Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

poruka: 23
|
čitano: 9.550
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme".
10 godina
offline
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

nisam imao pojma za ovo, mozda konacno kupim tipkovnicu... :)

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

Sad bi mogla pasti i jedna recenzija HE-4XX. ;-)

I naravno uz koje pojacalo ih koristis, koliko su zahtjevne za pojacalo i ostale sitnice (znas nas audiofile).

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 8:43 (10alex).
 
0 0 hvala 0
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

 

Ovdje mi se navodi da za mikrofoni/slušalice ne postoji carina.

 

http://mojshopping.com/kalkulator/

 

 

 

 

Na kalkulatoru sam naveo cijenu slušalica od 170 USD, poštarina je bila 15 USD, PDV je ispao 46 USD.

 

 

Sve zajedno za naplatu 1270 kuna.

 

 

Ja nemam blagog pojma kako se carina izračunava, ima ova prestara, odvratna stranica (klik na obračun davanja)

 

https://taric.carina.hr/index.do

 

 

Ali sam previše glup da bih shvatio što da tamo unosim.

 

 

 

Evo našao jednu stranicu, jednostavna za korištenje ali nakrcana govnima. Oprez prilikom korištenja, blokirajte što god je moguće blokirati:

 

https://customsdutyfree.com/duty-calculator/

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 8:53 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

Ekipa, stop!

 

Uglavnom sve što valja treba pdv i carina i placas 70kn procjene, a po forumima i okolo priča da će za Božić otvoriti EU shop. Stay tuned!

 

Pozdrav!

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 8:51 (flatericx).
 
1 0 hvala 0
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri
flatericx kaže...

Ekipa, stop!

 

Uglavnom sve što valja treba pdv i carina i placas 70kn procjene, a po forumima i okolo priča da će za Božić otvoriti EU shop. Stay tuned!

 

Pozdrav!

 

 

Ovisi za što, za puno proizvoda ne postoji carina koliko sam vidio. Za mobitele nema carine recimo. A niti za slušalice.

15 godina
offline
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

"troškovi obrade" nastaju kad te država propisno naguzi i još ti naplati to što te "obradila". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri

Btw carinu ti procjenjuje nekoliko osoba kojim žalba ide ako krivo skuže. I would not go there again....

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 9:52 (flatericx).
16 godina
moderator
offline
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri
trolaslavonska kaže...

nisam imao pojma za ovo, mozda konacno kupim tipkovnicu... :)

 

Dobro si "napipao" - tipkovnice su druga najpopularnija kategorija na Massdropu 

 

10alex kaže...

Sad bi mogla pasti i jedna recenzija HE-4XX. ;-)

I naravno uz koje pojacalo ih koristis, koliko su zahtjevne za pojacalo i ostale sitnice (znas nas audiofile).

 

Ako imaš zadnji Bug, recenzija je na stranicama 50 i 51. Bit će i na webu u nekom trenutku u budućnosti 

 

flatericx kaže...

Ekipa, stop!

 

Uglavnom sve što valja treba pdv i carina i placas 70kn procjene, a po forumima i okolo priča da će za Božić otvoriti EU shop. Stay tuned!

 

Ova priča o Massdropovom EU shopu se javlja svakih par mjeseci, ali nikako da se realizira. Već sam zbog toga popušio dva uređaja, jer sam odlučio čekati EU shop, koji je u oba slučaja imao status "samo što nije, pitanje je dana"  No da bi bilo super da se napokon pojavi - zbilja bi (ne baš super za moj novčanik, doduše).

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Ovisi za što, za puno proizvoda ne postoji carina koliko sam vidio. Za mobitele nema carine recimo. A niti za slušalice.

 

Platio sam carinu i za mobitele i za slušalice više puta u posljednjih par godina, tako da ovo (u praksi) definitivno ne stoji.

Never put Dolby on snake detectors.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri
Davor kaže...
trolaslavonska kaže...

nisam imao pojma za ovo, mozda konacno kupim tipkovnicu... :)

 

Dobro si "napipao" - tipkovnice su druga najpopularnija kategorija na Massdropu 

 

10alex kaže...

Sad bi mogla pasti i jedna recenzija HE-4XX. ;-)

I naravno uz koje pojacalo ih koristis, koliko su zahtjevne za pojacalo i ostale sitnice (znas nas audiofile).

 

Ako imaš zadnji Bug, recenzija je na stranicama 50 i 51. Bit će i na webu u nekom trenutku u budućnosti 

 

flatericx kaže...

Ekipa, stop!

 

Uglavnom sve što valja treba pdv i carina i placas 70kn procjene, a po forumima i okolo priča da će za Božić otvoriti EU shop. Stay tuned!

 

Ova priča o Massdropovom EU shopu se javlja svakih par mjeseci, ali nikako da se realizira. Već sam zbog toga popušio dva uređaja, jer sam odlučio čekati EU shop, koji je u oba slučaja imao status "samo što nije, pitanje je dana"  No da bi bilo super da se napokon pojavi - zbilja bi (ne baš super za moj novčanik, doduše).

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Ovisi za što, za puno proizvoda ne postoji carina koliko sam vidio. Za mobitele nema carine recimo. A niti za slušalice.

 

Platio sam carinu i za mobitele i za slušalice više puta u posljednjih par godina, tako da ovo (u praksi) definitivno ne stoji.

Ti si jedan nevjernik :) :) 
Istina, ali nakon oštećenih zvučnika prilikom dostave ne želim ništa skupo kupovati van EU. Pouka moje priče je nikako naručivati preko nekog tko ima ugovor sa GLS te samo EU warehouse jer shipping van EU nije jeftin :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 10:25 (flatericx).
13 godina
online
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

Može savjet što uzeti od ovih sluja za korištenje za kompom, pretežno igre i video materijal?

 

Troumim se, ili bolje rečeno dvoumim se između između he4xx jer bi htio isprobati planare, i dvoje iz dinamične klase, akg K7xx i senn 58x.

Posjedujem stax elektrostate na kojima mjuzu slušam ali nisu za dulje nošenje jer bole uši pa mi treba nešto udobno kao steelseries siberia v2 koje već dugo dugo koristim. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri
dax-lax kaže...

Može savjet što uzeti od ovih sluja za korištenje za kompom, pretežno igre i video materijal?

 

Troumim se, ili bolje rečeno dvoumim se između između he4xx jer bi htio isprobati planare, i dvoje iz dinamične klase, akg K7xx i senn 58x.

Posjedujem stax elektrostate na kojima mjuzu slušam ali nisu za dulje nošenje jer bole uši pa mi treba nešto udobno kao steelseries siberia v2 koje već dugo dugo koristim. 

 

U što bi ih spajao, zvučnu od matične ili imaš neku drugu elektroniku? Iz prve ruke, HE-4XX su zajebane za drajvanje, iz njih čak ni go-to DAC/ampovi "za PC", kao što je FiiO E10K, ne mogu izvući dovoljno.

 

K7XX je udobniji od 58X, ali 58X je po ovoj cijeni deal stoljeća i općenito zbilja sjajan par slušalica. 

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 12:15 (Davor).
13 godina
online
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri
Davor kaže...
dax-lax kaže...

Može savjet što uzeti od ovih sluja za korištenje za kompom, pretežno igre i video materijal?

 

Troumim se, ili bolje rečeno dvoumim se između između he4xx jer bi htio isprobati planare, i dvoje iz dinamične klase, akg K7xx i senn 58x.

Posjedujem stax elektrostate na kojima mjuzu slušam ali nisu za dulje nošenje jer bole uši pa mi treba nešto udobno kao steelseries siberia v2 koje već dugo dugo koristim. 

 

U što bi ih spajao, zvučnu od matične ili imaš neku drugu elektroniku? Iz prve ruke, HE-4XX su zajebane za drajvanje, iz njih čak ni go-to DAC/ampovi "za PC", kao što je FiiO E10K, ne mogu izvući dovoljno.

 

K7XX je udobniji od 58X, ali 58X je po ovoj cijeni deal stoljeća i općenito zbilja sjajan par slušalica. 

 Trenutno je ili direkt u mbo ili preko nekog socijalnog 50baks ebay amp-a, a povremeno u socijalnu xonaricu jer nikako da dođe neki bolji dac/amp kombo na prioritetnu listu ali svakako hoće. Eto, već kopam po massdropu za neku kombinaciju pa ću na kraju birati između full udobnosti ili deal-a stoljeća kako kažeš

16 godina
moderator
offline
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri
dax-lax kaže...

 Trenutno je ili direkt u mbo ili preko nekog socijalnog 50baks ebay amp-a, a povremeno u socijalnu xonaricu jer nikako da dođe neki bolji dac/amp kombo na prioritetnu listu ali svakako hoće. Eto, već kopam po massdropu za neku kombinaciju pa ću na kraju birati između full udobnosti ili deal-a stoljeća kako kažeš

 

Da, u tom slučaju nikako HE-4XX, radije odaberi između AKG-a ili Sennheisera. Ma mislim, to su slatke muke, nema tu krivog odabira 

Never put Dolby on snake detectors.
14 godina
offline
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

Za IEM slusalice preporucujem https://www.audiobudget.com/ stvarno lik odlicno i detaljno recenzira

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri
salju ti 10 mailova dnevno i kad se odjavis sa svih listi ..

pratim to vec x vremena i nisu mi cijene .. da sam usa free shipping no taxes onda ok .. ali za nas za rh uz malo popusta negdje dodjes vrlo blizu

ako je nesto 50% jeftinije .. nakon shipinga i pdva i carine dodje na 25% jeftinije .. i to ako .. a 25% popusta se i kod nas da uhvatiti .. ako mozes kupiti na firmu eto ti 25% kod nas ..

fora su stvari .. samo meni cijenom potpuno neprivlacne ..
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Ovdje mi se navodi da za mikrofoni/slušalice ne postoji carina.

 

...

 

 

Ja nemam blagog pojma kako se carina izračunava, ima ova prestara, odvratna stranica (klik na obračun davanja)

 

https://taric.carina.hr/index.do

 

 

Ali sam previše glup da bih shvatio što da tamo unosim.

Carine nema na najveći dio elektronike. Postoji carinjenje koje si platio, ali je najveći dio PDV.

 

Taric sustav baš nije za svakog.

Računaj carinsku stopu na iznos robe s poštarinom, na sve to PDV. Uz to, još u prosjeku cca 60kn troškova obrade.

12 godina
offline
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

Ja sam si uzeo za 199$ HDXXX top cijena,imam rodbinu u USA,pa ne placam carinu,pdv i postarinu..do sad sam uzeo par stvari za 50ak $ i nisam nista morao platit!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

Ja sam jednom uzeo sluske za 99$ + 15$ shipping. Nisam platio carinu ali sam morao PDV.

Najgore što će vam ovi uhljebi iz Poste naplačivati PDV i na shipping, te još naplačuju nekih 65 kuna za svoju usugu.

Mislim da me sve skupa koštalo 1100kn.

Sve u svemu žao mi je što sam to uopće naručio i imao posla s ciganima.

Life is great
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 23:11 (bruno03).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
online
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

Upravo istražujem malo naše cijene za K702 i ispada da ih se u jednom Riječkom šopu može nabaviti za nešto više od 1200kn po narudžbi. 

Neki popusti su u tijeku. To je manje nego što massdrop cijeni 7xx. E sad, može bit da je 7xx malo bolje tjunan ali cijena + pdv + carina mi nekako ne vrijedi te razlike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri
Na thomann.de su K702 115€ + shipping...
49% motherfucker, 51% son of a bitch
15 godina
offline
Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vrijeme

Ljudi ovako ide moj problem: trebao bih kupiti slušalice da od njih ogluvim. Dakle jesu li to one DJ ili kako se već zovu sa snagom od 3W (3.000mW) ili slično - ne znam.
Pa mi treba koje su to slušalice i šta njih pogoni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri

Mozda da malo pogledas ovaj forum: https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/master-index-for-audio-hardware-reviews.2079/

 

Amirm testira razna budget DAC/Headphone pojacala i sam koristi kod testiranja HE4xx i senn 650. Recimo topping NX4 i topping DX3PRO hvali i sa tim slucalicama.

13 godina
offline
Re: Kako najpovoljnije do vrhunskih slušalica? Vri
Nisam primjetio da je bilo na forumu, pa eto.. massdrop otvorio EU store, drop.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.6.2019 0:02 (mcf).
 
0 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice