrtićke dobi bi trebao sa sodom bikarbonom i octom preko titracija otopina u OSNOVNOJ školi pa nadalje popularizirat znanost. Fizika bi trebala bit popraćena sa praktičnim pokusima još više. Tjerat programirat ne, ali pokazat preko igre u osnovnoj školi pa malo ozbiljnije igračke u srednjoj DA!! Dalje, električni autići i E-formula "bolidi" gdje bi se hrpa stvari vidjela... To nam fali u popularizaciji znanosti. Ne pišljiva slika.
Haha.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
5 godina
protjeran
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
@cvaja997

Umjesto toga, jedan predmet mijenja sve navedeno ... pa i same (navedene) predmete. Kao i jedna knjiga. I eto ti popularizacije.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 11:56 (Antiseptik).
14 godina
offline
Kina spustila svoj prvi rover na Mars

Kinezi su slanjem sonde na Mars pokazali kako su tehnološki dovoljno jaki da to izvedu i kako su i oni zainteresirani za Mars. Mars bi mogao postati kroz nekoliko desetljeća novo bojno polje, mjesto sukobljavanja Istoka i Zapada, umjesto Zemlje.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
Bitke roverima?
7 godina
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
ccc2002 kaže...
Bitke roverima?

 E to bi odmah platio pretplatu za gledanje 

Tipa ono u Malcolm u sredini, cirkulari na robotskoj ruci 

 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
Ali zar su morali toliko ocito iskopirati Nasin Rover? Ah...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
Mad Ant kaže...
Ali zar su morali toliko ocito iskopirati Nasin Rover? Ah...

Prilično sam siguran da je dizajn rovera i tehnologija prizemljavanja rezultat optimizacije i svođenja rizika na minimum.

Šta su trebali onda, napravit nešto što neće raditi samo da bude drugačije? Tko kaže da nisu razmatrali različita rješenja uključujući i svoja, pa su odabrali optimalno?

 

Nema ništa intrinsično loše u kopiranju i ne treba ga osuđivati. Na kraju i sama priroda imitira i kopira samu sebe - barem ono što se pokazalo da valja i što je održivo.

Koliko je samo tehnologije proizašlo iz prirode i kopiranja prirode, pa i one što ju koristi NASA?

 

Licemjerno je onda optuživati ikog za kopiranje a da ne spominjem koliko je ružno patentirati takve stvari.

Svemir.
14 godina
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
Mad Ant kaže...
Ali zar su morali toliko ocito iskopirati Nasin Rover? Ah...

 a svi NASA roveri su čeda CCCP Lunohoda...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kina spustila svoj prvi rover na Mars
@fer-de-lance
Kod natjecanja ratova robota što gledaš na televiziji, ipak postoje neka pravila. I zapravo su dosadna jer postoje 3 - 4 form factora koja su optimalna i nikakvih daljnjih inovacija nema.

Npr ne smiješ ometati radio vezu protivniku.

Na Marsu nema tih pravila. Pa ako budu bitke roverima, možda bude i inovacija u form factoru
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.5.2021 15:39 (ccc2002).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice