Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa zaključana tema

poruka: 111
|
čitano: 22.032
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa".
5 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

Ankete za Hrvate trebaju izgledati ovako

 

1 Nisam zadovoljan
26 Ne valja
1 Šta nisu mogli drugačije?
3 Joj čime se oni bave
11 Ja bi to bolje
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2022 14:52 (encoding).
 
7 2 hvala 0
7 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

pfff, kakav tesla... najprepoznatljiviji motiv kojeg je hrvatska mati rodila je Mouth of Sauron

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2022 18:33 (Louis Pluto).
 
11 5 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
encoding kaže...

Ankete za Hrvate trebaju izgledati ovako

 

 tako je najbolji smo kada moramo srat po necemu !

16 godina
neaktivan
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

S obzirom da će motiv na hrvatskoj kovanici eura biti doslovno ukraden mislim da se radi o nečem vrlo prepoznatljivom i reprezentativnom za našu zemlju.

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/ovo-je-nadrealno-izgleda-da-je-hrvatski-dizajn-eura-zbilja-ukraden-javio-se-britanski-fotograf/

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
27 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
Visak kaže...

S obzirom da će motiv na hrvatskoj kovanici eura biti doslovno ukraden mislim da se radi o nečem vrlo prepoznatljivom i reprezentativnom za našu zemlju.

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/ovo-je-nadrealno-izgleda-da-je-hrvatski-dizajn-eura-zbilja-ukraden-javio-se-britanski-fotograf/

 Je, kad zaguglaš "marten mammal", na prvoj strani se pojavi ova slika.

Kud su baš britansku kunu našli, kao da nema domaćih autora za pokrast.

Možda bi se ovo moglo kompenzirati pa dozvolimo Britancima da stave hrvatskog kralja na funtu.

14 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

Ovo s vlastitim motivima na kovanicama eura mi izgleda kao nepotrebno kompliciranje. Tipa, odem ja u Španjolsku i krenem tamo plaćati našim kovanicama, mogu svi biti sumnjičavi prema meni.

 
0 10 hvala 0
9 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

Bilo je i drugih rjesenja.


 
34 0 hvala 2
15 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

odvratne su, kao i vlast koja je o njima odlučila (i pokrala motive - how convenient and Croatian) no ideja je imati ih (= moći zaraditi i biti primjereno plaćen) što više na računu i u novčaniku, kad više neće biti bitno je li na njima mehmed paša sokolović, khuen hedervary, andrija mohorovičić, faust vrančić, željka markić, josip sifilističar jelačić, slavoljub penkala ili erwin rommel (ispričujem se izostavljenima). čak i kad bi stavili krivoustog ljigavog megalomanskog psihopata, precednika fk partizan, najmlađeg titova generala i bela paradna uniforma s jarunske parade, bilo bi mi (i jest) svejedno. daj pare za pošteno obavljen posao a na njih kelji što te volja. istina, malo je sve upalo u zao čas - imali smo svakakve majmune na vlasti - no ovakvim pavijanima dati o tome odlučivati ... nismo bolje ni zaslužili. sve čega su se dohvatili, pretvorili su u govno. motivi na novcu - hu kerz. samo brabonjak na hrpu koja je ionako do neba. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2022 19:17 (Ajar).
Moj PC  
9 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
Visak kaže...

S obzirom da će motiv na hrvatskoj kovanici eura biti doslovno ukraden mislim da se radi o nečem vrlo prepoznatljivom i reprezentativnom za našu zemlju.

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/ovo-je-nadrealno-izgleda-da-je-hrvatski-dizajn-eura-zbilja-ukraden-javio-se-britanski-fotograf/

Pa i Tesla je ukraden (mislim fotografija), a i geografska karta. Jedino je glagoljsko HR original.

 

U stvari ni to nije original jer autor dizajna nije izmislio glagoljicu.

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.2.2022 20:18 (markoBT).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
markoBT kaže...

Pa i Tesla je ukraden (mislim fotografija), a i geografska karta. Jedino je glagoljsko HR original.

 

U stvari ni to nije original jer autor dizajna nije izmislio glagoljicu.

 Fotografija Tesle je toliko stara da su autoraska prava istekla. Karta je toliko generička da je teško govoriti o autorskim pravima, a na pismo ni ne postoje autorska prava.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

Geografska i ona sa kunom su neoriginalne, ali korektne. Tesla, nekako imam osećaj da je mogao i bolje, a glagoljicu ne mogu da ocenim.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

A ne znam po kojem osnovu neko može tvrditi da je ova lasica sa te slike. Prvo, drvo na kojem lasica stoji ne izgleda isto. Drugo, ova poza lasice se sigurno može vidjeti često u prirodi, i to baš na drvetu...

 
3 1 hvala 1
8 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

Iako nije cilj prisvojiti nekog, ali na liku od Tesle bi trebalo pisati da je u Srbiji bio u životu samo jednom. Tek toliko da spustimo srbma. 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
T700 kaže...

Iako nije cilj prisvojiti nekog, ali na liku od Tesle bi trebalo pisati da je u Srbiji bio u životu samo jednom. Tek toliko da spustimo srbma. 

 

 nema potrebe spuštat se na nivo onih koji imaju obraza drugima tumačiti njihovu povijest, a kad isti kriterij primijeniš na njih, onda se vrijeđaju do neba

 

hrvatska je u to doba bila kraljevina u sastavu austrougarskog carstva, tesla je rođen na području vojne krajine koja je utvrđena od teritorija otetog hrvatskoj usprkos ugovoru koji je kao kraljevina imala s austrougarskim carstvom i koje je smatrala svojim teritorije, a uspjela ga je kasnije politički na osnovu tih ugovora i vratiti u svoj sastav

dakle tesla je rođen na području današnje i ondašnje hrvatske, koja je u to vrijeme bila država i s kojom su kao državom i sklapani međudržavni ugovori

 

od strane dijela naših susjeda ta se povijest ne priznaje, srećom njih se po tom pitanje ništa ne pita, jer povijesni dokumenti koji dokazuju da je hrvatska u to vrijeme bila država, i to kao kraljevina, se i danas čuvaju u beču i dio su međunarodne povijesti europe

 

zanimljivo je pak kako isti ti koji kažu da je tesla srbin rođen u austrougarskoj zanemaruju da srbija u to vrijeme, a niti u vrijeme dolaska teslinih predaka u hrvatsku, nije postojala i to stoljećima unazad, već je bila dio turskog carstva bez ikakve naznake državnosti

pa ako se primjenjuju isti kriteriji, onda se postavlja pitanje kako tesla nije 'turčin' rođen u austrougarskoj

 

ali to su bezvezna prepucavanja u kojima ne treba sudjelovati i drugima krojiti njihovu povijest, ali isto tako ne treba dozvoliti niti da drugi nama kroje povijest

no, to je pak problem onih koji nas zastupaju u svijetu, koji dozvoljavaju da se takve laži i manipulacije o našoj povijesti šire bez konkretnog odgovora, jer nekakav bezvezni protest ambasade ili ministarstva vanjskih poslova ne smatram konkretnim odgovorom

 

ono što bi svakako trebali napraviti je prezentacija u eu parlamentu ili gdje već bi bilo zgodno, uoči izdavanja tih kovanica, na kojoj bi se iskoristila prilika i sa konkretnim argumentima i povijesnim dokumentima pokazala povijest hrvatske kao tadašnje države u kojoj je rođen nikola tesla, naravno, bez negiranja njegove nacionalnosti i manjinske pripadnosti

15 godina
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c

Ne sviđa mi se jer je potpuno nemaštivito. I to ne samo ovi pobjednički radovi nego i što sam vidio koji su došli do 2., odnosno 3. mjesta.

Još mi se najviše sviđa ova pokradena kuna.

 

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
Bilal kaže...

A ne znam po kojem osnovu neko može tvrditi da je ova lasica sa te slike. Prvo, drvo na kojem lasica stoji ne izgleda isto. Drugo, ova poza lasice se sigurno može vidjeti često u prirodi, i to baš na drvetu...

 Imaš na linku video gdje je netko napravio preklapanje te dvije slike i nema neke sumnje da se radi o istoj.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
neaktivan
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

Trebao je tudman biti jer je najveci hrvat poslije tita

 
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
Bilal kaže...

A ne znam po kojem osnovu neko može tvrditi da je ova lasica sa te slike. Prvo, drvo na kojem lasica stoji ne izgleda isto. Drugo, ova poza lasice se sigurno može vidjeti često u prirodi, i to baš na drvetu...

Identično je, pogledaj noge, to je trejsana kuna sa fotke, sve u svemu 15min. posla i 70kkn u džepu, a priče o razmišljanjima i druge filozofije su tu da opravdaju posao. Što je najgore autor je likovni umjetnik, preferira ilustraciju... pa da nije mogao malo izmijeniti precrtanu fotku. 

 

Google images, pine marten ili slično i eto fotke u samom vrhu rezultata. To je česta poza, ali ova je baš identična, kod drva je izbacio zakrivljeni vrh jer mu je smetao, vjerojatno je drvo kad ga je trejsao izgledalo kao zmija pa je napravio izmjenu, mogao je ne biti lijen pa i kunu malo doraditi.

 

10 godina
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
Mislim da kovanica sa kunom idealno prikazuje hrvatsku, Hrvate i sve što Hrvatska predstavlja - lijenost, lopovluk i nesposobnost
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 14:17 (Entry Point).
Moj PC  
14 1 hvala 0
15 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

Predložit ću kolegi, profesoru kolegija "Digital Image Creation" sa US sveučilišta da u silabus ubaci poglavlje o ovome.

 

Treba mladima pokazati gdje ih učenje osnovnih PS/AI filtera uz guglanje može dovesti.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

Čitam sad malo na jutarnjem o ovom slučaju. Znači čovjek je magistar primijenjenih umjetnosti, diplomirao je na Likovnoj akademiji, a fokus mu je na ilustraciji, animaciji i stripu. Ne znam što reći. Uz sve to čovjek ne zna koristiti osnovne alate za obradu fotografije i ilustriranje i traži amaterske savjete preko FBa. Pa kako možeš završiti sve to i opredijeliti se za ilustraciju, animaciju i strip, a ne znati osnove? Tablet?

 

Čak mi ga je i malo žao, ali u biti glupost može biti opasna i ne treba je žaliti.

 

Ili je ovo poslao iz za*ebancije, pa APP ili je stvarno blesav.

Da je samo malo promijenio neki detalj na kuni nitko mu ništa ne bi rekao, a ovako će vjerojatno sad vratiti 70kkn i imati finu mrlju, šteta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 14:53 (mzopg).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

Srbi cijene Teslu 100 dinara, sto je cca. 0.85 Eura, a mi samo 0.5 Eura, to dovoljno govori ciji je.  

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

ukrali bi bogu nogu.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
mzopg kaže...

 a ovako će vjerojatno sad vratiti 70kkn i imati finu mrlju

 Jer je poznato da u Hrvatskoj lopovi sve vrate i karijera im je uništena nakon što se razotkriju. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
Visak kaže...
mzopg kaže...

 a ovako će vjerojatno sad vratiti 70kkn i imati finu mrlju

 Jer je poznato da u Hrvatskoj lopovi sve vrate i karijera im je uništena nakon što se razotkriju. 

 Čudi me da mzopg nešto trubi o "tehnikama i vrijednosti" kad vjerojatno trguje NFTima

 

Eto neka lik minta NFT, vjerojatno će zaradit još više, a priča mu samo može donijeti veći publicitet.

Nek Paris Hilton promovira, svi možemo zaradit.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

"Autor" je za dizajn dobio 70.000 kuna. Njegova druga dva rješenja osvojila su drugo mjesto, a za svako od njih je dobio po 35.000 kuna. Ukupno 140 tisuća kuna. Sad mu još nek provjere i ostala 2, sigurno su "njegov" rad, uzimanje slike s neta i onda po fb traženje od ljudi da ju prerade. Sramota, oduzet mu lovu i još mu zabiberiti kaznu. Al pretpostavljam da ima nečiju člansku pa od toga svega ništa.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 15:43 (vrinho).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa
vrinho kaže...

Ukupno 140 tisuća kuna. 

 Tu je sad pitanje je li to iznos dovoljno mali da se ide u zatvor i na ovrhu, ili je preko one nevidljive granice kad si samo sposoban Hrvat koji eto ima neke probleme sa zakonom i zlobnim novinarima.

 

Tip će vjerojatno naknadno kupiti prava od autora i time će sve završiti.

Naravno ostaje sramota, ali samo na nama koji smo ju u stanju osjetiti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.2.2022 17:22 (Visak).
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i centa

uglavnom, nekad smo ismijavali Rome, kao : kakva ciganija...

 

a što reći za ovo? Što porodi, što porodi Hrvatica majka ?

 

 

Pa kak ti ljudi koji odlučuju preživljavaju? imaju snimljeno u loopu: udahni - izdahni ?

 

ne znam, tko da se natječu u diletantizmu...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
Visak kaže...

Naravno ostaje sramota/

 Naprotiv, Škotska Kuna na Hrvatskoj kovanici eura... neprocjenjivo!!!

 

I sada se neki ljudi bune i negoduju kada Milanovic ispali da smo mi slucajna drzava ?!?

 

Ako se vec htjelo ici na Kunu kao motiv a da nije neki teski plagijat i kradja, ista vec postoji na grbu 3 gbr tj. prvi dizajn te kune koji je kasnije promjenit no taj prvi dizajn je opcenito medju ljudima bio najprihvaceniji. Vrlo jednostavno, kontaktirati autora oznake 3 gbr i em je "hrvatska" em je vec dobro poznata. Pa zar nije logicno, unikatno i sasvim razumljivo kada ti "kuna" kao oznaka jedne gardijske brigade zavrsi kao kuna na hrvatskoj kovanici eura, to se zove originalnost. Sada kako god ova prica sa Škotom zavrsi ostajemo lopovi....

 

 

15 godina
offline
Re: Kako vam se sviđaju hrvatske kovanice eura i c
Auuuu sramote za kune. Pa bilo je sto puta boljih stvari za staviti koje bolje prezentuju ali kada vec mora kuna, sta je falilo kuni sa kovanice, nego mora skotska...tststs

Jel' postignut konsenzus oko Tesle, jel' Hrvat pravoslavac ili Srbin?

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice