Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

poruka: 25
|
čitano: 7.255
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje".
13 godina
neaktivan
offline
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

Human centipede bude uskoro prebacen u zanr komedija..

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

gadljiva pomisao, a tek kad se shvati da bi uskoro mogla biti realnost..

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

Izvrstan clanak! Implikacije su ogromne - jedva cekam vidjeti kamo ce nas dovesti tehnologija.

 

Imam samo jedno pitanje u vezi izjave "u nekoj ne više jako dalekoj budućnosti liječnici će vam moći izvaditi malo krvi, iz nje uzgojiti vaše matične stanice..." Mogu li se i danas iz krvi uzgojiti maticne stanice ili ih je nuzno pohraniti iz pupkovine/posteljice odmah po rodenju?

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

ja sam više za kombiniranje genetskog materijala iz prve hmm..."ruke" ?!? , ak znate kaj mislim....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č
Stric_Jura kaže...

ja sam više za kombiniranje genetskog materijala iz prve hmm..."ruke" ?!? , ak znate kaj mislim....

 da ali tek nakon presadidbe na mišu uzgojenog pimpeka od (aj da ne pretjeramo) dvadesetak cm (mjereno s prednje strane, vanjski dio, u ležernom stanju). s takvim zainteresirane kombinacije same dolaze i čekaju selekciju vani pred vratima. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

Ovo je brutalno! i zanimljivo! Pitanje za doca: uzgajanje maticnih stanica iz krvi? Koliko znam, najvrijednije su one iz embrija, pupcane vrpce i placente. Ako se moze od tkiva svakog pojedinca uzgojiti kvalitetna maaticna stanica, zasto je lijecenje maticnim stanicama toliko skupo i nedostupno?

 
5 0 hvala 0
9 godina
online
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

ono što mene zanima je kombiniranje živih stanica HDZ-ovca sa SDP-ovcem, možda ideja za znanstveni rad

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č

to uopće nije problem, to je točno ista pasmina!

Ju je je? Je ju je!
15 godina
neaktivan
offline
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

I tako kažete bog je stvorio čovjeka na svoju sliku, kao jedinstveno biće odvojeno od životinjskog svijeta?

Pitanje - koliki postotak ljudskih stanica treba biti u nečemu da bi bog odlučio ubaciti dušu unutra?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 1 hvala 0
10 godina
online
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č
Visak kaže...

I tako kažete bog je stvorio čovjeka na svoju sliku, kao jedinstveno biće odvojeno od životinjskog svijeta?

Pitanje - koliki postotak ljudskih stanica treba biti u nečemu da bi bog odlučio ubaciti dušu unutra?

 

ako se dobro sjećam iz srednje ne postoji stanica koju nazivamo ljudska stanica, glavna podjela je na biljnu i životinjsku stanicu

14 godina
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č
Cansee kaže...

ono što mene zanima je kombiniranje živih stanica HDZ-ovca sa SDP-ovcem, možda ideja za znanstveni rad

 Mislim da je takva kimera neuzgojiva. Prevelike su razlike u tkivu i tu ni mTOR ne pomaže

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

šteta kaj nemamo ovo. rado bih pasivno sudjelovao. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

Dođeš jednog dana u mesnicu: "Jel ovo kimerično meso?" - "Nije, kimerično su pokupovali penzioneri".

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č
Od svih mogucih super junaka, batman, spiderman, catwomen, antman oni naprave mousemana :(
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č
Vule kaže...
Od svih mogucih super junaka, batman, spiderman, catwomen, antman oni naprave mousemana :(

 Cak ni 

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č
Ajar kaže...

šteta kaj nemamo ovo. rado bih pasivno sudjelovao. 

 haha, pojasni 

8 godina
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č
Visak kaže...

I tako kažete bog je stvorio čovjeka na svoju sliku, kao jedinstveno biće odvojeno od životinjskog svijeta?

Pitanje - koliki postotak ljudskih stanica treba biti u nečemu da bi bog odlučio ubaciti dušu unutra?

 jednostavno i funkcionalno ,samo treba embrij biti povezan sa živčanim sustavom majke ... i ... voilà !

waaagh ;
14 godina
offline
Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% čovje

što, zaflleša se BIOS replikacijom od matere? a očevi ništa....?!?

 

apage satanas!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č

no super, samo nam trebaju hodajuće inteligentne abominacije koji budu govorile...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č
To i ja kažem, a opet svaki put HDZ pobijedi...
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č
Visak kaže...

I tako kažete bog je stvorio čovjeka na svoju sliku, kao jedinstveno biće odvojeno od životinjskog svijeta?

Pitanje - koliki postotak ljudskih stanica treba biti u nečemu da bi bog odlučio ubaciti dušu unutra?

A što ako hebrejska riječ "néphesh" i grčka "psykhé" koje se prevode kao "duša" ne označavaju nešto što nadživljava tijelo nego jednostavno znače samo "živo biće". Možda čovjeku nije dana duša nego je postao "duša"(živo biće)kao što su to postale i životinje. Interesantno je da se uglavnom hebrejska "néphesh" kao i grčka "psykhé" koristi i kod ljudi i životinja.

 

Zapravo vjerovanje da "duša" nastavlja živjeti nakon smrti tijela spada u domenu filozofskih i teoloških špekulacija i nigdje se u Bibliji kao takva izričito ne naučava. Vjerovanje u besmrtnost "duše" je plod dugotrajnog razvoja kršćanske filozofije pa tako i nastaje čitav filozofski koncept. Sam pojam besmrtnosti plod je grčke filozofije, dok uskrsnuće spada u židovsku misao. Besmrtnost "duše" je grčka ideja koju je razradio filozof Platon(Fedon) a nastala je u drevnim mističnim kultovima.

 

Dakle, ako ćemo o Biblijskom Bogu kao tvorcu(Stvoritelju) stvari su više nego jasne... nema razlike za čovjeka i životinju, jer postali su "duša" ili "živo biće" a isto tako mogu i umrijeti.

15 godina
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č
Možda bude manje "prirodnih" abomacija. Recimo sad onaj što je svezao pse za traktor pa vukao po selu.
14 godina
offline
Re: Kimerični miš po porijeklu je - 96% miš i 4% č

ili političarke B.E. ?

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice