Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

poruka: 52
|
čitano: 10.504
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili".
3 godine
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

Opa, pa određeni zakonodavci čak i pametno razmišljaju :)

Super bi biolo i da EU malo gleda u tom smjeru.

 
7 23 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
Baš me interesira koliko je do sada sveukupni CO2 otisak od tvornice snova...koja je glavni Kalifornijski izvoz
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

Volio bih vidjeti kako su došli do toga da su ti kućanski "strojevi" toliko zagađujući - ono, konkretne brojke, da njihove izjave ne izazivaju sumnju.

 

Mislim, kosilica kroz sat vremena potroši - koliko? Pola litre, litru benzina? I to je kao ekivalentno autu koji potroši možda nekih 30 litara benzina? Katalizator i nekakvi filtri drastično smanjuju onečišćenje automobila? Zar se nešto takvo ne može ugraditi u kosilicu? Je li problem doista u kosilicama kao takvim ili u tome što se ne koriste nikakvi filtri za čišći ispuh? Također, koliko se CO2 emitira na račun proizvodnje i zbrinjavanja litijskih baterija za kosilice i koliko se njihovim korištenjem priroda zagađuje na druge načine?

 

Dajte malo više detalja - ovako se može steći dojam da se ljudima manipulira (iako je cilj zamjene uređaja s benzinskim motorima elektromotorima možda doista opravdan).

 
40 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
mbaksa kaže...

Volio bih vidjeti kako su došli do toga da su ti kućanski "strojevi" toliko zagađujući - ono, konkretne brojke, da njihove izjave ne izazivaju sumnju.

 

Mislim, kosilica kroz sat vremena potroši - koliko? Pola litre, litru benzina? I to je kao ekivalentno autu koji potroši možda nekih 30 litara benzina? Katalizator i nekakvi filtri drastično smanjuju onečišćenje automobila? Zar se nešto takvo ne može ugraditi u kosilicu? Je li problem doista u kosilicama kao takvim ili u tome što se ne koriste nikakvi filtri za čišći ispuh? Također, koliko se CO2 emitira na račun proizvodnje i zbrinjavanja litijskih baterija za kosilice i koliko se njihovim korištenjem priroda zagađuje na druge načine?

 

Dajte malo više detalja - ovako se može steći dojam da se ljudima manipulira (iako je cilj zamjene uređaja s benzinskim motorima elektromotorima možda doista opravdan).

 I meni ovo liči na manipulaciju podacima.: U Kaliforniji uređaja i vozila s takvim malenim benzinskim motorima ima više nego putničkih automobila (16,7 naprema 13,7 milijuna), a 77% otpada na privatnu opremu za vrtlarenje. Kalifornija ima oko 34 mil stanovnika . Ispada da svaki treći stanovnik (uključujući dječicu i starce) kosi, pila ili raspuhje lišće i to svakodnevno. 

    Imam 12-godišnju 4-taktnu benzinsku kosilicu i u najjačoj sezoni rasta trave trebam  je upaliti jednom tjedno  cca 1,5 sat za 400 m2 travnjaka jako složene površine i za to mi treba nešto manje od 1L goriva.  Eh kad bi toliko trošio (zagađivao) sa svojim autom.

16 godina
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

 

ajde da se približi dan kad će biti zabranjeni benzinski kvadovi!

Prekrasan dan, čist planinski zrak, i onda projuri karavana blatnjavih kvadova... Osim što sve zasmrde auspuhom, cijela šuma zveči kilometrima...

 

Moj PC  
27 4 hvala 0
15 godina
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

ali kalifornija neće zabraniti benzinske pumpe, jer eko-preseravanje ipak ima granica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko

popizdit će narod od svih tih zabrana...

 

6 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
Zivim u demokraciji i kosil bum s cim ja hocu
 
3 1 hvala 0
8 godina
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

LOL. Koja logika lokalnih vlasti. "Ovih uređaja ima više nego automobila pa više i zagađuju." Pa koji manijak svaki dan, 365 dana u godini po nekoliko sati drnda trimerom, kosilicom ili puhačem lišća? To su alati koje koristiš tu i tamo.  Inače, koliko znam, Kalifornija je postala Američka vuko*ebina iz koje svaki tjedan odlazi na tisuće ljudi.

Moj PC  
9 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
Klikni na link u članku. Ne odnosi se na co2. Krivo je prevedeno.
Odnosi se na onečišćenje koje filteri i katalizatori u automobilima prilično efikasno otklanjaju.
14 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
Jedva čekam generator (agregat) na baterije.
Moj PC  
20 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

Ja sam ekološki osviješten pa sam već kupio električnu flaksericu, ali kada treba nešto ozbiljnije pokositi - platim susjedu koji ima puno jaču (benzinsku), pa mi on pokosi.

...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 19:08 (Miro).
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

Znači trebat će samo napraviti kosilice snažnije od 25KS...

Rekao bi Clarkson: Power!!!

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
njuznjuz kaže...
Zivim u demokraciji i kosil bum s cim ja hocu

Zašto ne bi kosio električnom kosilicom?

 

1. manje smrdi,

2. manje buči,

3. lakša je,

4. troši jeftinije gorivo,

5. lakša je za održavanje,

6. manje zagađuje.

 

Je si ikad vidio mlinac za kafu ili usisivač sa SUI motorom?  

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 18:15 (markoBT).
3 godine
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
Imaš i onih 500W električnih.
16 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
markoBT kaže...
njuznjuz kaže...
Zivim u demokraciji i kosil bum s cim ja hocu

Zašto ne bi kosio električnom kosilicom?

 

1. manje smrdi,

2. manje buči,

3. lakša je,

4. troši jeftinije gorivo,

5. lakša je za održavanje,

6. manje zagađuje.

 

Je si ikad vidio mlinac za kafu ili usisivač sa SUI motorom?  

 ja kosim već nekoliko godina i mogu ti reci da je sranje. 3x više vremena potrošim, pokošena trava je zalurac, prije izmlačena nego pokošena... ali sve tvoje nabrojeno stoji... zato ju i trpim

16 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
Aldo kaže...
markoBT kaže...
njuznjuz kaže...
Zivim u demokraciji i kosil bum s cim ja hocu

Zašto ne bi kosio električnom kosilicom?

 

1. manje smrdi,

2. manje buči,

3. lakša je,

4. troši jeftinije gorivo,

5. lakša je za održavanje,

6. manje zagađuje.

 

Je si ikad vidio mlinac za kafu ili usisivač sa SUI motorom?  

 ja kosim već nekoliko godina i mogu ti reci da je sranje. 3x više vremena potrošim, pokošena trava je zalurac, prije izmlačena nego pokošena... ali sve tvoje nabrojeno stoji... zato ju i trpim

 Ima za te noževi koji su onda efikasniji. Naravno u "hektičnom" vrtu kakav je moj, noževe sam kupio bezveze, jer bih uništio debalca vinove loze, voćke i uništio osovinu jer bih svako malo prasnuo u kakav panj, skrivenu granu kamen ili žicu. 
No stoji i dalje da je ovo generalno manipulacija, jer se te stvari koriste jednom u par mjeseci. možda 5 puta godišnje. Neusporedivo s automobilom, da ne spominjem da se problem toksičnih plinova ulja, neizogrenog benzina ili stvaranja smoga može sigurno riješiti elektronskim rasplinjačem, i filterima. No naravno trenutno se to nikom ne isplati jer nitko ni ne traži. Jedino s čim se slažem je zabrana motornih puhalica. Čemu to pobogu služi osim stvaranju nesnosne buke i smrada? Grablje, vile, metla i spremnik rješavaju "problem opalog lišća" u kraćem roku i bez buke. Jasno malo više treba saginjati lijene guzice...

11 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
Aldo kaže...
markoBT kaže...
njuznjuz kaže...
Zivim u demokraciji i kosil bum s cim ja hocu

Zašto ne bi kosio električnom kosilicom?

 

1. manje smrdi,

2. manje buči,

3. lakša je,

4. troši jeftinije gorivo,

5. lakša je za održavanje,

6. manje zagađuje.

 

Je si ikad vidio mlinac za kafu ili usisivač sa SUI motorom?  

 ja kosim već nekoliko godina i mogu ti reci da je sranje. 3x više vremena potrošim, pokošena trava je zalurac, prije izmlačena nego pokošena... ali sve tvoje nabrojeno stoji... zato ju i trpim

Nije to zbog pogona nego zbog proizvođaća. Valjda je računao: "Glavno da je električna, za ostalo će mo lako". 

42
14 godina
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

Agregat i produžni kabel i udri

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

Ne znam što bih trebao sa slabašnom El. kosilicom ili trimerom na 2000 kvadrata mog dvorišta, vinograda i voćara. . Vi koji to želite sigurno imate neka malecke okućnice.

Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
Wait?!?! What?!?!?!

Anyway...

Ovaj portal je postao skup muskih u krizi srednjih godina... ma kakve mrtve kosilice!?!??! Ziher je povezano s tim da ce musk raditi elektricne kosilice i moci ce se spojit s ajfonon...

Inace, dosla je prva ddr5 memorija na trziste. https://www.amazon.com/dp/B09HKFHY2J/

Da li je to mozda bitnija vijest od kosilica u kaliforniji???
7 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
DuxCro kaže...

Ne znam što bih trebao sa slabašnom El. kosilicom ili trimerom na 2000 kvadrata mog dvorišta, vinograda i voćara. . Vi koji to želite sigurno imate neka malecke okućnice.

 To vrijedi ako kupuješ one najjeftinije.

Mogu ti iz iskustva reći, Black&Decker GL7033/8033/9035 i Al-KO 1200 BC - moram pazit da mi ruke ne potrgaju kad se razlaufaju (tj. sad samo AL-KO, B&D sam ostavio svojima kad sam se preselil).

To je kaj se trimera tiče, a guralice električne možda neki skuplji model, ja imam onu Lidl Parkside i prezadovoljan sam (za tu lovu), ali nije za veće površine (premali nož).

Ali naći neku električnu guralicu s 50 cm+ nožem i nema frke (ako takva uopće postoji, sumnjam jer bi tražila prejaki priključak, većina ljudi ima 10A po utičnici).

Ljudi se zajebu zato kaj uzmu baterijski trimer ili guralicu (npr. Miro ), pa misle da je sve to smeće, ali ak imaš utičnicu u blizini, dobra električna kosilica pojede 99% benzinskih (iz iskustva), a bar ne moraš posvetiti cijeli život mijenjaju membrana i naštelavanju frgazera...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 20:11 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
DuxCro kaže...

Ne znam što bih trebao sa slabašnom El. kosilicom ili trimerom na 2000 kvadrata mog dvorišta, vinograda i voćara. . Vi koji to želite sigurno imate neka malecke okućnice.

Najaveći ikad izgrađen el. motor ima snagu 36,5 MW i težinu 75 tona - 0,487 kW/kg (za usporedbu, najveći SUI motor ima 80,1 MW i težinu 2300 t - 0,035 kW/kg). Zašto ne bi bila moguća kosilica na struju dovoljno snažna da pokosi tvoje ogromno dvorište?

42
13 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
zhUPer_C18 kaže...
Wait?!?! What?!?!?!

Anyway...

Ovaj portal je postao skup muskih u krizi srednjih godina... ma kakve mrtve kosilice!?!??! Ziher je povezano s tim da ce musk raditi elektricne kosilice i moci ce se spojit s ajfonon...

Inace, dosla je prva ddr5 memorija na trziste. https://www.amazon.com/dp/B09HKFHY2J/

Da li je to mozda bitnija vijest od kosilica u kaliforniji???

E sad fino zabranit sve DDR1,2,3,4 memorije jer previše struje troše naspram ovog čuda tehnike.

"Misli na Planet Zemlju, koristi DDR5 memorije", idem si na majcu isprintati i barit čkepi ispred FER-a.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
15 godina
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
Miro kaže...

Ja sam ekološki osviješten pa sam već kupio električnu flaksericu, ali kada treba nešto ozbiljnije pokositi - platim susjedu koji ima puno jaču (benzinsku), pa mi on pokosi.

 

DuxCro kaže...

Ne znam što bih trebao sa slabašnom El. kosilicom ili trimerom na 2000 kvadrata mog dvorišta, vinograda i voćara. . Vi koji to želite sigurno imate neka malecke okućnice.

Ne znam što koristite, ali od kad sam prešao na baterijski alat, preporodio sam se. Nema više milijun pokušaja paljenja na proljeće, pogotovo kad se radi o motornoj pili i flakserici. Možda nije dobra mješavina, pa probaj drugu svječicu, previše čoka, premalo čoka, zaštopan filter itd. Kod baterijskog alata stisneš tipku i to je to! Nema servisa, nema konzerviranja na jesen, nema krunice prije paljenja, nema benzina, nema ulja, nema smrada, nema buke. Prestar sam da bi se svako proljeće natezao s alatom dva tjedna i molio ga da proradi.

A što se tiče kvalitete, vrijedi sve isto kao i za benzinski alat: koliko para - toliko muzike. Takve stvari se ne kupuju u Konzumu. Makitina baterijska flakserica doslovce kida asfalt ako ga dotakne. Isto kao i benzinska te cijene.

Baterijski alati su postali vrlo dostupni u zadnje vrijeme. I raznovrsnošću i kvalitetom i cijenom.

Samo nostalgija nas danas veže za benzin. Osim ako si na pustom otoku bez struje s benzinskom u blizini.

2 godine
protjeran
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
mbaksa kaže...

Volio bih vidjeti kako su došli do toga da su ti kućanski "strojevi" toliko zagađujući - ono, konkretne brojke, da njihove izjave ne izazivaju sumnju.

 

Mislim, kosilica kroz sat vremena potroši - koliko? Pola litre, litru benzina? I to je kao ekivalentno autu koji potroši možda nekih 30 litara benzina? Katalizator i nekakvi filtri drastično smanjuju onečišćenje automobila? Zar se nešto takvo ne može ugraditi u kosilicu? Je li problem doista u kosilicama kao takvim ili u tome što se ne koriste nikakvi filtri za čišći ispuh? Također, koliko se CO2 emitira na račun proizvodnje i zbrinjavanja litijskih baterija za kosilice i koliko se njihovim korištenjem priroda zagađuje na druge načine?

 

Dajte malo više detalja - ovako se može steći dojam da se ljudima manipulira (iako je cilj zamjene uređaja s benzinskim motorima elektromotorima možda doista opravdan).

 

Mislim da je "najveći" problem jer su većina njih, dvotaktni(jednostavniji dizajn).

Ferrari je davno napravio spoj 2T i 4T motora kao 2T

Dakle, definitivno je nešto drugo u pitanju. Pomalo mi je i smiješna ova odluka.

7 godina
protjeran
offline
Re: Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih ko
xcat kaže...

 

ajde da se približi dan kad će biti zabranjeni benzinski kvadovi!

Prekrasan dan, čist planinski zrak, i onda projuri karavana blatnjavih kvadova... Osim što sve zasmrde auspuhom, cijela šuma zveči kilometrima...

 

 Jasno ti je da priroda nije rezervirana samo za tebe i tvoj nacin uzivanaj?

 

P.s ne vozim quad i nije mi to zabavno, al triba gledat malo dalje od sebe 

16 godina
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili
Najgori su ovi raspuhivači lišća jer raspuhuju benzin po zraku.
I`m silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kalifornija će zabraniti prodaju benzinskih kosili

Treba sve zabraniti, imate ručnu kosu pa kosite, zagađuje jedino ako se prvo najedeš graha.

 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice