Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob

poruka: 1.207
|
čitano: 82.154
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo dob".
11 godina

kbenzema 

Šteta što si propustio Spli'ski festival, on je subvencioniran od države. Ali ide ti Zagrebfest uskoro, nadam se da ćeš doći na svoje...

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 15:29 (Punti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Re: Kada će završiti epidemija koronavirusa? Imamo

a i festival kajkavske popevke je sigurno pobral neku pinku...

Ju je je? Je ju je!
12 godina

Evo rekonstrukcija provokacije od strane djelatnika hitne službe, kojima se zna ime i prezime, koji nisu nosili maske, koji su ugrožavali tuđe živote i koji nisu išli po nikoga, jer nikoga nije ni bilo.

Mučki provokatori nemaju pojma da svaka šuša danas ima mobitel i da je sve snimljeno od početka do kraja. Pogledajte do kraja, jer na kraju će vam biti sve kristalno jasno o čemu se ovdje zapravo radi.

Pitanje za dnovinare. Kad mislite zatražiti zapisnik policije i pokrenuti pitanje zašto ovi mučki provokatori nisu pod istragom ili pred sudom za namjerno ugrožavanje života ljudi i izazivanje nereda na mirnom prosvjedu? Kad mislite se izdić iz mulja i dna bare lažnih vijesti i početi raditi svoj posao kako spada? Ima netko od vas barem dio čistog obraza i novinarskog integriteta!?

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 17:07 (memulica).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
Nije tebi dobro.
Nadglednik dina
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
ihush kaže...
..

švedi? umrlih 5.800, +87.000 .. i +10mil stanovnika

norvežani, 265, +12.000 i +5mil

danci, 633, +20.000 i +5mil

finska, 337, +8000,  +5mil..

.. ako to uspoređujemo tad su švedi loši tj smrtnost x10 

ili ovako, ako zbrojimo sve susjedne zemlje s višestruko većim ukupnim brojem stanovnika, tad je švesdka katasrofa tj brojke su tad recimo odraz toga što nisu imali lockdown tj da jesu u usporedbi s ostalim državama bi imali cca 500-1000 umrlih, no imaju 5x više.

..

+, dodatak.. statistika za švede, umrli 2010-2020..

- posljednjih 10 godina, oko 90.000 godišnje, ove do sad 2/3 60.000 tj i dalje u prosjeku pa do kraja godine oko 90.000 tj kao da smrtnost covid19 nema utjecaja, tj ako nema tad je logičan zaključak da nema, jer bi u suptonom morao postojati porast, vidljiv u rangu barem ovih 6000 tj to je +10%.. ali je tad problem ukupno-prosjek prethodnih godina pa su dva objašnjenja.

-prvo, kao i za nas-ostale, smanjena smrtnost mlađih, manji promet itd. i time smo mi u plusu, tj ako je to u švedskoj razlog tad je približno podjednako ali nisu imali lockdown pa je to previše neumrlih iz tog razloga, tj ako bi bilo linerano-usporedivo s hr, 2-3x više stanovnika tad daje 2-3x manje stradalih mladih na 10mil.. a to bi bilo 2-3 tisuće odnosno tad je recimo slučajno covid odgovoran za cca 50% umrlih od 6000 koliko ih se broji pod kovid-od-s-kako već..

-no drugi problem je ako nisu imali lockdown, koji su njihovi kriteriji, obvezna autopsija ili ne.. + dok u vrhuncu italija nije radila obdukcije pa je sve moglo biti svašta tj nema podataka-činjenica osim nagađanja. Kao i pitanje što su švedi radili, po kojem kriteriju ako nisu proglasili lockdown.. i jesu li kriterij od-ili-s + koliko su precizno željeli testove-troškove pa čak i politički kriterij ako su u pravu-krivu ili eu fondovi itd.

pandemija, švedi smrtnost jednaka kao proteklo desetljeće.. što s tom činjenicom? To nije interpretacija-mišljenje-tumačenje dok za argumetnirani odgovor treba barem priča koja drži vodu, logika.. jer realno ne znamo sve, kriterije, brojeve + neke brojeve ćemo znati tek za godinu i sl. kad već koja statistika bude kompletirana a tad i usporediva. Bez lockdowna su ostali s jednakom prosječnom smtrnosti, dok mi uz lockdown imamo manje umrlih tj +1000 živih u odnosu na prethodne godine/smrtnost i to je objašnjivo jednostavno prometom ljudi i sl. manje kretanja, manje rizika + to dodatno objašnjava +77 godina za umrle što je iznad prosječne starosne dobi za našu smrtnost (jer je manje mladih stradalo i time promjena broja). Pošto se ti brojevi dovoljno podudaraju a nema nekog boljeg dokaza, objašnjenja ili točnije brojke.. mogu zaključiti da je smrtonosna pandemija covid19 zapravo nešto što nije smrtonosno, odnosno na švede je utjecaj nula, na ostale ovisno kako se broji + od-s  i većina zemalja kao i mi ima manju smrtnost nego prosječno osim izuzetka kao italija-španjolska (koji su penzić zone tj sjever italije, ne čitava..).

-što s tim brojevima? činjenicama?

- za razliku od npr mamulice, ne mislim da je covid19 laž i sl. ili bezopasan, no bezopasno je sve i ništa, život je smrtonosan, kisik, hrana, dok i tona perja može ubiti padom na osobu mada je to samo perje.. bezopasno. S druge strane postoji i placebo, djeluje. Ako djeluje placebo, jednako tako djeluje nešto opasno ili bezopasno. Svi protuotrovi (zmijski serum) su otrovi, sva cjepiva su virus.. jedno ubije, isto to liječi-spašava-prevenira a placebo mada nema logike-odnove ipak testirano djeluje i postoji kao medicinska metoda. 

- što s tim činjenicama u odnosu na ovu pandemiju, smrtonosnu, od koje umire manje ljudi nego inače kad pandemije nema dok umiru stariji, bolesni nešto više, ali umiru i od gripe, komplikacija pa i loma ruke jer su stari-nemoćni tj ono što mladi-zdravi prežive dok je razlika da se lom ruke ne smatra pandemijom ali ni nečim smrtonosnim. A gripa, obična gripa.. godišnje ubije jednako ljudi i nije pandemija-lockdown .. + ove godine nema umrlih od gripe, sve je covid? .. u italiji dok obdukcije nisu rađene? .. tko što može tvrditi ili kao što znanost kaže, mjerenje, brojke, potvrda neovisna o želji .. brojke? Brojke su gore (iznad) .. ne mišljenje, nego brojke ili argumente koje će ih ne pobiti, jer su činjenice, nego barem objasniti ili tumačiti na način da je covid smrtonosna pandemija? .. može?

-prošlogodišnji članak iz siječnja u vezi gripe, katastrofično! .. 28.000 zaraženih, 300 umrlih.. godinu prije covida kraj prvog mjeseca. Gripa. klik, klik.. tj tko želi brojke-činjenice lako ih pronađe, ako želi, lako provjeri, ako želi.. tj svatko će dokazivati što želi, ali želje nisu činjenice ili argumenti.

+ jedan članak o gripi, prošlogodišnji..

Pa da vidimo kako izgledaju podaci iz Hrvatske. Na stranicama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, o gripi u sezoni 2018/2019:

"Ove sezone bilježi se veći broj dojava o smrtnim ishodima zbog gripe i njezinih komplikacija u uspredbi s prethodnim sezonama, pa je tako do sada dojavljeno 117 smrtnih ishoda, dok je u sezoni 2017./2018. bilo prijavljeno ukupno 29 umrlih. Navedeni podaci upućuju na tzv. višak smrti odnosno povećani broj umrlih u odnosu na broj umrlih izvan sezone gripe. To je posljedica činjenice da je gripa u određenim rizičnim skupinama kao što su osobe u dobi od 65 godina i stariji te kronični bolesnici neovisno o dobi, češće praćena komplikacijama i smrtnim ishodom. Teško je reći koliko stvarno osoba umre izravno ili, što je češće, neizravno od gripe (kao posljedica pogoršanja osnovne bolesti ili komplikacije, poput upale pluća ili sepse). Procjenjuje se da u Hrvatskoj zbog gripe umire do 500-tinjak osoba godišnje, od kojih samo manji broj bude i službeno prijavljen."

- ove godine, kod nas, covid19.. 200?

Italija? kaže Rudan .. (valjda zna)

iako u Italiji, za vrijeme sezone teže gripe, svakog dana od nje umire 250 ljudi, ali nitko o tome ne piše.

- u čemu je stvar? Brojevi ne valjaju? Tumačenje? S ili od, a ove godine nitko od gripe? Ili naši, onkologija, 80-90 godina dok je najstarija osoba službeno umrla od covida19 u hr.. +100 godina. Bi li umrla da je normalne ŽIVOTNE (ne smrtosne) dobi ili je ovo smrtonosni virus koji ubija one koji umiru, ne one koji ne umiru?

-najstaija preživjela osoba, prebolila covid, 111 godina (peru-brazil.. gdje već..).

posljednji tjedan u hr (svi podaci za covid19..).

Tablica 5. Raspodjela po dobi i spolu osoba preminulih u posljednjih tjedan dana

DOBNA SKUPINA  40-49 50-59 60-69 70-79 80-89 90-99

MUŠKARCI..............1.......2.......1........6.......6........3

ŽENE......................0.......0.......2........2......3.........0

-što u toj tablici vidimo? + osim godina +bolest-kronični..

recimo do 70g, umrlih 6, iznad 70-100 umrlih 20, ukupno 26 u tjednu.

-predviđen životni vijek za rođene +1971 (složit ćete se da je +50 godina zadovoljavajuća granica za pandemiju? za mlađe su brojke novije-veće ali su samo brojke i mlađi se ugl ne nalaze osim kao izuzetak u rubrici prminulih).

muškarci 65,6 god, žene 72,3 .. trenutni prosjek umrlih od covid19 je 77 tj. iznad prosječne starosne dobi za PRIRODNU smrt po godištima +5/10 godina, i podacima dsz.

što s brojkama, jesu li točne, pogrešne?

-jesu li činjenice na kojima tad možemo nešto zaključiti? (ne moje mišljenje, tako da ako imate prigovor-ispravak, potrudite se, argumentirati-objasniti pa i dokazati, jer ovo su sve službeni podaci i lako provjerljivi izvori + linkovi, tj ako se ima ispravak tad molim argument koji će to nedvojbeno dokazati npr da imam netočan podatak ili izvor..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 22:07 (ihush).
5 godina
Evo frendov primjer koronizma.

Od nedjelje 6.9. je izoliran, prekjučer je izašao van. Ja ga pitam kak, nije dva tjedna prošlo. Veli on, gleda mi se od prvog dana simptoma. Reko oke, kak oni znaju kad su krenuli simptomi? Veli pa ja sam im rekao. Pa onda si im mogao reći da si to dobio 10 dana prije i bio bi 4 dana u izolaciji.

Javlja se doktorici, ona mu oće produžit izolaciju i nek se ide opet testirat. Zove on epidemiologa, dva, vele mu, pa jel ona normalna? Nemoj se testirat, bit ćeš pozitivan opet i bez razloga biti izoliran. Zarazit možeš nekog prvih tjedan dana, ako i toliko, a pozitivan možeš biti i do 60+ dana.

Ovo dovoljno govori otkud toliki broj zaraženih, tj. sve je jasno kako su testovi naštimani. Epidemiolozi su mu to doslovno rekli da su testovi naštimani da reagiraju na bilo kakav trag korone, pa makar ju prebolio ko zna kad
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 8:21 (kbenzema).

0 0 hvala 0
8 godina

Sjebani smo ovom modernizacijom ljudi vise ne djeluju normalno djeluju iracijonalno iz nekog razloga vec 20 godina netko pokusava stvoriti paniku o virusima i super bakterijama... 

Zasto nemam pojma da bih bio zlocest rekao bih da je ovaj virus super stvar za antiglobaliste i da ce netko zgrnut miljarde na spekulacijama cijepivu i na tome sto su drzave osiromašile poprilično... 

Dalje sto nitko ne prica o traumama koje imamo... 

Ja imam 30 godina ostao sam bez posla zbog ovog sranja i sve skupa me toliko nerviraju ti koronasi i glupa razmisljanja brate mili koji ce mi kufer korona  sanse su da umrem od toga iste kao kad prelazim praznu cestu... 

Nisam ja sam u tome koliko mladih je popalilo poslove...  Nismo svi gospoda programeri na miljunskoj placi vecina smo obicni ljudi bez stranackih kartica koji zele normalno radit...  Ali ne moras nosit masku i jebat mater budalama koji ne znaju razmisljat svojom glavom jer eto korona je smrtonosno sranje a istinkufer ko ispuh iz auta pa sto onda ne zabranimo voznju autima jer ubija i jer je opasna po zdravlje... 

Ali cekam da dode cjepivo pa ce ovce dobit injekciju i sve ce bit super bez ikakvih problema.... 

Ovaj influencerski svijet sa tik tokom instagramom Facebookom i ostalim sranjima samo mi se gadi koliko dnevno govana izbaciju da ti stvore teror i strah paniku zbog tog augavog sranja...

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina

Da, računa se od pojave simptoma za zaražene, a od zadnjeg kontakta sa zaraženom osobom za one koji nemaju simptoma.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina

Da je maska ucinkovita nebi trebao razmak!
Da je razmak ucinkovit nebi trebala maska!
Da je mozak ucinkovit nebi trebalo ništa!

Ukljuci mozak
Iskljuci Tv
Živi život 

Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
Ta korona je tolko ultra zarazna da je znači lik cijelo vrijeme brisao dupe svojoj klinki jer mu je žena rekla, ajde ti jer ne osjetiš ništa (i dalje ne osjeti ništa), i eto, ni žena ni klinka se nisu zarazili. Tolko o tome.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 11:10 (kbenzema).

2 0 hvala 0
12 godina
Horatio_Hornblower kaže...

Da je maska ucinkovita nebi trebao razmak!
Da je razmak ucinkovit nebi trebala maska!

Neke stvari u prirodi su sigurne, a neke imaju određenu vjerojatnost. Ako skočiš kroz prozor u 100% slučajeva ćeš pasti, ako si u sobi s nekim zaraženim ishod nije siguran i na njega utječu razni faktori. Maska i razmak smanjuju mogućnost prijenosa, ali moguće je da se ne zaraziš i bez njih, a moguće je i da se zaraziš s njima. No vjerojatnost je manje s obje mjere nego samo s jednom ili bez ijedne.

Dakle stvari koje ovise o vjerojatnosti se ne mogu gledati prema pojedinačnim slučajevima, jer su svi ishodi mogući, nego treba gledati statističku raspodjelu. Nažalost velik broj ljudi ima problem s takvim apstraktnim gledanjem na svijet i drže se samo anegdotalnih dokaza.

Ukljuci mozak

Svakako preporučam.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
Visak kaže...
Maska i razmak smanjuju mogućnost prijenosa, ali moguće je da se ne zaraziš i bez njih, a moguće je i da se zaraziš s njima. No vjerojatnost je manje s obje mjere nego samo s jednom ili bez ijedne.

Ej pričaš lovačke priče. Ono 99% ljudi ne nosi masku koju treba, ne nosi kako treba, ne mijenja je kad treba i zato maska služi samo za j*bavanje napaćenog naroda u zdrav mozak. Da ne pričam o tome kad je zaista trebala, onda je nije bilo i ekipa iz stožera sa obrazom od džona je rekla da nam uopće ne treba.

Ali to se je sve znalo i prije ove pandemije. Da maske ne nose zdravi/asimptomatični, da opća karantena ne pomaže, da zatvaranje granica ne pomaže, da praćenje kontakata ne pomaže, itd.

12 godina
memulica kaže...

Ali to se je sve znalo i prije ove pandemije. Da maske ne nose zdravi/asimptomatični, da opća karantena ne pomaže, da zatvaranje granica ne pomaže, da praćenje kontakata ne pomaže, itd.

Upravo obrnuto, znali su da sve to pomaže. Azijati.

Samo je nama to valjda bilo teško za shvatiti.

12 godina

Ajd više prekinite širit laži oko Azijata, jer su oni počeli nositi maske zbog zagađenja.

Moj PC  
3 2 hvala 0
6 godina
Ova tema:
Nadglednik dina
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
memulica kaže...

Ajd više prekinite širit laži oko Azijata, jer su oni počeli nositi maske zbog zagađenja.

Dadada.

11 godina
Old Iggy kaže...
memulica kaže...

Upravo obrnuto, znali su da sve to pomaže. Azijati.

Samo je nama to valjda bilo teško za shvatiti.

točno.. proljetni podaci iz kine, koji su statistički relevantniji jer ih ima više, milijuni.. i tad je uzorak-formula zadovoljavajuće točna.

-25% smanjen promet, 47% smanjeno širenje zaraze.. a time nema pandemije, tj lockdown radi upravo to da ograničeno kretanje uspori transmisiju, kao što to radi voda u nuklearnom gorivu i ne eksplodira.

-ne liječi, ne spriječava, smanjuje jednostavno manjim brojem kontakata koji je posljedica ograničenog kretanja .. jednako kao što je posljedica manje prometnih nesreća kad ljudi manje voze (a pri tome su vozači i vozila isti, nisu bolji-lošiji ili imuni..).

-teoretski, kao svaka karantena, .. ako zamrznemo stanje, svaka pandemija će proći, no zaustavljanje države-Zemlje je problem i biz barem elementarni mora ići, barem kruh-voda.. a to znači da barem dio ljudi mora raditi svoj posao kao pekari, smetlari, policija, doktori.. i to eliminira mogućnost karantenom kao rješenjem tj da karantena djeluje za 40minuta tad bi bila 'lijek' ali ako je potrebno 40 dana tad nije, tj kao što moramo disati, moramo i jesti, ne svake minute ali povremeno i time smo ograničeni tj nismo ribe pa da dišemo u vodi i trošimo hranu pa sunce nije dovoljno itd.. (da, novi prijdlozi 5-10dana samoizolacije, uobičajeno 14 dana, u početku su naši išli na 21-28 kao sigurnije, no karntena=40 povijesno kao značenje).

-drugi problem su testovi.. preosjetljivi ili falsepozitivni.. osoba koja je prebolila je i dalje pozitivna za test mada možda ne širi zarazu.. i tad je test bez simptoma besmislica jer je preosjetljiv tj nije ono što bi test trebao biti a da ima smisla tj filter onih koji žire zarazu vs onih koji ne šire. Da je test takav, tad bi pozitivna osoba u izolaciji bila fix, ovako bi opet čitava populacija završila u izolaciji tj lockodwnu a tad opet znamo da dio mora raditi i ne možemo svi u izolaciju.. kvaka-22 ili-ili-kontradikcija u logici koja eliminira mogućnost takve izolacije već u startu.

-realno se svede na to da se samo uspori ekplozija, broj zaraženih, broj oboljelih, teže, raspirator.. smrt. Tj svaki od tih je samo jedan filter, zaraženi ne znači i oboljeli, kao što zaražen ne mora imati simptome, pa čak ni oboljeli odnosno asimptomatski dok osoba ne završi u krevetu ili umre.. Većinom umiru oni koji imaju neki komorbiitet.. stari-bolesni, dok mladi često nemaju ni simptome.

-kako se tad boriti kad ni test nemamo tj onaj koji imamo svaki put vikne ''vuk''..  (peđa i vuk..). Odnosno, koji smisao je testa jer jedino što nam može pomoći je imunitet ili cjepivo ili da nekom čarolijom virus nestane, možda karantenom.. no tko će tad takvu karantenu preživjeti? Globalni raspad sustava koji bi pravom karantenom nastao? Npr banalno, što da smetlari ne rade mjesec dana? Što da su zatvorene trgovine, ne shoping nego kruh i mlijeko? Koliko ti stane u frižider hrane za obitelj? .. tjedan, što dalje? Mjesec je dug, to je problem dok bi karantena u srednjem vijeku jednostavno bila za usidren broj nrp na lokrumu pa dok kuga ne prođe.. no to je brod i srednji vijek.. danas to moramo napraviti globalno svi da bi bio takav rezultat a to je možda neizvedivo odnosno možda je to lijek koji osim virusa ubije i pacijenta.. a tad nije lijek tj beskoristan kao i ovakav test ili maske.

no za razliku od onih koji su protiv maski, ograničenog kretanja i sl. .. ja to podržavam, kao mjeru, kao ono što struka preporuča jer nemamo ništa bolje, mada znamo da to nije fix čak više placebo. Razlika je što znam da maske ne pomažu i što mi smeta kao i ostalima za disanje, ali ne prigovaram tome nego nosim kako je propisano, dok suprotna strana ide isključivosti-inat i sl. pa do tog da je kriterij sdp-hdz što je tek besmisleno.

-test, kakav je je besmislen, 'vuk!!!' istina, ako sad imamo fejktest koji će u 99% slučajeva osobu proglasiti pozitivnom, tad taj test ima najjači filter tj ako nakon tog tu osobu izoliramo 99% da ćemo izolirati sve zaržene i time spriječiti širenje.. no problem je što smo tad u izolaciju stavili nepotrebno (false) 98% ljudi, koji moraju nešto raditi kao pekara, da bi 'pacijent' (ljudi-zemlja) preživio.. tj takav test je kao sat koji stoji i pokaže točno vrijeme dva puta dnevno, dok neki test koji će točnije filtrirati recimo 10%, daje i veću mogućnost da je neka osoba prošla filter a prenosi zarazu + sinergijski ako je 99% u izolaciji tad je to jednako kao lockdown apsolutni i time bi pandemija kao pravom karantenom bila suzbita u roku od recimo 14 dana.. tj tko preživi. No u tom modelu je problem 14 dana i upravo zato je neizvedivo, dok da je to 14 sati bilo bi lako rješivo-prihvatljivo..

-test, maske.. nisu rješenje, samo placebo i amortizer kao što kaciga ne štiti od pada motoristu, nego štiti kad padne od teže ozljede ali barem štiti, dok ovo ne + panika i sve što oportunizmom tad može biti kao profiterstvo.

-rješenje je imunitet.. prirodni ili cjepivo i neki se kao švedi odlučuju za prirodni kao u srednjem vijeku, dok većina za cjepivo kao nadu u fix.. a možda to nikad ne dočekamo tj kako vrjieme ide radi za odluku šveda mada su početno možda imali veću smrtnost u odnosu na ostale pogotovo kad pogledamo njima okolne zemlje + standard.. tj disproporcija u broju umrlih koji je veći nego sve njim asusjedne zemlje pa je upitno i metodologija kriterij po kojem je nešto os-s covid ili se sve piše pod covid a možda je gripa, možda infarkt ili starost.. kao što u italiji nisu rađene obdukcije u vrhuncu i tad ništa po brojevima ne možemo zaključiti (što je početno, statistika.. kina, bar jedna država pa je metodologija jedna) ..

osim da je statistika čudo prirode, alat.. kojim možemo svašta, ali nije lijek ni test pa tako ni rješenje covid krize, no možda kao i maska dio pomoći u tome kako to bez raspada sustava preboljeti. Manji promet = manje transmisija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina

Kolega Visak "Mišljenje je kao dupe, svi ga imaju" a da bi se dobio scenarij 4 jahača apoklipse bilo bi dobro da mozak nade put iz guzice vani... 

Eto toliko imam da kazem na temu smrtnosti i ozbiljnosti od korone... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

dupli post

briši

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 20:05 (memulica).
12 godina
Old Iggy kaže...
memulica kaže...

Dadada.

Trebaš podesiti datume u tražilici prije ove godine svih debila.

https://www.cbc.ca/news/world/china-air-pollution-mask-study-1.4647218

https://www.dw.com/en/life-behind-a-mask-chinas-cities-still-choking-on-smog/a-42199104

https://www.latimes.com/archives/la-xpm-2011-may-16-la-fg-japan-surgical-masks-20110515-story.html

https://www.vox.com/the-goods/2019/3/19/18262556/face-mask-air-filter-pollution-vogmask-airpop

https://airlief.com/why-do-chinese-wear-masks/

Inače maske se još uvijek ne preporučaju kod virusa gripe, iako se prenosi na potpuno isti način kao i SARS-CoV-1. Naravno kad izbije smrtonosna pandemija nove mutacije virusa gripe, onda će promjeniti ploču i pričati nam nove bajke za malu djecu.

https://www.who.int/news-room/q-a-detail/how-can-i-avoid-getting-the-flu

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 20:06 (memulica).
12 godina
memulica kaže...
Old Iggy kaže...
memulica kaže...

Ne trebam.

Počelo je dvadesetih, s gripom, nastavilo za vrijeme Kanto potresa, opet gripe i zagađenje - ostalo kao must have.

Na stranu Taoizam i njegov smisao disanja, Azijatima je nezamislivo nemati masku ako samo posumnjaju da su bolesni.

Zato su i spremni i ne treba im objašnjavati. Na stranu što smo i mi došli do istih rezultata, samo su nam trebali mjeseci.

Gluposti o "virusu gripe" neću ni spominjati...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 20:00 (Old Iggy).
12 godina

dupli post

briši

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 20:00 (memulica).
12 godina
Old Iggy kaže...

Ne trebam.

Počelo je dvadesetih, s gripom, nastavilo za vrijeme Kanto potresa, opet gripe i zagađenje - ostalo kao must have.

Na stranu Taoizam i njegov smisao disanja, Azijatima je nezamislivo nemati masku ako samo posumnjaju da su bolesni.

Zato su i spremni i ne treba im objašnjavati. Na stranu što smo i mi došli do istih rezultata, samo su nam trebali mjeseci.

Nemoj spominjati, jer ćeš se još više osramotiti. Dosta je pogledati pandemije gripe dosad i broj mrtvih. Pogotovo u toj maskama prekrivenoj Aziji.

Usput

Azijati su samo Japanci!? Odličan si mi ti lik.

12 godina
memulica kaže...
Old Iggy kaže...

Ne trebam.

Nemoj spominjati, jer ćeš se još više osramotiti. Dosta je pogledati pandemije gripe dosad i broj mrtvih. Pogotovo u toj maskama prekrivenoj Aziji.

Usput

Azijati su samo Japanci!? Odličan si mi ti lik.

Da, poručit ću svim svojima da ih ne trebaju nositi.

Da, pogledaj rezultate Azije.

8 godina

Neka prvo srede testove da su precizni i funkcionalni.

A maske se u kini nose jer svatko ko je bio tamo zna da ne bi mogao disat zbog kolicine smoga u zraku...  A japan malo tko to nosi dok korejanci uvijek to imaju na sebi... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Kolega Visak "Mišljenje je kao dupe, svi ga imaju" a da bi se dobio scenarij 4 jahača apoklipse bilo bi dobro da mozak nade put iz guzice vani... 

Eto toliko imam da kazem na temu smrtnosti i ozbiljnosti od koron

Dobro si rekao, a sad to primjeni na sebe.

Dao sam ti objašnjenje kako maske, distanca, pranje ruku i sve ostale mjere fonkcioniraju, no tebe objašnjenja uopće ne zanimaju. Nisi spreman naučiti nešto ili razmišljati, jedino što te zanima je ovdje ventilirati svoje frustracije kao još nekoliko njih i mislim da bi vas, s obzirom da ste potpuno nekonstruktivni i samo beskrajno ponavljate iste laži i gluposti, trebalo lagano bananirati. Ne sve koji se ne slažu s mjerama, nego ove što ne raspravljaju nego samo goli trče uokolo, posvuda obavljaju nuždu i histerično vrište. Liječite se ljekovima, a ne pisanjem po forumu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina

Da evo kopamo masovne jame za umrle jer umiremo od toga ko muhe... O tome da bolnice za regularne oboljele nema prostora mjesta ni sluha o tome nista samo je korona problem... 

U americi procitao sam negdje 90% umrilh je starije od 55 godina i vecinom su dijabeticari ili imaju problema sa bmi ijem ili imaju neka kronicna stanja... Mlafi od toga u 98 % imaju kronicna oboljenja ili kompromitirani imunitet zbog alkohola droge ili neceg treceg...  Sto to ne kazes kad si tako pametan i ulje si povrh vode? 

Ali ne maske i pranje ruka odbijaju taj tvoj smrtonosni virus...  Malo si mi smjesan ko neko dijete iz vrtica kad mu prodaju bajku pa on stavlja zub pod jastuk...  Srecom svako ima svoje misljenje a mislim da je vecina populacije zasicena i dosta im je ovog izmisljenog stanja zbog necega sto je apstraktno... Uuuu to je opasno to ubija umro par od 60 godina u 5min razlike i slicne gluposti...  Ako ces ti vjerovat u to vjeruj budi u vjecnom strahu nemoj samo da te maska zavara jer kad budes isao vani treba ti full gumeno odijelo i obavezno boca kisika tako da nemoj tu prodavat neke suplje price i pravit se zastrašujuće pametan jer peres ruke i nosis masku.... Sutra mozes bit na parkingu lik ne nosa masku kihne kraj tebe ti se zarazis i to je to vjerojatno neces ni znat da si bolestan i onda ces se testirat na ultra neprecizan test koji ce bit pozitivan.... A mozda samo imas gripu... 

Moj PC  
1 2 hvala 0
6 godina

@Horatio_Hornblower 

Kaj misliš druže, jel Zemlja ravna?

C-19 jest možda histerija, ali to je potrebno da se neopterete zdrastveni resursi, pogotovo kod nas, gdje sistem i bez korone ne funkcionira kako bi trebao.

Ljudi se prave pametni, jel' im u prvi mah nije ništa, a čim malo zaboli, odmah idu doktoru po pomoć.

C-19 ne treba shvatiti kao nešto što nas blokira, nego trebamo sa razumom prihvatiti faktičko stanje, te se prilagoditi i naučiti živjeti sa koronom. 

Nemoj pisati o ljudskom zdravlju i životima, tako bahato, sa vsoka, nemoj osuđivati ljude kaj su stari, bolesni, što su podobna skupina za viruse s obzirom na svoje zdravlje. Rađe bude afirmativan, te pomozi ljudima u njihovim nedaćama.

Problem je kaj ljudi bahato samo gledaju na sebe, te ne vidi širu sliku i strategiju kako treba upravljati sa nekim sistemom.

Masku i ruke dobro je koristi i bez i sa koronom oko nas. Distancu treba držati, ne samo fizičku, nego i mentalnu od budala kao što su ovi raznorazni negatori korone, okrugle Zemlje, itd.

Svma svako dobro svima  i čuvajte se korone, vi nevjerni Tome.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
12 godina
Old Iggy kaže...

Da, poručit ću svim svojima da ih ne trebaju nositi.

Da, pogledaj rezultate Azije.

Eto da pogledamo npr. rezultate zadnje pandemije virusa gripe iz 2009. Možeš prosvjetliti napaćeni narod di se ono 'masovno' nose brnjice (od stoljeća sedmog) i zašto efekte te čudotvorne krpe (uopće) ne vidimo na priloženoj slici?

Inače da razj*bemo na proste faktore tu laž dnovinara o nekakvom masovnom nošenju brnjica po Aziji i pogledamo kakvo je stvarno stanje. Samo da napomenem da su snimke prije ove Godine svih debila.

Evo da napaćeni narod pogleda kako se to 'masovno' nose brnjice po Aziji.

SEOUL (Južna Koreja):

TOKIO (Japan):

PEKING (Kina):

WUHAN (Kina):

HONG KONG (Kina):

SHANGHAI (Kina):

TAIPEI (Tajvan):

SINGAPORE:

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice