Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 685.755
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Evo čisto za info, obavijest od ZABA-e, vjerujem da se ovo odnosi na Revolut pošto je strani izdavatelj, odnosno IBAN je GB:

 

https://www.zaba.hr/home/footer/uvjeti-poslovanja/obavijest-o-uvodenju-naknade-za-podizanje-gotovog-novca-karticama-inozemnih-izdavatelja-na-bankomatskoj-mrezi-zagrebacke-banke-i-ugovornih-partnera#

 

Zagrebačka banka d.d. nastoji pružiti najvišu kvalitetu usluge svim korisnicima vlastite bankomatske mreže i bankomatske mreže ugovornih partnera, uključujući i korisnike kartica inozemnih izdavatelja. U skladu s time, počevši od 10. srpnja 2020. uvodi se naknada za podizanje gotovog novca karticama inozemnih izdavatelja (ATM Access Fee) u iznosu od 22,00 kune, fiksno po transakciji.

 

Naknada se naplaćuje isključivo za transakcije podizanja gotovog novca karticama izdavatelja izvan Hrvatske na bankomatima Banke i ugovornih partnera. Ne primjenjuje se za transakcije kupnje na bankomatu. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Bilo je na prošloj stranici.

 

Pazi kak je tekst formuliran "Nastojimo pružati najveću kvalitetu usluge pa ćemo početi naplačivati naknade"

Ne znam kakve veze ima deranje po džepu sa kvalitetom usluge... :/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Imas pravo nisam skuzio da je vec postano...
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Sad mi se prvi put desilo da nisam morao čekati kod od erste banke prilikom top-upa.

Kak sam upisao iznos od 70 kn i stisnuo add money, istog trena je sjelo na revolut.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kbenzema kaže...
Sad mi se prvi put desilo da nisam morao čekati kod od erste banke prilikom top-upa.

Kak sam upisao iznos od 70 kn i stisnuo add money, istog trena je sjelo na revolut.

 meni u pbz uvijek ide instant bez ikakvih dodatnih provjera/kodova/mailova i sl.

 

vecinom radim topupe od 1000kn.

 

kod topupa na druge kartice sa revoluta, također instant prolazi bez ikakvih dodatnih verifikacija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 7:17 (GrimReaperKC).
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

zadjih par puta mi je tražilo withKey (PBZ), a prije je prolazilo bez toga.

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

bas je danas cura topupala 350 kn s mob tekuceg :D

samo sam dobio obavijest da je skinuto. hahaha

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav svima. Zanima me da li se u Hrvatskoj mora prijaviti Revolut racun, i koja je procedura. Znaci radi se o tome da mi ide primitak iz paypala gore na racun, na paypal dolazi od coinbase. Ako netko ima bilo kakve informacije, volio bih da ih podijelite ovdje. Zahvaljujem se unaprijed.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jel tko uspjeo naručiti junior karticu bez naknade i kako? Traži mi 41,99kn za dostavu kartice (standardni plan). 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
nikola18 kaže...
Pozdrav svima. Zanima me da li se u Hrvatskoj mora prijaviti Revolut racun, i koja je procedura. Znaci radi se o tome da mi ide primitak iz paypala gore na racun, na paypal dolazi od coinbase. Ako netko ima bilo kakve informacije, volio bih da ih podijelite ovdje. Zahvaljujem se unaprijed.

 Ako hoćeš da sve bude po zakonu, moraš prijaviti prihode (neovisno gdje ti dolaze).

Btw, ovo je samo moje mišljenje, nemam iskustva, nek me netko ispravi ako sam u krivu.

JackIsBack kaže...

Jel tko uspjeo naručiti junior karticu bez naknade i kako? Traži mi 41,99kn za dostavu kartice (standardni plan). 

 I ja sam probao, mora se platiti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
PSD2 direktiva je na snazi. Banke su morale pripremiti API-e za treće strane. Revolut će, ako se prijavi za to na Hr tržištu, uz vašu suglasnost putem tih API-a moći pristupati vašim bankovnim računima. Plaćanja će se moći vršiti mimo kartičarskih kuća. Uzimat će se direktno s računa, Možda ih (banke) ta regulativa potakne na kakve inovacije, a ne samo guljenje. Revolut je to već pokrenuo u UK. Tamo možeš dati suglasnost i onda ćeš kroz Revolut imati pristup svim bankovnim računima. Moći će se pratiti potrošnja/peglanje kroz Revolut aplikaciju. Bit će moguće i vršiti plaćanje tim istim karticama mimo banke. Znači Revolut će biti Agregator/sabirnica svih vaših kartica. Zanimljiva vremena su pred nama.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Da, ali nisam prijavio, doduse, nisam ni znao da bih trebao posto sve dolazi iz inozemstva, samo trosim novac tu. Jer sam naletio na clanak gdje su u Sloveniji masovno dobivali ljudi kazne u rasponu od 200-1200 € bas zbog ne prijavljivanja racuna Revolut. Neznam ni sam vise sto da sad uradim.
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
nikola18 kaže...
Da, ali nisam prijavio, doduse, nisam ni znao da bih trebao posto sve dolazi iz inozemstva, samo trosim novac tu. Jer sam naletio na clanak gdje su u Sloveniji masovno dobivali ljudi kazne u rasponu od 200-1200 € bas zbog ne prijavljivanja racuna Revolut. Neznam ni sam vise sto da sad uradim.

 Nisam radio s tim, zapamtio sam neke sitnice ovdje s foruma kak su ljudi razgovarali.

 

Ne znam kako biti 100% siguran. Pronaći još neki tekst?

Javiti se Poreznoj, al onda će te vjerojatno ići provjeravati.. nemam ti pojma :(

 

Čekaj, možda se javi netko s iskustvom...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Poz.

Sto tocno ja kupujem/ulazem kad kupim zlato preko revolut-a?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kolacic kaže...

Poz.

Sto tocno ja kupujem/ulazem kad kupim zlato preko revolut-a?

 derivat..

 

kupuješ digitalni "papir" kojim oni "jamce" da imaju to zlato kod sebe.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 14:18 (GrimReaperKC).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Trguješ samo sa vrijednostima i očekuješ porast "brojeve" vrijednosti, na Revolutu smo samo posrednici pri trgovanju ali je zato jako jednostavno :) 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

karticu čekam nisam ušao preko pozivnice pa se plaća dostava

 

kod kupnje kriptovalute mi je uzelo proviziju 5% kod prodaje ništa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 16:23 (zoki07).
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
zoki07 kaže...

karticu čekam nisam ušao preko pozivnice pa se plaća dostava

 

kod kupnje kriptovalute mi je uzelo proviziju 5% kod prodaje ništa.

 frendovi ušli preko pozivnica i plaća se dostava..

 

nema više džabalescou

14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jos nekoga u zadnje vrijeme konstantno trazi onu pbz token autentifikaciju za svaki topup, prije toga sam samo ubacivao nakon prve potvrde ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 14:47 (perkoxcar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
perkoxcar kaže...

Jos nekoga u zadnje vrijeme konstantno trazi onu pbz token autentifikaciju za svaki topup, prije toga sam samo ubacivao nakon prve potvrde ?

 ja radim često topup, vecinom od 1000kn.

 

nikad me jos nije trazilo auth.

14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Je neko kupovao Stocks preko app? Kako to funkcionira?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ja, kupio Netflix prije 4 mjeseca. Zaradio 11,72%.

Sad mi portfolio vrijedi 28,11kn, 2.95kn ciste zarade :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2020 17:53 (simsis).
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
simsis kaže...
Ja, kupio Netflix prije 4 mjeseca. Zaradio 11,72%.

Sad mi portfolio vrijedi 28,11kn, 2.95kn ciste zarade :D

 Budem ja sutra kupio Amazon, uplatim 50€. Neka stoji, ako krene onda još kupim.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
x18x05x kaže...

Je neko kupovao Stocks preko app? Kako to funkcionira?

 Kupiš i prodaš.

Ako je u međuvremenu naraslo zaradiš, ako je palo izgubiš.

I to je to.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
simsis kaže...
Ja, kupio Netflix prije 4 mjeseca. Zaradio 11,72%.

Sad mi portfolio vrijedi 28,11kn, 2.95kn ciste zarade :D

 Ja imam 13 različitih dionica, al sve po malo. Reko ne kužim se baš u te dionice pa neću riskirati puno novaca, tek toliko da vidim kako to funkcionira. A evo nakon par mjeseci ja 40% u plusu. Sad mi žao što nisam više kupio.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav svima :)
Ako mi neko moze pomoc. Ako bi s trading212 napravio isplatu na revolut i podigao na bankomatu s revolut kartice da li porezna ima uvid u to ili ako bi mozda nekome prebacio novce i on onda digao s bankomata.
Zalosno je sto su uveli porez, trziste je i ovako bilo zalosno.
Zahvaljujem se unaprijed na odgovoru i odvojenom vremenu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Jel se može logirat ponovno na revolut app sa postojećim prijašnjim računom. Naime morao se izbrisat aplikaciju zbog nedostatka prostora na internoj memoriji telefona. Nakon što sam je ponovno instalirao, nikako ne mogu skontati kako se ponovno logirat. Totalno komplicirano. Stalno nudi samo open free account. Kad kliknem existing user, opet me vrati na open free account.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Upisi broj telefona koj isi koristio kod kreiranja, isto kao da otvaraš novi račun. Samo će ti se povezati sa starim
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ma jesam probao sam, al on mene traži ponovno da upišem adresu i šta onda. Imati ću dva accounta. Glupost. Da mi je bar znat kako izbrisat račun, bez da se logiram preko aplikacije.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
GoldFire kaže...
Pozdrav svima :)
Ako mi neko moze pomoc. Ako bi s trading212 napravio isplatu na revolut i podigao na bankomatu s revolut kartice da li porezna ima uvid u to ili ako bi mozda nekome prebacio novce i on onda digao s bankomata.
Zalosno je sto su uveli porez, trziste je i ovako bilo zalosno.
Zahvaljujem se unaprijed na odgovoru i odvojenom vremenu.

 To ti nitko neće izravno reći. Moje neko mišljenje je da po defaultu nema uvid, ali ako će te iz bilo kojeg razloga istrazivati može dobiti uvid lako. 

It is hard being a person!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice