Kemičar u kući (#18): vodikov peroksid – vatra u v

poruka: 5
|
čitano: 1.123
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičar u kući (#18): vodikov peroksid – vatra u v".
7 godina

Profesore, Vi pisete tako strucno, a tako narodski. 

Razumljivo za mene (Bosanca) nehemicara. 

Svaka cast za ovaj i sve clanke koje pisete! 

sve ti znas, ali nista ne kontas

8 0 hvala 1
10 godina

Mene zanima je li tata prijatelja prizemljen od tada ili još leti po dvoritštu? Zbog stanja (citat):

"Rezultat: usna šupljina kemičareva oca pretvorila se u sapnicu rakete. Iz nje je sukljala para, točnije smjesa vodene pare i kisika, jer se vodikov peroksid, H2O2, raspada na vodu i kisik (2 H2O2 → 2 H2O + O2)  uz oslobađenje 2 MJ topline po kilogramu. No unatoč prizoru iz hororca nesretnom se ocu nevoljnog kemičara ništa ozbiljno nije dogodilo."  

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina

je, nezamjeniv je za dezinfekciju rana. tko ne vjeruje, nek si napravi harakiri pa zalije (3% ali može i 6%, recimo za rupe od sačme). malo se zapjeni no očas je sve u redu. ne treba dati pusu, jer više ne buba. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina

U maloj većoj koncentarciji ostavljen na suncu je odličan za izbjeljivanje starih Lego kockica.

0 0 hvala 0
2 godine

Odličan tekst, zahvaljujem se.

0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice