Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 2.817
|
čitano: 165.805
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
7 godina
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
Filox kaže...

Ma kako ga nisi razumio...

Korona ti je obična gripa, ljudi koji su više od 48 sati na respiratoru umiru 100%, bez obzira zašto su na respiratoru, sumamed je za lječit koronu, kao i upalu pluća, svi šta su umrli su imali neke akutne bolesti...

Uglavnom, belosvetksa zavera jebo te. Medicinari su plaćeni da nas zastrašuju, sve vlade su plaćene, a sve su to platile Big-Pharma kompanije.

Šta ti još nije jasno, reci, pojasnit ću ti ja.

zaboravio si ovo da vrtići tjeraju djecu nosit maske, e to je tek pizdarija

udružile se i tete s farmaceutima, ide kuna za svaku masku teti, ravnatelju dvije, ministru pet, obračun mjesečni

20 mjeseci
picajzla0707 kaže...
Filox kaže...

Ma kako ga nisi razumio...

Korona ti je obična gripa, ljudi koji su više od 48 sati na respiratoru umiru 100%, bez obzira zašto su na respiratoru, sumamed je za lječit koronu, kao i upalu pluća, svi šta su umrli su imali neke akutne bolesti...

Uglavnom, belosvetksa zavera jebo te. Medicinari su plaćeni da nas zastrašuju, sve vlade su plaćene, a sve su to platile Big-Pharma kompanije.

Šta ti još nije jasno, reci, pojasnit ću ti ja.

zaboravio si ovo da vrtići tjeraju djecu nosit maske, e to je tek pizdarija

udružile se i tete s farmaceutima, ide kuna za svaku masku teti, ravnatelju dvije, ministru pet, obračun mjesečni

Nosite vi masku ovako, pa ćete isto kao i Amfilohije završit. Sve su geyevi krivi, ovo nije bolest nego božja kazna za ovaj moderan život. Očito je i njega imalo zašto kaznit onda...   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 12:40 (Filox).
10 godina

Nekim ljudima teže padaju promjene pogotovo ovako iznenadne koje se tiču svakodnevnice i nisu ovo baš mentalno najzdraviji uvjeti i treba imati razumijevanja, mislim da sam vidio da su u Kanadi javili da su alkoholizam i broj samoubojstava u očiglednom porastu, ali trebamo prihvatiti i pomiriti se s tim da će ovo još potrajat, možda do proljeća, možda do ljeta, možda još cijelu iduću godinu, a možda još godinama, teško je procijeniti, ali što prije to prihvatimo to će nam lakše biti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 13:05 (Hazar).

0 0 hvala 0
12 godina
Filox kaže...
Nosite vi masku ovako, pa ćete isto kao i Amfilohije završit. Sve su geyevi krivi, ovo nije bolest nego božja kazna za ovaj moderan život. Očito je i njega imalo zašto kaznit onda...   

prvo..to đubre je krepalo u mukama.  umiru i pate se ostali.

6 mjeseci je paradiro bez maske kroz cijelu Crnu Goru sa neobuzdanim nacional-šovinistima i osim što je rušio CG, širili su po litijama zarazu.

na vratima pakla su mu sinoć oštancali barkod  i sada je kao na amzonovoj traci razvrstan za pećnu isporuku.

pošto je gore velika gužva, čekat će u redu sa onim majmunima što prijete Fancuskoj.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
11 godina
torrente kaže...

hehe što ti je bit sivonja... svi ovi što su dobili , vrlo jednostavno su znali što su dobili.

jučer mi dvoje potvrdi u razgovoru.

nema njuha ni okusa.

95% razikovanja riješeno gripa vs covid.

i prije testa ćeš sam sebe testirat... jeo top delikatesu ili govna, okus i miris ...nula.

-ne, kad imaš prehladu-gripu, klasično curenje nosa, nemaš okus (čak je dovoljno zatvoriti nos dok zdrav jedeš nešto i ne prepoznaš hranu, drugi okus..) tako da ti sipmtomi ne pomažu + nos/njuh je direktno povezan s okusom. Kad god imaš temperaturu hrana počne biti bljutava.. (pa i pušačima cigareta gadljiva..).

--- za sad, je jedino niža-povišena temp cca 37.nešto.38c simptom dok jača gripa obično skoči na 39+

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
memulica kaže...
Da ponovimo što su klaunovi iz stožera rekli kako razlikovati gripu/viroze i koronu bez testa. Ukratko NIKAKO se ne razlikuju. 

A brate mili.

Nitko ovdje ne pjeva hvalospjeve stožeru. Pače, jebe se svima za političare i stožer.

Radi se o činjenici da netko MORA organizirat sve božje preporuke koje dolaze do javnosti, uzet u obzir obje strane jednadžbe, koordinirat inozemne preporuke, pročitat nove informacije koje danas imaš po 15 puta dnevno i donest ODLUKU štoćmo i kakoćmo.

Taj netko nemože doć sa oxforda ili fejsbuka vojnim pučem, dekretom Pere Perića, na osobni zahtjev. Ako želimo civilizirano društvo, u ovakvim situacijama jedino rješenje je izabrat nekoga i držat se preporuka jer je svaka druga alternativa kaos, pljačkanje trgovina, razbijanje auta po cesti, klanje za kvas i brašno.

Kad se nekoga bira - u pravilu taj netko po defoltu nemože bit najbolje rješenje jer konsenzus ne definira "najbolje rješenje za sve" već "dogovoreni minimum". Nije ministar zdravstva pobjedio na natjecanju doktora pa je najbolji nego je narodnim konsenzusom na posljednjim izborima legalno dobio mandat po zakonu i ustavu da propisuje šta misli da treba propisivat. Ni meni se nesviđa sve, šta koga boli kurac šta bi ja.!? Ali zanimljivo je kako u ime "demokracije i sloboda" ekipa protestuje zanemarujući baš demokratske odluke i slobodu.

A minimum konsenzusa je distanca, pranje i dezinficiranje, nošenje maske.

Ovo što ti sad propitkuješ je zdrav razum. Ako se dnevno može testirat 10.000 ljudi, a potreba prelazi tih 10.000, i ako imaš simptome bolesti koji nalikuju coroni - ajde uključi na kalkulatoru ono "log" za logiku pa izračunaj šta je najbolje. Bravo, najbolje čovjeku reć  da možda ima - možda nema coronu ali ako ima slabije simptome najbolje da ni nejde među ljude i neka 1o dana ostane doma, a i da se zdravstveni resursi/doktori/kreveti.. ostave za ove šta su životno ugroženi.

Kad imaš proljev 2 dana, i treći dan te stisne za prdnut - oće izić prdac? Bi ga rokno hrabro ili bi ipak sjeo na školjku?

11 godina
ivan dragi kaže...
memulica kaže...

Kad imaš proljev 2 dana, i treći dan te stisne za prdnut - oće izić prdac? Bi ga rokno hrabro ili bi ipak sjeo na školjku?

pa naravno da on pusti goluba, mama pere gaće sineku...

Ju je je? Je ju je!
3 mjeseca
protjeran
ihush kaže...
torrente kaže...

hehe što ti je bit sivonja... svi ovi što su dobili , vrlo jednostavno su znali što su dobili.

jučer mi dvoje potvrdi u razgovoru.

nema njuha ni okusa.

95% razikovanja riješeno gripa vs covid.

i prije testa ćeš sam sebe testirat... jeo top delikatesu ili govna, okus i miris ...nula.

-ne, kad imaš prehladu-gripu, klasično curenje nosa, nemaš okus (čak je dovoljno zatvoriti nos dok zdrav jedeš nešto i ne prepoznaš hranu, drugi okus..) tako da ti sipmtomi ne pomažu + nos/njuh je direktno povezan s okusom. Kad god imaš temperaturu hrana počne biti bljutava.. (pa i pušačima cigareta gadljiva..).

--- za sad, je jedino niža-povišena temp cca 37.nešto.38c simptom dok jača gripa obično skoči na 39+

ali kod covida se ne bali iz nosa, što se dešava kod uobičajenih respiratornih bolesti i što je uzrok neimanja njuha a pošto je taj osjet kod ljudi isprepleten s okusom tada je teže i razaznati što je točno posrijedi i imaš osjećaj da ne radi ni jedno ni drugo, kod covida je drugačiji mehanizam i ima veze sa kemijom mozga... kažu metabolički poremećaj moždane kore, među kojima su i dijelovi zaduženi za miris

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 17:12 (nemrem_stara_mi_sere).
11 godina
nemrem_stara_mi_sere kaže...
..

ali kod covida se ne bali iz nosa, što se dešava kod uobičajenih respiratornih bolesti i što je uzrok neimanja njuha a pošto je taj osjet kod ljudi isprepleten s okusom tada je teže i razaznati što je točno po srijedi i imaš osjećaj da ne radi ni jedno ni drugo, kod covida je drugačiji mehanizam i ima veze sa kemijom mozga... kažu metabolički poremećaj moždane kore, među kojima su i dijelovi zaduženi za miris

-kažu svašta.. uobičajeno nabadanje i gatanje iz graha. npr ovakav opis je encifalitis.. ako je virus došao raspiratornim putem tad je logika da prvo napadne rasporatorni dio pa i dio mozga kamo ide impuls-živac tj sinusi su u glavi, nisu u dupetu pa da im je npr jetra bliža za napad.. da te ugrize zmija, nije isto za nogu-ruku ili oko.. i ako otrov ugrizom za oko dođe do mozga to nije zato jer zmija-otrov napada mozak nego naprosto lokacija dok krvotok raznese po tijelu do organa itd itd..

-moguće, moguće je svašta pa čak i da je ovo točno kao info.. no u ovih godinu nisam naletio na takav opis, tj ako je tako tad je neobično da se o tome više ne govori odnosno da nema takvih posljedica na oboljele, npr svi imaju problem s disanjem, ali nitko ne opisuje kao glavobolju .. neuvjerljivo, mada ne nemoguće kao dobiti na lotu. Kad je nešto takvo, tad se odbacuje ili traži poseban dokaz-indikator.. barem skepticizam preporučljivo (ne vjerovati baš svemu, čak i kad iza stoji neki stručnjak s titulom..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
3 mjeseca
protjeran
ihush kaže...
..

ali kod covida se ne bali iz nosa, što se dešava kod uobičajenih respiratornih bolesti i što je uzrok neimanja njuha a pošto je taj osjet kod ljudi isprepleten s okusom tada je teže i razaznati što je točno po srijedi i imaš osjećaj da ne radi ni jedno ni drugo, kod covida je drugačiji mehanizam i ima veze sa kemijom mozga... kažu metabolički poremećaj moždane kore, među kojima su i dijelovi zaduženi za miris

-kažu svašta.. uobičajeno nabadanje i gatanje iz graha. npr ovakav opis je encifalitis.. ako je virus došao raspiratornim putem tad je logika da prvo napadne rasporatorni dio pa i dio mozga kamo ide impuls-živac tj sinusi su u glavi, nisu u dupetu pa da im je npr jetra bliža za napad.. da te ugrize zmija, nije isto za nogu-ruku ili oko.. i ako otrov ugrizom za oko dođe do mozga to nije zato jer zmija-otrov napada mozak nego naprosto lokacija dok krvotok raznese po tijelu do organa itd itd..

-moguće, moguće je svašta pa čak i da je ovo točno kao info.. no u ovih godinu nisam naletio na takav opis, tj ako je tako tad je neobično da se o tome više ne govori odnosno da nema takvih posljedica na oboljele, npr svi imaju problem s disanjem, ali nitko ne opisuje kao glavobolju .. neuvjerljivo, mada ne nemoguće kao dobiti na lotu. Kad je nešto takvo, tad se odbacuje ili traži poseban dokaz-indikator.. barem skepticizam preporučljivo (ne vjerovati baš svemu, čak i kad iza stoji neki stručnjak s titulom..) :)

nema curenja iz nosa a nemam ni njuha je dovoljan indikator da imam covid, koji su mehanizmi u pitanju manje je važno, btw riječ je o nekom španjolskom istraživanju, nemam volje ponovno tražiti, nebitno je

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 17:13 (nemrem_stara_mi_sere).
12 godina

nema curenja iz nosa a nemam ni njuha je dovoljan indikator da imam covid, koji su mehanizmi u pitanju manje je važno, btw riječ je o nekom španjolskom istraživanju, nemam volje ponovno tražiti, nebitno je

Ima kod koronaša i curenja iz nosa i ispravnih osjetila.

12 godina

stari podaci barataju sa 63% zaraženih koji nisu ništa osjećali (normalno disali, nije još počeo suhi kašalj), nego im je naprasno nestao POTPUNO omjer gorko-slatko.

pokazalo se da zaraženi nemaju apsolutno pojma što je kava, češnjak, naranča, limun i šećer.

sve je dijametralno suprotno od gripe.

https://www.bbc.com/news/health-53810610

Enzim pod imenom ACE-2 navodno je 'ulazna točka' koja koronavirusu dozvoljava ulazak u stanice te započne infekciju. 

sve ostale pojave su u malom postotku,a mogu se svrstati pod gripu...recimo kostobolja, malaksalost..eto te dvije stvari su udarna konjica gripe...kod covida će se pojaviti 8-9 dan kada već pripremaju respirator.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.

0 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
Old Iggy kaže...

Ima kod koronaša i curenja iz nosa i ispravnih osjetila.

ima, ima ih i sa slomljenom nogom ali rijetko... kada nemaš osjetilo mirisa ili okusa što je češće i ne šmrćeš, što je često, imaš covid a rijetko encefalitis ili tumor na mozgu

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 19:52 (nemrem_stara_mi_sere).
12 godina
Imam sad nekoliko njih s koronom i šmrcanjem. Prije je to bilo jako rijetko, sad je češće, možda radi uvjeta, vremena, centralnog...
Čak ni gubitak osjeta nije uvijek prisutan.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 20:50 (Old Iggy).

0 0 hvala 0
3 mjeseca
protjeran
Old Iggy kaže...
Imam sad nekoliko njih s koronom i šmrcanjem. Prije je to bilo jako rijetko, sad je češće, možda radi uvjeta, vremena, centralnog...
Čak ni gubitak osjeta nije uvijek prisutan.

moguće, ne znam, gdje god sam čitao piše, šmrcanje je rijedak ili ga uopće ne navode kao simptom, na googlovoj WHO poveznici primjerice, dok je gubitak njuha ili okusa označen kao manje uobičajen, kako god, tvrdnja koju sam već nekoliko puta ponovio stoji

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.10.2020 21:37 (nemrem_stara_mi_sere).
12 godina
ivan dragi kaže...

A brate mili.

Nitko ovdje ne pjeva hvalospjeve stožeru. Pače, jebe se svima za političare i stožer.

Kad te napaćeni narod više ne sluša usred pandemije, onda znaš koliko je sati. Barem znaju oni pametniji, ali to ovi klaunovi (još) ne shvaćaju. Vode nas obični poslušnici i politički podobni kadrovi, a ne stručnjaci. Stručnjaci su odavno otišli ili su uklonjeni. Kad vidimo kako nas svjesno vode u ekonomski/društveni kolaps po tuđim naređenjima, onda ih možemo komotno nazvati i veleizdajnicima.

Sad opet baljezgaju kako će doći do sloma zdravstva, a i malo dijete u vrtiću zna da je naše zdravstvo ošlo odavno u 3pm prije ohoho godina. Ovo što sad gledamo je samo preostala fasada i koja je samo čeka da udari malo jači reful bure.

A minimum konsenzusa je distanca, pranje i dezinficiranje, nošenje maske.

Jedino se je Švedska dosljedno držala tog konsenzusa, tj. prethodno dogovorenih pravila u slučaju globalne pandemije i jedino je ona postupila bez panike i u skladu sa prijetnjom. Ostale države su se uspaničile ko krdo bizona i napravili sve što u tim dogovorenim pravilima piše da se NE RADI NI U KOJEM SLUČAJU. Sve ono što je bilo dogovoreno do 2019. je prvim danom 2020. izbrisano i za te budale otad počinje NULTA COVID GODINA u kojoj kao ništa ne znaju o ničemu.

Dakle svjesno/namjerno su učinili veleizdaju/zločine prema čovječanstvu i zato trebaju biti što prije privedeni pravdi, jer koliko vidimo ne misle stati sa svojim zlodjelima i bit će sve gore i gore..

Ovo što ti sad propitkuješ je zdrav razum. Ako se dnevno može testirat 10.000 ljudi, a potreba prelazi tih 10.000, i ako imaš simptome bolesti koji nalikuju coroni

Jel tebi jasno da tvz. CONTACT TRACING u prethodno dogovorenim pravilima nije preporučen ni u kojem slučaju. Što misliš zašto? Ono zdravorazumski što misliš, ZAŠTO se nije preporučivao!?

Usput sad ovi klaunovi još uvode i antigenske brze testove, a koji su još veće smeće od dosadašnjih nabrijanih PCR testova.

Vidim ovdje nekima nije jasno koji su to točno simptomi po kojima će se tako odoka osuđivati nevine ljude na kućni pritvor. Evo tu su vam crno na bijelo simptomi da nebi bilo nismo znali:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/capak-rekao-koga-se-moze-smatrati-pozitivnim-i-bez-testiranja/2226336.aspx

Prioriteti su osobe koje imaju simptome i njih će testirati brzim antigenskim testovima. "To će nam pomoći u brzini testiranja i obuhvatu populacije", rekao je.

S obzirom na to da dolazi i sezona gripe, Capak ponavlja da će je biti teško razlikovati od koronavirusa jer će biti puno respiratornih simptoma.

"Idemo sada sa zajedničkim testovima i to će biti značajna pomoć u dijagnostici", istaknuo je.

"Osobe koje imaju karakteristične simptome za covid - temperaturu, kašalj, teško disanje i druge simptome - i bile su u kontaktu sa zaraženima, a ne testiraju se, smatraju se pozitivnima", kaže šef HZJZ-a.

Dakle pričamo o simptomima koje su bili prisutni i prije ove nulte godine svih debila, a pogotovo su prisutni u sezoni respiratornih bolesti. Ove godine neće biti gripe/prehlade/itd. i sad sve to ide pod koronu po dekretu komiteta.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
8 godina

Mozete pricat sto ocete ali memulica ima pravo u 95% slučajeva a kad se nema odgovora na njegove argumente onda se traze velika i mala slova ili bude da mu fali brige za malog čovjeka...

I svatko ko je prebolio gripu zna da ako si imao gripu nemas njuha sve što jedeš je nikakvo ali eto nama treba cdc da to zakljuci i da odmah cim to imas imas koronu...  Mozak nam je kolektivno ko u zlatne ribice sve sto znamo  seze od veljace ove godine  a prije toga u mozgu nema nista.... 

Kako to kad je zahladilo kad je počelo bit topliji dani hladne noci u vrijeme respiratornih problema da je vise oboljelih? I di je onaj kralj što tvrdi da u 10 mjesecu gripe nema?  Volio bih znat a sto je to corona (a nije verzija gripe)  jer ona je kriva sad za sve nedace neimastinu korupciju lose place plastiku u hrani sudstvo u banani namjestene natjecaje raspadnuto zdravstvo lokalne serife i drugo...  I dok je korone ne pitaj za bolje jer jbg starci umiru (btw zadnja dva dana nije nigdje bilo objavljeno u medijima godista preminulih) medijima zlatna koka jer tuku se klikovi farmaceutima isto politici isto ... Savrsena metoda da nemozes nista, teoretski sad moze bilo koji zakon proc jer je nuzan u borbi za koronu a s druge strane demokracija je na 0 jer nemas nikakve metode borbe s vjetrenjačama sto bilo koga briga za egzistenciju i dobrobit kad ce nas sve pokosit taj virus sto ce ti posao novac sve je to sporedno...

I da ne zaboravim "Ceterum autem censeo Carthaginem esse delendam" nosi maske peri ruke drzi razmak sljedeca dva tjedna su ključna nista nije bitno korona je oko nas budi doma a mi cemo negdje zderat janjentinu vozit auta cijene ko 2 stana i imat brojac love u birtiji za belu... 

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
Horatio_Hornblower kaže...

Mozete pricat sto ocete ali memulica ima pravo u 95% slučajeva a kad se nema odgovora na njegove argumente onda se traze velika i mala slova ili bude da mu fali brige za malog čovjeka...

Nažalost, nije. Kao ni ti sa svojim teorijama.

Brkanje gripe u cijelu priču, brkanje simptoma (koji su praktički isti za većinu respiratornih bolesti) idu samo u besmislene teorije zavjere. Pozivanje na Švedsku (koja nije zadovoljna ni rezultatima) je besmisleno.

12 godina

stvar je jednostavna.

naivni glupani poput mene, kojima je usađen strah od prehladice.. ne mogu se opustiti.

baš ću iza ručka pitati punca da pročita ove komentare i da se opusti.

ja zbilja ne znam kako smo ispali toliki debili...  jučer mi kaže.. evo propisano mi je 36 ciklusa zračenja. krećem u ponedjeljak. nadam se da neću što pokupit u tih 36 dana.

mogu vam ja dati njegov mobitel pa ga malo oraspoložite i recite mu da bi ga gripa svakako dotukla,a ne ova prehladica.

te ako sretne kakvog argument-analitičara kroz hodnike koji se krevelji dok mu visi krpica ispod brade...neka ga pita "koji je to vic, reci i meni da se skupa iskrivimo od smijeha"

4 0 hvala 0
7 godina
torrente kaže...

stvar je jednostavna.

naivni glupani poput mene, kojima je usađen strah od prehladice.. ne mogu se opustiti.

ja zbilja ne znam kako smo ispali toliki debili...  jučer mi kaže.. evo propisano mi je 36 ciklusa zračenja. krećem u ponedjeljak. nadam se da neću što pokupit u tih 36 dana.

mogu vam ja dati njegov mobitel pa ga malo oraspoložite i recite mu da bi ga gripa svakako dotukla,a ne ova prehladica.

te ako sretne kakvog argument-analitičara kroz hodnike koji se krevelji dok mu visi krpica ispod brade...neka ga pita "koji je to vic, reci i meni da se skupa iskrivimo od smijeha"

I ne samo to, po njima, on je "potrošni materijal" jer se usudio biti bolestan i kao takav treba umrijeti da bi oni mogli na koncerte i u birtijetine.

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 8:11 (Entry Point).
12 godina
Entry Point kaže...

I ne samo to, po njima, on je "potrošni materijal" jer se usudio biti bolestan i kao takav treba umrijeti da bi oni mogli na koncerte i u birtijetine.

tako je. naveo sam na prošlim stranicama. jebe se njima i za djecu.

lako je srat, dok ti nije ništa.

stavio bi vas ja u njihovu kožu.

vodiš čovjeka na zračenje , samo ti ko pratitelj moraš napravit test da bi ušao u bolnicu. kupujem željezo i solgarov vitamin D za 1000kn jer su ozračenima krvne slike katastrofa.. i onda će mi spadalo s puta prosipat analize i nazivat ih argumentima.

guuuuuuba.

7 godina
torrente kaže...

tako je. naveo sam na prošlim stranicama. jebe se njima i za djecu.

lako je srat, dok ti nije ništa.

stavio bi vas ja u njihovu kožu.

vodiš čovjeka na zračenje , samo ti ko pratitelj moraš napravit test da bi ušao u bolnicu. kupujem željezo i solgarov vitamin D za 1000kn jer su ozračenima krvne slike katastrofa.. i onda će mi spadalo s puta prosipat analize i nazivat ih argumentima.

guuuuuuba.

"Sve je lako kad si mlad..."

Ako si stariji i bolestan, tvoj život (za njih) više ne vrijedi ni koliko je crnog pod noktom. Nemaš pravo više biti sa svojom djecom, unucima, veseliti se svakim danom što imaš priliku ih vidjeti i biti sa njima. Ne, ti moraš umrijeti spojen na aparate, daleko od voljenih, samo da bi ovi luđaci moglu "uživati" u svojim malim, sitnim životima.

Eto, to ti je društvo danas. To su danas vrijednosti koji mnogi dijele. Jadan nam svijet ako takvim ostaje.

Nadglednik dina
12 godina
Entry Point kaže...

Eto, to ti je društvo danas. To su danas vrijednosti koji mnogi dijele. Jadan nam svijet ako takvim ostaje.

ja se ne hvalim svojim grezim dijalogom. ja samo znam da u RL oni jedino razumiju kada ih stjeraš gdje im je mjesto.

jučer isto u Gradu 40 komada.

od toga, ja ih znam 7 po imenu i prezimenu.

svih 7 su pasivne žrtve svadbe (nisu bili tamo,ali došla maca copy-paste).

znam jednu tuku koja je prije 15 dana rekla "idem sinu kupit odijeo, ide na svadbu"... mali je prije 4 dana u temperaturi 39.

pa kravo glupa to je sav tvoj domet "a što je - tu je- proće"... kravo postoji i copy-paste do onih koji bi mogli svoje unuke gledat godinu dana duže.

jebo te tvoj mali i odijelo.  samo kada im tako saspeš u facu...izrogače oči, zajapure se..i ne mogu zaspat po noći jer vide moju facu.

eto toliko...i eto, samo na taj način oni kontaju problem.

8 godina
Entry Point kaže...
torrente kaže...

stvar je jednostavna.

Da jer  cijeli dan mislim od koncertu nine badric i lokalnog zadimljenog birca...  Ne daj bože da pricam o poslu kojeg vecini ljudi ovisi egzistencija i normalni zivot o tome.  Mislim nismo svi miljunasi ko ti ili da smo programeri u googlu...  

E i meni punac je imao drugi tumor isao na ista zracenja i sto sad to znaci?  Da je tvoj jedini u tome.? Ili mozda da mora pazit sebe ako ne pazi sebe nitko ga nece pazit... I ne pustaju nikog unutra samo pacijenta tako da ne znam gdje si ti ulazio...  A da stvar bude bolja sad opet nebriga o starijima. A da stvari postavim ovako ko ce se brinut od starijima ako sve ode 3pm ? Ali ocito je da penzici mogu na klupu pit pivu u parkicu cekat 2500kn od drzave i zivit na mljevenom mesu 10 kn po kili... 

I onda smo mi bescutni budale ovo ono...  Ne sudite dok ne znate jer ja sam imao i imam u obitelji isto visoko rizicne skupine starih sa plucnim oboljenjima i... Dali bi se isto ponasali da je sezona gripe?  Sto ovo i je koliko god vi meni govorili da nije jer to nema smisla da se sad sve svrstava pod koronu...  Ali nista komentari kako korona sve trpa pod tepih  sve drustvene ekonomske i druge probleme...  Problem su mladi koncerti i birtije a ne poslovi buducnost i neka sigurnost... Tocno sto sam napisa sad jos izvucite gramaticke greske i eto... 

12 godina
. I ne pustaju nikog unutra samo pacijenta tako da ne znam gdje si ti ulazio... 

u KBC Split (odvojena zgrada onkologije). vozimo se gore-dolje 420km.  ulazio na pregled pred zračenje, uz test ulaziš kao pratnja.

to se ti usudiš još meni ovdje reći da izmišljam... hajmo ovako.. ja te ne qvotam i ne spominjem, pristojno te molim da me klikneš ignor i ne komentiraš me.

poštenije ne može.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 8:40 (torrente).
12 godina
torrente kaže...
greška. brisanje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 8:39 (torrente).
8 godina
Ne, ti moraš umrijeti spojen na aparate, daleko od voljenih, samo da bi ovi luđaci moglu "uživati" u svojim malim, sitnim životima.

Danas ljudi u africi umiru od gladi na karibima nema pitke vode juzna amerika vise vrijedi 10 dolara nego ljudski zivot...  Kad ste tako zabrinuti otidite malo doli pomozite tim ljudima jer od toga vise ljudi umire nego od korone a da ne govorim da juzna amerika karibi  srednja amerika koja je to glad i siromastvo pogotovo starijih generacija... Kad Vas je toliko briga mozete i volontirat odmah iza prvog uragana 4 ili 5 kategorije...  Hvala.  Do tad nosite maske perite ruke drzite razmak obavezno foliju na glavu  citajte index 24 sata  slusajte lauca stozer dikica i budite sigurni da su 2 tjedna ključna... 

8 godina
torrente kaže...
. I ne pustaju nikog unutra samo pacijenta tako da ne znam gdje si ti ulazio... 

u KBC Split (odvojena zgrada onkologije). vozimo se gore-dolje 420km.  ulazio na pregled pred zračenje, uz test ulaziš kao pratnja.

to se ti usudiš još meni ovdje reći da izmišljam... hajmo ovako.. 

Ne mozes uc mozes doc do vrata i to je to pozvonis sestra pokupi pacijenta. Mozda se od 7 mjeseca promjenilo nesto  ali cisto sumnjam bas zato jer sam tio uc ali nisu pustali jer i ja sam bio u kbc Split.  Neka se drzi bit ce mu tesko ali mora se borit. Zelim mu svako dobro u tome da to pobjedi. 

7 godina

Da jer  cijeli dan mislim od koncertu nine badric i lokalnog zadimljenog birca...  Ne daj bože da pricam o poslu kojeg vecini ljudi ovisi egzistencija i normalni zivot o tome.  Mislim nismo svi miljunasi ko ti ili da smo programeri u googlu...  

E i meni punac je imao drugi tumor isao na ista zracenja i sto sad to znaci?  Da je tvoj jedini u tome.? Ili mozda da mora pazit sebe ako ne pazi sebe nitko ga nece pazit... I ne pustaju nikog unutra samo pacijenta tako da ne znam gdje si ti ulazio...  A da stvar bude bolja sad opet nebriga o starijima. A da stvari postavim ovako ko ce se brinut od starijima ako sve ode 3pm ? Ali ocito je da penzici mogu na klupu pit pivu u parkicu cekat 2500kn od drzave i zivit na mljevenom mesu 10 kn po kili... 

I onda smo mi bescutni budale ovo ono...  Ne sudite dok ne znate jer ja sam imao i imam u obitelji isto visoko rizicne skupine starih sa plucnim oboljenjima i... Dali bi se isto ponasali da je sezona gripe?  Sto ovo i je koliko god vi meni govorili da nije jer to nema smisla da se sad sve svrstava pod koronu...  Ali nista komentari kako korona sve trpa pod tepih  sve drustvene ekonomske i druge probleme...  Problem su mladi koncerti i birtije a ne poslovi buducnost i neka sigurnost... Tocno sto sam napisa sad jos izvucite gramaticke greske i eto... 

Opet ti i gripa. Gripa gripa gripa. Do kada? Pišemo da nije isto. Ne. Crtamo da nije isto. Ne. Gripa je slamka za koju se hvataš, a nema veze s vezom. Ali, ajmo opet, i da su iste bolesti (a nisu), gripu možeš kontrolirati i bez cijepiva. Zašto? Jer ljudi postaju zarazni kod gripe tek kad imaju simptome (Isto kao i SARS), a kod ovog nemaš pojma tko je zarazan, a tko nije zbog genetske lutrije. Danas da upregnemo ovakve resurse protiv gripe, sasjekli bi je u korijenu svake zime. Zašto to ne radimo? Jer kao što je netko napisao, živimo s njom tisućama godina. Nije nam bitna više. Ne obaziremo sa na ljude koji umru od nje. 

Jel to ispravno? To sami sebi kao društvo trebamo odgovoriti. Osobno mislim da bi kao čovječanstvo trebali malo više pozornosti pridodati svim zaraznim bolestima koje smo uzeli zdravo za gotovo, i možda skratiti financiranje beskorisnih industrija, udruga, vojske, i malo više brinuti o našem zdravlju.

Nitko ne trpa pod tepih druge probleme, ali ako je kriza, a krizu je prouzročio jedan vrlo opasan element po sve društvene aktivnosti, onda je prirodno da je veći fokus na taj problem kako ne bi prouročio ogromnu štetu. Trenutno se taj problem zove COVID. Sutra će biti nešto drugo. Kroz cijelu ljudsku povijest je bilo nešto.

Koliko covid štetu radi, evo u mojem gradu nema više mjesta za teške bolesnike u bolnici. Doktori i sestre bolesne, pozitivni pacijenti na svim odjelima. Ljudi koji tamo rade padaju s nogu. A žena mi mora svaki tjedan u bolnicu na pregled, i ne želi tu "prehladu", kao što ju ni ja ne želim, jer neću igrati genetsku lutriju s virusom

I to je sve. Nema velike mudrosti. Trebamo zaštiti ugrožene, trebamo pazit sebe i pobijediti ovaj virus, jer, vjeruj mi, ako on nastavi harati, imat ćemo daleko veću štetu kroz sve društvene aspekte, nego se držati nekoliko osnovnih mjera da ga zaustavimo.

Nostite jebene maske, maknite se od ljudi i pričekajmo da pametniji od nas rješe problem.

Nadglednik dina
12 godina

zna se kakva je procedura. prije zračenja imaju dva bitna pregleda

+

dobije se cijela skripta uputa, što jesti, što piti, kakav se pojaviti sljedeći puta i gomila ostaloga.

ako smo ja i ti pri pameti, onda ćemo od liječnika uskladištit sve informacije kao očenaš.

AKO je osoba u početnim fazama demencije i ne zapamti "gdje je račun od vode, što smo jučer ručali".. on nije u stanju zapamtiti ni "dobar dan" kada bu se doktor obrati.

doktoru je u interesu da informacije budu pravodobno prenešene. također dok ste imali 4-5 telefonskih razgovora, naglasio si.."on se malo gubi i neće vas sve pohvatati".

dobro, možete doći sa njime. on je obavezan napraviti bris,a sada i vi.  to naglasiš onima što guraju štapiće u nos i mogu provjerit kod našeg dr. opće prakse..tko ide i gdje ide.

mislim...bilo- sad je- bit će... mijenja se. normalno da nama dvojici  sa foruma ne treba pratnja.

hvala na željama.  

(gdje sam tu ja... moja je dužnost i obaveza da budem logistika i napravim sve što mogu...ali nažalost vidim na terenu da je to mučno.. jednostavno sam u grupi koja zazire od ignoranata situacije)

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.10.2020 9:00 (torrente).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice