Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 683.937
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
revolut.com/r/zeljkos2kp!crypto

Mogli su reći da invite za kriptovalute nije isto kao i običan invite pa evo još narode, samo se upisujte da tata može kupovat bitkojnom
X
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Evo još jedan invite

revolut.com/r/goranidnz
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Neka bude uspješno!

 

revolut.com/r/ivovjd43!crypto

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kingofthenight kaže...

Koristim Revolute vec nekih 7, 8 mjeseci.

Korostim ga za isplate sa PayPala, nekih 7-10 tisuca kuna mjesecno

 

 Evo ovo bi već bilo zanimljivo kad bi netko objasnio kako se to izvodi..

Dakle na ppal, pa izvući kune u hr..

 

Mada mi se čini da ti dođe jednako kao da radiš preko bilo koje banke u hr..Dakle revolut nije u nikakvoj prednisti za takve transakcije naspram imanja običnog računa u hr..

6 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
i evo jos jedna pozivnica 🙂

revolut.com/r/milansa9t!crypto
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kingofthenight kaže...

Koristim Revolute vec nekih 7, 8 mjeseci.

Korostim ga za isplate sa PayPala, nekih 7-10 tisuca kuna mjesecno

 

Tecajevi koje nude se ne mogu usporediti sa bankama u HR koje kradu na promjenama tecjeva sakom i kapom. 

Ovo s PayPalom nije radilo. Zar se nešto promijenilo?

 

Znači li to da ja sad mogu parice primati na PayPal pa s njega prebaciti na Revolut, tamo konvertirati u koju već želim valutu, plaćati normalno po trgovinama s tom karticom i dizati neku siću po bankomatima?

K
16 godina
moderator
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

I ja sam na Metalu. Više ne koristim kreditnu karticu svoje banke, štoviše, prikupljam mentalnu energiju potrebnu da odem do poslovnice i otkažem ju, skupa sa svim ostalim uslugama osim najosnovnijeg tekućeg računa, jer mi, pored Revoluta, ne treba apsolutno ništa. Plaćam njime online u domaćim i stranim web-shopovima, plaćam i dižem keš kad putujem izvan HR, a plaćam i špeceraj u Konzumu.

Never put Dolby on snake detectors.
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
online
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

pa jel radi ovaj dio za kripto? ja sam se regao na taj servis prije god i i pol kad su reklamirali da imaju podršku za kripto, ali to što su nudili nije imalo veze sa vezom. znači po meni to je bio scam, plaćao sam neke pretplate za premium na zadani broj mjeseci da bi mogao isprobati uslugu koja uopće ne radi. zatvaranje računa je bila muka ono nemaš kome poslati mail. možda su se popravili ali moje iskustvo je užasno i nikome ih ne preporučam. 

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Kakva je situacija npr s placanjem racuna i naknadama? Nerviraju me naknade koje nase banke uzimaju pri svakoj transakciji (oko 2 kn izmedu banaka, 1.25 kn unutar PBZ-a). Toga preko revoluta nema prema ostalim bankama ili?

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 14:42 (Tanuki).
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

a sto ako sjedne neka lova od fusa ovdje, jel to vidi porezna :)

 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Abaxa kaže...
revolut.com/r/zeljkos2kp!crypto

Mogli su reći da invite za kriptovalute nije isto kao i običan invite pa evo još narode, samo se upisujte da tata može kupovat bitkojnom

 

jesi siguran da to tako radi?

 

ja kad sam bio premium član upravo s istom namjerom uvidio sam da ne možeš slati niti primiti kripto valute preko njihovog računa, mogao sam jedino kupiti preko njih i čuvati kod njih. To naravnom nisam mogao znati jer nigdje nije bilo izričito rečeno već sam shvatio tek kad sam uzeo premium plan na 6 mjeseci, sa penalima za rano prekidanje usluge, naravno.

monetary revolution
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Nemam pojma jel radi, mislio sam da je dovoljno da budu 3 invite preko mene sa običnim linkom pa da će se aktivirati a ne da treba poseban link za kripto. Ak i kad ih se skupi javim ovdje. Ili neka netko drugi podijeli iskustva.

X
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 17:00 (Abaxa).
5 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Crypto ce se otkljucati dva tjedna nakon registracije.

Iako to nije klasicno trgovanje cryptom, nego oni kao kupe i cuvaju za tebe. Kad trosis crypto, oni ga najprije konvertiraju u fiat i onda placaju. Tako da ne placas bitkojinom 😀

Fee za kupovanje crypta im je 1,5%.

Nije revolut za crypto... za sad. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ako se dobro sjećam 5€. Evo link (pozivnica) pa ne moraš platiti ništa... revolut.com/r/mladen3sl
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Može li netko s Revolut iskustvom odgovorit na pitanje iz primjera:

 

Ako s deviznog računa (€) uplatim na Revolut npr. 150€.

U npr. Njemačkoj na najbližem bankomatu podignem 100€.

Koliko meni tada ostaje na tom Revolut računu?

Koliko bi mi ostalo kada bi taj ostatak vratio na svoj devizni tačun?

 

 

Po mome shvaćanju ostaje punih 50€ jer se nije dogodila nikakva konverzija valuta, ali funckionira li to tako?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Evo ako nekome treba https://revolut.com/r/zoranifu7
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Davor kaže...

I ja sam na Metalu. Više ne koristim kreditnu karticu svoje banke, štoviše, prikupljam mentalnu energiju potrebnu da odem do poslovnice i otkažem ju, skupa sa svim ostalim uslugama osim najosnovnijeg tekućeg računa, jer mi, pored Revoluta, ne treba apsolutno ništa. Plaćam njime online u domaćim i stranim web-shopovima, plaćam i dižem keš kad putujem izvan HR, a plaćam i špeceraj u Konzumu.

 

Ako otkažeš domaću kreditnu karticu i online banking kako misliš uplaćivati na Revolut račun? Jel se varam ili je onda jedina opcija odlazak na šalter i uplata uz dobru staru naknadu?

15 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kuro kaže...
Davor kaže...

I ja sam na Metalu. Više ne koristim kreditnu karticu svoje banke, štoviše, prikupljam mentalnu energiju potrebnu da odem do poslovnice i otkažem ju, skupa sa svim ostalim uslugama osim najosnovnijeg tekućeg računa, jer mi, pored Revoluta, ne treba apsolutno ništa. Plaćam njime online u domaćim i stranim web-shopovima, plaćam i dižem keš kad putujem izvan HR, a plaćam i špeceraj u Konzumu.

 

Ako otkažeš domaću kreditnu karticu i online banking kako misliš uplaćivati na Revolut račun? Jel se varam ili je onda jedina opcija odlazak na šalter i uplata uz dobru staru naknadu?

 

Revolut može "povući" novce (topup) s tvog tekućeg, ne moraš ti transferirati iz ebankinga.

No, ako imaš aktivan 3d secure code onda je topup pain in the ass za raditi često, pa ne vidim kako bih kupovao posvuda osim da stalno uplaćujem neku lovu gore ili da stavim cijelu plaću tamo :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 23:46 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bitanga kaže...

Revolut može "povući" novce (topup) s tvog tekućeg, ne moraš ti transferirati iz ebankinga.

No, ako imaš aktivan 3d secure code onda je topup pain in the ass za raditi često, pa ne vidim kako bih kupovao posvuda osim da stalno uplaćujem neku lovu gore ili da stavim cijelu plaću tamo :-)

 

Ako pod povlačenjem misliš na korištenje besplatne debitne kartice koju banka daje, onda to kod mene ne funkcionira - imam PBZ debitnu visa karticu i prilikom uplate mi traži 3D secure code kojega nemam. Imam mobilni banking kojega plaćam 8kn/mj, a za mToken bih trebao plaćati još nekoliko kn/mjesečno. Zato ne vidim kako se može koristiti Revolut bez standardnih bankarskih usluga. Ako ima neki način pls napiši kako da podesim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2019 23:57 (kuro).
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Netko gore je pitao dobro pitanje:
Može li porezna pratiti ovo? :)
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Može, AEOI/CRS je na snazi u svim EU zemljama, a ako si stanovnik Hrvatske bankovni račun u UK se smatra non-resident i podaci se automatski razmjenjuju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 0:45 (bruno11).
15 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kuro kaže...
Bitanga kaže...

Revolut može "povući" novce (topup) s tvog tekućeg, ne moraš ti transferirati iz ebankinga.

No, ako imaš aktivan 3d secure code onda je topup pain in the ass za raditi često, pa ne vidim kako bih kupovao posvuda osim da stalno uplaćujem neku lovu gore ili da stavim cijelu plaću tamo :-)

 

Ako pod povlačenjem misliš na korištenje besplatne debitne kartice koju banka daje, onda to kod mene ne funkcionira - imam PBZ debitnu visa karticu i prilikom uplate mi traži 3D secure code kojega nemam. Imam mobilni banking kojega plaćam 8kn/mj, a za mToken bih trebao plaćati još nekoliko kn/mjesečno. Zato ne vidim kako se može koristiti Revolut bez standardnih bankarskih usluga. Ako ima neki način pls napiši kako da podesim.

 

Da, pa ne možeš se nikako riješiti banke svejedno. Plaću u HR moraš primati u HR banku. A neke usluge ti trebaju da prebaciš lovu na revolut. Suludo bi bilo svu lovu tamo držati.

Dobro je imati alternativu i drugu mogućnost za razne situacije, al da ćeš se riješiti svoje banke nećeš. Ne vidim zašto bih u HR dućanima plaćao revolutom kad imam Maestro od banke.

Eventualno bi se mogao riješiti nekog skupljeg paketa s kojim dobijaš besplatno kreditnu karticu, ali meni svejedno trebaju neke druge naprednije mogućnosti pa mi to ne dolazi u obzir.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 0:29 (Bitanga).
4 godine
protjeran
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozz, procitao sam clanak. citam malo vase komentare.

ispravite me ako sam krivo shvatio. ja iskoristim vasu pozivnicu oni meni besplatno posalju fizicku karticu.

ja putem npr svojeg mpbz-a uplatim ne znam 3000kn, meni ti novci sluze za online shopping npr.
i podizanje keša na "bilo kojem" bankomatu recimo u drzavama europe ne samo clanicama EU ?
mozda sam i procitao, ali da li se takoder na istim mjestima ta kartica moze koristiti kao sredstvo placanja ne znam hrane u ducanu.

ili ovako idem sa curom u 8 mj u krakov sto znaci ja bi ju tamo koristio kao sto ovdje u hrv koristim svoju visu odnosno tekuci ?
ne znam da li sam dobro to sve pohvatao i putem tog istog placanja moje kune na revolutu se automatski konvertiraju u poljaci imaju zlote ak se ne varam.
i tu prilikom tog placanja se ne naplacuje nikakva naknada za konvertiranje odnosno eventualno di "pusim" pare je ako je tecaj los ?
i naravno ne moram sa sobom furat svoju karticu i kes jer mi taj revolut sluzi kao "kes" u inozemstvu ?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 9:56 (bloodborne).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dobro si shvatio. Karticu možeš najnormalnije koristit isto kao i svaku drugu debitnu i možeš podizati novac na bankomatima s tečajem koji je povoljnini od naših banaka i bez naknade
15 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
tdlc kaže...
Dobro si shvatio. Karticu možeš najnormalnije koristit isto kao i svaku drugu debitnu i možeš podizati novac na bankomatima s tečajem koji je povoljnini od naših banaka i bez naknade

 

Samo pazi da to radiš preko tjedna, vikendom je skuplje. :-)

Što se tečaja tiče nisam baš siguran 100% da je povoljniji. Za topup od 60$ mi je skinuto s tekućeg za 2kn više nego što je bio prodajni tečaj dolara u Zabi. Tako da je tečaj tu negdje vrlo sličan. Bitno je ovo bez naknade.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 13:52 (Bitanga).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bitanga kaže...
tdlc kaže...
Dobro si shvatio. Karticu možeš najnormalnije koristit isto kao i svaku drugu debitnu i možeš podizati novac na bankomatima s tečajem koji je povoljnini od naših banaka i bez naknade

 

Samo pazi da to radiš preko tjedna, vikendom je skuplje. :-)

Što se tečaja tiče nisam baš siguran 100% da je povoljniji. Za topup od 60$ mi je skinuto s tekućeg za 2kn više nego što je bio prodajni tečaj dolara u Zabi. Tako da je tečaj tu negdje vrlo sličan. Bitno je ovo bez naknade.

 Pa povuci u kunama i onda na revolutu radi konverziju, možeš imat više novčanika za razne valute.

15 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
peroko kaže...
Bitanga kaže...
tdlc kaže...
Dobro si shvatio. Karticu možeš najnormalnije koristit isto kao i svaku drugu debitnu i možeš podizati novac na bankomatima s tečajem koji je povoljnini od naših banaka i bez naknade

 

Samo pazi da to radiš preko tjedna, vikendom je skuplje. :-)

Što se tečaja tiče nisam baš siguran 100% da je povoljniji. Za topup od 60$ mi je skinuto s tekućeg za 2kn više nego što je bio prodajni tečaj dolara u Zabi. Tako da je tečaj tu negdje vrlo sličan. Bitno je ovo bez naknade.

 Pa povuci u kunama i onda na revolutu radi konverziju, možeš imat više novčanika za razne valute.

 

Dok sam to radio nije bilo topupa u kunama. Da u pravu si, sad se može i ovako kako ti kažeš.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
4 godine
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Samo ako zatraže podatke od baš te banke, ili ako postoji sudski nalog pa da traže podatke od svih banaka...
No pri registraciji obavezan si dati svoje pune podatke, uključujući slike osobne iskaznice ili putovnice (provjerava se da li ti slika odgovara) tako da nema smisla koristi taj account za neke "muljaže"...
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 18:11 (MladenBan).
7 godina
neaktivan
offline
Porezi

Imam par pitanja:
1. Znači Revolut je registriran u Londonu i nema hrvatsku podružnicu. Znači li to da se u slučaju oporezivanja porez plaća Ujedinjenom Kraljevstvu u skladu s njihovim zakoniima?
2. Ima li naša porezna uprava ikakav uvid u račun Revoluta? Ne računam kune koje šaljemo sa svojih hrvatskih računa na Revolut račun.
3. Vidim da imaju i kripto-fiat mjenjačnicu. Znači li to da npr. mogu prebaciti određenu svotu Bitcoina u eure i zatim podić te eure na bankomatu u stranoj državi i na taj način izbjeći bilo kakav porez na kriptovalute? 
Spomenio sam ovaj scenarij jer mi se čini da se u usporedbi sa raznim internet mjenjačnicama + porezima ili Bitcoin bankomatima s Revolutom ipak najmanje gube novci tijekom pretvaranja kripta u keš.

Kao što vidite, nisam fan poreza, prireza i ostalih pizdarija kada su u pitanju izrazito mafijaške države poput naše.
Svakako ću napraviti ovu karticu. Ako ne zbog gore navedenih stvari, onda zbog dizanja keša u inozemstvu jer mi se čini puno povoljnije naspram klasičnog dizanja s bankomata u inozemstvu di te na 100 kuna oderu za još 20.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 21:25 (vkmarko).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Porezi
vkmarko kaže...

Imam par pitanja:
1. Znači Revolut je registriran u Londonu i nema hrvatsku podružnicu. Znači li to da se u slučaju oporezivanja porez plaća Ujedinjenom Kraljevstvu u skladu s njihovim zakoniima?
2. Ima li naša porezna uprava ikakav uvid u račun Revoluta? Ne računam kune koje šaljemo sa svojih hrvatskih računa na Revolut račun.
3. Vidim da imaju i kripto-fiat mjenjačnicu. Znači li to da npr. mogu prebaciti određenu svotu Bitcoina u eure i zatim podić te eure na bankomatu u stranoj državi i na taj način izbjeći bilo kakav porez na kriptovalute? 
Spomenio sam ovaj scenarij jer mi se čini da se u usporedbi sa raznim internet mjenjačnicama + porezima ili Bitcoin bankomatima s Revolutom ipak najmanje gube novci tijekom pretvaranja kripta u keš.

Kao što vidite, nisam fan poreza, prireza i ostalih pizdarija kada su u pitanju izrazito mafijaške države poput naše.
Svakako ću napraviti ovu karticu. Ako ne zbog gore navedenih stvari, onda zbog dizanja keša u inozemstvu jer mi se čini puno povoljnije naspram klasičnog dizanja s bankomata u inozemstvu di te na 100 kuna oderu za još 20.

1. Ne, plaćaš ga u HR

2. Da, otvaranjem računa u UK si nerezident i automatski se razmjenjuju sve uplate i isplate s našom poreznom

3. Problem je u prvom dijelu pretvaranje bitkonja u eure - za to moraš platiti porez na kapitalnu dobit u HR, makar dizao u Njemačkoj.

 

Porez i prirez osim za bemve limuzine ipak nekad posluži i za plaćanje školovanja, vatrogasaca itd. tako da ga je ipak dobro plaćati :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2019 0:05 (DaffyDuck).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice