Kako do tipkovnice za isprobavanje, prije konačne

poruka: 6
|
čitano: 5.510
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako do tipkovnice za isprobavanje, prije konačne ".
6 godina
offline
Kako do tipkovnice za isprobavanje, prije konačne

Srećom po nas u Hrvatskoj postoji osoba koja nakon što istestira sve te tipkovnice i da svoju ocjenu to je to.

 

Neka Bug sve te tipkovnice pošalje IHUSH-u...nakon toga tipkovnica dobija naljepnicu na kojoj piše...odobreno by ihush

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
13 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Kako do tipkovnice za isprobavanje, prije konačne

Vani ljudi pod normalno naručuju više raznih modela nečega i vrate one koji im ne odgovaraju. Ako naručuješ sve iz jednog dućana onda ih nisi zakinuo jer si na kraju nešto i kupio.

Sad ima i ovaj novi dućan s odjećom koji se reklamira s besplatnim povratom. Znači oni računaju, što je kod odjeće logično (je i kod tehnike, ali ne svima), da ćeš neke stvari vratiti jer je mala šansa da će ti sve odgovarati kad uzimaš bez probe.

 

Problem je što naši dućani web prodaju vide samo kao dobar način da otpuste par prodavača i uštede, a ne kao priliku da poboljšaju korisničko iskustvo i u konačnici prodaju više. U dućanima gdje mi ne rade probleme oko povrata (npr. Lidl) ću uvijek lakše uzeti nešto za što nisam siguran, dok sam s jednim tehničkim web shopom imao dosta natezanja oko monitora čija slika mi se nije svidjela. Nije im išlo u glavu da ga hoću vratiti iako je ispravan i na kraju sam se morao pozivati na zakon. A pazio sam na kutiju i sve najlone, baš zato jer nisam bio siguran hoće li mi odgovarati, unatoč sili recenzija koje sam pročitao. Naravno da ih sada zaobilazim u širokom luku.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako do tipkovnice za isprobavanje, prije konačne

Time si čovjek stvara komplikaciju, pogotovo ako bi htio isprobati nekoliko modela, jer onda sve neželjene tipkovnice mora o svom trošku vratiti trgovini, tražiti povrat novca i nadati se da mu prodavač neće otežati povrat novca, odnosno da neće htjeti vratiti puni iznos, recimo, uz izliku da je ambalaža potrgana.

Ujedno, jasno je kako se time stvara komplikacija i prodavaču, jer onda prodavač tu tipkovnicu više ne može prodati kao novu (ili barem to ne bi smio).

 

-ne, netočno, zakon. Trgovac bira hoće li prodavti online-webshop ili ne, ako prodaje tad pristaje na takve uvjete silom zakona, ne svojevoljno.. i tad to nije natezanje nego zakon.

-tad se vraća puni iznos po računu, nema umanjenja i sl. mada će to trgovac pokušati a naivan kupac možda pristati.

-ambalaža također nije uvjet, kaže zakon .. no naravno da je potrebno vratiti sve u ispravnom stanju. Trgovac može tvrditi da je ambalaža dio robe, što je i nije.. tj oboje (je točno). No zakon kaže, jer većina ambalaže i služi tome da se može nedvosmisleno utvrditi lje nešto otvoreno-originalno.. tj većini robe je to svrha ambalaže (uz čuvanje i reklamu) usporedivo kao carinska plomba na šleperu robe.. 'atest'-potvrda kao i moguće oštećenje.

-naravno, trgovac može inzistirati na provjeri ispravnosti itd.. no zakon kaže dovoljno jasno i trgovac je online prodajom pristao na takve uvjete, tj zna i mora znati zakon (inače nije trgovac ili je već u prekršaju jer je i to uvjet poslovanja.. ne pomaže 'nisam znao', jer mora znati).

-komplikacije? hu-kers..

-trgovac, pravi, ima distributera, ima pakriaonu koja će svu takvu robu opet upakirati i opet će biti nova-originalna ambalaža.. odnosno, može reći nema na daljinu. (točka). Za npr textil to nije neki poseban problem, naravno da to ne radimo s npr kg-šećera ili krastavcima.. naravno da se ovo odnosi na recimo tehničku robu i recimo računala-komponente.. jer je ovo it-forum, ne mila ili kulinarka :)

 

-za komponente... hm, blesavo je reći da npr CPU nije onakav kako je kupac-naručitelj mislio.. da mu se ne sviđa. Tad bi trgovac s pravom bio ljut, no zakon (ako znate kako izleda, justicija..) je ćorav, pa ne razlikuje cpu od čokolade ili haljine. No svejendo zakon daje kucu to pravo + zakon nije na štetu trgovca (mada ovo tako zvuči..) .. jer... jer mada zvuči čudno, ipak je i to trgovcu isplativo, tj online prodaja je daleko veći profit nego trošak nastao ovakvim povratom, da nije već bi trgovci odavno prodavali samo u trgovini. Naravno, kukaju ali to su krokodilske suze.. i ne zanimaju kupca, zakon.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
6 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Kako do tipkovnice za isprobavanje, prije kona
Važan faktor je to što na tekstilu/modi trgovac ima komotno maržu 3 ili 5 puta na osnovnu cijenu pa ne može bit na gubitku, a na hardveru je marža neka sića.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako do tipkovnice za isprobavanje, prije kona
jozef kaže...
Važan faktor je to što na tekstilu/modi trgovac ima komotno maržu 3 ili 5 puta na osnovnu cijenu pa ne može bit na gubitku, a na hardveru je marža neka sića.

 Vidi, u dućanima je gotovo nemoguće vidjeti izložene monitore, a pogotovo ih testirati. A pričamo o robi vrijednoj više tisuća kuna. Zato nema šanse da kupim u prodavaonici, pogotovo što i u slučaju mrtvih piksela imaš natezanje, a ovako ih samo obavijestiš da vraćaš. Naručio sam ga sa željom da ga koristim, da sam ga mogao vidjeti u dućanu uštedio bih svima muku, ali njima to nije isplativo, pa onda imaju povrat.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Kako do tipkovnice za isprobavanje, prije konačne

U nekim dućanima možeš isprobati mehaničke tipkovnice, ne mislim niti jedan dućan reklamirati.

Nazove neki veći dućan u blizini i pitaj možeš li isprobati tipkovnicu.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice