Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 687.738
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav
Skinuo sam app revolut, registrao sam se preko tel. broja itd. Nisam dodao još nijednu karticu. Imam Visa electron od pbz, obični žiro račun, pretpostavljam da mogu dodat tu karticu.
Zanima me, da li prije bilo kakvog slanja novca nekom drugom na revolut, zatim dodavanja nekog iznosa na revolut karticu koju nemam jel sam se tek registarao, da li obavezno moram slikati osobnu iskaznicu i poslat te podatke revolutu. Traži me da verificiram identitet.
Kaže we are required by the law to verify your identity before you can spend with your card or send money. Your information will be encrypted and stored securely.

Nekako mi je to nezgodno baš da moram slat slike osobne iskaznice da bi koristio revolut ili sam možda samo paranoičan bezveze.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 14:07 (sage).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

moraš poslati to da te verificiraju.

Europa ( a i svijet) ima to regulirano, KYC se mora poštovani inace nemozes koristiti uslugu.

 

Uglavnom odrati sve što traže legit je.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
To je vjerojatno i kod sličnih aplikacija tipa transferwise. Ok. Ma pokušavam način najjeftiniji način da pošaljem novac nekom u inozemstvo, konkretno Austrija, a da ne idem preko banke da izbjegnem tu skupu proviziju. Kolko gledam po netu, najbolja je varijanta taj revolut. Iako momentalno nisam još dodao visa electron karticu od pbz na revolut, ne znam ni jel ta kartica prolazi i kolko bi mi revolut uzeo otprilike provizije kad bi htio primjera poslat nekom novac (100€) u Austriji na njegov revolut račun.
Još me zanima za tu revolut karticu. Jel se može nabaviti free i koja je svrha ju uopće imat. Mislim jel se s njom može plaćati negdje.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 14:42 (sage).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

imas na Transferwise stranici kalkulator za slanje novca, dostupan bez registracije

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kolko sad gledam po nekoj logici ili možda griješim, preko transwerwise mogu direktno slat novac sa svog transwerwise accounta na nečiju karticu u drugoj državi, samo me traži da upišem iban i to kao bi trebalo sjesti kroz 4 dana. Znači taj netko ne mora imati transwerwise, samo mi da iban kartice. Provizija je nekih 30-tak kn, u banci je oko 120kn.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 15:03 (sage).
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

revolut ti je najbolja opcija..

 

ne postoji ti prakticki financijska usluga danas di te nece traziti KYC..

 

ja sam jos slao i putem blockchaina, konkretno ethereum je brz,pouzdan i jeftin za slanje..par centi su transakcije neovisno o cifri

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
sage kaže...
Kolko sad gledam po nekoj logici ili možda griješim, preko transwerwise mogu direktno slat novac sa svog transwerwise accounta na nečiju karticu u drugoj državi, samo me traži da upišem iban i to kao bi trebalo sjesti kroz 4 dana. Znači taj netko ne mora imati transwerwise, samo mi da iban kartice. Provizija je nekih 30-tak kn, u banci je oko 120kn.

cak ni ne moras imati TW bank account (mada je praktican, i besplatan, dobijes Euro account baziran u Njemackoj).

kad saljes novce saljes ih direktno sa svoje kartice na tudji IBAN, TW je samo posrednik, novci stizu od unutar par sati od slanja do dan-dan i pol kasnije.. meni nikad nije trajalo duze od 24h unutar Europe.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
sage kaže...
kolko bi mi revolut uzeo otprilike provizije kad bi htio primjera poslat nekom novac (100€) u Austriji na njegov revolut račun.

 0€.

Šta se tiče slikanja osobne/putovnice, pa to je sasvim normalno, kada dođeš u Zabu/PBZ/.... kopiraju ti dokumente. Za otvarnje tekućeg/... računa mora (/lo bi se - Zaba? jel :)) se doći do fizičkih osoba koje stoje iza njega.

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ok hvala vam puno na odgovorima zasad pokušat ću nešto od tog dvoje.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 15:23 (sage).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
191x7 kaže...

 

Ja sam jučer uplatio 600 Kn jer mi je trebalo za narudžbu nečega, prošlo bez problema, PBZ Visa tekući.

Kako ti je transakcija provedena? Kao podizanje gotovine ili plaćanje?

Mijenjali su MCC pa me zanima kada je top up s debitne...

12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
dadopuh2020 kaže...
191x7 kaže...

 

Ja sam jučer uplatio 600 Kn jer mi je trebalo za narudžbu nečega, prošlo bez problema, PBZ Visa tekući.

Kako ti je transakcija provedena? Kao podizanje gotovine ili plaćanje?

Mijenjali su MCC pa me zanima kada je top up s debitne...

 ja imao top up prekjučer, kao plaćanje provedeno.

4 godine
protjeran
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Za metal kaze:

 

No fee ATM withdrawals up to HRK 5,000 per month

 

Jeli itko ovo koristio za kripto tipa BTC to HRK?

Jeli bilo koji bankomat tipa od OTP banke?

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bilo koji bankomat, bilo gdje.
Ja imam metal, meni je 600€, jer nisam u Hr
9 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

prijatelj mi posalo danas desetak kuna preko REvoluta, no poslao mi malo previse, pa sam mu isao vratiti 10kn...i ne mogu - transakcija piše "pending" - poslao mu na mail adresu i na broj mobitela...on kada ode na moj kontakt ima opciju za poslati novce, ali za primiti mu je zasivljeno...i ne može odabrati...jel kome pada na pamet što bi moglo biti?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Poz, zelio bih uplatiti novce na revolut racun preko IBAN-a i sada me buni sto je on u obliku tipa GB REVO123456789 i iznad pise samo za inozemne transfere. Zato me zanima hocu li bit u mogucnosti poslat novce sa svog sadasnjeg ziro racuna na taj revolut

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

ideš na SEPA transfer. uzeti će ti banka neku naknadu

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ima li kakvih naknada pri povlacenju kuna s revoluta na tekući račun, pbz banka?
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
sLim95 kaže...
Ima li kakvih naknada pri povlacenju kuna s revoluta na tekući račun, pbz banka?

 Da, otprilike 7kn je naknada. Meni je PBZ skinuo oko 7kn kada sam povlacio sa revoluta

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 18:04 (HunterXHunter).
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Nema naknade za HPB, ako s Revoluta povlačiš kune. Bio u dilemi, osobno isprobao, najmanji iznos su dvije kune koje možeš prebaciti s Revoluta na Super Smart od HPB-a.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

došlo je do poplave fintech proizvoda na tržištu, banke i njihove klasične kartice su pomalo ko dinosauri.

 

uglavnom ako je netko zainteresiran za proizvod bolji od revoluta, javite mi se na pm da sad ne reklamiram javno.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ima netko pozivnicu (i onih 50kn ako je još uvijek aktualno)?
Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dobio, hvala svima. Jeli netko uspio povezati Samsung Pay s revolutom, ili jos bolje jeli itko uspio instalirati S Pay?
Meni pise da nije kompatibilan sa S10
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ne znam za Samsung pay, ali Google pay radi u hrvatskoj. Samo treba instalirati aplikaciju i dodati karticu u wallet
It is hard being a person!
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
HunterXHunter kaže...
sLim95 kaže...
Ima li kakvih naknada pri povlacenju kuna s revoluta na tekući račun, pbz banka?

 Da, otprilike 7kn je naknada. Meni je PBZ skinuo oko 7kn kada sam povlacio sa revoluta

 Znam da nije direktno vezano, ali čini mi se da u HR od većih banaka, jedino PBZ dere naknade za Revolut. Dizao sam lovu na bankomatu sa HPB-a, ZABA-e, RBA i niti jednom mi nije zaračunata naknada. Na PBZ-u su me oderali 16kn za 800kn dizanja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 8:56 (greysaint0).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Deru ako imaš Visu, ako imaš Master, onda ne, tak je rečeno
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
bed-boy11 kaže...
Ne znam za Samsung pay, ali Google pay radi u hrvatskoj. Samo treba instalirati aplikaciju i dodati karticu u wallet

 Da, uspio sam google pay, ali sam zelio i S Pay.

Prebacio sam 90 kn, slikao osobnu i poslao.
Piše da je verificirano.

Mogu li sad poceti kupovati s njom ili moram cekati da mi stigne fizicka kartica pa da s njom prvi put platim, kao sto mi pise?

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Koristi virtualnu
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kbenzema kaže...
Deru ako imaš Visu, ako imaš Master, onda ne, tak je rečeno

 OK, to nisam znao ali nažalost Revolut ti ne da da biraš. Ja sam automatski dobio Visu kao i svi moji kolege s posla. Navodno sad nju dijele. 

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
greysaint0 kaže...
kbenzema kaže...
Deru ako imaš Visu, ako imaš Master, onda ne, tak je rečeno

 OK, to nisam znao ali nažalost Revolut ti ne da da biraš. Ja sam automatski dobio Visu kao i svi moji kolege s posla. Navodno sad nju dijele. 

 Da, sad je VISA, nebreš birat. Prije je bila Master i na njoj si mogao podizati na PBZ bez naknade, a za VISU postoji naknada od 16kn to je točno.

 

 

12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
greysaint0 kaže...
kbenzema kaže...
Deru ako imaš Visu, ako imaš Master, onda ne, tak je rečeno

 OK, to nisam znao ali nažalost Revolut ti ne da da biraš. Ja sam automatski dobio Visu kao i svi moji kolege s posla. Navodno sad nju dijele. 

 taman kad sam ja uzimao negdje u rujnu je jos bio mastercard. u narednih 2-3 tjedna su poceli dati da mozes birati i onda sam vidio da samo visu mozes..

 

da sam mogao birat vj bi uzeo visu, nekako mi je draža kad je imam u pbz za tekući,al eto dobro sam prošao s masterom.

 

no revolut bas vise i necu koristiti kad mi stigne MCO visa, jer revolut nema cashback u osnovnoj varijanti

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2020 16:35 (GrimReaperKC).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice