Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 685.238
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
@ZdravacVZ
Ovisno što podrazumijevaš pod nadoplatom revolut računa?
Misliš li na način da otvoriš mobilno bankarstvo neke hrvatske banke, klikneš na novi nalog i onda upišeš IBAN od REVOLUT računa ili misliš nadoplatu gdje u Revolut aplikaciju upišeš broj tekućeg računa od Hrvatske banke, mjesec i godinu trajanja kartice te CCV od kartice?
Prvu opciju nikad nisam probao pa ne znam ali pretpostavljam da je naknada kao i da plaćaš unutar HR znači cca 2kn po nalogu (ovo bi trebalo biti ako sa deviznog prebacuješ, sa kunskog računa ne znam)

Za drugu opciju nema naknade jer ja tako nadoplaćujem, odnosno tako sam nadoplaćivao. Sad Top up radim putem Gpaya.


Za račune sam već rekao. Ako radiš plaćanje direktno iz Revoluta na račun u Hrvatskoj tako što upišeš IBAN od HEPa, tada radiš uplatu na žiro račun PRAVNE osobe. Firme su pravna osoba. Naknada za pravne i fizičke osobe nije ista. To što ti je PBZ uzeo 7,5kn za obradu transakcije je zato jer si plaćao na tekući FIZIČKOJ osobi. Za pravnu ti je naknada cca 70kn. Najbolje je da platiš račun za vrtić/školu pa da pitaš tetu u računovodstvu nek provjeri koliko im je sjelo na račun. Iznenadit ćeš se. HEP ne znam baš da možeš nazvati i pitati ali njihov račun se tereti za proviziju. Ne tvoj Revolut račun. Ako je njima svejedno što su u minusu za svaku tvoju uplatu, onda ne moraš brinuti.
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

izzy007 Hvala na odgovorima. Vidiš, to mi nije palo na pamet da pebacim preko GPay, pa da izbjegnem onu naknadu od Vise. Sad sam za probu prebacio 100 kn, pa ću vidjeti stavku na Visa kartici.

 

Ovo za plaćanje računa sam pročitao, mislio sam da je netko možda to već provjerio, pa pouzdano zna da je to tako, jer to što kažeš je potpuno logično.

Iako mislim da bi se i to trebalo promjeniti dok uđemo u monetarnu uniju, bar se nadam.

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
@ZdravacVZ
Provjerio je moj kolega. Zvali ga iz škole da im duguje novac. Tri mjeseca plaćao račune za dijete u školi. Prehranu mislim. Uplatio mislim 70kn i taj iznos banka uredno naplatila školi kao obradu transakcije. Nakon 3 mjeseca ga zvali iz računovodstva i poslali mu izvod računa na kojem se vidi kako je novac uplaćen, te odmah uzeta i naknada. Nakon 3 mjeseca morao uplatiti sve tri rate još jednom.
Ovo je plaćao tako da je u Revolut app upisao iban od škole i platio. Bank transfer opcija.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2021 9:18 (izzy007).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
ZdravacVZ kaže...

izzy007 Hvala na odgovorima. Vidiš, to mi nije palo na pamet da pebacim preko GPay, pa da izbjegnem onu naknadu od Vise. Sad sam za probu prebacio 100 kn, pa ću vidjeti stavku na Visa kartici.

 

Ovo za plaćanje računa sam pročitao, mislio sam da je netko možda to već provjerio, pa pouzdano zna da je to tako, jer to što kažeš je potpuno logično.

Iako mislim da bi se i to trebalo promjeniti dok uđemo u monetarnu uniju, bar se nadam.

 

Kakvu naknadu od VISA-e? Radim topup s VISA-om tekućeg Erste banke i normalno da nema nikakve naknade.

9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Syke kaže...

 

Kakvu naknadu od VISA-e? Radim topup s VISA-om tekućeg Erste banke i normalno da nema nikakve naknade.

 U mom slučaju nije Visa debit od tekućeg, nego Visa credit (Premium gold) koju izdaje PBZ.

 

OK, probati ću sa karticom od tekućeg računa. (Ovo mi je praktično bilo jer sam s njom sve na netu plaćao, pa sam tom logikom i nadoplatio revolut s njom)

8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
tekuci racun pbz visa je meni bez naknade topup (hrk)
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 17:55 (Bencho2211).
 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pozdrav ekipa, imam pozivnice s kojima se dobiva 125kn na račun.

 

Prije su bili dosta manji iznosi pa ću podijeliti link sa vama ako se netko želi pridružiti

Link 125KN

Slika Slika
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.3.2021 13:33 (Baldric).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jel se moze primati mjesecna placa na Revolut racun ili ne?

 

Rad je u Njemackoj, placa je u eurima.

 

Koliko je sigurno da otvorim Revolut racun za potrebe isplate place?

 

I ono jos vaznije, jel moram kakav porez placati na isplate mjesecnih placa?

 

Citao sam horor price o tome kako Revolut ljudima zna zakljucati account na vise dana ili tjedana radi sumnjivih transakcija, iako ljudi tvrde da nisu cinili nista ilegalno.

 

Ako netko ima iskustva, molim vas, podijelite!

 

Hvala!

Sanity is a full time job
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Nisam probao uplate plaće primati, normalne uplate sigurno prolaze moraš provjeriti sa revolutom i računovodstvom.

 

Nisu bitne valute. Nemaš provizije na određene isplate nakon toga se uzima mali postotak. 1700KN ako se ne varam.

 

Imam transakcije u 2020 u iznosu od 50 000kn. Plaćam sve online stvari sa tom karticom + nešto kriptovaluta i + nešto dionica.

 

Neće ti ključati ako ne radiš sumnjive radnje i ako ne mućkaš puno sa kladionicama ili takvim stvarima.

 

Ako tko zna više neka me nadopuni.

15 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Može li se otvoriti račun bez da se uzme plastika, samo za online kupnju?

Koliko sam shvatio od travnja za sve što se kupi online a da nije u Eurima plaćat će se naknada?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ovo za naknadu kod plaćanja u nekoj drugoj valuti nisam znao, to moram provjeriti.

 

A ovo za karticu ti mogu potvrditi. Ne moraš uzeti fizičku karticu. U aplikaciji dobiješ virtualni MasterCard. Jednu "stalnu" sa svojim brojem, a drugu "jednokratnu, koje se nakon svakog korištenja "resetira", odnosno, promjeni se broj.

9 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jel još netko dobio ovakvu obavijest?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
ZdravacVZ kaže...

Jel još netko dobio ovakvu obavijest?

 

 

 

 To je generička obavijest koja se prikazuje svim korisnicima. Očito imaju neki problema sa paymentom.

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ako si u Njemačkoj možda bolje da igraš na provjereno, N26 ili ING DIBA.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Kada se registriras imas virtualnu karticu koju mozes dodati na GooglePay i slicno.
Ne vjerujem da ce se placati naknada gdje si to procitao

 



Revolut (30kn): klik
Curve (5£):klik

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav svima. Znam je zamorno uvijek odgovarati na ista pitanja, ali Vas molim odgovore u svezi top up-a na revolut.
1. Da li je netko radio top up sa maestrom (debitnom) od zabe tj. da li ima problema kod stavljanja kuna na revolut račun? Naime, bankarica mi je rekla da to radim preko m-zabe, ali mislim da se svaka ta transakcija plaća. Inače, maestro se ukida do kraja godine i svi prelaze na visu.
2. može li ukratko postupak prebacivanja (top up) kuna preko google pay na revolut. nisam se još registrirao na gpay pa ne znam.
hvala.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ja ti imam zaba maestro(debitnu), odem na top up, preusmjeri me na stranicu od banke gdje traži appli 1 koji dobijem preko m tokena u aplikaciji i to je to. Nema naknada i uredno sve.

14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ja radim top up revoluta preko google pay-a, ali tu trebaš na google pay imati instaliranu karticu s koje će ti se skidati - kod nas trenutno podržana samo pbz visa inspire kartica tekućeg računa. I onda te ne baca na nikakvu stranicu za odobravanje od banke, nego samo autoriziraš otiskom prsta i lova je instant na revolutu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pozdrav. Imam problem. Frend mi je danas poslao preko svog Revolutea 3400 kuna na moj tekuci racun u Zabi. Znaci oko 13:30 je poslano. I pise da mi je datum dospijec 13.4 tek?? Zasto tako dugo? Pise mu na transakciji da je na cekanju. Jel zaista toliko dugo treba? A oboje smo u Hrvatskoj.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Nin2606 kaže...
Pozdrav. Imam problem. Frend mi je danas poslao preko svog Revolutea 3400 kuna na moj tekuci racun u Zabi. Znaci oko 13:30 je poslano. I pise da mi je datum dospijec 13.4 tek?? Zasto tako dugo? Pise mu na transakciji da je na cekanju. Jel zaista toliko dugo treba? A oboje smo u Hrvatskoj.

 Ne ćudi me, i ja kad si šaljem s revoulta na pbz račun treba par dana, dok kad šaljem s pbza na revoult u sekundi sjedne. 

LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 18:04 (zabbax21).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
A krasno bas krasno. Ja citam po forumima i svugdje pise da im sjeda u najvise 24h, a ja budem cekala 5 dana. Ma super.
12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ja sam si znao manje iznose (100-200kn) slati na hpb tekući i sjedalo je u roku max dva-tri sata. Doduše već dugo nisam slao tako da ne znam jel se šta promijenilo u međuvremenu.
Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
E ali sto bi ti pisalo na potvrdi o transakciji? Jel ti pisalo procijenjeno vrijeme dolaska? Jer meni na transakciji pise procjenjeno vrijeme dolaska 13.4
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Vjerojatno će ti sutra sjesti, instant je jedino prebacivanje sa banke na revolut karticu - i sa revoluta na revolut. I isplata sa zabe na pbz je kroz 24h. Brže bi vam bilo da ste imali oboje revolut - prebaci ti lovu koja sjedne odmah.

Neka kontaktira chat koji se većinu vremena odmah javi i vidi o čemu je riječ.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2021 19:29 (Baldric).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ja sam kontaktirala sama chat i poslala skrin od njegive transakcije no podrska je na engleskom oni su meni samo govorili five days. **bo ih ja to vidim i sama da pise 😂
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Možete očekivati ​​da će većina domaćih transfera unutar Velike Britanije biti obrađena u roku od dva sata.

Međutim, međunarodni transferi ponekad mogu potrajati i duže - uobičajeno je 2-5 radnih dana, ali povremeno ova vrsta plaćanja može potrajati i do deset dana.

 

Sa službene stranice.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Kada sam im se javila oni su provjeravali i pitali me iz koje zemlje je posiljatelj, i ja sam im objasnila da smo oboje iz Hrvatske no medutim to kao nije bitno.

Ah bas divno :(
9 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Vezano uz ovo vrijeme prijenosa novca; Mogu reći da sam ja nekoliko puta (zadnje prije 10-ak dana) prebacivao iznose oko 7000 kn sa revoluta na PBZ tekući i sjelo je u roku od 24 sata (u prosjeku je trebalo 10-ak sati, vjerojatno kako idu obrade transfera)

 

No, danas sam dao nalog za prijenos 800 kn, i pisalo mi je procjena 15.04.

 

Nešto se očito promjenilo, možda privremeno

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Da, vidis, njemu je pisalo vrijeme 13.4 i danas mu je dosao mail kao da je dovrsena transakcija i da treba biti u toku danasnjeg dana no nije dosla meni jos uvijek :(
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Nin2606 kaže...
Da, vidis, njemu je pisalo vrijeme 13.4 i danas mu je dosao mail kao da je dovrsena transakcija i da treba biti u toku danasnjeg dana no nije dosla meni jos uvijek :(

 To što je njemu pisalo da je transakcija dovršena, postoji vremenski odmak od "zadavanja" transakcije, do izvršenja transakcije, a prisutno je radi zaštite, drugim rječima revolut daje neko vrijeme da se stigne predomisliti.

 

To ne znači da je transakcija dovršena u smislu da je novac na računu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice