Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvijek

poruka: 9
|
čitano: 4.900
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvijek ".
15 godina
offline
Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvijek

Imam Dell Latitude 5580 i nikako da skužim kako da utipkam znak tilda ~ (ovo sam kopirao sa googla :D ) . Daje mi samo zarez ili ¨ dok kombiniram sa shiftom. Imam WIN10 i jezik tipkovnice je hrvatski. Ima netko rješenje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 10:30 (Daynn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvijek

najsigurnije je uporabiti character map (u sedmici je to u start > all programs > accessories > sytem tools > character map, neam pojma za desetku). kad se otvori ovo dolje, odabereš (i font i unutar njega znak), kopiraš i  umetneš (Office ima svoj sustav umetanja simbola). s tipkovicom izravno je zajebato jer nema dvije iste, s jednakim rasporedom i načinom kako dobiti što. 

 

eo, na ovoj sad (logitech 270) je Alt Gr + 1 (dok je na njoj označena na tipki Ž ali tako ne ide). na prijašnjoj (logitech 200) je bilo Shift + ono lijevo od 1. nabadaš ili ovo iznad. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 12:35 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvi

Stisneš lijevi alt i dok je stisnut na numeričkom dijelu tipkovnice utipkaš 126 i kada pustiš alt trebalo bi se pojaviti ~

 

15 godina
offline
Re: Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvi

Tnx, već ak pamtim ALT i 124 za | u Toadu onda budem upamtil i ovo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2020 23:27 (Daynn).
16 godina
online
Re: Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvi
Daynn kaže...

Imam Dell Latitude 5580 i nikako da skužim kako da utipkam znak tilda ~ (ovo sam kopirao sa googla :D ) . Daje mi samo zarez ili ¨ dok kombiniram sa shiftom. Imam WIN10 i jezik tipkovnice je hrvatski. Ima netko rješenje?

 AltGr + 1?

15 godina
offline
Re: Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvi
Old Iggy kaže...
Daynn kaže...

Imam Dell Latitude 5580 i nikako da skužim kako da utipkam znak tilda ~ (ovo sam kopirao sa googla :D ) . Daje mi samo zarez ili ¨ dok kombiniram sa shiftom. Imam WIN10 i jezik tipkovnice je hrvatski. Ima netko rješenje?

 AltGr + 1?

Ako će tako onda može i | sa altgr + w

16 godina
offline
Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvijek

Svi plavi karakteri na donjoj slici se dobijaju uz pomoć AltGr-a (desnog Alt-a). Ako forum mnogo umanji sliku, original je ovde.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.6.2020 1:50 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvi
Ivan(4) kaže...

Svi plavi karakteri na donjoj slici se dobijaju uz pomoć AltGr-a (desnog Alt-a). Ako forum mnogo umanji sliku, original je ovde.

Alternativno, može se pokrenuti On-Screen Keyboard u Windowsima (barem kod 10-ke) pa kad se stisne AltGr, na tipkovnici ostanu prikazane samo AltGr kombinacije na alfanumeričkom dijelu.

 

15 godina
offline
Re: Kako da funkcijske tipke prijenosnika budu uvi

-normalno rješenje je instaliranje dodatne tipkovnice-layouta, usa.. ali brže je unos alt+numkod i sl kombinacija tipki samo što tad to trebaš zapamtiti ili pratiš višestruke oznake na layoutu tipkovnice. Soft onscrkeyboard uredno prikazuje sve znakove ovisno o aktivnoj tipkovnici i pritisnutim tipkama kao alt-shift.. pa je tako lakše pronaći (ili google ili charmap u kojem su svi char-skenkodovi..)..

za numerički unos mora biti numerička tipkovnica (bez numeričkog dijela to ne radi, tj ne radi s tipkama iznad slova koje također imaju znamenke..) alt+124 .. i zato je najpraktičniji najbrži način altgr+1 .. tj alt i altgr su dvije slične tipke tj dio funkcija je alt+shift (shift inače dodaje 128 i opet ponaša se drugačije nego capsloock koji ne dira npr znameke iznad tipki nego je ograničen samo na abecedni dio dok je shift za sve.. itd.

tila nije problem.. za ostale tipke je možda najpraktičniji način onscreenkeyboard dok ne nađeš nešto praktičnije ili zapamtiš kombinaciju tipki.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice