Kako je u vaše preduzeće?

poruka: 75
|
čitano: 16.276
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako je u vaše preduzeće?".
16 godina
offline
Kako je u vaše preduzeće?

Ove godine stvarno nije loše. 1400EUR božićnice, i 2x plaća kao godišnji bonus...

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Moj PC  
0 0 hvala 0
Re: Kako je u vaše preduzeće?
mzopg kaže...

Kolega iz ovoga se stjeće dojam da je poslodavcu svejedno hoće li isplatiti te novce djelatnicima ili državi, što nije točno. Točno je da taj iznos koji je godišnje limitiran i ne može biti ne znam koliki, umanjuje prihode pa sam tim i poreznu prijavu na dohodak / dobit, ali to ne znači da umanjuje porezno riješenje za isti taj iznos u omjeru 1:1.

 

Recimo da poslodavac isplati 5000kn bonusa/božičnice djelatniku, a s druge strane ima 100.000 kuna čistog prihoda na koje plaća porez po stopi od 10%. Bez božičnice bi platio 10.000kn poreza, a sa njom će platiti 9.500kn poreza, s druge strane je isplatio djelatniku 5.000kn pa je to ukupno s porezom 14.500kn. Pa ti sad vidi što je poslodavcu isplativije.

 

Ovo je odlična opcija za izvući čistu lovu iz firme, ali jedino ako poslodavac isplaćuje djelatnicima koji mu potom vraćaju novce i za nagradu zadrže 2-3%. 

 

još uvijek nemam svoj d.o.o. nego obrt pa je kod mene dosta jednostavno, ali prema excel kalkulatoru umanjenje dobiti:

 

1. plaća direktora

2. računovodstvo

3. prigodna nagrada

4. nagrada za rezultate

5. prehrana

6. dar u naravi

7. topli/hladni napitci

8. internet ili mobitel

9. smještaj

 

kada se ovo boldano (za zaposlenika) zbroji na godišnjoj razini ispada vrlo značajno za smanjivanje dobiti i poslodavci to na veliko koriste.

Koliko vidim osim poreza na dobit idu i porez te prirez na isplatu dobiti (sve zajedno nešto više od 12% ). Tako da nije zanemarivo, i poslodavcu je i više nego dobrodošla ova olakšica u vidu raznoraznih nagrada zaposleniku, barem po mojem mišljenju.

 

Lp

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
mzopg kaže...

Kolega iz ovoga se stjeće dojam da je poslodavcu svejedno hoće li isplatiti te novce djelatnicima ili državi, što nije točno. Točno je da taj iznos koji je godišnje limitiran i ne može biti ne znam koliki, umanjuje prihode pa sam tim i poreznu prijavu na dohodak / dobit, ali to ne znači da umanjuje porezno riješenje za isti taj iznos u omjeru 1:1.

 

Recimo da poslodavac isplati 5000kn bonusa/božičnice djelatniku, a s druge strane ima 100.000 kuna čistog prihoda na koje plaća porez po stopi od 10%. Bez božičnice bi platio 10.000kn poreza, a sa njom će platiti 9.500kn poreza, s druge strane je isplatio djelatniku 5.000kn pa je to ukupno s porezom 14.500kn. Pa ti sad vidi što je poslodavcu isplativije.

 

Ovo je odlična opcija za izvući čistu lovu iz firme, ali jedino ako poslodavac isplaćuje djelatnicima koji mu potom vraćaju novce i za nagradu zadrže 2-3%. 

 

još uvijek nemam svoj d.o.o. nego obrt pa je kod mene dosta jednostavno, ali prema excel kalkulatoru umanjenje dobiti:

 

1. plaća direktora

2. računovodstvo

3. prigodna nagrada

4. nagrada za rezultate

5. prehrana

6. dar u naravi

7. topli/hladni napitci

8. internet ili mobitel

9. smještaj

 

kada se ovo boldano (za zaposlenika) zbroji na godišnjoj razini ispada vrlo značajno za smanjivanje dobiti i poslodavci to na veliko koriste.

Koliko vidim osim poreza na dobit idu i porez te prirez na isplatu dobiti (sve zajedno nešto više od 12% ). Tako da nije zanemarivo, i poslodavcu je i više nego dobrodošla ova olakšica u vidu raznoraznih nagrada zaposleniku, barem po mojem mišljenju.

 

Lp

 

 

 Nije to nikakva olakšica za poslodavca jer će mu gotovo uvijek biti isplativije platiti porez. Kod obrta je nešto isplativije nego kod d.o.o. jer je početna porezna stopa dvostruko veća, ali to opet sve ovisi o razrezu poreza.

Poslodavcu je ovo zanimljivo ukoliko "pere" lovu za sebe, u protivnom je čisto simaptični gimmick koji mu omogućuje nagraditi djelatnike, a da ne mora još i na to platiti doprinose, porez i prirez.

5 godina
online
Kako je u vaše preduzeće?

Upravo to - korisno je umanjiti osnovicu za porez, ali još je korisnije zadržati više novca makar platio mrvu više poreza.

 

Poslodavci koji isplaćuju neoporezive nagrade već uključe to u pregovore o plaći (plaća ti je X plus, ali ima i bonus ako budeš dobar), što je najbolje većina ti isplati 3k kao neku kombinaciju božićnice i regresa, a preostalih 10k čuvaju za "bonus" pa ti imaju izliku ne dati (neoporezivo je 13k godišnje po zaposleniku) - klasična under expectations, achieved expectations, exceeeded expectations priča

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke Ima tu još shema za direktore: koristiš firmin auto, firma plaća održavanje, toči gorivo i sl. Sve ide u trošak, dakle smanjuje poreznu osnovicu, PDV se odbija pa je trošak još manji. Tu su i dnevnice, valjda omiljeni način pranja love (svako malo u vijestima), a uz dople napitke idu i razne higijenske potrepštine, laptopi, mobiteli.... "na firmu", kao da se radi o monopoly kartici za "trajni popust od 20%" (odbitak PDV-a) iako je nekad korisnije kupiti stvar kao potrošač pa imati tzv. "prava potrošača"

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako je u vaše preduzeće?

Ove se još ne zna...

Prošle godine 2500kn Božičnica + 5000kn Bonus + poklon paket (oko 500kn) + bonovi za djecu (600kn po djetetu) 

Ali ove godine je bila i povišica 2000kn , pa ako bude i samo bonus dobro je...

 
0 0 hvala 0
5 godina
online
Kako je u vaše preduzeće?

Eh da, i pokloni djeci, a ne zaboravimo ni CRO karticu neoporezivo do 2500kn 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
SveZauzeto kaže...
picajzla0707 kaže...
SveZauzeto kaže...

...bio je neki film iz osamdesetih gdje su tako nešto rekli - točan izraz bio je u jednom drugom napisu među komentarima. Meni srpske komedije nisu bile jako zabavne pa ih se ne sjećam

 

Lagana jugonostalgija, rekao bih.

 tebe majstore jebe ovo istaknuto, pa onda zajebanciju na foru koja se desetljećima koristila u cijeloj jugi, pa tako i kod nas, a glasi - ne cveta cveće nit u naše preduzeće, ne vidiš kao zajebanciju, nego kao jugonostalgiju

do tebe je kolega, ne do drugih

 

Doista, u krugovima mojih prijatelja i poznanika taj izraz nisam čuo gotovo nikad. Kažem, "gotovo", jer čini mi se da sam ga čuo 2-3 puta u 20-ak godina. Prema tome, meni se on ne kvalificira kao legendaran. Nešto češće sam čuo da se govori o "Tesnoj koži", iako je film kulturni šund (i u doba izlaska ga je filmska kritika proglasila šundom, ako me sjećanje ne vara).

 

S druge strane, u vašim krugovima, dalo bi se iščitati, taj izraz je često korišten i totalna zajebancija.

 

Krugovi nam nisu isti - je li netko od nas zbog toga psihopat ili, u najmanju ruku, manje vrijedan član društva?

 

I jedan subjektivan dojam, mislim da mlađi (od 40?) velikom većinom uopće ne znaju na što se naslovom aludira te, kod onih s gramatičkim OKP-om, on izaziva mrštenje radi gramatičkih neispravnosti.

 

Tako da pitam tko je ciljana publika naslova?

Rekao bih da su to starije osobe, koje se sjećaju kulturne scene u SFRJ i čiji smisao za humor cijeni fore iz tog filma. (Ovo nije kritizika ukusa!)

 

Svima ostalima taj naslov ne predstavlja ništa - to je kao kad u društvu ispališ vic koji nitko ne razumije. Poslije ga možeš objašnjavati koliko hoćeš, ali tim ljudima nikad neće biti smiješan.

Opusti se. To je jednostavno zajebacija na neka prošla vremena, na neke stare stvari kojih se ljudi vole prisjetiti. Nekome je smješno i zabavno, nekome ne. I to je u redu. Nemoj odmah sve analizirati i donosti zaključke. Nije sve tako ozbiljno ...

King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 14:41 (tjodalv).
15 godina
offline
Kako je u vaše preduzeće?

- mali prasići.. (paraćinac..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?

ne, Piroćanci tako frlaju padeže...

 

tamo nema sklanjanja ni po brojevima - 1 čovek, 2 čoveci, 3 čoveci....

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
Stric_Jura kaže...

ne, Piroćanci tako frlaju padeže...

 

tamo nema sklanjanja ni po brojevima - 1 čovek, 2 čoveci, 3 čoveci....

 godinu sam dana "služio" u pirot i imaju samo nominativ i akuzativ. poslije nekih 6 mjeseci sam razumio, iako je pričanje išlo malo teže. postoji čitav rječnik s gramatikom njihova govora, te kombinacije bugarskog/makedonskog i ikavice (zovu ga i "torlački) - nimalo nalik ičemu ostalom u srbiji (pa i dalje/šire). al divni ljudi (i nimalo škrti, usprkos vicevima; dobri i pošteni). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?

Ikavica?

 

znam da su tamo oniži, crnomanjasti ljudi, za raziku od zapada središnje Srbije tamo oko Ivanjice , gdje ima dosta plavokosih, ali isto imaju neki plemenski mentalitet, ono, starosta u selu je i dalje onaj kojeg se pita...

 

ali da, svi u Srbiji vele da su Piroćanci "štedljivi", ko Bračani i Novigradci u Hrvata...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2021 21:37 (Stric_Jura).
Re: Kako je u vaše preduzeće?
Stric_Jura kaže...

ne, Piroćanci tako frlaju padeže...

 

tamo nema sklanjanja ni po brojevima - 1 čovek, 2 čoveci, 3 čoveci....

 

Ajar kaže...

 godinu sam dana "služio" u pirot i imaju samo nominativ i akuzativ. poslije nekih 6 mjeseci sam razumio, iako je pričanje išlo malo teže. postoji čitav rječnik s gramatikom njihova govora, te kombinacije bugarskog/makedonskog i ikavice (zovu ga i "torlački) - nimalo nalik ičemu ostalom u srbiji (pa i dalje/šire). al divni ljudi (i nimalo škrti, usprkos vicevima; dobri i pošteni). 

 

nisam to znao, mislio sam da Piroćanci kao i Istrijani, samo Ća Ća Ća...

13 godina
neaktivan
offline
Kako je u vaše preduzeće?

Naradim se ko konj al zato plata direktorska

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako je u vaše preduzeće?
U naše preduzetje cveta cvetje, ide božitjnjica, a bogumi i čeprtnajsta platja

trinaeste nema, nabijem gi šefa takvog praznovernog u šup*e, pa kud platju da preskače zbog praznovernosti, preskočilo mu srce dabogda
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Kako je u vaše preduzeće?

Prvi tjedan u novoj firmi (privatnik) i dobio božicnicu, istu kao i svi drugi. Svaka čast šefu na nediskriminaciji 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice