Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 689.212
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
sosta kaže...
mzopg kaže...
display name ivo kaže...

Pozdrav. Nov sam u Revolutu. Može mi netko ukratko pojasniti koje su mi prednosti korištenja Revoluta u inozemstvu u odnosu na recimo Visu od moje banke?

 Uz ovo što ti je kolega napisao kod Revoluta imaš daleko bolju kontrolu preko aplikacije, možeš postavljati limite kako ti odgovara, možeš koristiti jednokratne virtualne kartice... uglavnom veliki korak naprijed u odnosu na klasičnu bankarsku karticu.

 Aplikacije kod naših banaka su isto napredovale, tako da ti npr. m-zaba za novu Visu isto omogućava postavljanje raznih limita.

Prednost kod Revoluta mi je za sad cijena (0 kn :-)), virtualne kartice i povoljniji tečaj.

Nažalost ja to nemam kod RBA i HPB.

 

Možeš li podešavati gdje se može plaćati (GPS), paliti/gasiti dizanje s bankomata, paliti/gasiti online plaćanje...?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav!
Kolega mi je zelio napravit uplatu na revolut preko IBANA iz jedne hrvatske banke.Banka mu nije prihvatila IBAN.Dal se ne moze uplatit na Revolut preko IBANa ili ja i kolega radimo nesto krivo?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
geci kaže...
Pozdrav!
Kolega mi je zelio napravit uplatu na revolut preko IBANA iz jedne hrvatske banke.Banka mu nije prihvatila IBAN.Dal se ne moze uplatit na Revolut preko IBANa ili ja i kolega radimo nesto krivo?

 Radite nešto krivo. 

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
geci kaže...
Pozdrav!
Kolega mi je zelio napravit uplatu na revolut preko IBANA iz jedne hrvatske banke.Banka mu nije prihvatila IBAN.Dal se ne moze uplatit na Revolut preko IBANa ili ja i kolega radimo nesto krivo?

 Da nije neka od banaka koje Revolut vide kao stranu banku pa ne daju uplatu bez deviznog računa, znam da je bilo nekih koje tako nekako uvjetuju stvari, a ne znaju oni da tu mogu i kune sjesti. Odnosno ne žele znati...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2022 19:42 (Gnjavator).
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pa normalno da vide kao stranu banku jer revolut iban pocinje sa LT sto je oznaka za državu Litvu dok naši ibani pocinju sa HR
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.4.2022 0:22 (JackIsBack).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kuzim da vide ko stranu banku,al mi nema logike da nasa banka odbija transfer.Meni je logicno ako idu kune prema van onda bi trebala odbit ulazna banka, ako ne prihvaca kune.
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
JackIsBack kaže...
Pa normalno da vide kao stranu banku jer revolut iban pocinje sa LT sto je oznaka za državu Litvu dok naši ibani pocinju sa HR

 Samo što neke banke pošalju valutu koju plaćaš pa onda odredišna ili odbije ili napravi konverziju... neke kod slanja naprave konverziju što zna prouzročiti višestruke konverzije... a neke automatski opdmah odbiju bilo kaki prijenos na strane račune ako pretpstave da nije odgovarajuća valuta. Ovi zadnji računaju na to da onda kod njih moraš otvoriti devizni račun pa plaćati naknade za vođenje dodatnih računa.

5 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Vjerovatno od 6. mjeseca isplata placa omogucena i na Revolut racun 

 

"Hrvatske banke kojima građani moraju plaćati masne naknade za uslugu "vođenja" tekućih računa – kako bi mogli raspolagati svojim plaćama i mirovinama jer se država nije pobrinula da zarađene prihode dobiju bez takvog "oporezivanja" – dobivaju od 1. lipnja pravu konkurenciju! Otad će isplata plaća biti moguća i preko računa u Revolut Banku, digitalnoj banci koja takve usluge ne naplaćuje, a i ostale naknade, ponajprije one koje se odnose na transfer novca, ili nema ili su minimalne. Potvrdili su nam to u Hrvatskoj narodnoj banci."

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
9 0 hvala 6
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

na bankomatima koje banke u DE mogu podici eure bez provizije? to mi direktno uzima s EUR racuna, bez ikakvih dodatnih davanja?

Anything that can be connected, will be connected.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
definho kaže...

na bankomatima koje banke u DE mogu podici eure bez provizije? to mi direktno uzima s EUR racuna, bez ikakvih dodatnih davanja?

 Na svim.

4 godine
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Je li netko pronašao bezbolan način plaćanja računa (režija većinom) preko Revoluta? U ovim net banking aplikacijama ima skeniraj i plati opcija pa to znatno ubrzava. Ima li Revolut nešto slično i jeste li nešto tako radili?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Nema i to će ti biti inozemni transfer iz Litve. Mislim da se ne isplati plaćat Revolutom režije trenutno. Nakon uvođenja eura ne bi trebalo bit problema jer će onda morati svi koristiti SEPA

It is hard being a person!
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Dodaš revolut karticu u keks pay i tako platiš režije

9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
dejo6 kaže...

Dodaš revolut karticu u keks pay i tako platiš režije

 problem koji ja imam sa keks pay-om i plaćenjem rezija da ne mogu zadati nalog unaprijed...npr. dobijem racun za struju za 6 mjeseci unaprijed i ako cu platiti kekspayom moram svih 6 platiti odmah, jer ne mogu zadati datum u budućnosti... ili cekati i svaki mjesec skenirati kad hocu platiti ;)

16 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

evo danas ,100 dana od kada sam promijenio novu osobnu.

tek sada su poslali zahtjev za novi sešn selfija i popune fotki osobne.

2 sata je trebalo super-uber algoritmu da probavi moju glavušu sa nove osobne.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Bio sam u onom valu kada se još dobivala Visa, pa su naknadno uveli Master, tako da imam fizičke obje. Virtualna mi je bila Visa, ali su ju prebacili na Master. Jednokratna virtualna isto tako, Visa pa Master, i sada je opet Visa.

 

Dobio sam obavijest da će mi fizička Visa prestati funkcionirati jer su nešto ažurirali bla bla, nebitno, i nudi mi naručiti novu. I nudi mi opet Visu.

 

Znači li to sve da su opet vratili HR na Vise, ima li netko tko je nedavno naručivao karticu ili radio novu virtualnu?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Hacker002 kaže...

Bio sam u onom valu kada se još dobivala Visa, pa su naknadno uveli Master, tako da imam fizičke obje. Virtualna mi je bila Visa, ali su ju prebacili na Master. Jednokratna virtualna isto tako, Visa pa Master, i sada je opet Visa.

 

Dobio sam obavijest da će mi fizička Visa prestati funkcionirati jer su nešto ažurirali bla bla, nebitno, i nudi mi naručiti novu. I nudi mi opet Visu.

 

Znači li to sve da su opet vratili HR na Vise, ima li netko tko je nedavno naručivao karticu ili radio novu virtualnu?

 ja sam imao master od 2019 i radio je dosad pa su rekli da narucim novu.

 

stigla visa, koliko vidim BIN je Great Britain. 

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kad uplaćujem na Revolut Visa karticu uredno mi ispiše da je uplaćeno na Revolut Dublin. Prije dok je bila Master card kartica pisalo je Revolut Vilnius.
Hitrec
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Da, ali i dalje se naplaćuje ona naknada cca 2,3 kn po svakom računu?

Koja je razlika u odnosu ako mi je KeksPay spojen direktno na tekući račun?

4 godine
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
dejo6 kaže...

Dodaš revolut karticu u keks pay i tako platiš režije

 

Da, ali i dalje se naplaćuje ona naknada cca 2,3 kn po svakom računu?

Koja je razlika u odnosu ako mi je KeksPay spojen direktno na tekući račun?

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Naknada za plaćanje računa u promotivnom razdoblju do 31.05. 2022. se ne naplaćuje na Aircash-u. Ako netko puno plaća isplati se ne davati po 2,5kn dok još traje.
Hitrec
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Kod placanja revolutom u ducanu ili pri nekoj online kupnji jel skida novce sa tekuceg racuna s kojim je povezana kartica ili moram unaprijed imat novce na revolut racunu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
domac5 kaže...

Kod placanja revolutom u ducanu ili pri nekoj online kupnji jel skida novce sa tekuceg racuna s kojim je povezana kartica ili moram unaprijed imat novce na revolut racunu?

 Moraš prebacit sa tekućeg na revolut.

13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
mzopg kaže...
sosta kaže...
mzopg kaže...
display name ivo kaže...

Pozdrav. Nov sam u Revolutu. Može mi netko ukratko pojasniti koje su mi prednosti korištenja Revoluta u inozemstvu u odnosu na recimo Visu od moje banke?

 Uz ovo što ti je kolega napisao kod Revoluta imaš daleko bolju kontrolu preko aplikacije, možeš postavljati limite kako ti odgovara, možeš koristiti jednokratne virtualne kartice... uglavnom veliki korak naprijed u odnosu na klasičnu bankarsku karticu.

 Aplikacije kod naših banaka su isto napredovale, tako da ti npr. m-zaba za novu Visu isto omogućava postavljanje raznih limita.

Prednost kod Revoluta mi je za sad cijena (0 kn :-)), virtualne kartice i povoljniji tečaj.

Nažalost ja to nemam kod RBA i HPB.

 

Možeš li podešavati gdje se može plaćati (GPS), paliti/gasiti dizanje s bankomata, paliti/gasiti online plaćanje...?

 Malo kasnim s odgovorom, ali evo sad gledam opcije:

paliti/gasiti dizanje s bankomata - DA

paliti/gasiti online plaćanje - DA

GPS - ima opcije upotreba bankomata u Europi i RH ili u cijelom svijetu i iste te opcije za prodajna mjesta

 

 

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Koja će biti prednost primanja plaće na revolut?
Osim da nema naknade za vođenje računa?

3 godine
protjeran
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

koja je procedura za dobiti racun s dolarima na revolutu? samo napravim novi racun i odaberem USD za valutu? i onda ga koristim normalno kao i ovaj na kojem imam kune?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Pored iznosa odabrati strelicu prema dolje koja je u plavom krugu, kliknuti na + Novo, odaberi valutu i odmah ti "otvara podračun" za USD. 

13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jel netko zna zašto više ne mogu nadoplatiti lovu preko google paya sa VISA karticom koju sam do sada koristio? Kad dođem do plaćanja google payom imam odabir kojom ću karticom platiti i dostupna mi je samo Revolut, VISA je zasivljena i piše nije podržano. Pisao sam službi za korisnike ali ne znaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
PBZ Visa?
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Da, PBZ visa
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice