Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 1.915
|
čitano: 117.328
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
12 godina
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo
rambox kaže...

Ovo se odnosi na Berlin, dok recimo u Frankfurtu zabrana i dalje vrijedi. Što sad?

Pa strože zabrane se uvode po cijeloj Europi, nismo mi jedini. U nekim europskim zemljama kažnjavaju nenošenje maski, što s time?

Što više se ljudi protive ovom sranju to će duže trajati to. Nisam baš za ove zabrane i ograničenja po kafićima/restoranima/svadbama, ali da se ljudi drže pravila već bi možda i to sve već prošlo.

Ali ne, mi moramo uvijek pružati neki otpor, znamo sve o nogometu/politici/pravu/zdravlju. A tako nam i treba, kad smo nacija debila.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
2 mjeseca
Pero Dinamit kaže...

A tako nam i treba, kad smo nacija debila.

iii, ihusha će infrakt

11 godina
Pero Dinamit kaže...
....možda i to sve već prošlo......

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
5 godina
Upalim tv, a ono Vili u dnevniku trkelja, naravno bez maske jer pravila nisu ista za sve.

Mislim, kak oni očekuju da netko nosi masku ako ju ne nosi ni ministar koji bi prvi trebao biti primjer svima... oni stvarno ne kuže otkud taj bijes građana i odupiranje mjerama...

1 0 hvala 0
12 godina
Opet po 100. puta... maska je nepotrebna kad imas distancu od nekoliko metara, kako ne kuzis? Sta ste svi coravi kao kad su krenuli napadati onu Alemku ili kako se vec zove dok je pricala na livadi 5m udaljena od novinara i kamere.

I nemoj mi prodavati te fore da mora biti primjer, kada je potrebno nosi masku.

A ti syncmaster, sto mislis zasto doktori nose maske kada operiraju? Da ih ne prepoznas ako sto zayebu ili?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
7 godina
kbenzema kaže...
Upalim tv, a ono Vili u dnevniku trkelja, naravno bez maske jer pravila nisu ista za sve.

Mislim, kak oni očekuju da netko nosi masku ako ju ne nosi ni ministar koji bi prvi trebao biti primjer svima... oni stvarno ne kuže otkud taj bijes građana i odupiranje mjerama...

Ukoliko svi ostali nose maske i poštuje se distanca tada nije veliki rizik ako jedna osoba ne nosi masku. Ako se radi o ministru, premijeru, šefici Infektivne... koje su novinari pitali neko pitanje i ta osoba daje odgovor, koji se prenosi preko televizije da bi i drugi ljudi mogli čuti jer bi im moglo biti od važnosti, tada je opravdano da ta osoba skine masku da je se bolje čuje i razumije. 

Inače, ja se redovito navikujem, ili mi netko  mora ponoviti izrečeno gotovo svakodnevno u svakakvim situacijama. 

5 godina
Kužim ja to frende, ali to ne vrijedi za sve.

Daj mi onda reci zakaj ljudi moraju nosit masku u pošti, fini, banci i sl. mjestima gdje se ulazi jedan po jedan, a još je i staklo između stranke i djelatnika? Zakaj sam ja u vlaku morao imat masku, a cijeli vagon je bio prazan? Maska mi bila spuštena i dolazi kondukter i počne mi srati. Reko nema nikoga oko mene, čemu da nosim masku. Veli on da to njega ne zanima. Pretpostavljam da bi to i Viliju rekao da naleti na njega u vlaku.

Nemojte me jebat, pravila nisu ista za sve i točka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 8:49 (kbenzema).
12 godina
Zato sto ljudi prolaze kroz vagon i ti ne mozes u tom trenu zaustaviti disanje. Iza leda tebi recimo ili s druge strane dok ne gledas. Eto samo jedan od primjera.
U zatvorenom prostoru se kapljice dalje sire, samo zato.

Nemoj biti pickica i nosi masku, nitko se nije ugusio od nje.
5 godina
Aha, a studio iz kojeg se emitira dnevnik nije zatvoreni prostor pa se tamo ne šire kapljice? Aj molim te nemoj srati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 10:29 (kbenzema).
15 mjeseci
Pero Dinamit kaže...
Zato sto ljudi prolaze kroz vagon i ti ne mozes u tom trenu zaustaviti disanje. Iza leda tebi recimo ili s druge strane dok ne gledas. Eto samo jedan od primjera.
U zatvorenom prostoru se kapljice dalje sire, samo zato.

Nemoj biti pickica i nosi masku, nitko se nije ugusio od nje.

Ja vjerujem samo WHO-u i Papku... pardon, Capku.

Zašto? Pa zato jer, ako se samo KAPLJIČNO prenosi, onda onaj koji ne pljuje (ne kašlje i kiše) ne prenosi zarazu. To je zdrav razum, trebao bi bit. Ako ti pljuješ kapljice dok dišeš, volio bih vidit kako to izgleda.

"Kapljice se dalje šire u zatvorenom prostoru" - glupost. Kapljica se ne širi, ona pada na tlo. A normalno odgojena pristojna osoba, kad kašlje, kašlje u ruku, okrenuta prema podu.

Ti govoriš o aerosolu, koji može "ostat u zraku" i lebdit. A u tom slučaju, tvoja brnjica je kao mreža za kokoši, postavljena da te zaštiti protiv komaraca. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 10:28 (DCQE).
9 godina
DCQE kaže...

Zašto? Pa zato jer, ako se samo KAPLJIČNO prenosi, onda onaj koji ne pljuje (ne kašlje i kiše) ne prenosi zarazu. To je zdrav razum, trebao bi bit. Ako ti pljuješ kapljice dok dišeš, volio bih vidit kako to izgleda.

"Kapljice se dalje šire u zatvorenom prostoru" - glupost. Kapljica se ne širi, ona pada na tlo. A normalno odgojena pristojna osoba, kad kašlje, kašlje u ruku, okrenuta prema podu.

Ti govoriš o aerosolu, koji može "ostat u zraku" i lebdit. A u tom slučaju, tvoja brnjica je kao mreža za kokoši, postavljena da te zaštiti protiv komaraca. 

Kakva šteta što nam ti nisi ministar zdravstva.

Pljuješ kapljice dok pričaš s drugima, nisi to nikada primijetio?

Pristojna osoba kad kašlje stavi ruku, istina, ali fokus je na PRISTOJNA. Nešto što je u ovim našim krajevima rijetka vrlina. Koliko puta sam vidio ekipu u trgovini kako kašlje bez ruke na ustima iznad košara sa voćem i povrćem. Rukama grabe orahe, bademe i trpaju u usta pa zatim opet grabe. Kakva pristojnost, gdje ti živiš? U Nedođiji? Pa tu pola ljudi ne zna oprati ruke nakon nužde.

Manipuliraš i generaliziraš.

Postoje situacije u kojima maske pomažu i smanjuju opasnost, a postoje situacije u kojima su apsolutno beskorisne. Kao i sve u životu ni ova situacija nije crno-bijela kakvom se želi prikazati.

9 godina
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Moj PC  
0 0 hvala 1
2 mjeseca

radije stavi miroljuba petrovića, on je zabavniji od ove notorne teoretičarke zavjera

12 godina
DCQE kaže...

Vidi, mrblc je tebi nedostižna klasa u razmišljanju i logici pa se loviš na činjenicu da ga oni koje TI smatraš heretičnim alu-foil korona-negatorima - podržavaju.

Vidim na drugoj temi da si antivakser. Odmah je sve jasnije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
@benzema

Ajd ovako... voditelji u dnevniku sjede na distanci i ne kreću se. Kad se ustanu vjerujem da stave maske kao i svi u studiju.

Znaci ti udes u postu bez maske, diras tamo neke pizdarije, čačkaš svoju nosinu malo dok cekas tetu pa opet malo gledas biblijske knjige koje bi mozda kupijo. Izades van. Poslije tebe dode stara baka platiti racun za tv pretplatu i vidi bas tu knjigu koju si ti mislio kupiti ali nisi imao novaca. I kupi ju. Poslije dok ju nosi trlja oči i nos jer ju nesto zulja. I jebiga, baka dobije koronu zbog nekog debilceka kojemu je sve tesko u zivotu.
I toeto, ukratko, jedan od mogucih scenarija.

Ali dosta vise o tome, mozemo do imendana tupiti svatko svoje... ponasaj se kako mislis da je ispravno, vjerojatno ces pobijediti.
10 godina
kbenzema kaže...
Nemojte me jebat, pravila nisu ista za sve i točka.

boohooo

Nije poanta u tebi niti se maska nosi "zbog sebe samoga". Doć će neka baba nakon tebe u vagon i krepat nakon par dana jer se tebi ne nosi maska. To što netko u kontroliranim uvijetima skida masku, ili puši 300 kuraca u glory holeu, ne znači da moraš bit debil i tražit glupave iznimke da bi trošio pamet u vrijeme dokolice.

Maska košta jebenih 2 kune ili 10. Realno je da pored ovih registriranih 1000, ima bar 5 puta toliko prenosioca kojima nije baš ništa. Svaki od tih prenosioca je potencijalno opasan za sve ugrožene skupine i zato su propisali maske u cijelom svijetu. Em da ne štrcaš okolo klice koje možda imaš ili nemaš, em da te upozporava da se ne uvlačiš u svačiji privatni prostor kad netreba.

Kad kažu da je stožer dosadan. Ne, ljudi su enormno retardirani. U dućanu mi se baš svaki put dogodi da upozoravam ove iza sebe da se jebeno odmaknu. Na onom mcdonalds ekranu, cura i momak stoje dovoljno blizu iza mene da mi komotno mogu brojat sijede na glavi. I sad se ona, kao i ti pravi pametna. Joj, nismo mi opasni, nije nam ništa. Objasni ti budali da možda i jest opasna, da doma imam kroničnog astmatičara sa preboljena 3 infarkta i da ako krepa prvo što ću napravit je otić je tražit po gradu da joj kresnem kacot u glavu.

Da, nama 99% neće bit ništa. Slobodno liži kvake po javnim veceima, cuclaj opuške s poda.. al zbog nečije babe stavi jebenu masku jer te ne košta ništa.

I naravno da nisu pravila za sve ista. To ne mjenja činjenicu da okolo vrluda, za neke "kritične" ljude smrtonosan virus i da je maska potencijalni spas za takve ljude. Ja tu vidim samo problem s egom i "štaš ti meni pričat" fore.

15 mjeseci
Visak kaže...

Vidim na drugoj temi da si antivakser. Odmah je sve jasnije.

Ej ladičaru. Pa dis' mi ti?

15 mjeseci
ivan dragi kaže...

boohooo

Nije poanta u tebi niti se maska nosi "zbog sebe samoga". Doć će neka baba nakon tebe u vagon i krepat nakon par dana jer se tebi ne nosi maska. To što netko u kontroliranim uvijetima skida masku, ili puši 300 kuraca u glory holeu, ne znači da moraš bit debil i tražit glupave iznimke da bi trošio pamet u vrijeme dokolice.

Maska košta jebenih 2 kune ili 10. Realno je da pored ovih registriranih 1000, ima bar 5 puta toliko prenosioca kojima nije baš ništa. Svaki od tih prenosioca je potencijalno opasan za sve ugrožene skupine i zato su propisali maske u cijelom svijetu. Em da ne štrcaš okolo klice koje možda imaš ili nemaš, em da te upozporava da se ne uvlačiš u svačiji privatni prostor kad netreba.

Kad kažu da je stožer dosadan. Ne, ljudi su enormno retardirani. U dućanu mi se baš svaki put dogodi da upozoravam ove iza sebe da se jebeno odmaknu. Na onom mcdonalds ekranu, cura i momak stoje dovoljno blizu iza mene da mi komotno mogu brojat sijede na glavi. I sad se ona, kao i ti pravi pametna. Joj, nismo mi opasni, nije nam ništa. Objasni ti budali da možda i jest opasna, da doma imam kroničnog astmatičara sa preboljena 3 infarkta i da ako krepa prvo što ću napravit je otić je tražit po gradu da joj kresnem kacot u glavu.

Da, nama 99% neće bit ništa. Slobodno liži kvake po javnim veceima, cuclaj opuške s poda.. al zbog nečije babe stavi jebenu masku jer te ne košta ništa.

Ne izlazi vanka, ako izlaziš, nabi dvi brnjice, možeš i hazmat odijelo, stavi rizičnog ukućana pod stakleno zvono i poštedi svijet moraliziranja. Ili jednostavno prihvati činjenicu da postoje ljudi kojima rizik od prehlade ne predstavlja razlog za razjebavanje svjetske ekonomije, malih i srednjih poduzetnika, ljudskih sloboda, uključujući odluku stavljanja brnjica na facu, pa i djeci od 7 godina koja sada uče da su svi ljudi potencijalni ubojice i širitelji smrtonosnih virusa i bakterija i koji, nedao im Bog, ne smiju dati priki komad sendviča, ili bojicu, ili da se ne smiju dobacivati loptom preko odmora. Novonormalna retardacija krda. 

I naravno da nisu pravila za sve ista. To ne mjenja činjenicu da okolo vrluda, za neke "kritične" ljude smrtonosan virus i da je maska potencijalni spas za takve ljude. Ja tu vidim samo problem s egom i "štaš ti meni pričat" fore.

Miješaš "problem s egom" sa "kritičkim razmišljanjem". Ja, s druge strane, kod tebe vidim problem s mentalitetom krda i "štaš ti NAMA pričat, nama koji pratimo vijesti?". 

9 godina
Nek se ugroženi paze
5 godina
E paničari, daj mi još jednom objasnite kak to da otkad nosimo maske imamo puno više zaraženih?

Vjerujem da će jedan od odgovora biti jer se više testira. Ili jer ljudi prkose i ne žele nositi maske. Ili jer se svadbe održavaju. Znam da ćete već nešto naći i to je oke

A ja bi baš napravio eksperiment i zabranio maske pa da vidimo da li će biti razlike. Vjerujem da ne bi bilo. Ili bi bilo jer bi još više pojačali testiranja samo da dokažu da maske imaju smisla. Imaju moj kurac.

Virus je tu i neće nestati ama baš nikad. Neće ni cjepivo pomoći. Ljudi će od ovog virusa umirat isto kak će i od gripe samo će se to zaboraviti nakon par godina kad se stvari vrate u normalu, a vratit će se onda kad to javnost odluči, odnosno kad se prestane korona forsirat kroz medije, a pogotovo brojanje zaraženih koje nema nikakvog smisla.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 18:29 (kbenzema).

2 0 hvala 0
10 godina
kbenzema kaže...
E paničari, daj mi još jednom objasnite kak to da otkad nosimo maske imamo puno više zaraženih?

Vjerujem da će jedan od odgovora biti jer se više testira. Ili jer ljudi prkose i ne žele nositi maske. Ili jer se svadbe održavaju. Znam da ćete već nešto naći i to je oke

A ja bi baš napravio eksperiment i zabranio maske pa da vidimo da li će biti razlike. Vjerujem da ne bi bilo. Ili bi bilo jer bi još više pojačali testiranja samo da dokažu da maske imaju smisla. Imaju moj kurac.

Virus je tu i neće nestati ama baš nikad. Neće ni cjepivo pomoći. Ljudi će od ovog virusa umirat isto kak će i od gripe samo će se to zaboraviti nakon par godina kad se stvari vrate u normalu, a vratit će se onda kad to javnost odluči, odnosno kad se prestane korona forsirat kroz medije, a pogotovo brojanje zaraženih koje nema nikakvog smisla.

ma imaju smisla, vidiš da se pacijenti u bolnicama ne zaraze.. uuups, ipak jesu.. kako to? kako to?

12 godina
Pero Dinamit kaže...

A ti syncmaster, sto mislis zasto doktori nose maske kada operiraju? Da ih ne prepoznas ako sto zayebu ili?

Ajd majketi dosta više tih gluposti o maskama i doktorima. Maske se u bolnicama nose (ima već stoljeće i kusur), zbog bakterija i infekcija povezanih s njima.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.10.2020 20:44 (memulica).
12 godina

Inače brzinom svjetlosti je riješen onaj incident sa groficom Alemkom i ekipom dnovinara iz CNN filijale.

https://www.liberal.hr/kristijan-glogovic-napad-presuda-n1-televizija-gong-hnd-270

Manje od 48 sati trebalo je da obave razgovor na policiji, privedu ga prekršajnoj sutkinji i ona odredi kaznu. Zbog narušavanja javnog reda i mira kažnjen je s 20 dana zatvora, ali uvjetno, što znači da se kazna neće izvršiti ako sljedećih 12 mjeseci ne počini isto ili teže djelo.

Kad treba zgazit kmeta, onda rade i prekovremno. Kad treba suditi feudalcu, onda procesi traju godinama ili se predmeti gube između ladica.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
memulica kaže...

Kad treba zgazit kmeta, onda rade i prekovremno. Kad treba suditi feudalcu, onda procesi traju godinama ili se predmeti gube između ladica.

Prekršajni sudovi tako rade. Ulove te navečer pijanoga, prespavaš u Vrapču da se otrijezniš, ujutro si pred sucem, za ručak si kod kuće.

Provjereno. 

Ali da, bolje zvuči ako to povežemo s big farmom, koja osim liječnika plaća i suce.

10 godina
DCQE kaže...
Miješaš "problem s egom" sa "kritičkim razmišljanjem". Ja, s druge strane, kod tebe vidim problem s mentalitetom krda i "štaš ti NAMA pričat, nama koji pratimo vijesti?". 

Kao što sam rekao, radi šta želiš samo budi obziran prema babama i metni "brnjicu na čube". (Valjda imaš neki mazohistički trip kada 15 gramski papir na faci nazivaš brnjicom?).

Jedino oko čega postoji više manje globalni konsenzus je da ukoliko ZAISTA svi budu nosili maske, manje su šanse da istovremeno imamo 1.010 ljudi na 1000 respiratora. Nitko nikad nije ni rekao da su maske čarobni štapić za zaustavljanje zaraze "na nulu" već da se s maskama i distancom broj može održavati, možda i smanjivati, a da se ne ujebe cijeli bolnički sustav (dok ne dođe cjepivo/tablete/medikament).

Eto nek vam bude sreće, neka raspuste stožer, zabrane maske i zakonom propišu da distanca nesmije bit veća od 30 cm pod obveznim kihanjem i kašljenjem na sve oko sebe, a posebno u staračkim domovima. I šta onda? Oće li se svjetska ekonomija pokrenut? Oće li svi avioni doć u Zagreb? Oće li EU stavit RH na zelenu listu uz preporuku da baš kod nas svi moraju ić jer eto, građanske slobode. Pa nek tebe veleumnog kritičara pozovu u bolnicu pa odluči kome ćeš metnut crijevo u grlo a kome nećeš. Problem je u tome što od današnjih 27 na respiratoru može doći do 1000 u desetak dana ako nastane raspašoj. Vidimo svi po cesti koliko se nose maske, koliko se krivo "nose" maske, koliko ima doktora znanosti sa vlastitim mišljenjima kao da im netko gura pendrek u dupe, a ne papirnatu masku na lice. 

Avioni ne lete nigdje, sve države su proglasile bar nekakve preporuke, sad si se ti našao sa 47 doktorata pričati o slobodama i maloumnim srcedrapajućim komentarima o djeci i pravdi. Jest, sve države su u krivu, ti si u pravu.

Uključi svoj "kritički", "mozak", dodaj malo zdravog razuma pa objasni svijetu kako ćeš sa 1000 respiratora zadovoljit 1010 pacijenta? "Eto, danas smo morali 10 pacijenata poslat u grob jer fali 10 respiratora". To nije dizanje panike. Nitko ne histerizira, onomad je Merkel mirnog glasa objasnila što znači eksponencijalni rast, a što broj R i zašto bi bilo dobro da se maske i distanca stave pod normalno dok se situacija ne stabilizira. A hoće, možda ne prekosutra ali kroz koji mjesec će se ovo riješit. Pa ajmo onda pokušat dočekati "kraj" vodeći se zdravim razumom da pritom ne dovedemo baš sve u riziko. 

Peri ruke nakon sranja. Stavi masku kad si među ljudima ili u zatvorenom javnom prostoru. Ako su svi u svijetu stavili maske u znak određene solidarnosti prema starcima (itd) kao minimum doprinosa trenutnoj situaciji (odnosno ajmo ne odmoć ako s maskom možemo pomoć), čemu sad tu dizat pobunu. Oke, vlast ti ne paše, dizao bi revolucije i ustanke, sve to okej - samo metni masku i to je to ko što valjda pereš ruke nakon kenjanja. Nek je Markotićka blesava, al stavi masku, nek je Beroš debil, al stavi masku. Viči ZDS ili SFSN, šta ti već paše, al glumit demokraciju i igrat se građanskih neposluha nenošenjem maske nema smisla jer ne ugrožavaš ove "na vlasti" nego brižne ljude oko sebe. Kad smo već solidarni pa plaćamo solidarno zdravstvo, maske ne bi trebale biti problem, kao što ni pranje ruku nakon sranja valjda nisu problem (pretpostavljam da nakon sranja opereš ruke ne zato što te stožer na to tjera, nego da svoja govna ne bacaš skupa s tom loptom s kojom se djeca naprosto moraju dobacivati. - A koliko bulje u ekrane, čak bi zakonom i tjerao djecu na loptanje). To je razumno (prat ruke od govana) i to bi svatko trebao raditi bez obzira na osobne slobode i na činjenicu da nigdje nije zakonom definirano da se ruke peru nakon kenjanja.

Ili budite fer pa recite da vas boli kurac za sve, neka pocrkaju ko im jebe mater, ionako su stari i za pod zemlju jer "tako ćeš pokazat svoj "stick it to the man" stav."

12 godina

Vidiš, kad korona prođe prestajem prati ruke, a tko se boji da bi mogao pokupiti e-coli na nekoj kvaki ili kolicima supermarketa neka fino ostane kod kuće. Što će meni netko nametati što ću ja sa svojim posranim rukama raditi.

1 1 hvala 0
15 mjeseci
ivan dragi kaže...

...sad si se ti našao sa 47 doktorata pričati o slobodama i maloumnim srcedrapajućim komentarima o djeci i pravdi. Jest, sve države su u krivu, ti si u pravu.

To što tebe boli kurac što ćemo, ako ovako nastavimo, kroz nekoliko generacija imati degeneričnu, socialno neinteligentnu djecu/mlade koji će nam sutra voditi poduzeća, državu... meni treba predstavljat nekakav dodatni razlog da tvoju brigu za tuđim zdravljem shvatim ozbiljno? 

Jest, sve države su u krivu, ti si u pravu.

Ovako govori onaj koji je pao s Marsa prije 5 minuta pa nije još upoznat sa neviđenom cenzurom na svim medijima, cenzurom svih onih koji tvrde drugačije... To je novo normalno. I to je normalno, jelda? 

Uključi svoj "kritički", "mozak", dodaj malo zdravog razuma pa objasni svijetu kako ćeš sa 1000 respiratora zadovoljit 1010 pacijenta? "Eto, danas smo morali 10 pacijenata poslat u grob jer fali 10 respiratora"

Misliš na iste one respiratore koji "ubiju" 9 od 10 ljudi? 

Nitko ne histerizira, onomad je Merkel mirnog glasa objasnila što znači eksponencijalni rast, a što broj R i zašto bi bilo dobro da se maske i distanca stave pod normalno dok se situacija ne stabilizira.

Ista Merkelica koja je, u svojoj proročkoj stručnoj supermoći, skontala da treba pozatvarati kafiće i restorane, pa je sud odjebo i reko "ne histeriziraj". Misliš na nju?

Jedino oko čega postoji više manje globalni konsenzus je da ukoliko ZAISTA svi budu nosili maske, manje su šanse da istovremeno imamo 1.010 ljudi na 1000 respiratora. Nitko nikad nije ni rekao da su maske čarobni štapić za zaustavljanje zaraze "na nulu" već da se s maskama i distancom broj može održavati, možda i smanjivati, a da se ne ujebe cijeli bolnički sustav (dok ne dođe cjepivo/tablete/medikament).

Tako je, kao što vrlo jasno sugerira friška studija CDC-a, kako 70% simptomatičnih covid pacijenata UVIJEK nosilo masku, a njih 15ak% često. Ma, sigurno su je nosili ispod nosa! 

Si čuo možda, nedavno se dosta priča o "airborne sarscov2"? Vele, da je gotovo sigurno tako. Pa, recimo, ako je tako, a STRUČNJACI vele da je, jel može tvoj genijalni um skontati što to znači za tvoju brnjicu kojom odašilješ signale svog altruizma? 

A nije ni teško zamislit i skontat da se virus širi I aerosolno. Jer, pobogu, nije valjda da ljudi pljuju po 10m u dalj ili da svi ližemo štange po parkićima... A nije ni ništa novo jer većina respiratornih virusa se širi i aerosolno.

15 mjeseci
Visak kaže...

Vidiš, kad korona prođe prestajem prati ruke, a tko se boji da bi mogao pokupiti e-coli na nekoj kvaki ili kolicima supermarketa neka fino ostane kod kuće. Što će meni netko nametati što ću ja sa svojim posranim rukama raditi.

Zamisli da, svaki put kad mi djeca pokupe prehladu u vrtiću, idem u vrtić tražit djecu i onda kucat na vrata roditeljima da su neodgovorna stoka jer im je dijete prehlađeno išlo u vrtić?

Virusi i bakterije su s nama, oduvijek. Vele STRUČNJACI da neki dvoznamenkasti postotak genoma je virusnog podrijetla. Odjednom, danas, ako imaš virus si jebeno smrtonosno oružje. I najbolje od svega, upravo zato što ne znamo imamo li smrtonosno oružje, svi smo smrtonosno oružje. Bog, te, mazo. Daj se umijte ladnom vodom i opalite dvi pleske ako vam još nije jasno.

Vi ste totalna smijurija, bogami. Znači zadnji put kad si dobio bilo kakvu bakt. ili virus, si išao psovat majku onome ko ti je to dao?

9 godina
kbenzema kaže...

Misliš na ove jednokratne koje čuvamo u džepu zadnja 2-3 mjeseca i nosimo ispod nosa?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice