Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za kuha

poruka: 10
|
čitano: 2.950
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za kuha".
16 godina
odjavljen
offline
Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za kuha

Joj sto volim ove clanke, pa to nije normalno

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 2
15 godina
offline
Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za kuha

iskutveno upozorenje jedne od radoznalih budala (): ne pokušavajte osušiti veš (ili bilo što) u kuhinjskoj mikrovalki.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za
Ajar kaže...

iskutveno upozorenje jedne od radoznalih budala (): ne pokušavajte osušiti veš (ili bilo što) u kuhinjskoj mikrovalki.  

 

Ili grijati vosak za depilaciju kao moja supruga. Stavila grijati vosak (u zatvorenoj posudi!!!) i taman joj zazvonio telefon. Rec o ovom, rec o onom sto bi rekao Djole i prekasno je shvatila da se to grije. Umjesto da ostavi da se sve ohladi uzela je i otvorila posudu koja je eksplodirala. Ima tome vec 10 godina, jos uvijek ima jasne oziljke po vratu i prsima

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za
Friday kaže...

Ili grijati vosak za depilaciju kao moja supruga. Stavila grijati vosak (u zatvorenoj posudi!!!) i taman joj zazvonio telefon. Rec o ovom, rec o onom sto bi rekao Djole i prekasno je shvatila da se to grije. Umjesto da ostavi da se sve ohladi uzela je i otvorila posudu koja je eksplodirala. Ima tome vec 10 godina, jos uvijek ima jasne oziljke po vratu i prsima

 a šurenje? plamenobacač? flekserica? kupka u bazenu atomskog reaktora? suvremene su žene postale toliko komotne ...

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
3 godine
offline
Re: Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za
Tako jednostavno i dobro napisano, ali moj poslodavac ni nakon što mu ovo pokažem i dalje neće dozvoliti mikrovalku u kuhinji jer ona " izaziva rak" 🙈🙈🙈
 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za
Može se susiti u mikrivalnoj al je postupak naporan, deset sec, otvori protresi, pusti malo da ispari, vrati nazad, ponovi. Problem nastane kad stavis unutra i pustis da radi konstantno
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za
Ne znam koliko je tacno, ali sam cuo da je nekad davno covjek dobio silne pare za odstetu, jer je u mikrovalnoj pokusao osusiti macku.
A nigdje nije pisalo da se to ne radi...
sve ti znas, ali nista ne kontas
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za
Upute moraju biti jasne, kao u ovom primjeru.
morrisoN
13 godina
offline
Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za kuha

Nekad davno kad smo kupili prvu mikrovalnu, vrag mi nije dao mira i išao sam "ispeći" jaje u mikrovalnoj.

Čitao neke recepte, probušiš žumanjak da ne pukne i tako to... da skratim, nemojte pokušavati!

Eksplozija žumanjka je ravnomjerno obojila mikrovalnu iznitra u žuto, ribao sam danima milrovalnu (nisu bile jeftine da ju samo baciš)....

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Kemičar u kući (#28): mikrovalna pećnica – za kuha

Jako zanimljiv tekst, keep em coming!

 

Neke po meni zanimljive teme: vise o procesu maillardove reakcije, karamelizacije, denaturacija (?) proteina tijekom "tucenja" bjelanjaka za meringu (npr. macaroni), dizanje tijesta kvascem i slicnih kemijskih promjena koje uzimamo zdravo za gotovo u kuhinji

 

 

 

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice