Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj lozi

poruka: 19
|
čitano: 7.914
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj lozi".
16 godina
offline
Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj lozi

Koja super ideja - dati sve svoje lozinke na uvid jednom servisu.

Gledam te!
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj

9 godina
offline
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj
ja i dalje pamtim sve svoje lozinke, koje nisu tipa 1234, i za svaki servis je drugacija...
iako znam kako te aplikacije rade, i dalje vjerujem samo sebi
do sada sam imao 0 security bugova :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj
Master pass mi je 256 znakova i to takvih da ni ne znam gdi su na tipkovnici. Fino generiral, isprintal stavil u ladicu a jednu kopiju imam u fajlu bez opisa tak da i ako najdes lozinku ne znas da je lozinka.
8 godina
online
Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj lozi
Gdje je god moguće koristiti 2FA (Two-Factor Authentication), zapravo nemaš lozinku i ništa ne moraš pamtiti.
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj
Moras ako kupis novi telefon i moras se prvi puta logirat, inace bez 2FA niti na WC. Stavil bi 2FA na vesmasinu da mogu.
16 godina
offline
Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj lozi

Nikad nisam vjerovao nikome osim sebi... Ja lozinku sam "generiram" i stoji mi zapisana na papiru, ali je vise manje memorirana u glavi....

Ako bi oni koji o meni misle loše znali šta si ja mislim o njima,bi o meni mislili još lošije.... eeehhheem...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj
24v kaže...

Nikad nisam vjerovao nikome osim sebi... Ja lozinku sam "generiram" i stoji mi zapisana na papiru, ali je vise manje memorirana u glavi....

pretpostavljam da je veselo kad je manje

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj

"Baba, baba, kako se zove onaj vražji Švabo što nam zatura stvari po kući ?!?!"

 

"Alchajmer, dida, Alchajmer !"

Ju je je? Je ju je!
4 godine
neaktivan
offline
Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj lozi

LastPass ima admin panel 'personal vault', koji je kao neko sigurno mjesto za sve lozinke. Ne traži nikakvu potvrdu lozinke za ulaz tako da ako ikada na kratko dam nekome da nešto radi na mom računalu on može ući u panel i pogledati sve moje lozinke. Jedini način da se od toga zaštitim je da se svaki put odjavim iz LastPass-a kad završim session, što stvara potrebu da svaki put ispočetka upisujem 25+ znakova master password. Čak i običan preglednikov password manager je bolji od njega jer barem traži potvrdu identiteta ako želim pročitati lozinku. Koristio jedno tjedan dana i odustao, vratio se na Chrome ugrađeni password manager. Ionako koristim Chrome i na mobitelu i računalu.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj lozi

Ja koristim AVAST passwords koji je na mob instaliran, pristupa se otiskom prsta.

 

Imao sam problema sa lozinkama jer na više servisa moram svako malo mjenjati pass i ne dozvoljava da bude sličan prethodnom, ovako uvijek na mob imam koji je za šta i histroy. Odlična stvar. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj
Koristim LastPass već 2-3 godine na pc-u i Androidu. Odlična stvar.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj lozi

Koristim Bitwarden oko 2 dvije godine.

Ima app (autofill), desktop, web page i browser add on (autofill).

Sa Authy 2fa. S tim da ukoliko se ne odlogiram chrome add on trazi samo password, jednom u sessionu.

I potpuno je besplatan.

 

 

Gale
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 14:23 (Legasus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj
Veliki Brat kaže...

Koja super ideja - dati sve svoje lozinke na uvid jednom servisu.

 

Sva enkripcija i dekripcija se odvija na samom uredaju.

 

Gale
11 godina
offline
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj
Ja koristim već dosta godina Sticky Password premium na pc-u i androidu. Ni jednom ga nisam platia jer par puta godišnje bude giveaway na raznim stranicama. Nikakvih problema, stotine računa imam za razne stvari, sinkronizacija između uređaja radi najnormalnije. Ima autofill i za pc i za android. Preporuka za svakog ko ima muku sa pustim računima
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj
hmmmmmmm kaže...

LastPass ima admin panel 'personal vault', koji je kao neko sigurno mjesto za sve lozinke. Ne traži nikakvu potvrdu lozinke za ulaz tako da ako ikada na kratko dam nekome da nešto radi na mom računalu on može ući u panel i pogledati sve moje lozinke. Jedini način da se od toga zaštitim je da se svaki put odjavim iz LastPass-a kad završim session, što stvara potrebu da svaki put ispočetka upisujem 25+ znakova master password. Čak i običan preglednikov password manager je bolji od njega jer barem traži potvrdu identiteta ako želim pročitati lozinku. Koristio jedno tjedan dana i odustao, vratio se na Chrome ugrađeni password manager. Ionako koristim Chrome i na mobitelu i računalu.

 

Imaš opcije za takve stvari. Tako da ovo što ti pričaš nije jedini način.

 

BTW, zašto uopće daješ nekom da radi na tvom računalu dok ti nisi pokraj njega.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 18:00 (Bitanga).
15 godina
offline
Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj lozi

kaj fali šifri 12345? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj
6
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Kako koristiti LastPass, popularni upravitelj lozi

Edge pass manager, i 2FA

Sve lozinke mogu zapamtit

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice