Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

poruka: 188
|
čitano: 57.122
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu, ".
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Hvala puno Kranjska na korisnim informacijama i na pomoći. Ja sam si dao truda pa sam dosta čitao i tražio rješenje na google. Prateći tekst sa Buga probao sam na ruteru upaliti UPnP i resetirati ruter i nakon toga Remote Access pozeleni 10 sekundi i onda opet crveno. Probati ću nazvati iskon za tehničku podršku i reći im tako kako si napisao. Valjda će me razumjeti šta haha:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
mariclius kaže...
Hvala puno Kranjska na korisnim informacijama i na pomoći. Ja sam si dao truda pa sam dosta čitao i tražio rješenje na google. Prateći tekst sa Buga probao sam na ruteru upaliti UPnP i resetirati ruter i nakon toga Remote Access pozeleni 10 sekundi i onda opet crveno. Probati ću nazvati iskon za tehničku podršku i reći im tako kako si napisao. Valjda će me razumjeti šta haha:)

 Nemoj samo reć da ti je zbog plexa, pošalji e-mail tehničkoj službi da ti je zbog nekih poslova potrebno imat van kućni mrežni pristup i zamoli ih putem e-maila da te maknu sa CGN-a, tako nek i frend napravi!

I kad vam oboma to bude otvoreno tek tad će 100%  i on vidit tvoj PLEX sadržaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2019 19:22 (Kranjska).
12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Krajnjska veliko hvala. Uspješno obavljeno:) Kolega gleda filmove koje sam dodao. Extra stvar. Bez tvoje pomoći ne bi uspio. Također hvala i Kuletu:)

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

pozz

koristim plex vec dugo,ali u zadnje vrijeme mi jednostavno nece ucitati tilove,jednostavno kao da ih ne vidi,a recimo dio starijih filmova sto sam prije dodao normalno radi

iste tipove titlova skidam,normalno ime titla i file iste,dodan .hr da cita čć ali jednostavno ih ne vidi

ali najsmijesnije sta dio vidi a dio ne ;(

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Nedavno sam počeo koristiti Plex za gledanje filmova i serija na TV-u međutim nikako ne mogu skužiti zašto filmove u Hevc formatu stavlja u mapu sa serijama.

 

Fajlove učitava iz jednog foldera s torrentima a ako su filmovi u Hevc formatu pokazuje ih u mapi s filmovima i u mapi sa serijama - pa te filmove pokazuje kao "sezona". Ako je primjerice neki pack filmova onda te filmove pokazuje kao epizode. U mapi s filmovima 

 

Plex server je na mom desktop PC-ju, ako netko zna rješenje za ovo bio bih zahvalan na pomoći. 

 

 

Tempus fugit
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

kak narihtati č i ć na titlovima? 

ž, š, đ mi normalno prikazuje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Jel koristi tko seedbox u kombinaciji s plexom?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Supertramp kaže...

kak narihtati č i ć na titlovima? 

ž, š, đ mi normalno prikazuje.

 titli mora imat dodatak "hr" ispred "srt" ili "sub"  naprimjer ovako  "Joker.2019.1080p.BluRay.x264.hr.srt.

16 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
maxy0 kaže...

Jel koristi tko seedbox u kombinaciji s plexom?

 Ja sam koristio bytesized hosting seedbox i plex, šljakalo je savršeno.

12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Meni se par puta izgubilo sve što sam dodao na plex. Također kad dodam npr. Mućke 8 sezona. Par sezona je skupa, ostalih par razbacano iako je dodano iz jednog foldera. To nikako skužiti kamo da bude sve sezone na jednom mjestu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Supertramp kaže...

kak narihtati č i ć na titlovima? 

ž, š, đ mi normalno prikazuje.

 Titlovi moraju biti u UTF-8 fotmatu, ovo tvoje je vjeroajtno ANSI format. Otvori u notepadu (ili nekom drugom pametnijem editoru) i snimi kao UTF-8. Dovoljno je ponovno pokrenuti film.

I`m silicon-based life-form
14 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Eyekool kaže...
maxy0 kaže...

Jel koristi tko seedbox u kombinaciji s plexom?

 Ja sam koristio bytesized hosting seedbox i plex, šljakalo je savršeno.

 Koliko si placao? I jel si gledao mozda 4k filmove? Brzina interneta mi varira cesto posto gledam na pokucnom tele2, al krece se od nekih 20-50 mbita, jel ce stekati 4k filmovi?

http://trakt.tv/user/MjezZza
16 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
14€ mjesečno za 1 TB prostora, 5 TB upload, download neograničen i imao sam još 1 TB dodatnog prostora (flex disk), ali se ne mogu sjetiti koliko sam to plaćao, oko 7 € čini mi se. Taj dodatni "disk" se nije mogao koristiti direktno za skidanje datoteka unutar seedboxa-a, već si datoteke morao "ručno" prebaciti na njega kad ih "odseed-aš".
Nisam gledao 4K materijal.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Imam problem sa Plex aplikacijom na Xiaomi Mi Box S: normalno je pokrenem i kada odaberem bilo koji video da gledam, izbaci mi grešku kao što je na slici. Prvo sam pokušao resetiranje TV Box-a, pa resetiranje laptopa na kojoj je Plex media server, pa rutera - nije pomoglo...

Ponovno sa reinstalirao aplikaciju i ponovno sam reinstalirao server - ni to nije pomoglo.... Napominjem da koristim Plex već godinu dana i nije bilo nikakvih problema. Odgledao sam jednu seriju i kada sam krenio na drugu, to se počelo pojavljivati.

Ima li tko kakvu ideju?

Hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
kule kaže...

Imam problem sa Plex aplikacijom na Xiaomi Mi Box S: normalno je pokrenem i kada odaberem bilo koji video da gledam, izbaci mi grešku kao što je na slici. Prvo sam pokušao resetiranje TV Box-a, pa resetiranje laptopa na kojoj je Plex media server, pa rutera - nije pomoglo...

Ponovno sa reinstalirao aplikaciju i ponovno sam reinstalirao server - ni to nije pomoglo.... Napominjem da koristim Plex već godinu dana i nije bilo nikakvih problema. Odgledao sam jednu seriju i kada sam krenio na drugu, to se počelo pojavljivati.

Ima li tko kakvu ideju?

Hvala!

 

 

 Evo, uspio sam riješiti problem pa možda nekom pomogne: u aplikaciji na playeru otići na Postavke --- Napredno ---- Enable new video player = staviti na ISKLJUČENO

 

Ovo je problem do Plex servera ili aplikacije i trenutno nema nove nadogradnje...

6 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Čisto da nadodam u temu...

Na Windows 10 PC-u je instaliran Hyper-V.

U Hyper-V-u se vrti Ubuntu 20.04.

U Ubuntu-u je instaliran Plex server.


Plex iz virtual mašine unutar Windows 10 radi pouzdanije i stabilnije od Plexa na istim tim Windowsima 10 - preko Wi-Fija!

Tragikomedija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Pozdrav ljudi!

Dal se netko igrao potrebnim hardverom za Plex server?

Koja konfiguracija bi bila neki najbolji omjer snage i potrošnje? Recimo za stream na dva uređaja (u planu je nabaviti dosta 4K UHD filmova).

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Pozdrav ljudi.

 

Koristi li netko od vas Plex na LG Oled 4K televizorima? Razmišljam o kupnji novog tv-a pa me zanima kako se ponaša... Trenutno koristim ga preko Xiaomi Mi Box S-a. Tnx! :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Koristio sam Plex prije na Mi Boxu S, već neko vrijeme na B9.

Radi nešto brže nego na boxu ali za gledanje 4k hevc hdr-a moram koristiti Xplay aplikaciju, koja se plaća. Guglaj o tome, bit će ti jasno sve ubrzo.

Sve je spojeno putem lan-a, no i dalje je to aplikacija koja se najsporije pokreće na tv-u.

Prikaz slike i tako to je uredu, gledam uglavnom remuxe i sadržaj s visokim bitrateom.
Tempus fugit
14 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Kada se namjesti play original quallity postavka, koliko zapravo se gubi kvaliteta slike i zvuka time ili je stvarno identicno? Govorim recimo o 4k bluray filmu sa 60 mbita biratea

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
maxy0 kaže...

Kada se namjesti play original quallity postavka, koliko zapravo se gubi kvaliteta slike i zvuka time ili je stvarno identicno? Govorim recimo o 4k bluray filmu sa 60 mbita biratea

 Direct stream, direct play, ili kako se to već zove, koliko sam čitao na netu, šalje se originalna slika bez ikakve kompresije ili promjene.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Koristim PLEX SA NAS 220+ koji mi služi kao server i sve savršeno radi osim što mi jednom na dan ispadne iz sustava te dok ne restartiram NAS (što ne želim) ne vidi PLEX server sa direktorijima..... dok sam doma još nekako i nije problem makar mi je glupo jednom dnevno restartirati SERVER al ajde ali kad sam vani a treba mi neki od medij fileova koje koristim u PLEXU slike-filmovi-mjuza ne mogu ništa vidjeti jer mi PLEX pokazuje out of systems ili tako nekako ..... ima li lijeka tome da sve radi bez tog nesretnog restartiranja NASA ....

 

LP

No Guts No Glory !!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2021 14:54 (MEGATRONman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
MEGATRONman kaže...

Koristim PLEX SA NAS 220+ koji mi služi kao server i sve savršeno radi osim što mi jednom na dan ispadne iz sustava i dok ne restartiram NAS (što ne želim) i dok sam doma još nekako ali kad sam vani atreba mi neki od medija fileova koje koristim u PLEXU slike-filmovi-mjuza ne mogu ništa vidjeti jer mi PLEX pokazuje out of systems ili tako nekako ..... ima li lijeka tome da radi sve bez tog nesretnog restartiranja NASA ....

 Možda greška u NASu? Jesi pitao Google?

Pogledaj dal ima novi firmware.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Televizor je LG (WebOS), sve radi što se tiče reprodukcije, međutim čim pokušam pokrenuti film sa uključenim titlom (svejedno koji, online ili .srt iz foldera sa filmom) TV izbacuje grešku i ne želi reproducirati film...

 

Rješenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Dardevil kaže...

Televizor je LG (WebOS), sve radi što se tiče reprodukcije, međutim čim pokušam pokrenuti film sa uključenim titlom (svejedno koji, online ili .srt iz foldera sa filmom) TV izbacuje grešku i ne želi reproducirati film...

 

Rješenje?

 Plex?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Da, zato sam i pisao u ovoj temi. Moram očito prijeći na ovo jer sve više filmova ne mogu pokrenuti direktno sa externog HDD-a (vjerojatno codec-i). Preko Plex-a sve ide (HDR, 4K, dolby zvuk) samo neće pokrenuti ništa ako uključim titlove.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Dardevil kaže...

Da, zato sam i pisao u ovoj temi. Moram očito prijeći na ovo jer sve više filmova ne mogu pokrenuti direktno sa externog HDD-a (vjerojatno codec-i). Preko Plex-a sve ide (HDR, 4K, dolby zvuk) samo neće pokrenuti ništa ako uključim titlove.

 Samo provjeravam, sorry

 

TV javi grešku, ili Plex na TVu? Dal je očito dal se aplikaciji ne sviđa format titla, ili baš TV javi pogrešku, preko cijele aplikacije?

Naravno, ako je moguće odrediti tko je javio error.

 

Btw, Plex još uvijek nija baš najbolji s titlovima. Recimo, kod mene na Samsungu, ako je externi titl, onda se sve uredno prikazuje.

Ali ako je u mkv, onda ga Plex pokušava kodirati u sam video i tek onda streamati - trebaš jaki komp, počnu ventilatori zujati, problemi s HDR-om, i buffering tu i tamo.

 

Tako da možda i kod tebe Plex na kompu iz nekog razloga pokuša enkodirati, a to se ne svidi plexu na TV-u...

Što, kako zašto.... ako je čest error, ja bi tražio na netu..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostavnu,

Plex na TV-u javi grešku i ne želi reproducirati film. Probao sam sve formate titla i one unutar aplikacije što nudi (ne znam odakle ih uzima), ista stvar. Ako ugasim titlove, sve ide kao podmazano.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav
Dardevil kaže...

Plex na TV-u javi grešku i ne želi reproducirati film. Probao sam sve formate titla i one unutar aplikacije što nudi (ne znam odakle ih uzima), ista stvar. Ako ugasim titlove, sve ide kao podmazano.

 Plex je odlicna stvarka, ali jako je tezak po pitanju kominikacije servera i klijenta.

Sta ti je server? Pc ili nesto drugo?

App na tvu je pretpostavljam klijent...i tu obicno nastaje vecina problema. Kada klijent uredjaj i njegov app ne podrzavaju nesto od formata, onda ide transcoding, nastaju problemi i slicno. 

Rjesenja nekad nema, nekad je u necemu sasvim trecem. 

 

Pokusaj uci u settings plexa na lgu i vidi tamo opcije za sliku i zvuk...kod zvuka pokusaj forsirati dts ili ac3...vjeruj takve nebuloze su meni radile probleme na tv appu. Uglavnom pokusaj provrtiti neke od tih stvari.

 

Skuzio sam da skoro nijedan plex app, osim donekle na androidu, nije do kraja dobar. Zakasljucat ce prije ili kasnije. Jer u plexu ne azuriraju svoju applikaciju uredno za sve platforme, a bome ih ima: android, pc, webos, tizen i podosta njih... 

 

Ja na kraju imam plex server i klijent na kompu. Klijent app je plex media player tv modeu i on se dize na tvu odmah po startu kompa, upravljam air mousom za win10 i sljaka sve super. Pc podrzava sve moguce formate i nema problema.

 

Pored toga se i sa plex app sa mobitela moze pustat sve na uredjaj koji zelis i mob koristis donekle kao daljinski...nije do kraja razradjeno, ali moze posluziti. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.8.2021 19:21 (DamirDz).
14 godina
offline
Re: Kako konfigurirati i koristiti Plex, jednostav

Pozdrav!

Instalirao sam Plex na PC iz opisa (g4400) i klijent app na LG C1.

Međutim, svi kvalitetni filmovi (4k 10bit hdr) od 80+ bitrate znaju trzati.

Mijenjanjem izvora zvuka i titlova sam skužio da se trzanje bitno smanjilo, ali ne ide to još glatko.

Dali je možda problem u hw na kompu?

Dali treba jači CPU?

Pošto na PCu takab video file šteka neusporedivo gore nego na TV-u.

Dali će firestick 4k koji mi dolazi riješiti problem? Ili je stvarno do pca?

I što je j kako radi gore spomenuta xplay app za LG!?

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice