Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 3.327
|
čitano: 437.620
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
6 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Bog ti mater, pa kako vi uspijevate koristiti racunala?!

Ovo sa srcanim udarom je fantastican primjer totalnog debilizma.

HURDUR LJUDI UMIRU OD STAROSTI JEL BI MI SAD TREBALI UKINUTI STARENJE LULKEK

Iz istog razloga zasto neces po gradu jurcati 100kmh ces sada i staviti masku na glavu koja ocito sluzi samo za kosu jer je mozak davno atrofirao. Ne trazi se od ljudi da trose tisuce kuna na zastitu, traze se minimalne moguce mjere da se smanji sirenje bolesti, ali neki ovdje su veoma ocito toliko ne-humani da im je tesko 20 minuta u ducanu staviti masku.

A ovaj genijalac koji je napisao "ne znaju ni znanstvenici sto je korona" je 6 mjeseci zakasnio na takve izjave jer se u meduvremenu sve sto se trebalo o ovoj varijanti korone shvatiti, shvatilo. I zato imas fino instrukcije sto i kako raditi od epidemiologa. Mozes ti slobodno slusati "strucne doktore svijetske klase" koji su specijalzirali pedijatriju, ali onda ocekujem da ces slusati moje savjete o financijskim investicijama jer sam zavrsio astrofiziku (nisam, crtam poantu).

Stvarno mi nije jasno da je su ljudi toliko samopouzdani u svojoj gluposti da su uvjereni da su najpametniji. Ne znam zasto se vise cudim.

 
6 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
neutrino kaže...

Ne znam više trolaš li, ili zaista nisi u stanju shvatiti evidentne stvari.

Link s nogometašem sam stavio jer sam očekivao da ćeš shvatiti da gradiš teoriju na iznimnom slučaju.

 

Što znači "ne zanemarivati opasnost"??? Prelaziš li ti cestu? Koristiš li kuhinjski nož? Tuširaš li se? Voziš li bicikl? Putuješ li avionom?

 

Analogija s autom zapucanim u stup je glupa do bola, jer neki oblik posljedica imaš u 100% situacija, dok je s koronom upravo suprotno. 

 

Stari moj, sada ti trolaš sve u 3PM (15h po srednjoeuropskom vremenu). Ja sam napomenuo da treba biti oprezan jer još uvijek premalo znamo o koronavirusu. Da, premalo, bez obzira koliko znanstvenika se danas bavi time. I nije da sam popljuvao tvoje stavove već spominjem da je koronavirus, bez preuveličavanja ili umanjivanja opasnosti, lutrija za onog tko oboli. I opet ponavljam, nije da se trudiš zaraziti se gripom, za koju BTW postoje lijekovi, kao što ćeš se truditi ne zaraziti se koronavirusom. Lako se razbacivati brojkama i postocima, odi pitaj one koji su izgubili svoje bližnje zbog koronavirusa da li im je ikakva utjeha što je pokojnik samo mali djelić od malog postotka umrlih. Nije da paničarim, samo realno sagledavam brojke, ponavljam, one su OK kada se ne dešavaju oko nas.

Ono s autom shvati kao analogiju poricanja opasnosti od koronavirusa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 11:38 (Thinker).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

Ako je puno asimptomatskih, onda to znači da su modeli krivi, a ako su modeli krivi, onda su i mjere koje su na njima temeljene upitne. Znanstvenicima to ne predstavlja problem, ali političarima obično predstavlja...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Ako je puno asimptomatskih, onda to znači da su modeli krivi, a ako su modeli krivi, onda su i mjere koje su na njima temeljene upitne. Znanstvenicima to ne predstavlja problem, ali političarima obično predstavlja...

 Kada bi se svi pridrzavali spomenutih mjera bio bi u pravu. S obzirom da i dalje ogroman postotak ljudi vjeruje da je korona laz i odbijaju nositi maske vani, te se vrate u familiju gdje borave bez maski i potencijalno sire dalje kroz manje skupine ljudi, ne mogu se sloziti s tobom.

Modeli funkcioniraju uslucaju da se svi uvjeti ispunjavaju, cim imas postatak greske i neuracunate podatke (Marko ode kod Ivana se druziti, Ivanova mama ode kod Frankice na kavu) nastaje kaos.

9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Ako je puno asimptomatskih, onda to znači da su modeli krivi, a ako su modeli krivi, onda su i mjere koje su na njima temeljene upitne. Znanstvenicima to ne predstavlja problem, ali političarima obično predstavlja...

Asimptomatski ne znači da je virus bezopasan, kao što imaš asimptomatskih nositelja virusa gripe pa opet ima i ljudi, kao što si mogao pročitati u prošlim postovima, koji umiru od gripe. A upravo zbog tih asimptomatskih nositelja propisuju se mjere koje se propisuju, svi znamo da nisu 100% učinkovite ali barem dobrano smanje mogućnost PRIJENOSA zaraze jer osoba bez simptoma niti ne mora biti svjesna da je zaražena.

14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Thinker kaže...
Ja sam napomenuo da treba biti oprezan jer još uvijek premalo znamo o koronavirusu.

Ono s autom shvati kao analogiju poricanja opasnosti od koronavirusa.

A što je to nepoznato vezano uz korona virus? Znaš da se ponaša kao gripa. Zato više ni ne postoje pacijenti s gripom.

 

 

P.S.

Ne ide ti baš analogija.

 

9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
neutrino kaže...

A što je to nepoznato vezano uz korona virus? Znaš da se ponaša kao gripa. Zato više ni ne postoje pacijenti s gripom.

 

 

P.S.

Ne ide ti baš analogija.

 

Aha, odi to reci znanstvenicima i pitaj ih kod vraga toliko paničare. I odi pitaj one koji su umrli zašto se pretvaraju da su umrli od koronavirusa a ne od gripe. A onda traži u susjedstvu djevice da ih žrtvuješ za sreću.

samo da nadopunim ovo vezano uz nepoznanice oko koronavirusa.

1. Nepoznato je kako će virus djelovati na bolesnika, može biti bez simptoma a može biti smrtni slučaj.

2. Pojavljuju se mutacije virusa i znanstvenici ne znaju u kojem će smjeru mutacije ići, prema bezazlenijoj ili smrtonosnijoj varijanti.

3. Trenutno ne postoji ni lijek niti cjepivo koje je 100% učinkovito.

4. Još uvijek nije 100% poznato zašto na nekog virus djeluje bez simptoma.

 

Trebaš još?

 

A za analogiju shvati to ovako - nećeš se ići zalijetati autom u stup jer znaš da je to opasno jer tu i tamo netko pogine, ne svi ali ima mrtvih. A sad mi odgovori hoćeš li se namjerno zaraziti koronavirusom?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 12:30 (Thinker).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
MrBlc kaže...

Ono što ti zapravo tu pokušavaš napraviti jest lijepiti label na one koji se s tobom ne slažu.

 To si zapravo ti napravio. U tri posta nisi niti jednog trenutka dotaknuo moju argumentaciju, nego napadaš mene, i to uspoređujući me s rasistima, jer ti se ne sviđa moj zaključak. A sve skupa te pogađa, jer si se i sam našao prozvan od nekoga da si desničar, pa ako je njegov zaključak bio pogrešan, mora da je i moj. Dakle doživio si osobni napad i sada osobno druge napadaš.

 

Nisam rekao da su svi koji su protiv mjera desničari, nego da je među njima to daleko raširenije. Ljudi dolaze do zaključaka na razne načine, ali često postoje obrasci i ponudio sam jedan takav za taj dio populacije, s kojim vjerujem da bi se složio prije korone. 

 

Ako je netko protiv gej prava, crnačkih prava, ekoloških mjera i antikorona mjera, da, čini se da postoji zajednički nazivnik - otpor društvenim promjenama koje mu nameću promjenu ponašanja koju percipira kao štetnu po sebe, što ga navodi da negira njihovu opću korist. Istovremeno netko može biti protiv jedne ili više od tih stvari iz drugih razloga. Dakle na temelju otpora se ne može nekoga proglasiti desničarom (što tebe očito žulja), ali se kod onih koji imaju sve navedene osobine može utvrditi njihova povezanost.

 

Utvrđivanje postojanja obrasca ne znači da svatko spada u njega. Smatra se da zlostavljana djeca često postaju i sama zlostavljači, no ako imaš zlostavljača to ne znači da je on sigurno bio zlostavljan kao dijete. Obrazac može postojati, ali ne znači da se odnosi na sve slučajeve.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Thinker kaže...

1. Nepoznato je kako će virus djelovati na bolesnika, može biti bez simptoma a može biti smrtni slučaj.

2. Pojavljuju se mutacije virusa i znanstvenici ne znaju u kojem će smjeru mutacije ići, prema bezazlenijoj ili smrtonosnijoj varijanti.

3. Trenutno ne postoji ni lijek niti cjepivo koje je 100% učinkovito.

4. Još uvijek nije 100% poznato zašto na nekog virus djeluje bez simptoma.

 

Trebaš još?

1. Kako je nepoznato, kad se točno zna da su rizični oni sa kompleksnom kliničkom slikom? Zato malo više paze na staračke domove i teške bolesnike. Isto kao i kod gripe. 

2. Smrtnost je manje-više konstantna, bez obzira na mutaciju. Isto kao i gripa.

3. Kao ni za gripu.

4. Poznato je, većina je imuna. Nitko ne zna broj asimptomatskih "pacijenata".

 

Svrha ignoriranja poznatih stvari je:  ?????

13 godina
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

najjače od svega je što se još uvijek skoro ništa ne zna za sigurno, a cjepiva se već testiraju na veliko.. tko tu koga?

 

osim toga, distanca 2m.. neki dan izolirali virus na 5m udaljenosti..

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
neutrino kaže...

1. Kako je nepoznato, kad se točno zna da su rizični oni sa kompleksnom kliničkom slikom? Zato malo više paze na staračke domove i teške bolesnike. Isto kao i kod gripe. 

2. Smrtnost je manje-više konstantna, bez obzira na mutaciju. Isto kao i gripa.

3. Kao ni za gripu.

4. Poznato je, većina je imuna. Nitko ne zna broj asimptomatskih "pacijenata".

 

Svrha ignoriranja poznatih stvari je:  ?????

1. Nepoznato je jer znanstvenici još uvijek otkrivaju koje su to "kompleksne" kliničke slike jer ispada da je puno faktora u igri. Ispada da čak i genetika ima svoju ulogu, prouči malo prije nego što bubneš, mladi ljudi bez kompleksnih kliničkih slika isto umiru.

2. Smrtnost je konstantna za sada, to ne znači da će biti takva i za 2-3 ili više mjeseci.

3. Postoji cjepivo protiv gripe, možeš uzimati puno C vitamina, paziti na prehranu i postoji velika šansa da gripu niti ne dobiješ. Kod koronavirusa nije takva situacija, možeš se nakrkati češnjaka koliko hoćeš, neće ti pomoći.

4. Ne postoji "imuna" osoba, to je znanstveno dokazano. Čak i oni koji su prebolili koronavirus gube "imunitet" nakog određenog vremena.

 

Imaš još pitanja o "poznatim" stvarima?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
3. Imaš dokaz za tu tvrdnju?
9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
3. Imaš dokaz za tu tvrdnju?

Ti sad trolaš ili...? Ne znaš upotrijebiti Google ili mi pošalješ adresu da ti dođem doma kucati na tipkovnicu?

6 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
neutrino kaže...
Thinker kaže...

1. Nepoznato je kako će virus djelovati na bolesnika, može biti bez simptoma a može biti smrtni slučaj.

2. Pojavljuju se mutacije virusa i znanstvenici ne znaju u kojem će smjeru mutacije ići, prema bezazlenijoj ili smrtonosnijoj varijanti.

3. Trenutno ne postoji ni lijek niti cjepivo koje je 100% učinkovito.

4. Još uvijek nije 100% poznato zašto na nekog virus djeluje bez simptoma.

 

Trebaš još?

1. Kako je nepoznato, kad se točno zna da su rizični oni sa kompleksnom kliničkom slikom? Zato malo više paze na staračke domove i teške bolesnike. Isto kao i kod gripe. 

2. Smrtnost je manje-više konstantna, bez obzira na mutaciju. Isto kao i gripa.

3. Kao ni za gripu.

4. Poznato je, većina je imuna. Nitko ne zna broj asimptomatskih "pacijenata".

 

Svrha ignoriranja poznatih stvari je:  ?????

 Ovime si vec pokazao koliko ne znas o cemu pricas.

Imunost znaci nesposobnost virusa da napada tijelo ili se u njemu razmnozava. Postoji velika razlika izmedu niskog rizika i imunosti. Imuni ljudi ne bi mogli siriti virus dalje dok bi ljudi s niskim rizikom mogli dalje siriti virus ali njih njima ne bi toliku stetu nanjeo.

Ne, broj asimptomatskih pacijenata se ne zna. U pravu si. NE ZNA SE. Dakle njih komotno mozes iskljuciti iz jednadze jer isto kao sto ih ti ne znas, ne znam ih ni ja. Mozes isto tako reci da se tocan broj ljudi sa pimpekom manjim od 5 centimetara ne zna. Jer bi se trebalo testirati sve ljude na svijetu da saznamo koliko ih je asimptomatsko/ima mali penis. A s obzirom da je to prakticki nemoguce, taj broj mozemo EVENTUALNO saznati kada rijesimo problematiku coronavirusa i sastavimo konacne brojke.

I dalje mi je fantasticno da jurcas kroz grad 100kmh i tvrdis da je nemoguce dokazati da ces nekoga usmrtiti sa svojom voznjom, pa zasto bi usporio i bio jednako korektan prema drugima koliko su drugi korektni prema tebi.

Ako zelis, objasniti cu ti zasto maske funkcioniraju.

Odi u kupaonu, stani pred lavabo i pljuni. Bravo, uspjesno si pljunuo u lavabo! Sad stavi masku i ponovi proces. Kao sto mozes primjetiti, nisi hracnuo u lavabo, dakle nisi utjecao na stanje lavaboa. Svaki puta kada otvoris usta, kapljice sline iz tvojih usta izlaze van. Ako stavis masku, kolicina kapljica koja ces zavrsiti izvan maske, ce u najboljem slucaju biti nepostojeca, a u najgorem slucaju ce biti ekstremno umanjena. I tako ti funkcionira zastita preko maske. Ne stiti maska tebe od okoline nego okolinu od tebe. I zato je problematika trenutne situacije takva da relativno mali broj totalnih debila ima sposobnost sjebati sve ljude koji se pridrzavaju pravila. A pravila koja su donesena su takva da za najmanju kolicinu truda dobijes najvece rezultate.

Ali slobodno nastavi biti solopsisticka budala.

14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
ministar kaže...

najjače od svega je što se još uvijek skoro ništa ne zna za sigurno, a cjepiva se već testiraju na veliko.. tko tu koga?

 

osim toga, distanca 2m.. neki dan izolirali virus na 5m udaljenosti..

Ako se virus širi preko aerosola, onda ga na otvorenom gdje ima vjetra možeš izolirati i na 25m.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Znam, ali želim čuti/pročitati od tebe, a ne od nekog s Gugla
9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
neutrino kaže...

Ako se virus širi preko aerosola, onda ga na otvorenom gdje ima vjetra možeš izolirati i na 25m.

 Zato se sada i spominje mogućnost da ćemo i na otvorenom morati nositi maske. Ali naravno, gdje bi ti vidio ovakvu vijest kad su se svi urotili protiv tebe. Pazi se, možda te i prate...

9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
Znam, ali želim čuti/pročitati od tebe, a ne od nekog s Gugla

 Koji dio, ono o gripi ili ono o koronavirusu?

11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Nitko ne zna stvarne vanjske uvijete kako se to prenosi u stvarnim uvjetima o vjetru temperaturi i stotinu čimbenika...  Sjetim se samo izjave za teniske loptice... 

A ovo sve je kampanja terora straha iz kojih 90% malih poduzeca nece preziviti ovaj pad ekonomije... A ja bi rade normalno zivio uz opasnost o corone nego prezivljavao u "sigurnosti" od korone...

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 12:55 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Horatio_Hornblower kaže...

Nitko ne zna stvarne vanjske uvijete kako se to prenosi u stvarnim uvjetima o vjetru temperaturi i stotinu čimbenika...  Sjetim se samo izjave za teniske loptice... 

A ovo sve je kampanja terora straha iz kojih 90% malih poduzeca nece preziviti ovaj pad ekonomije... A ja bi rade normalno zivio uz opasnost o corone nego prezivljavao u "sigurnosti" od korone...

Oni koji su umrli ili preboljeli koronavirus uz teške posljedice bi sigurno bili sretniji s preživljavanjem i bez posljedica.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 12:57 (Thinker).
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...

 


Imunost znaci nesposobnost virusa da napada tijelo ili se u njemu razmnozava. Postoji velika razlika izmedu niskog rizika i imunosti. Imuni ljudi ne bi mogli siriti virus dalje dok bi ljudi s niskim rizikom mogli dalje siriti virus ali njih njima ne bi toliku stetu nanjeo.


Ali slobodno nastavi biti solopsisticka budala.

Ajde ti uberi osnove prvo. Asimptomatsko stanje je imunološka reakcija organizma, dakle postoje antitijela. To nema jebene veze sa širenjem virusa. Prisutnost antitijela ne znači da je širenje onemogućeno.

 

Kad me već vrijeđaš, daj bar pravilno napiši "solipsistička" 

 

A onda upogoni i rječnik pa citiraj koji dio je solipsistički.

9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
neutrino kaže...

Ajde ti uberi osnove prvo. Asimptomatsko stanje je imunološka reakcija organizma, dakle postoje antitijela. To nema jebene veze sa širenjem virusa. Prisutnost antitijela ne znači da je širenje onemogućeno.

 

Kad me već vrijeđaš, daj bar pravilno napiši "solipsistička" 

 

A onda upogoni i rječnik pa citiraj koji dio je solipsistički.

Asimptomatska infekcija predstavlja stanje organizma u kojem nisu primjetni nikakvi simptomi, sam naziv ti to govori, ne znači da osoba nema zarazu. O kakvim antitijelima pišeš?

 

https://www.unicef.org/croatia/koronavirus-odgovori-na-pitanja-mladih

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
"Postoji cjepivo protiv gripe, možeš uzimati puno C vitamina, paziti na prehranu i postoji velika šansa da gripu niti ne dobiješ. Kod koronavirusa nije takva situacija, možeš se nakrkati češnjaka koliko hoćeš, neće ti pomoći."

Znači češnjak i sve ostalo što ti pomaže oko imuniteta ti neće pomoći? Kako to da ti imunitet ne može pomoći oko korone?
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
sexytoiletpaper kaže...

Kada bi se svi pridrzavali spomenutih mjera bio bi u pravu. S obzirom da i dalje ogroman postotak ljudi vjeruje da je korona laz i odbijaju nositi maske vani, te se vrate u familiju gdje borave bez maski i potencijalno sire dalje kroz manje skupine ljudi, ne mogu se sloziti s tobom.

Modeli funkcioniraju uslucaju da se svi uvjeti ispunjavaju, cim imas postatak greske i neuracunate podatke (Marko ode kod Ivana se druziti, Ivanova mama ode kod Frankice na kavu) nastaje kaos.

Ponašanje virusa je jedna komponenta modela, koja ako se pogrešno pretpostavi, invalidira model i može dati veliku izlaznu grešku, te pogrešnu strategiju. Ponašanje ljudi i provedivost mjera je druga komponenta modela. To o čemu pričaš je statistička veličina koju model također treba predvidjeti ako će dati kvalitetan izlaz.

 

Thinker kaže...

Asimptomatski ne znači da je virus bezopasan, kao što imaš asimptomatskih nositelja virusa gripe pa opet ima i ljudi, kao što si mogao pročitati u prošlim postovima, koji umiru od gripe.

Ne imputiraj mi nešto što nisam rekao.

 

Thinker kaže...

A upravo zbog tih asimptomatskih nositelja propisuju se mjere koje se propisuju, svi znamo da nisu 100% učinkovite ali barem dobrano smanje mogućnost PRIJENOSA zaraze jer osoba bez simptoma niti ne mora biti svjesna da je zaražena.

Inicijalna pretpostavka je bila da asimptomatski nositelji šire virus poput bolesnih osoba. Istraživanja to nisu uspjela dokazati - da, zarazni mogu biti, ali to su više iznimke nego pravilo. Zaražena osoba je najzaraznija prije razvijanja simptoma (što nije isto kao i asimptomatski nositelj) i zapravo su mjere zbog takvih slučajeva, a ne zbog asimptomatskih. Prema novim spoznajama, ljudi koji više nemaju simptoma, ali su još i dalje pozitivni, nisu zarazni, pa više nije negativni test uvjet za izlazak iz samoizolacije.

 

Visak kaže...

U tri posta nisi niti jednog trenutka dotaknuo moju argumentaciju, nego napadaš mene, i to uspoređujući me s rasistima, jer ti se ne sviđa moj zaključak.

Činjenica da su neki ljudi iz istog razloga protiv mjera protiv korone, kao i protiv gayeva, rada nedjeljom, cold brew kave ili nečeg stotog nije nikakav argument, već tvrdnja koja ne govori ama baš ništa o onima koji protiv neke od tih stvari imaju nešto iz bilo kojeg drugog razloga. Tvrdnja da su takvi u većini je tek nešto što bi trebao argumentirati, kad bi to uopće bilo relevantno. Nekakav eksplicitni zaključak nisi ni iznio, a implicitni zvuči kao generalizacija u svrhu diskreditacije sugovornika. 

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Thinker kaže...

Asimptomatska infekcija predstavlja stanje organizma u kojem nisu primjetni nikakvi simptomi, sam naziv ti to govori, ne znači da osoba nema zarazu. O kakvim antitijelima pišeš?

 

https://www.unicef.org/croatia/koronavirus-odgovori-na-pitanja-mladih

Oh, google-warrior 

 

Nego, što ti misliš otkuda asimptomatska reakcija? Dobro su krunicu izmolili, ili? Koje je objašnjenje u tvom svemiru za asimptomatsku reakciju?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Krunica od češnjaka?
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.8.2020 13:28 (Dex.pwn).
9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
"Postoji cjepivo protiv gripe, možeš uzimati puno C vitamina, paziti na prehranu i postoji velika šansa da gripu niti ne dobiješ. Kod koronavirusa nije takva situacija, možeš se nakrkati češnjaka koliko hoćeš, neće ti pomoći."

Znači češnjak i sve ostalo što ti pomaže oko imuniteta ti neće pomoći? Kako to da ti imunitet ne može pomoći oko korone?

Imunitet ti kod koronavirusa pomaže oko otpornosti i lijećenja ali ne utjeće na mogućnost zaraze, barem tako tvrde znanstvenici jer još uvijek nisu našli sve znanstvene okvire zaraze jer se recimo u poduzeću gdje je bio netko zaražen zarazi 10 ljudi ali onaj jedanaesti ne. Zato sami napisao da je još uvijek dosta nepoznanica.

 

 

MrBlc kaže...
 
Thinker kaže...

Asimptomatski ne znači da je virus bezopasan, kao što imaš asimptomatskih nositelja virusa gripe pa opet ima i ljudi, kao što si mogao pročitati u prošlim postovima, koji umiru od gripe.

Ne imputiraj mi nešto što nisam rekao.

 

Thinker kaže...

A upravo zbog tih asimptomatskih nositelja propisuju se mjere koje se propisuju, svi znamo da nisu 100% učinkovite ali barem dobrano smanje mogućnost PRIJENOSA zaraze jer osoba bez simptoma niti ne mora biti svjesna da je zaražena.

Inicijalna pretpostavka je bila da asimptomatski nositelji šire virus poput bolesnih osoba. Istraživanja to nisu uspjela dokazati - da, zarazni mogu biti, ali to su više iznimke nego pravilo. Zaražena osoba je najzaraznija prije razvijanja simptoma (što nije isto kao i asimptomatski nositelj) i zapravo su mjere zbog takvih slučajeva, a ne zbog asimptomatskih. Prema novim spoznajama, ljudi koji više nemaju simptoma, ali su još i dalje pozitivni, nisu zarazni, pa više nije negativni test uvjet za izlazak iz samoizolacije.

 

Oprosti, nisam znao da pišeš pod 2 računa, ono si napisao pod računom "neutrino", kao što sam i citirao i ni na koji način nisam implicirao da si to napisao pod računom MrBlc.

 

Asimptomatski nositelj zaraze je i dalje zarazan u jednakoj mjeri kao i zaražena osoba sa simptomima, ni više niti manje od toga.

 

 

 

neutrino kaže...
Thinker kaže...

Asimptomatska infekcija predstavlja stanje organizma u kojem nisu primjetni nikakvi simptomi, sam naziv ti to govori, ne znači da osoba nema zarazu. O kakvim antitijelima pišeš?

 

https://www.unicef.org/croatia/koronavirus-odgovori-na-pitanja-mladih

Oh, google-warrior 

 

Nego, što ti misliš otkuda asimptomatska reakcija? Dobro su krunicu izmolili, ili? Koje je objašnjenje u tvom svemiru za asimptomatsku reakciju?

 

Naveo sam ti link koji nije pisala teta Barica™ s placa već jedna organizacija koja ima znantvenike iza sebe.

Mislim da si malo pobrkao lončiće, asimptomatska viroza ne znači da je oboljela osoba već imala antitijela niti da ne širi zarazu. Znanstvenici prikupljaju podatke i još uvijek nemaju jasnu sliku i ne znaju kako se moljenje na krunicu uklapa u cijelu priču.

 

https://www.statnews.com/2020/06/09/who-comments-asymptomatic-spread-covid-19/

11 godina
neaktivan
offline
Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

Iskreno mislim da je 90%ljudi umorno od corone...  Nesigurnost koju stvara u financijskom i driustvenom aspektu uzima danak na ljude... 

I da cinjenica je 90% ljudi koje je preminulo od "corone" je bilo poodmaklih godina i imali su kronicne bolesti... 

A to sto mediji izazivaju kaos da bi im se poboljsala naklada i samim time zarada mislim da bi netko trebao odgovarat jer ja who i ove domace strucnjake dozivljavam iz dana u dan ko vece šarlatane kojima je cilj gurat neka cjepiva da bi netko iz ove izvukao miljarde ne miljune nego miljarde.... 

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
I virus gripe možeš pokupit(zarazit se), a da nemaš imaš simptome.
9 godina
offline
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Dex.pwn kaže...
I virus gripe možeš pokupit(zarazit se), a da nemaš imaš simptome.

 

To nitko ni ne opovrgava. Ovo što pišeš mi izgleda kao da se hvataš za slamku, bez ikakvog suvislog obrazloženja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice