Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

poruka: 139
|
čitano: 21.318
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu, ".
9 godina
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Hvala puno Kranjska na korisnim informacijama i na pomoći. Ja sam si dao truda pa sam dosta čitao i tražio rješenje na google. Prateći tekst sa Buga probao sam na ruteru upaliti UPnP i resetirati ruter i nakon toga Remote Access pozeleni 10 sekundi i onda opet crveno. Probati ću nazvati iskon za tehničku podršku i reći im tako kako si napisao. Valjda će me razumjeti šta haha:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 mjeseci
protjeran
mariclius kaže...
Hvala puno Kranjska na korisnim informacijama i na pomoći. Ja sam si dao truda pa sam dosta čitao i tražio rješenje na google. Prateći tekst sa Buga probao sam na ruteru upaliti UPnP i resetirati ruter i nakon toga Remote Access pozeleni 10 sekundi i onda opet crveno. Probati ću nazvati iskon za tehničku podršku i reći im tako kako si napisao. Valjda će me razumjeti šta haha:)

Nemoj samo reć da ti je zbog plexa, pošalji e-mail tehničkoj službi da ti je zbog nekih poslova potrebno imat van kućni mrežni pristup i zamoli ih putem e-maila da te maknu sa CGN-a, tako nek i frend napravi!

I kad vam oboma to bude otvoreno tek tad će 100%  i on vidit tvoj PLEX sadržaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 19:22 (Kranjska).
9 godina

Krajnjska veliko hvala. Uspješno obavljeno:) Kolega gleda filmove koje sam dodao. Extra stvar. Bez tvoje pomoći ne bi uspio. Također hvala i Kuletu:)

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina

pozz

koristim plex vec dugo,ali u zadnje vrijeme mi jednostavno nece ucitati tilove,jednostavno kao da ih ne vidi,a recimo dio starijih filmova sto sam prije dodao normalno radi

iste tipove titlova skidam,normalno ime titla i file iste,dodan .hr da cita čć ali jednostavno ih ne vidi

ali najsmijesnije sta dio vidi a dio ne ;(

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Nedavno sam počeo koristiti Plex za gledanje filmova i serija na TV-u međutim nikako ne mogu skužiti zašto filmove u Hevc formatu stavlja u mapu sa serijama.

Fajlove učitava iz jednog foldera s torrentima a ako su filmovi u Hevc formatu pokazuje ih u mapi s filmovima i u mapi sa serijama - pa te filmove pokazuje kao "sezona". Ako je primjerice neki pack filmova onda te filmove pokazuje kao epizode. U mapi s filmovima 

Plex server je na mom desktop PC-ju, ako netko zna rješenje za ovo bio bih zahvalan na pomoći. 

Tempus fugit
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

kak narihtati č i ć na titlovima? 

ž, š, đ mi normalno prikazuje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Jel koristi tko seedbox u kombinaciji s plexom?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 mjeseci
neaktivan
Supertramp kaže...

titli mora imat dodatak "hr" ispred "srt" ili "sub"  naprimjer ovako  "Joker.2019.1080p.BluRay.x264.hr.srt.

12 godina
maxy0 kaže...

Ja sam koristio bytesized hosting seedbox i plex, šljakalo je savršeno.

9 godina

Meni se par puta izgubilo sve što sam dodao na plex. Također kad dodam npr. Mućke 8 sezona. Par sezona je skupa, ostalih par razbacano iako je dodano iz jednog foldera. To nikako skužiti kamo da bude sve sezone na jednom mjestu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Supertramp kaže...

Titlovi moraju biti u UTF-8 fotmatu, ovo tvoje je vjeroajtno ANSI format. Otvori u notepadu (ili nekom drugom pametnijem editoru) i snimi kao UTF-8. Dovoljno je ponovno pokrenuti film.

I`m silicon-based life-form
10 godina
Eyekool kaže...
maxy0 kaže...

Ja sam koristio bytesized hosting seedbox i plex, šljakalo je savršeno.

Koliko si placao? I jel si gledao mozda 4k filmove? Brzina interneta mi varira cesto posto gledam na pokucnom tele2, al krece se od nekih 20-50 mbita, jel ce stekati 4k filmovi?

http://trakt.tv/user/MjezZza
12 godina
14€ mjesečno za 1 TB prostora, 5 TB upload, download neograničen i imao sam još 1 TB dodatnog prostora (flex disk), ali se ne mogu sjetiti koliko sam to plaćao, oko 7 € čini mi se. Taj dodatni "disk" se nije mogao koristiti direktno za skidanje datoteka unutar seedboxa-a, već si datoteke morao "ručno" prebaciti na njega kad ih "odseed-aš".
Nisam gledao 4K materijal.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Imam problem sa Plex aplikacijom na Xiaomi Mi Box S: normalno je pokrenem i kada odaberem bilo koji video da gledam, izbaci mi grešku kao što je na slici. Prvo sam pokušao resetiranje TV Box-a, pa resetiranje laptopa na kojoj je Plex media server, pa rutera - nije pomoglo...

Ponovno sa reinstalirao aplikaciju i ponovno sam reinstalirao server - ni to nije pomoglo.... Napominjem da koristim Plex već godinu dana i nije bilo nikakvih problema. Odgledao sam jednu seriju i kada sam krenio na drugu, to se počelo pojavljivati.

Ima li tko kakvu ideju?

Hvala!

0 0 hvala 0
12 godina
kule kaže...

Imam problem sa Plex aplikacijom na Xiaomi Mi Box S: normalno je pokrenem i kada odaberem bilo koji video da gledam, izbaci mi grešku kao što je na slici. Prvo sam pokušao resetiranje TV Box-a, pa resetiranje laptopa na kojoj je Plex media server, pa rutera - nije pomoglo...

Ponovno sa reinstalirao aplikaciju i ponovno sam reinstalirao server - ni to nije pomoglo.... Napominjem da koristim Plex već godinu dana i nije bilo nikakvih problema. Odgledao sam jednu seriju i kada sam krenio na drugu, to se počelo pojavljivati.

Ima li tko kakvu ideju?

Hvala!

Evo, uspio sam riješiti problem pa možda nekom pomogne: u aplikaciji na playeru otići na Postavke --- Napredno ---- Enable new video player = staviti na ISKLJUČENO

Ovo je problem do Plex servera ili aplikacije i trenutno nema nove nadogradnje...

3 godine
Čisto da nadodam u temu...

Na Windows 10 PC-u je instaliran Hyper-V.

U Hyper-V-u se vrti Ubuntu 20.04.

U Ubuntu-u je instaliran Plex server.

Plex iz virtual mašine unutar Windows 10 radi pouzdanije i stabilnije od Plexa na istim tim Windowsima 10 - preko Wi-Fija!

Tragikomedija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Pozdrav ljudi!

Dal se netko igrao potrebnim hardverom za Plex server?

Koja konfiguracija bi bila neki najbolji omjer snage i potrošnje? Recimo za stream na dva uređaja (u planu je nabaviti dosta 4K UHD filmova).

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Pozdrav ljudi.

Koristi li netko od vas Plex na LG Oled 4K televizorima? Razmišljam o kupnji novog tv-a pa me zanima kako se ponaša... Trenutno koristim ga preko Xiaomi Mi Box S-a. Tnx! :)

0 0 hvala 0
11 godina
Koristio sam Plex prije na Mi Boxu S, već neko vrijeme na B9.

Radi nešto brže nego na boxu ali za gledanje 4k hevc hdr-a moram koristiti Xplay aplikaciju, koja se plaća. Guglaj o tome, bit će ti jasno sve ubrzo.

Sve je spojeno putem lan-a, no i dalje je to aplikacija koja se najsporije pokreće na tv-u.

Prikaz slike i tako to je uredu, gledam uglavnom remuxe i sadržaj s visokim bitrateom.
Tempus fugit
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice